CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
  • CocaCola

    Ψήφοι: 71 78.9%
  • Pepsi

    Ψήφοι: 19 21.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Με Αμορφή https://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=723516&lngDtrID=245
Εμένα μου φαίνεται αστείο! Πάντως απορώ τι σκατά έχει μέσα αυτή η συνταγή της Coca Cola και τόσο καιρό δεν την έχουν αναπαράγει!!

Μα τι πίνουμε?? Και είμαι και φαν της καθώς λειτουργεί σαν το καφέ σε μένα.
Επίσης σαν την CocaCola πριν 10 χρόνια δεν υπάρχει. Ήταν πόρωση, Όχι γλυκιά, και μια απίστευτη επιθετικότητα στο στόμα σε πόρωνε!
Τώρα έχει γίνει σαν την Pepsi άρα τι τσακώνονται.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Coca cola, και δυστηχως πινω και πολυ. Τωρα βεβαια την εχω κοψει εξαιτιας καποιας θεραπειας που κανω, αλλα μπορω ολη μερα να ζησω με σκετη coca cola. Η pepsi μου φαινεται λιγο ανοστη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οχι και ειναι τα ιδια... Δεν θυμαμε πως ητανε πριν δεκα χρονια η κοκα αλλα και σημερα παραμενη κορυφεα. Η Pepsi ειναι πολυ πιο γλυκια και με πολυ λιγοτερο ανθρακικο, δεν την "αιστανεσε". Μεχρι πριν εναν χρονο περιπου επινα περιπου 2,5 με 3 λιτρα κοκα την ημερα. Τωρα την εχω ψιλοκοψει αλλα συνεχιζει να ειαι κορυφη και μου αρεσει και πιο πολυ οταν πινω (2-3 φορες την εβδομαδα το πολυ). Και η Pespi Max ομως δεν ειναι ασχημη... αν και προτιμω την κοκα.

Το τι περιεχει η συνταγη... Λεγετε παντος οτι εχει εκχιλισματα απο φυλα κοκας, καθολου απιθανο αλλα μαλλον προκειτε περι επιστιμονικης φαντασιας. Οτι και να 'ναι τοσα εκατομυρια λιτρα εχω πιει στην ζωη μου, κατι ιδιετερα επικυνδινο δεν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Οχι και ειναι τα ιδια... Δεν θυμαμε πως ητανε πριν δεκα χρονια η κοκα αλλα και σημερα παραμενη κορυφεα.
Δεν κατάλαβα τι λές.
Πάντως επειδή από την ηλικία σου βλέπω ότι δεν νομίζω να θυμάσει ακριβώς την Coca-Cola περίπου μέχρι το 97 εκεί έκανα ένα μεγάλο διάλειμα και μετά ξενέρωσα από το πόσο αδερφίστικη έχει γίνει!!

Και παιδιά που πείναμε τότε με τους τόνους όλοι το ίδιο λένε. Φλωριά!

Καλά τότε έπινα .5λ πριν το μπάσκετ άλλα .5λ στο μπάσκετ και ίσως και στο γυρισμό και είχε και σπίτι.
Τα ψωνιζα εγώ 8-8 τα μπουκάλια από το Σουπερμαρκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Δεν κατάλαβα τι λές.
Πάντως επειδή από την ηλικία σου βλέπω ότι δεν νομίζω να θυμάσει ακριβώς την Coca-Cola περίπου μέχρι το 97 εκεί έκανα ένα μεγάλο διάλειμα και μετά ξενέρωσα από το πόσο αδερφίστικη έχει γίνει!!

Και παιδιά που πείναμε τότε με τους τόνους όλοι το ίδιο λένε. Φλωριά!

Καλά τότε έπινα .5λ πριν το μπάσκετ άλλα .5λ στο μπάσκετ και ίσως και στο γυρισμό και είχε και σπίτι.
Τα ψωνιζα εγώ 8-8 τα μπουκάλια από το Σουπερμαρκετ.

Δεν αμφιβαλω οτι ητανε αλλιως παλια, αλλα δεν ειναι και το ιδιο με την pepsi σημερα. Η pepsi ειναι πολυ πιο "μαλακι" στην γευση, ανοστη κατα την γνωμη μου, με πολυ λιγο ανθρακικο (σε σχεση με την κοκα), εναι πολυ γλυκια και ειναι σχεδων σαν νερο. Η κοκα εχει γερη γευση, αρκετο ανθρακικο (λιγο ακομα δεν θα με χαλαγε) ειναι σχετικα πυκρη και εχει μαι ιδιετερη γευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Coca-cola.Η pepsi δε λέει τίποτα.Προσπαθώ να μην πίνω πολύ Coca γιατί δεν κάνει και καλό...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Προτειμώ Coca Cola Light [χωρίς να κάνω κάποια δίαιτα ή κάτι τέτοιο όπως ρωτάνε μερικοί].


Έχετε βρει τίποτα στατιστικά πχ του πόσα περίπου λίτρα Coca Cola καταναλώνονται καθημερινά από το κόσμο; :confused: Σίγουρα θα είναι ένας τεράστιος αριθμός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δεν αμφιβαλω οτι ητανε αλλιως παλια, αλλα δεν ειναι και το ιδιο με την pepsi σημερα. Η pepsi ειναι πολυ πιο "μαλακι" στην γευση, ανοστη κατα την γνωμη μου, με πολυ λιγο ανθρακικο (σε σχεση με την κοκα), εναι πολυ γλυκια και ειναι σχεδων σαν νερο. Η κοκα εχει γερη γευση, αρκετο ανθρακικο (λιγο ακομα δεν θα με χαλαγε) ειναι σχετικα πυκρη και εχει μαι ιδιετερη γευση

Φαντάσου πόσο μεγαλύτερη ήταν η διαφορά κάποτε που να τα θεωρώ περίπου ίδια ποια!!!

ΜΙΛΑΜΕ Η ΠΟΡΩΣΗ!!! Το κάψιμο που νιώθεις αν την κρατήσεις στο στόμα ώρα το ένιωθες όταν έπινες! Μου λείπει κλαω αυτή η πόρωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Μόνο εγώωω pepsi??????PEPSI rulezzzz... και σε γευσή πολύ καλύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Έχετε βρει τίποτα στατιστικά πχ του πόσα περίπου λίτρα Coca Cola καταναλώνονται καθημερινά από το κόσμο; :confused: Σίγουρα θα είναι ένας τεράστιος αριθμός..



Ενδεικτικα..

  • 83.000.000
    Τόσα άτομα απολαμβάνουν τα διάφορα προϊόντα της The Coca–Cola Company καθημερινά στις Η.Π.Α. Δηλαδή, όλοι σχεδόν είναι... οι τυχεροί!

  • 6.000.000
    Τόσα άτομα απολαμβάνουν Coca–Cola καθημερινά στις Η.Π.Α. Ένας ολόκληρος λαός Coca-Cola!

  • 8.000
    Τόσα αναψυκτικά της The Coca-Cola Company καταναλώνονται σε ολόκληρο τον πλανήτη ανά δευτερόλεπτο. Έτσι ξεδιψάει ο κόσμος!



Για περισσοτερα πατηστε εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Coca-cola και απο εδω ... ειδικα την light την λατρευω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η light να ξερετε οτι απο πλευρας υγειας ειναι πολυ χοιροτερη απο την απλη. Και η coca cola light και η pepsi light και γενικα ολα τα αναψυχτικα που ειανι ligth
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Προτειμώ Coca Cola Light

Petro μην πινεις (και μην τρως) προιοντα light και 0%. Δημιουργουν προβληματα στον θυρεοειδή.. :/: :)

(σόρι για το οφφ-τοπικ)

edit: α, τωρα το ειδα οτι και ο νταρκ λεει το ιδιο.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Προτιμώ coca cola, αλλά δεν χαλιέμαι και με την pepsi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μόνο o tsus k εγώ ψηφίσαμε Pepsi?? :hmm::hmm:
Γενικά προσπαθώ να αποφεύγω τα αναψυκτικά με ανθρακικό. Και παχυντικά είναι και δεν προσφέρουν τίποτα. Ούτε στα ποτά βάζω κόλα.
Αν είμαι κάπου σπάνια θα πάρω Κόκα Κόλα ή Pepsi. Δλδ σε μια καφετέρια αν δεν θέλω να πάρω καφέ η χυμό, συνήθως παίρνω λεμονάδα, είναι πολύ δροσιστική!! Αν πιώ Coca Cola στο σπίτι την πίνω με μια φέτα λεμόνι ή στημένο λεμόνι αν υπάρχει. Και σε μαγαζιά έχω δει να την σερβίρουν έτσι. Δοκιμάστε το.
Παλιότερα είχε βγάλει η Pepsi ένα αναψυκτικό που είχε και λεμόνι μέσα. Ήταν πολύ ωραίο.:D:D Αν θυμάται κάποιος πώς το λέγαν ή αν κυκλοφορεί ακόμη ας μου πει γιατί δεν το βρίσκω πουθενά τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Coca cola, και δυστηχως πινω και πολυ. Τωρα βεβαια την εχω κοψει εξαιτιας καποιας θεραπειας που κανω, αλλα μπορω ολη μερα να ζησω με σκετη coca cola. Η pepsi μου φαινεται λιγο ανοστη. :/:

και εγώ μια από τα ίδια :/: :/: ..light όμως..μ' αρέσει η γεύση της περισσότερο και όχι για την αποφυγή θερμίδων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
και εγώ μια από τα ίδια :/: :/: ..light όμως..μ' αρέσει η γεύση της περισσότερο και όχι για την αποφυγή θερμίδων.

Κοιτα τα ποστ νουμερο 13 και 14... μην το λες για πλεονεκτιμα το light ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Κοιτα τα ποστ νουμερο 13 και 14... μην το λες για πλεονεκτιμα το light ομως

τα είδα dark,έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα όμως είναι να μην τρώμε τίποτα, να μην πίνουμε τίποτα, να μην κοιμόμαστε στα κρεβάτια μας, να μην αναπνέουμε κτλ. Δεν κάνω πολλές καταχρήσεις και δεν θέλω να ζήσω και forever.

Ούτε η απλή coca-cola ή η pepsi είναι αθώες..
Μ' αρέσει η γεύση της light και την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, δεν είπα ότι κάνει καλό και να την μοιράζουμε στα νηπιαγωγεία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
τα είδα dark,έτσι όπως έχουνε γίνει τα πράγματα όμως είναι να μην τρώμε τίποτα, να μην πίνουμε τίποτα, να μην κοιμόμαστε στα κρεβάτια μας, να μην αναπνέουμε κτλ. Δεν κάνω πολλές καταχρήσεις και δεν θέλω να ζήσω και forever.

Ούτε η απλή coca-cola ή η pepsi είναι αθώες..
Μ' αρέσει η γεύση της light και την προτιμώ σε σχέση με τις άλλες, δεν είπα ότι κάνει καλό και να την μοιράζουμε στα νηπιαγωγεία. :)

Δεν εχεις αδικο σε αυτο. Για αυτον τον λογο και εγω προσεχω ελαχιστα τι τρωω τι πινω κλπ.
Δεν ειπα αυτο. Απλα η light ειναι πιο ενοχες. Εγω απλα για το το ελεγες για καλο οτι πεινεις light και οχι απλη στο ειπα. Εσυ εισαι ελευθερη να πινεις οτι θελεις γι αοπιον λογο θελεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πριν απο κατι χρονια ενας δικηγορος μου ειχε πει οτι η Pepsi αλλα και αλλες εταιριες εχουν συρει την ετειρια της Coca cola στα δικαστηρια γιατι δεν αναφερει επακριβως τα συστατικα της:D Ε, αυτοι πληρωνουν ενα σωρο λεφτα στα προστιμα για να μην αναφερουν ολα τα συστατικα:clapup: Τωρα μην με ρωτησετε πως λειτουργει νομικα το ολο θεμα κι αν μπορουν να τους υποχρεωσουν να τα αποκαλυψουν:P , δεν εχω ιδεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top