Τι σύνδεση έχετε;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Noμίζω οτι θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι ταχύτητες συνδέονται οι χρήστες του e-steki

έγω έχω
Γράμμη: ΟΤΕ ADSL over ISDN 384/128 (DSLM:intracom)
ISP: Altecnet 384/128

και ένα Speed Test:
Code:
:::.. Download Stats ..:::
Connection is:: 314 Kbps about 0.3 Mbps (tested with 1013 kB)
Download Speed is:: 38 kB/s
Tested From:: [url]https://testmy.net/[/url] (server1)
Test Time:: Sun Jun 12 2005 10:18:19 GMT+0300 (GTB Daylight Time) 
Bottom Line:: 6X faster than 56K 1MB download in 26.95 sec 
Diagnosis: Looks Great : 19.39 % faster than the average for host (acn.gr) 
Validation Link:: [url]https://testmy.net/stats/id-QUYVJ8B06[/url]

Code:
:::.. Upload Stats ..:::
Connection is:: 112 Kbps about 0.1 Mbps (tested with 579 kB)
Upload Speed is:: 14 kB/s
Tested From:: [url]https://testmy.net/[/url] (server1)
Test Time:: Sun Jun 12 2005 10:20:28 GMT+0300 (GTB Daylight Time) 
Bottom Line:: 2X faster than 56K 1MB upload in 73.14 sec
Diagnosis: Looks Great : 15.46 % faster than the average for host (acn.gr) 
Validation Link:: [url]https://testmy.net/stats/id-1WR93JQ0D[/url]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ έχω forthnet ADSL σε γραμμή forthnet (απο ADSL in-a-box) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Από Σεπτέμβριο που λένε θα βάλουν φτηνές ντι ες ελ για φοιτητές πιστεύω όλοι θα έχουμε DSL :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
adsl με 256 γραμμή από forthnet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
έι-ντι-ες-ελ τριαογδοντατέσσερα/εικατοεικοσιοχτώ
Σε Siemens I DSLAM, δηλαδή 448/160 χμαομχοαμ. Είναι πίτα όμως :hmm:
Με Τελλάς πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Anarki :
Είναι πίτα όμως :hmm:
εγώ προς το παρόν είμαι σε μια χαρά dslam δεν είναι καθόλου πιτα ..... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε εκεί που μένεις θα αργήσει να πιτάρει λογικά, τυχερούλη :P
Πάρε εδω ενα test που έκανα μόλις τώρα να δεις για τι κατάσταση μιλάμε:

https://www.adslguide.org.uk/tools/speedchart.asp?id=d8a6c6b210470e2636698b6b86c

Και απο ping εξαιρετικά...

Code:
C:\Documents and Settings\Arnaki>tracert [url]www.ntua.gr[/url]

Tracing route to achilles.noc.ntua.gr [147.102.222.210]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  10.0.0.138
  2   209 ms   207 ms   197 ms  62.169.255.4
  3   579 ms   444 ms   479 ms  62.169.192.6
  4   135 ms   132 ms   157 ms  62.169.252.70
  5     *      190 ms   198 ms  grnet.aix.gr [195.130.89.1]
  6   196 ms   190 ms   205 ms  ilissos1-to-athens3.backbone.grnet.gr [195.251.2
4.225]
  7   188 ms   162 ms   171 ms  customerRouter.ntua.ilissos.athensMAN.grnet.gr [
195.251.24.69]
  8   172 ms   181 ms   191 ms  achilles.noc.ntua.gr [147.102.222.210]

Trace complete.

Για διαμαρτυρία που παίρνω; Στο 121;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ADSL εδω και εναν χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Anarki :
Για διαμαρτυρία που παίρνω; Στο 121;
ή θα σου πουν ότι φταίει ο isp ή ότι adsl δεν σου εγγυάται σταθερότητα ή δεν θα ξέρουν και θα σου πουν να ξανακαλέσεις :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Για διαμαρτυρία που παίρνω; Στο 121;
Πάρε, αλλά μή συγχηστείς άμα σε ρωτήσουν τί είναι ping. Για να ξέρεις πάντως ο ΟΤΕ δεν σου εγγυάται τίποτε, άμα ανάψει το synch τελειώνουν εκεί οι υποχρεώσεις του (κατα τον ΟΤΕ παντα). :rant2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
ADSL 384/128 με προσωρινή λύση λόγω κόστους κάρτες ΝΕΤΚΕΥ Forthnet ενός μήνα με απεριόριστη πρόσβαση στα 256kbps με 20 Ευρώ (με ΦΠΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Στο σπίτι εδώ και 7-8 χρόνια έχω ISDN64 και στο γραφείο DSL1024!!!
Ελπίζω απο Σεπτέμβρη να την κάνω και να βάλω DSL και στο σπίτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι gademis ξέρω... πήρα και δήλωσα βλάβη (χαμηλή ταχύτητα δηλαδή) και με πήρε τηλέφωνο την επόμενη μέρα ενας τεχνικός (άριστα καταρτισμένος, άρχισε να μου αναλύει τα δίκτυα TCP/IP και ATM :bleh:), και είπε οτι θα κάνει οτι μπορεί. Δε νομίζω να μπορεί να κάνει κάτι βέβαια κι αυτός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Βασικα με το που τελειωσω εξεταστικη το Σεπτεμβρη βαζω aDSL.Οντας ταινιακιας,θα κανω χρυσες δουλειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Από σήμερα έχω adsl 512:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
ote-intracom ISDN αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη :mad: :mad: από την ταχύτητα οπότε με βλέπω και εμένα για ADSL απλά βαριέμαι τη διαδικασία και μου τη δίνουν και τα πολλά πάρε-δώσε με τον ΟΤΕ!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
μπορεις να δοκιμασεις τοτε καποιο ετοιμο πακετο αλλα δεν θα στο συστηνα επειδη μειωνονται οι επιλογες σου. :) Παντως εγω οταν εβαλλα adsl ολες τις αιτησεις τις εκανα απο το internet, οποτε δεν μπορω να πω οτι κουραστικα και πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Γινονται κ από νετ??Καλό αυτό!Thanks!Θα το έχω υπόψη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Μπαινω ακομη με pstn dial-up 56kbps με παροχεα panafonet.Πραγματικη ταχυτητα συνδεσης 31.2 kbps (λογο προβληματος του μοντεμ).Παω να κλεισω μηνα απο τοτε που εχω κανει την αιτηση dsl και ακομη τπτ.Καταραμενε ΟΤΕ.Επελεξα VIVODI 512 KBPS SHARED LLU PSTN (απο το δικτυο της βιβοντι μεχρι ενος σημειου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 1617.77Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1617.87kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem

click START to re-test

Checking for congestion
(cwndtime > .02) [0.15>.02], (mismatch = 0) [0=0]
(MaxSsthresh > 0) [0>0]

bw = 0 based on packet size = 0Kbits, RTT = 751.17msec, and loss = 1.0E-6
The theoretical network limit is 10 Mbps
The transmit buffer (0 KByte) limits the application to 10 Mbps
Your receive buffer (163.0 KByte) limits the application to 1.66 Mbps
The network based flow control limits the application to 1.66 Mbps

Client Data reports link is 'T1', Client Acks report link is 'T1'
Server Data reports link is 'OC-48', Server Acks report link is 'T1'

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top