Πώς βρήκατε την τωρινή δουλειά σας;

Πως βρήκατε την τωρινή δουλειά σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Απο αγγελία σε εφημερίδα/περιοδικό

    Ψήφοι: 3 11.5%
  • Απο αγγελία στο ιντερνετ

    Ψήφοι: 3 11.5%
  • Απο γνωστό/φίλο

    Ψήφοι: 7 26.9%
  • Απο πουθενά, είμαι ελεύθερος επαγγελματίας

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Έστελνα αβέρτα βιογραφικά σε εταιρείες και κάποια στιγμή με κάλεσαν

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έβαλα εγώ αγγελία σε εφημερίδα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Έβαλα εγώ αγγελία στο ίντερνετ

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 5 19.2%
  • Δεν εργάζομαι.

    Ψήφοι: 4 15.4%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νομίζω είναι ένα ενδιαφέρον, απο στατιστικής απόψεως, θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εβαλα αγγελια στο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Εβαλα αγγελια στο ιντερνετ.
Και δουλεύει αυτό;; Εγώ πίστευα οτι σπάνια βρίσκεις έτσι δουλειές :blink:
Και αν επιτρέπεται, πόσες προτάσεις είχες απο την αγγελία σου αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Προτάθηκα έπειτα απο την πτυχιακή μου εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Προτάθηκα έπειτα απο την πτυχιακή μου εργασία.

η οποία, αν επιτρέπεται ήταν? [και πόση σχέση έχει με την τωρινή δουλειά?]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι δουλευει. Με πηραν απο 5 διαφορετικες εταιριες, σε διαστημα ενος μηνα.. Μαλιστα εσκασαν ολα μαζι τα τηλεφωνα γυρω στις 3 βδομαδες πανω που ειχα απογοητευτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
η οποία, αν επιτρέπεται ήταν? [και πόση σχέση έχει με την τωρινή δουλειά?]

Τεχνητή εξέλιξη, γενετικοί αλγόριθμοι και αυτοπρογραμματιζόμενα συστήματα.Δουλεύω σε σχετικό ερευνητικό κέντρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
η τωρινή ήταν "μιλημένη" θέση (μέσω φίλου). Οι προηγούμενες δύο από αποστολή βιογραφικών αβέρτα.

διακρίνω ένα multiple choice possibility...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Τεχνητή εξέλιξη, γενετικοί αλγόριθμοι και αυτοπρογραμματιζόμενα συστήματα.Δουλεύω σε σχετικό ερευνητικό κέντρο :)


u r lucky. Btw η δεύτερη πρόταση ήταν ...προφανής :). Δεν θα μπορούσες πουθενά αλλού στην Ελλάδα [ως Υ.Δ η επιστημονικός/εξωτερικός συνεργάτης σε πανεπιστήμιο ίσως μόνο]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Τεχνητή εξέλιξη, γενετικοί αλγόριθμοι και αυτοπρογραμματιζόμενα συστήματα.Δουλεύω σε σχετικό ερευνητικό κέντρο :)

Κι εγώ κάνω πτυχιακή σε γενετικούς, άντε να κάτσει κανά κονέ..:P

Η τελευταία δουλειά (και η μοναδική που έχω κάνει) ήταν dj σε ένα club, με άκουσε ο ιδιοκτήτης του όταν έκανα εκπομπή σε ραδιοφωνικό σταθμό και με γνώρισε μέσω ενός κοινού γνωστού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Τέτοιο καιρό πριν από λίγα χρόνια, μόλις είχα απολυθεί από φαντάρος και είχα πάει σε μια εταιρία που έχει να κάνει με την ανάπτυξη multimedia cds, αλλά και την κάλυψη αθλητικών γεγονότων από πλευράς στατιστικής και γραφικών, η οποία συνεργαζόταν με την εταιρία που είμαι τώρα. Η εταιρία που είμαι τώρα λοιπόν ξεκινούσε ένα νέο project και ζήτησε από την παλιά, έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης για να τους βοηθήσει το πρώτο δίμηνο... τελικά το δίμηνο έγινε αορίστου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
η τωρινη απο ενα πολυ φιλο μου, απο το πουθενα στην κυριλεξια, γυρναγα απο συνετευξη σε συνεντευξη κκαι με πηρε τηλεφωνο 2 η ωρα το πρωι να μου πει να παρω τον ανθρπο ΑΜΕΣΩΣ γατι "καιγοτανε" εγω τον πηρα και την επομενη μερα πηγα να μιλησουμε και μεσα σε δυο ωρες μου ειχαν κανει προσληψη,

την προηγουμενη απο αγγελια στην Χ.Ε - μονο χρυση δεν μας βγηκε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μέσω των εγκυκλίων που βγάζει το Υπουργείο Παιδείας κάθε χρόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πήγα στην εταιρια και αφησα βιογραφικο. επεσα στην περιπτωση, βεβαια, γιατι η θεση θα ηταν κενη για 3 μηνες και με πηραν αμεσως τηλεφωνο, αλλα τελικα οι 3 μηνες εγιναν αοριστου.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Από έναν οικογενειακό φίλο. Η πλάκα είναι, ότι σ'αυτήν την εταιρία πέρασα από συνέντευξη μόνο και μόνο για να μην ακούω την γκρίνια των δικών μου, αφού εγώ ήμουν σίγουρη πως τσάμπα κόπο θα έκανα, μια και ήμουν εντελώς άπειρη (αυτή είναι η πρώτη και μοναδική δουλειά που είχα ποτέ). Παρόλα αυτά, δεν χρειάστηκε να περιμένω να μου απαντήσουν. Προσλήφθηκα αμέσως μετά το τέλος της συνέντευξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Λοιπον, εγω ψηφισα "Απο γνωστό/φίλο" αλλα τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι σωστο.
Η δικη μου δουλεια εχει να κανει με οικογενειακη υποθεση, οποτε νομιζω το "Αλλο" θα ταιριαζε καλυτερα.. Χχμμμ.. δεν ξερω. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αν το βιογραφικό στο tomshardware πιάνει για έβαλα εγώ αγγελία στο internet τότε αυτό.
Όλες οι προηγούμενες μέσω γνωστού. Δλδ έμαθα για την θέση από γνωστό! Αλλά πριν 2-4 χρόνια το internet ΑΧαχΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Το αφεντικό μου είναι και θείος μου (αδερφός της μητέρας μου). Είναι η πρώτη μου δουλειά και όπως κατα λαβαίνετε δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να την βρω... :P
Βασικά με περίμεναν πώς και πώς να τελειώσω την σχολή και να πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Στην τωρινή μου δουλειά έστειλα βιογραφικό μέσω internet... Τη διάλεξα απλώς και μόνο για να μην κάθομαι και για να βγάλω κανά χρήμα, μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο... αλλά τώρα που μπήκα στο χωρό βλέπω ότι δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!! :(

Στην προηγούμενη με είχε προτείνει ένας γνωστός και με πήραν με τη μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
αλλά τώρα που μπήκα στο χωρό βλέπω ότι δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!! :(

Ε... στο χορό εννοούσα βεβαίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top