Microsoft Windows Vista

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Αν αγοράζεις κάτι επειδή είσαι αναγκασμένος, δίνεις το δικαίωμα σ'αυτόν που στο πουλάει να κάνει ότι θέλει.
Μα θα υπαρχει ανταγωνισμος βρε παιδια, η καθε μια θα προσπαθει να πουλησει το δικο της! Δεν θελω να φανταστω τι θα γινει π.χ. με τις τιμες των παιχνιδιων ή των antivirius. Και στην τελικη δεν θα εισαι αναγκασμενος ... υπαρχουν και τα freeware και opensource ;)

Οσο για το οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει ... δεν μου λεει κατι ... Αν καποιος για να ξεκλειδωσει την προστασια των windows να ανοιξει hex editor δεν μου λεει κατι ... Ενταξ, εγω μπορει να τα ξεκλειδωσω ... οχι ομως και η γιαγια μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Και σε περιπτωση που εξαλειφθει η πειρατεια, οι τιμες θα κανονιζονται απο τις εταιρειες οπως θελουν αυτες χωρις πολλα πολλα μα-μου.
Ισως, αλλα ισως και οχι ... Επιμενω, φανταζεσε τον πολεμο που θα γινει στις τιμες μεταξυ του fifa και του pro soccer (ή οπως το λενε) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Μόλις χθες εγκατέστησα τη τελευταία έκδοση της Beta 2 [μπορείτε να την κατεβάσετε δωρεάν από το site της Microsoft]. Το αρχείο είναι 3,5GB ενώ απαιτούντε το ελάχιστο 15GB ελεύθερα στο δίσκο για να ξεκινήσει η εγκατάσταση [δεν θα χρησιμοποιηθούν όλα, εμένα ~7GB χρησιμοποιήθηκαν].
Μου αρέσουν, έχουν έντονα και σκοτεινά χρώματα σε σχέση με τα XP όπου τα χρώματα είναι πιο ανοικτά και απαλά. Αυτό που μου τη σπάει όμως είναι γενικά οι γραμματοσειρές. :( Είναι άσχημες και κάπως bold..

Screenshot1
Screenshot2
Screenshot3
Screenshot4
Screenshot5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου αρεσει υπερβολικα πολυ το interface!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Delphine

Νεοφερμένος

Η Delphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τι screenshots ήταν αυτά; Μαύρο layout; Ερωτεύτηκα! :inlove:

Καλό θα ήταν πάντως να μην βάζετε στο pc σας beta versions προϊόντων και ειδικότερα της Microsoft. Ακόμη κι όταν βγουν στην μαζική αγορά, καλό θα ήταν να περιμένει κανείς 2-3 μήνες ώστε να διορθωθούν τα πρώτα "χοντρά" προβλήματα που θα παρουσιαστουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
i like it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Delphine:

Καλό θα ήταν πάντως να μην βάζετε στο pc σας beta versions προϊόντων και ειδικότερα της Microsoft. Ακόμη κι όταν βγουν στην μαζική αγορά, καλό θα ήταν να περιμένει κανείς 2-3 μήνες ώστε να διορθωθούν τα πρώτα "χοντρά" προβλήματα που θα παρουσιαστουν.
Οκ, αλλα τα προβληματα συνηθως δεν ειναι τοσο σοβαρα που αξιζει να φοβαμαστε. Συνηθως απλως μας σπανε τα νευρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Delphine

Νεοφερμένος

Η Delphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Οκ, αλλα τα προβληματα συνηθως δεν ειναι τοσο σοβαρα που αξιζει να φοβαμαστε. Συνηθως απλως μας σπανε τα νευρα!

Έχεις απόλυτο δίκαιο. Αλλά αν είναι να γλυτώσει κανείς τα Lexotanil... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Delphine:
Τι screenshots ήταν αυτά; Μαύρο layout; Ερωτεύτηκα! :inlove:

Καλό θα ήταν πάντως να μην βάζετε στο pc σας beta versions προϊόντων και ειδικότερα της Microsoft. Ακόμη κι όταν βγουν στην μαζική αγορά, καλό θα ήταν να περιμένει κανείς 2-3 μήνες ώστε να διορθωθούν τα πρώτα "χοντρά" προβλήματα που θα παρουσιαστουν.

2 με 3 μηνες; απαπαπα κατσε να βγει το δευτερο service pack και μετα θα το σκεφτω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Από τότε που τα έβαλα πάντως, μπορώ να πω πως έστω και Beta, είναι πολύ σταθερά!
Άκουσα μουσική, είδα videos, σέρφαρα στο Net, εγκατέστησα programs και drivers [κάρτας γραφικών/ ήχου / modem], μετέφερα όλα τα αρχεία του ενώς δίσκου στον άλλον κ.α. ;)

Φυσικά δεν τα εγκατέστησα ως βασικό λειτουργικό. Τα έχω παράλληλα [ dual boot] με τα Windows XP MCE.


Το PC μου δυστηχώς ίσα που τα σηκώνει αξιοπρεπώς.. σε λίγες μέρες θα σέρνεται :/:
[με 512MB Ram & σκληρό με 2MB Cache /5200rpm.. ].

Επίσης έχουν και τη δυνατότητα 3D απεικόνισης των παραθύρων [με τη λειτουργία 3D Flip]
Screenshot*

*Αυτή η εικόνα δεν είναι από το δικό μου PC.. δεν ξέρω ακριβώς το λόγο, αλλά σε μένα δεν γίνεται [ίσως λόγο κάρτας γραφικών].


Αν αναλογιστούμε ότι είναι ακόμα σε Beta φάση, αναμένουμε ένα αρκετά σύγχρονο λειτουργικό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Μόλις χθες εγκατέστησα τη τελευταία έκδοση της Beta 2 [μπορείτε να την κατεβάσετε δωρεάν από το site της Microsoft]. Το αρχείο είναι 3,5GB ενώ απαιτούντε το ελάχιστο 15GB ελεύθερα στο δίσκο για να ξεκινήσει η εγκατάσταση [δεν θα χρησιμοποιηθούν όλα, εμένα ~7GB χρησιμοποιήθηκαν].
Μου αρέσουν, έχουν έντονα και σκοτεινά χρώματα σε σχέση με τα XP όπου τα χρώματα είναι πιο ανοικτά και απαλά. Αυτό που μου τη σπάει όμως είναι γενικά οι γραμματοσειρές. :( Είναι άσχημες και κάπως bold..

Screenshot1
Screenshot2
Screenshot3
Screenshot4
Screenshot5

μόνο από ta screenshots δεν μου αρέσουν καθόλου, όχι δε θα πάρω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Καλή μου φένεται η αισθητική τους αλλά όλα τα εφέ και τα ιπτάμενα γαϊδούρια που μπορούν να φανούν χρήσιμα; Γιατί μια εγκατάσταση θέλη 7+ GB; Τουλάχιστον θα έχει κανένα καλό πρόγραμμα ή θα είναι σαν όλα τα υπόλοιπα win χωρίς καμία αξιόλογη εφαρμογή(Ενοώ από την εγκατάσταση);Τι cpu, vga και μνήμη θέλουν για να τρέξουν καλά; Και τέλος πόσα bsod/ms θα πετάει η stable έκδοση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
κ που το βρισκουμε αυτο μου αρεσε πολυ το μαυρακι'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μου θυμιζει καπιος τις απαιτισεις του; Λεω να τα βαλω αλλα αν θυμαμε καλα η απαιτισεις ειναι υπερβολικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ladycat και κρονε αν πατε στο σιτε της microsoft θα τα βρειτε αυτα που ψαχνετε. Δεν μπορω να σας δωσω λινκ επειδη μπαινω απο GPRS και το καθε byte εχει σημασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Όταν θα βγούν κανονικά θυμηθείτε με δεν θα θέλει 7GB ήη εγκατάαταση.
Beta Version έχει 10 τόνους κώδικα για bug reporting.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εχω καποιες αποριες ...
καταρχας τα βιστα θα μπορουν να τρεξουν σε ενα 32αρι επεξεργαστη; επισης μια καρτα ati 1300x 128 mb (PCI-E) θα μπορει να τρεξει το νεο περιβαλλον ανετα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Η κάρτα γραφικών θα είναι το ελάχιστο που θα σε απασχολεί!
μνήμη και επεξεργαστής δευτερευόντως!!

Αυτό για τα 32bit δεν ξέρω. Θα μάθω όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Η κάρτα γραφικών θα είναι το ελάχιστο που θα σε απασχολεί!
μνήμη και επεξεργαστής δευτερευόντως!!

Αυτό για τα 32bit δεν ξέρω. Θα μάθω όμως!

Κοιτα ο επεξεργαστης μου ειναι ενας 3800+ που συντομα μαλλον θα αλλαξει σε 3800+ χ 2

και ραμ εχω 2GB. Το μονο που φοβαμαι οτι δεν θα τρεχει ειναι η καρτα γραφικων ...

Για τα 32bit ρωτησα οχι για εμενα αλλα για εναν αλλον υπολογιστη που θελω να περασω τα βιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top