Πόσο σας ενοχλούν τα κατοικίδια στη θάλασσα;

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
παρα πολυ ειδικα οταν κανουν πολυ κοντα μου μπανιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
καθόλου! ειδικά,αν πρόκειται για σκυλιά... :D
τωρα,αν δω δίπλα μου,να κολυμπάει κάνα άλογο,δεν ξέρω...το πιθανότερο παντως είναι μόνο να τρομάξω στην αρχή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα να υπαρχει στην παραλια καποιο κατοικιδιο.(σκυλι κυριως, μιας και για να φερει κανεις γατα,σκιουρακια,χαμστερ κτλ κτλ, το κοβω χλωμο)
Οσων αφορα το αν τα σκυλακια ειναι καθαρα ή οχι, εμβολιασμενα ή οχι, υπαρχει τροπος να μαθευτει.
εαν εισαι τυπικος με τις υποχρεωσεις σου απεναντι στο σκυλακι σου, τοτε ο κτηνιατρος που το πας σου δινει και ενα βιβλιαρακι-διαβατηριο που γραφει αναλυτικα τι εμβολιο εχει κανει και ποτε ειναι το επομενο κτλ κτλ.(Π.Χ.εγω που εχω γατα και αυτο το διαβατηριο-ταυτοτητα οπως θες πες το εχω βγαλει και τσιπακι της εχω κτλ κτλ.Το ιδιο ειχα κανει και με το σκυλακι μου.
Καλλιστα καποιος θα μπορουσε να εχει αυτον τον ρολο σε μια παραλια.(οχι αναγκαστικα ενα ατομο).
Εαν επαιρνε το ματι του καποιον με το σκυλακι του, να του ελεγε ευγενικα να του δειξει το passport του σκυλιου του.Οσο σεναριο επιστημονικης φαντασιας και αν ακουγεται ειναι εφαρμοσμο.(Δεν θυμαμαι σε ποια χωρα, το εκαναν αυτο...)
Ενας περιρισμος που θελω ειναι το κολαρο, και σε περιπτωση που ειναι πολυ ζωηρο το σκυλι να μπορει να δεθει καπου.Γιατι μπορει καλλιστα να τα κανει ολα ψιλομπαχαλο, να τρομαξει καποιον που τα φοβαται κτλ κτλ.
Πολυ περισσοτερο με ενοχλουν ατομα τα οποια καταφερνω και τα μυριζω σε αποσταση 10 μετρων και με αντιθετο ανεμο, ή και τα πιστιρικια τα οποια ειναι εκει που σκαει το κυμμα κατουρανε με την ηρεμια τους και η μαμα τους τα καμαρωνει κιολας και λεει..."Πωω....τι γιο εκανα 'γω;;;!!!":confused:
Με λιγα λογια αυτο που λεμε..."Χυμα στο κοιμα" και το θεμα υγιεινης κατω απο το μηδεν!
'Η πολυ περισσοτερο ενοχλητικο ειναι οταν ερχεται η οικογενεια Χωραφα απο την "Α" μεγαλουπολη-ή απο αλλη πολη γενικοτερα, στις όποιες ακτες της επαρχιας και μη, και φευγοντας να επικρατει πισω τους ενα χαος απο σκουπιδια, γοπες(πρεπει ρε μαγκα να σβησεις την γοπα στην αμμο;Και αν το κανεις βατην καπου και παρτην μαζι σου!Το που θα την βαλεις...δικο σου θεμα!),αποφαγια κτλ κτλ.
Οχι δεν εχω προβλημα με Αθηναιους ή κατοικους αλλων περιοχων, και σας μιλαω ειλικρινα.Απλως επειδη εχω δουλεψει και σε καφε παραλιας-πανω στην παραλια-εχω παρατηρησει οτι ατομα απο μεγαλες πολεις ή γενικοτερα για να ειμαι πιο σωστος ατομα απο αλλο τοπο δεν χαμπαριαζουν μια.Ερχονται τα βρωμιζουν ολα και σου λενε "Ε, μεχρι να ξαναρθω θα τα εχουν καθαρισει".
Οποτε, ας κοιταξουμε λιγο ολοι μας να σεβομαστε τοσο τον εαυτο μας, το περιβαλλον γυρω μας, τον τοπο μας και τον συνανθρωπο μας και να προσπαθησουμε να ειμαστε οσο γινεται πιο τυπικοι και καθαροι, και μετα σιγουρα θα βρουμε λυση και για τα κατοικιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλε τοσο καιρο δεν εχω απαντισει; Ωρα να το κανω τωρα!

Δεν θα με πειραζε καθολου. Μου εχει τυχει αλλωστε πολλες φορες και εχω παρει και τον δικο μαζι μου μερικες φορες (σε ερημικο μερος παω βεβαια και οσοι πανε εκει η για ψαρεμα πανε η ειναι οικογενια που δεν γουσταρει τουριστες η εχουν σκυλακι). Ισα ισα παιζω και με τα σκυλια σε τετιες περιπτωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μάριε,θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα λές για την καθαριότητα των παραλιών γενικότερα...
πράγματι,είναι απίστευτα ελεεινό να βλέπεις τι σκουπίδια αφήνουν πίσω τους μερικοί μερικοί...
αλλα τι περιμένεις...:mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Δεν με ενοχλεί καθόλου.
Κυκλοφορούν τόσοι βρωμεροί και τρισάθλιοι άνθρωποι στις παραλίες που έχουν τσακωθεί χρόνια με το σαπούνι, που τα κακόμοιρα τα ζωντανά είναι υπόδειγμα καθαριότητας μπροστά τους. Και επιπλέον θεωρώ πολύ πιο σιχαμένο να δω τις τρίχες ενός χοντρού τριχωτού άντρα, παρά τις τρίχες ενός σκύλου.



Πες τα...!!!!! Βρε κουκλίτσα μου...!!!!!!!!!!!!

Εδώ δε βλέπουμε το χάλι μας, που πάμε να μπούμε μέσα σε λεωφορείο το καλοκαίρι και από την βρώμα και την ιδρωτίλα... κάνουμε τρία βήματα πίσω!!!!!!!!


Τα σκυλάκια που παίζουν στη θάλασσα και είναι χαρά Θεού, να τα βλέπεις..., θα μας μολύνουν και θα μας βρωμίσουν... και όχι όλοι αυτοί που πλένονται κάθε Αύγουστο που πάνε στη θάλασσα...:worry: :worry: :worry:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
οχι δε με ενοχλουν καθολου:D
αρκει και τα αφεντικα τους να μην ειναι στοκοι
[/URL][/IMG]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Δεν με ενοχλουν αρκει να ειναι δεμενα, με φιμωτρο και να μην κολυμπαει διπλα μου :worry:

Που ξερω εγω ποσο γουτσου γουτσου ειναι το σκυλακι σου και εμενα πανω στη χαρα του δεν θα μου φαει κανενα κομματι...Και αν γινομαι υπερβολικος , καλυτερα να μην δειτε το ποδι του του ξαδερφου μου ,απο ενα καλοσυνατο σκυλακι που του "εγλυψε" τρυφερα το μπουτι οταν κολυμπουσε....:/:

Οπως νευριαζω με τα ατομα που δεν σεβονται με τα σκουπιδια τους την παραλια ετσι νευριαζω και με τους ζωοφιλους που νομιζουν οτι οταν εχουν ενα ζωο δεν εχουν και υποχρεωσεις....

Και μην προβαλετε ως επιχειρημα "κοιτα τι κανει ο αλλος! Με εμενα ασχολεισαι?" Κλασσικη Ελληνικη νοοτροπια....

Και επισης δεν θελω να σκαβω στην αμμο , μιας και στην θαλαλσσα δεν μπαινω, και να ανακλυπτω "θυσαυρους" :P Μια τρυπα με την ησυχια μου ειπα να κανω σαν μεγαλο παιδακι που ειμαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Σαφώς με ενοχλεί να αφήσουν διάφορα "δωράκια" κατοικίδια ζώα. Όμως είναι πάντα θέμα των αφεντικών τους. Γενικά όμως δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από ανθρώπους που αφήνουν σκουπίδια. Κάποτε είχα πετύχει μια γυναίκα να σκάβει για να θάψει ένα extra-full pamper!!!! Οπότε πιστεύω ότι το πιο βρωμιάρικο ζώο είναι ο άνθρωπος... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εμενα δεν με ενοχλουν καθολου ερχονται κ αυτα να δροσιστουν ασε που δεν κατουρανε την θαλασσα σαν κ εμασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Θυμαμαι πριν απο κανα δυο χρονια σε μια πολυσυχναστη παραλια στον Σχοινια ενα ζευγαρι ειχε μαζι το σκυλακι τους, ενα αρκετα μικροσωμο πλασματακι σκετη γλυκα:) Το σκυλι παρεμεινε δεμενο κατω απο μια ξαπλωστρα για τουλαχιστον 3 ωρες μες το μεσημερι. Δεν κουνηθηκε, δεν γαβγισε, δεν ενοχλησε κανεναν. Πρεπει να ομολογησω οτι το λυπηθηκα αφανταστα:( Ηταν μεσημερι κι εκανε υπερβολικη ζεστη. Σιγουρα το ζευγαρι δεν ηθελαν να ενοχλησει κανεναν αλλα κατα τη γνωμη μου μαλλον περισσοτερο ταλαιπωρησαν το ζωο, παρα τους αλλους λουομενους:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα με ενοχλει..
Τα σκυλια ειναι το μοναδικο ζωο που λατρευω, αλλα δεν μπορω να το εχω συνεχεια μεσα στα ποδια μου. Επειδη δυστυχως γνωριζω την νοοτροπια των ανθρωπων (ή των Ελληνων θα ηταν πιο σωστο? :hmm: ) και τα σκυλακια ειναι βρωμιαρικα ζωα, ΔΕΝ θα ηθελα σε καμια περιπτωση να τραβανε και τον σκυλο στην παραλια που εχω παει να κανω το μπανιο μου. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ε καλα υπαρχουν κ οι πισινες που δεν μπορεις να παρεις ζωο μαζι σου ΟΙ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΧΩΡΟΣ σορρυ που φωναξα αλλα με πνιγει το δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ειναι δημοσιος χωρος.. σωστα!
Γι' αυτον ακριβως τον λογο ειμαστε υποχρεωμενοι να σεβομαστε εναν τετοιο χωρο αφου δεν ειμαστε οι μονοι που τον χρησιμοποιουν!!

ΠιΕς: Οσο κι αν φωναξεις, μην περιμενεις να μου αλλαξεις γνωμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
α καλα δεν το ειπα να σου αλλαξω γνωμη απλα το ειπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
χθες μου ετυχε.. ηταν διπλα μας ενας τυπος με την εφημεριδα αραχτος και το σκυλι αλωνιζε.. μονο καπου καπου το φωναζε να παει κοντα του αλλα κατα τ'αλλα δεν τον ενοιαζε και πολυ.. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Με ενοχλεί πάρα πολλύ το χώο μέσα στο νερό, δεν λέω ότι εμείς είμαστε καλύτεροι άλλα δεν μπορώ συχαίνομαι την τρίχα την μυρωδια την έσθηση, δεν λέω καλά είναι τα άμοιρα άλλα όχι στην θάλασσα με πολλύ κόσμο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν με ενοχλούν καθόλου!! τα ζώα δεν κάνουν την ανάγκη τους στη θάλασσα, ενώ οι άνθρωποι πέρα από τσίσα ... χ@ζουν κιόλας, ναι μαδάνε αλλά όχι πολύ και στο κάτω κάτω θάλασσα είναι ούτε που το καταλαβαίνεις, γιατί οι άνθρωποι δεν μαδάνε???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με ενοχλεί πάρα πολλύ το χώο μέσα στο νερό, δεν λέω ότι εμείς είμαστε καλύτεροι άλλα δεν μπορώ συχαίνομαι την τρίχα την μυρωδια την έσθηση, δεν λέω καλά είναι τα άμοιρα άλλα όχι στην θάλασσα με πολλύ κόσμο:)

Αν δλδ εχεις παει πχ στα αφαντου, και εισαι πιο κατω απο τις ομρελες, εκει που ειναι παντα πολυ αρεα ο ενας με τον αλλων, θα ειχες προβλημα αν 100 μετρα πιο κατω ητανε μια οικογενια με εναν σκυλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν δλδ εχεις παει πχ στα αφαντου, και εισαι πιο κατω απο τις ομρελες, εκει που ειναι παντα πολυ αρεα ο ενας με τον αλλων, θα ειχες προβλημα αν 100 μετρα πιο κατω ητανε μια οικογενια με εναν σκυλο;


Στα 100 μέτρα άς κάνουν ότι θέλουνε άλλα στο 1 μέτρο δεν μπορώ, άλλα εντάξει εγώ δεν μπορώ γενικότερα τα ζώα βρεγμένα, είμαι λίγο παράξενη εδώ την δική μου τρίχα άν κολάει πάνω μου βρεγμένη ανατριχιάζω θα άντεχα του σκύλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top