Ο σύντροφός σας, σας κεράτωνει όταν...

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ο σύντροφο σας σας κεράτωνει οταν ... και εσείς κάνετε το ίδιο ...


Ας υποθέσουμε ότι έχετε μια δυνατή σχέση, είστε ευτυχησμένη με την σχέση ... ενα βράδυ βγέτε έξω ... εκει γίνετε ένα λάθος ... και κάνετε μια απιστία ... η απιστία γίνεται για καθαρά θέμα σεξ ... δεν αναζητούσατε τίποτα παραπάνω ...

Το πρωι λοιπον, επειδή δεν θέλετε να χαλάσει η σχέση σας ... αποφασιζετε να μην του το πειτε ... Όμως ... ο συντροφο σας σαν λέει ότι το βράδυ είχε μια ανάλογη εμπιρεια με την δικια σας ...

Πως θα αντιδρουσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καταρχην αποκλειω το γεγονος να παω με αλλον -ακομα και μονο για να καλυψω τις σεξουαλικες ορεξεις και επιθυμιες που μου προκαλει αυτος ο αλλος- και κατα δευτερον η απιστια ειναι κατι που δεν συγχωρω με τιποτα.

Ας μιλησουμε λοιπον υποθετικα..
Αν εκανα κατι καποιο βραδυ δεν θα μπορουσα με τιποτα να το κρυψω. (Δεν ξερω γιατι, αλλα ενω επαγγελματικα μπορω να πω ΟΤΙ ψεμα θελεις και να με πιστεψει κιολας ο αλλος, στα προσωπικα "δινομαι" απο μονη μου. :confused: Αυτο ομως πιστευω οτι συμβαινει γιατι ουσιαστικα δεν θελω να πω ψεματα.. ) Κι απο την στιγμη που θα του ελεγα κατι τετοιο, αυτοματως η σχεση μας θα τελειωνε εκει.. Το ιδιο ισχυει και απο την στιγμη που και εκεινος θα εκανε κατι αντιστοιχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καταρχην αποκλειω το γεγονος να παω με αλλον -ακομα και μονο για να καλυψω τις σεξουαλικες ορεξεις και επιθυμιες που μου προκαλει αυτος ο αλλος- και κατα δευτερον η απιστια ειναι κατι που δεν συγχωρω με τιποτα.

Ποτέ μην λές ποτέ. Άλλωστε οι περιστάσεις δεν είναι πάντα ίδιες.Άν τύχει και έχει πιει κάποιος/α τότε τα πράγματα δεν είναι πάντα υπο έλεγχο.

Γιαυτό τον λόγο και εγώ αν μάθω κάτι τέτοιο πρώτα θα ρωτήσω τις περιστάσεις! Αυτό που δεν θα συγχωρήσω είναι η απόκρυψη του γεγονότος. Θάρρος στην Αλήθεια και να είμαστε υπεύθυνοι των πράξεων μας.

Εγώ πάντως είναι κάποια πράγματα που δεν τα καταλαβαίνω στον κόσμο. Ένα από αυτά είναι και του θέματος.Κανένας δεν συγχωρεί το κεράτωμα αλλά πολλοί το κάνουν και μάλιστα κατα συρροή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Με την προϋπόθεση ότι πρόκειται για one-night-stand...

Θα προτιμούσα να μην ξέρω.
Θα προτιμούσα να μην ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αν όντως είναι δυνατή και ευτυχισμένη η σχέση τότε δεν θα γινόταν η απιστία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Ποτέ μην λές ποτέ. Άλλωστε οι περιστάσεις δεν είναι πάντα ίδιες.Άν τύχει και έχει πιει κάποιος/α τότε τα πράγματα δεν είναι πάντα υπο έλεγχο.

Γιαυτό τον λόγο και εγώ αν μάθω κάτι τέτοιο πρώτα θα ρωτήσω τις περιστάσεις! Αυτό που δεν θα συγχωρήσω είναι η απόκρυψη του γεγονότος. Θάρρος στην Αλήθεια και να είμαστε υπεύθυνοι των πράξεων μας.

Εγώ πάντως είναι κάποια πράγματα που δεν τα καταλαβαίνω στον κόσμο. Ένα από αυτά είναι και του θέματος.Κανένας δεν συγχωρεί το κεράτωμα αλλά πολλοί το κάνουν και μάλιστα κατα συρροή!

+ 1

Αντίδραση τώρα ε; Μμμ....Θα με πείραζε....Θα ήθελα να του πω πως τόλμησε :P αλλά επειδή ξέρω ότι κι εγώ δεν ήμουν και η πιο άγια χθες ε....τι καυγά να κάνεις....Λογικά θα ζητούσα να μάθω το πως έγινε και το γιατί και ύστερα θα ήμουν ανάμεσα στο να του τα ξεράσω κι εγώ όλα και να κάνουμε μια νέα αρχή ή να τελειώσω εκεί το θέμα και να μην ξανασυζητηθεί ποτέ!Αν και όπως με ξέρω θα του το έλεγα κι εγώ....Του στυλ "σε καταλαβαίνω μωρό μου γιατί κι εγώ χθες....." :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν αλλά και για έναν ακόμη πιο απλό και ρεαλιστικό λόγο...
είναι ένας μαμάκας που δεν είναι μονογαμικός και γουστάρει να παίζει με πολλές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Αν το αγορι μου μου φερεται καλα κι είναι εντάξει μάζι μου ,δε σκέφτομαι ουτε μια στιγμήνα απιστήσω.ΑΝ αντιληφθώ οτι κι ο ίδιος ξενοκοιτάει κι τσιλιμπουρδίζει ίσως να κάνω κι εγώ τα ίδια κι χειρότερα.Οταν σε μια σχεσή δεν υπάρχει αμοιβαίος σεβασμός δε είσαι υποχρεωμενος να σεβαστείς τον άλλο,μάλλον θύμα κι υποχειριο θα αταληξει κανείς αν δε ανταποδώσει με το ίδιο ν΄΄ομισμα.
Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο κάποιος όταν έχει σχέση με την οποία είναι ικανοποιημένος να κάνει one-nightstand αν γινόταν σε περίοδο οπου είμαστε μαλωμενοι ή ο ενας είναι σε μια πόλη κι ο άλλος σε άλλη ίσως το συγχωρούσα.Αν κι σε αυτή την περίπτωση απο εγωισμό κι μόνο δε θα θελα να το μάθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ο σύντροφο σας σας κεράτωνει οταν ... και εσείς κάνετε το ίδιο ...


Ας υποθέσουμε ότι έχετε μια δυνατή σχέση, είστε ευτυχησμένη με την σχέση ... ενα βράδυ βγέτε έξω ... εκει γίνετε ένα λάθος ... και κάνετε μια απιστία ... η απιστία γίνεται για καθαρά θέμα σεξ ... δεν αναζητούσατε τίποτα παραπάνω ...

Το πρωι λοιπον, επειδή δεν θέλετε να χαλάσει η σχέση σας ... αποφασιζετε να μην του το πειτε ... Όμως ... ο συντροφο σας σαν λέει ότι το βράδυ είχε μια ανάλογη εμπιρεια με την δικια σας ...

Πως θα αντιδρουσατε;
Κάτι δε μου κολλάει σε όλα αυτά.
Αν είσαι σε μια σχέση και μάλιστα δυνατή κι ευτυχισμένη, το να αναζητάς σεξ με κάποιον άλλο δε μου φαίνεται φυσιολογικό.Και δεν είναι "απλά" σεξ.Σε άλλο θρεντ συμφωνούν οι περισσότεροι ότι μπορεί να μην είναι το πιο σημαντικό σε μια σχέση αλλά σίγουρα είναι από τα πιο σημαντικά.
Για μένα, αν γίνει κάτι τέτοιο είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά σε όλη τη σχέση και αποτελεί αιτία άμεσου χωρισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Ποτέ μην λές ποτέ. Άλλωστε οι περιστάσεις δεν είναι πάντα ίδιες.Άν τύχει και έχει πιει κάποιος/α τότε τα πράγματα δεν είναι πάντα υπο έλεγχο.

Γιαυτό τον λόγο και εγώ αν μάθω κάτι τέτοιο πρώτα θα ρωτήσω τις περιστάσεις! Αυτό που δεν θα συγχωρήσω είναι η απόκρυψη του γεγονότος. Θάρρος στην Αλήθεια και να είμαστε υπεύθυνοι των πράξεων μας.

Εγώ πάντως είναι κάποια πράγματα που δεν τα καταλαβαίνω στον κόσμο. Ένα από αυτά είναι και του θέματος.Κανένας δεν συγχωρεί το κεράτωμα αλλά πολλοί το κάνουν και μάλιστα κατα συρροή!
Μιλησα για ΕΜΕΝΑ οποτε επετρεψε μου να με ξερω καλυτερα.

Υπαρχουν ελαχιστα πραγματα για τα οποια ειμαι απολυτη, και αυτο ειναι ενα απο αυτα. Το να μαθω τις οποιες περιστασεις τον οδηγησαν στην απιστια ειναι κατι που ισως και να θελησω να ακουσω -δεν μπορω να πω με σιγουρια- αλλα αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει ενδεχομενο να δωσω δευτερη ευκαιρια. :/:
Ξερω οτι ακουγεται -και ειναι- απολυτο αυτο, και ισως να ειναι λαθος μου που ειμαι τοσο καθετη με αυτο το θεμα, αλλα.. δεν μπορει να αλλαξει με τιποτα. :|


Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Κάτι δε μου κολλάει σε όλα αυτά.
Αν είσαι σε μια σχέση και μάλιστα δυνατή κι ευτυχισμένη, το να αναζητάς σεξ με κάποιον άλλο δε μου φαίνεται φυσιολογικό.Και δεν είναι "απλά" σεξ.Σε άλλο θρεντ συμφωνούν οι περισσότεροι ότι μπορεί να μην είναι το πιο σημαντικό σε μια σχέση αλλά σίγουρα είναι από τα πιο σημαντικά.
Για μένα, αν γίνει κάτι τέτοιο είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά σε όλη τη σχέση και αποτελεί αιτία άμεσου χωρισμού.

Δες το κι ετσι.
Οταν εισαι με ανθρωπο με τον οποιο εισαι ευτυχισμενος/η πως ειναι δυνατον να σου τυχει κατι αλλο, να το εκμεταλευτεις (μαγκια σου..) και μετα να υποκρινεσαι στην σχεση και τον ανθρωπο που σε κανουν -υποτιθεται- ευτυχισμενο/η?! :hmm:





Δεν ξερω για εσενα.. Αλλα εμενα αυτο το υποκριτικο στυλακι ποτε δεν μου ταιριαξε γι αυτο και δεν μπορω να δεχτω/ανεχτω κατι τετοιο, ακομα κι απο τον ιδιο μου τον εαυτο. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
misslittledevil
Δεν ήταν προσωπική αντιπαράθεση. Αλλά με αφορμή αυτό που είπες που λένε και πολλοί παρατήρησα βασικά ότι εύκολα λέτε εδώ το ΠΟΤΕ! Πιστεύω φανατικά στο ΠΟΤΕ μην λές ποτέ, άλλωστε την πάτησα και εγώ 2 φορές για να μάθω. Κανείς μα κανείς δεν υπογράφει συμβόλαιο για κάτι που υπό τις παρούσες συνθήκες πάντα κρίνει ότι δεν θα κάνει ποτέ ή θα θα κάνει για πάντα (το ίδιο είναι). Συνεπώς με βάση και το θέμα αυτό, απλά επειδή δεν βγάζω την ουρά μου έξω από μια έστω και απειροελάχιστη πιθανόητα, δεν κρίνω τον άλλον από τις πράξεις μόνο!
Δεν μου έχει τύχει, αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα αντιδράσω με τον ώριμο τρόπο που λέει ότι δεν καταδικάζουμε κάποιον χωρίς να δούμε το γιατί.
Και πάλι ίσως ήταν λάθος που μπήκε το post σου σε quote. Αυτό που είπες ήταν αφορμή.

ΕΠίσης κάτι ακόμα σχετικά με την απιστία. Η απιστία για μένα είναι πνευματική. Δλδ το one night stand όπως το λέτε δεν είναι πάντα απιστία. Είναι και ικανοποιήση της ανάγκης της στιγμής. Δεν λέω ότι αυτό δικαιολογεί το να αρχίοσυμε όλοι να φοράμε κέρατο, αλλά η σωματική ανάγκη είναι διαφορετική από την πνευματική και καμιά φορά δεν ελέγχεται!

Δεν το έχω φορέσει ποτέ σε κοπέλα, αλλά δεν μπορώ να πω στα 28 μου και με αυτά που έχω δει ότι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Και πάντα κρίνω τους άλλους όπως περιμένω να με κρίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
[Δεν μου έχει τύχει, αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα αντιδράσω με τον ώριμο τρόπο που λέει ότι δεν καταδικάζουμε κάποιον χωρίς να δούμε το γιατί.
Μπορείς να μου πεις τί θα μπορούσε να σου πει η κοπέλα σου ώστε να καταλάβεις γιατί το έκανε και να τη συγχωρέσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κοίτα δεν ξέρω. Απλά δεν θα καταδικάσω τον άλλον εξαρχής.
Αθώος μέχρι αποδείξεως του εναντίον. Όχι ένοχος και οκ αν τύχει και μάθουμε στοιχεία για το διαφορετικό τότε ξεχνάμε το πόσο εύκολα τον σκίσαμε!!
Και να σου πω και κάτι. Τουλάχιστον μπορεί να μην μπορέσω να συνεχίσω μαζί της για εγωιστικούς λόγους αλλά τουλάχιστον να την έχω κάτι σαν συγχωρήσει!

Δεν ξέρω για σας αλλά για μένα το αποτέλεσμα κρίνεται πάντα και από την διαδρομή.
Ξέρετε αυτά με τα path κτλ που λένε οι βουδιστές, κινέζοι δεν ξέρω ποιοι!
Αλλά σοβαρά και για τα πάντα ο τρόπος και η αιτία ενός γεγονότος έχουν μεγάλη σημασία! Απλά σε άλλα που δεν προσβάλουμε απευθείας τον εγωισμά μας, το συζητάμε αλλά γιαυτό συγκεκριμένα το θέμα (που είναι και θέμα εγωισμού και διαρκής απόδειξης του άλλου) είμαστε πανέτοιμη να καταδικάσουμε τον άλλον στην πρώτη υποψία.
Είναι σαν να περιμένουμε να μας την κάνει, για να του πούμε "ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ".
Δεν λέω ότι συνήθως ο λόγος είναι ηλίθιος και χαζός άρα έχουμε δίκιο, αλλά έστω και για την παραμικρή πιθανότητα δεν έχουμε υποχρέωση να ακούσουμε πριν κρίνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ο σύντροφο σας σας κεράτωνει οταν ... και εσείς κάνετε το ίδιο ...

Ας υποθέσουμε ότι έχετε μια δυνατή σχέση, είστε ευτυχησμένη με την σχέση ... ενα βράδυ βγέτε έξω ... εκει γίνετε ένα λάθος ... και κάνετε μια απιστία ... η απιστία γίνεται για καθαρά θέμα σεξ ... δεν αναζητούσατε τίποτα παραπάνω ...

Το πρωι λοιπον, επειδή δεν θέλετε να χαλάσει η σχέση σας ... αποφασιζετε να μην του το πειτε ... Όμως ... ο συντροφο σας σαν λέει ότι το βράδυ είχε μια ανάλογη εμπιρεια με την δικια σας ...

Πως θα αντιδρουσατε;

Θα την ρωτούσα πως θα έβρισκε την ιδέα να «παίξουμε» ένα «τρίγωνο των βερμούδων» .... :devil: :devil: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Ναι, ναι θεωρία της θεωρίας είναι όλος ο κόσμος. Απορώ τελικά ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΚΕΡΑΤΩΝΟΥΝ όταν όλοι και όλες λένε τα ίδια (χωρίς να αμφισβητώ αυτά που διαβάζω εδώ και να μιλάω συγκεκριμένα)
Και το πιο κορυφαίο οι συμβουλές!!!Και αυτό το εγώ ποτέ...Δεν ξέρω ρε παιδιά..πραγματικά ακούω ανθρώπους , ανθρώπους που έχω βρεθεί, έχω βγει, έχω διασκεδάσει, έχω συμπαθήσει και μόλις αρχίσουν και "ανοίγονται λιγάκι" ξαφνικά μαθαίνω ότι κερατώνει/απιστεί και καλά από την άλλη αγαπά πραγματικά τον/την σύντροφό της/του. Συγνώμη γιατί ξέφυγα και επί του θέματος.
... Πραγματικά δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα. .Μιλάμε με "αν" οπότε δεν θα ξεκινήσω να πω και εγώ ότι ΔΕΝ θα το έκανα. Αν το είχα κάνει θα σήμαινε απλά ότι η σχέση μου καπου ΔΕΝ πήγαινε (για μένα). Θα ήταν εγωιστικό και τελείως ηλίθιο να ζητήσω εξηγήσεις..Μάλλον θα ζητούσα εξηγήσεις από τον εαυτό μου πρώτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Θα την ρωτούσα πως θα έβρισκε την ιδέα να «παίξουμε» ένα «τρίγωνο των βερμούδων» .... :devil: :devil: :devil:
χαχαχααχχααχ τι ειπε το ατομο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Το να συγχωρήσεις ένα "κέρατο" είναι δύσκολο.Πρέπει να είσαι σίγουρος οτι έχεις συγχωρήσει πραγματικά το σύντροφό σου και όχι με την πρώτη ευκαιρία ή τον πρώτο τσακωμό να του το χτηπήσεις.
Πάντως πιστεύω πως το ποσοστό των γυναικών που κάνουν σεξ μόνο για το σέξ είναι μικρότερο απο αυτό των αντρών.Οι γυναίκες είναι πιο συναισθηματικές κατα τη σεξουαλική επαφη και όταν σε κερατώσουν σημαίνει οτι είναι πιο σοβαρό από "απλά σεξ". (εννοείτε οτι δεν το γενικεύω καθώς κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι και εγώ ήθελα να το πω αυτό!Ίσως γιαυτό να είναι και πιο κτητικές στο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα. Θα προτιμούσα απλά να μη το μάθω ποτέ, διότι το να μάθω α) μου σκίζει την καρδιά, β) με κάνει να πρέπει να αντιδράσω κάπως, ακόμα κι αν έχω σκοπό να τον συγχωρήσω, για να μη του μπουν ιδέες πως μπορεί να το ξανακάνει και να το ξαναδεχτώ. Γι' αυτό λέω καλύτερα να μη το μάθω ποτέ..

Έχω μια περίεργη λογική στην απιστία. Δεν την αποδέχομαι, ξέρω πως θα με πονέσει πολύ αν συμβεί ποτέ και το μάθω, αλλά εν μέρει την θεωρώ αναμενόμενη σε μια μακροχρόνια σχέση και από τους δύο. Διότι, αν σκεφτώ λογικά, είναι ίσως αναμενόμενο κάποια στιγμή ο ένας από τους δύο να θελήσει να πάει με κάποιον άλλον, χωρίς αυτό να σημαίνει πως ξαφνικά σταματά να αγαπάει τον άλλον ή να τον θέλει ή να τον ελκύει. Απλά θέλει, μετά από τόσα χρόνια, να δοκιμάσει και κάτι άλλο.. Πριν με πυροβολήσετε, σκεφτείτε το - και μουσακά να τρως κάθε μέρα, κάποια στιγμή μπορεί να θες και κάτι άλλο! Και μια απιστία (της μιας βραδιάς, όχι παράλληλη σχέση) δεν μπορεί ξαφνικά να γκρεμίσει μια ολόκληρη σχέση ζωής, μια σχέση που έχεις χτίσει με κόπο.. είναι σαν να μου λες πως θα σου καεί μια λάμπα κι εσύ θα πετάξεις όλο τ' αμάξι. Ξέρω είναι λίγο περίεργα όσα λέω, αλλά ειλικρινά πιθανόν να το συγχωρούσα.

Αλλά βέβαια καλύτερα απλά να μη ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki:
Αν το είχα κάνει θα σήμαινε απλά ότι η σχέση μου καπου ΔΕΝ πήγαινε (για μένα). Θα ήταν εγωιστικό και τελείως ηλίθιο να ζητήσω εξηγήσεις..Μάλλον θα ζητούσα εξηγήσεις από τον εαυτό μου πρώτα..

Αυτό ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top