CocaCola Vs Pepsi

CocaCola ή Pepsi (αν είχατε να διαλέξετε μόνο μεταξύ τους)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 90)
  • CocaCola

    Ψήφοι: 71 78.9%
  • Pepsi

    Ψήφοι: 19 21.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Γιατί νομίζεις ότι οι άλλες εταιρείες τα αναφέρουν?:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πίνω σπάνια Coca Cola. Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα και δεν μπορώ να καταλάβω τι της βρίσκετε. Εμένα ο έρωτας μου στα αναψυκτικά είναι το Red Bull :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Λολ εγώ έχω ακούσει ότι στο Red Bull βάζουν σπέρμα μέσα.Σοβαρά χωρίς πλάκα.:worry:Βέβαια δεν ξέρω αν όλα αυτά είναι αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ το έχω ακούσει για σπέρμα ταύρου. Φαντάζομαι θα είναι η ράδιο-αρβύλα εκδοχή του "βάζουν κάποιο συστατικό που υπάρχει στο σπέρμα του ταύρου". Αλλά ακόμα και σπέρμα να βάζουν, εδώ τρώμε έντερα και ακαθαρσίες αρνιών το πάσχα, αυτό μας πείραξε; Μια φορά προτιμώ να τρώω το σπέρμα ενός ζώου παρά τα σκ@τ@ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Το red bull είναι πολύ επικίνδυνο (όπως τα περισσότερα energy drinks).Έχουν αναφερθεί ακόμα και θάνατοι από το Red Bull

Προτιμώ coca cola αλλά δεν πίνω συχνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Το red bull είναι πολύ επικίνδυνο (όπως τα περισσότερα energy drinks).Έχουν αναφερθεί ακόμα και θάνατοι από το Red Bull
Το red bull ειναι επικυνδινο μονο οταν παιρνεις υπερβολικα πολλες ποσοτητες την ημερα! Το ιδιο ισχυει και για την coca-cola αλλά και για ολες τις υπερβολες που μπορουμε να σκεφτουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κάθε κατάχρηση είναι κακιά.
Πιες 10 τόνους αλκοόλ και να δεις πως μένεις στον τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτο δεν ειπα και εγω; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να τα παρουμε ενα-ενα:
Το red bull δεν περιεχει σπερματα ταυρου. Ειναι ενα urban legend που λεει οτι η Ταυρινη ειναι σπερματοζωαρια ταυρου κατι το οπιο δεν υσχιει καθος η ταυρινη ειναι μια χημικη ενωση (δεν ξερω ακριβος τα στοιχια της αλλα ειναι εξακριβομενο οτι η ταυρινη δεν ειναι σπερματα ταυρου)
Το red bull ειναι επικυνδινο σε δυο περιπτωσεις:
1)Αν πινεις υπερβολικες ποσοτιτες καθημερινα. Το πια ειναι η υπερβολικη ποσοτιτα καθοριζετε απο τον οργανισμο του καθενος.
2)Σε περιπτωση που ανακατευτει με αλλα υγρα, και ιδικα με αλκοολ. Απο τετια μιγματα ειναι που εχουν προελθει θανατοι καθος τα ποτα ενεργιας (ενα απο αυτα ειναι και το red-bull φυσικα) δεινουν ενεργια στον οργανισμο, η αδρεναλινοι ανεβενει και ετσι ο οργανισμος "ανεβενει".Αντιθετα το αλκοολ ηρεμει και χαλαρωνει τον οργανισμο. Ετσι αν αναμιχθουν αυτα τα δυο ποτα η αν πιουμε το ενα λιγο πριν απο το αλλο ο οργανισμος δεν ξερει να αντιδρασει, ετσι αν καταναλωθει μεγαλη ποσοτιτα βαρανε τα λαμπακια και αν εισαι τυχερος τα βγαζεις ολα εξω, αλλιως πας μια βολτουλα με την βαρκα του χαρωντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αυτο δεν ειπα και εγω; ;)

Ναι ρε. Αλλά κοίτα τις ώρες!!
Χα και το πολύ e-steki κάνει κακό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Την εεεκοψα την κοκα (σνιφ σνιφ) εδω και καιρο, πεπσι δεν επινα ετσι κι αλλιως, κι ολα καλα. Πολυ εθισμος παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ θα γράψω κάτι σχεδόν offtopic
Απλά θέλω να αναφερθώ σε ένα βιντεάκι που κυκλοφορεί στο νετ σχετικά με τα δυο αναψυκτικά. Ένας πιτσιρικάς λοιπόν, πάει μπροστά σε ένα αυτόματο μηχάνημα πώλησης αναψυκτικών, ρίχνει ένα κέρμα, πατάει το κουμπάκι, βγάζει μια coca cola και την αφήνει κάτω. Ρίχνει άλλο ένα κέρμα, ξαναπατάει το κουμπάκι, βγάζει άλλη μια coca-cola και την αφήνει δίπλα στο άλλο κουτάκι. Ο πιτσιρικάς μετά ρίχνει άλλο ένα κέρμα ανεβαίνει (πατάει) στα κουτάκια τις coca cola και έτσι κερδίζει μερικούς πόντους που του αρκούν για να πατήσει το πρώτο κουμπάκι το οποίο μαντέψτε... βγάζει μια pepsi, την οποία παίρνει ο πιτσιρικάς, την ανοίγει και την απολαμβάνει!
Χα! Ομολογώ από της καλύτερες «μαύρες» διαφημίσεις που έχω δει...

Ps. Αν το βρω το βιντεάκι θα το ανεβάσω κάπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:

Ένας πιτσιρικάς λοιπόν, πάει μπροστά σε ένα αυτόματο μηχάνημα πώλησης αναψυκτικών, ρίχνει ένα κέρμα, πατάει το κουμπάκι, βγάζει μια cocacola και την αφήνει κάτω. Ρίχνει άλλο ένα κέρμα, ξαναπατάει το κουμπάκι, βγάζει άλλη μια coca-colaκαι την αφήνει δίπλα στο άλλο κουτάκι. Ο πιτσιρικάς μετά ρίχνει άλλο ένα κέρμα ανεβαίνει (πατάει) στα κουτάκια τις cocacolaκαι έτσι κερδίζει μερικούς πόντους που του αρκούν για να πατήσει το πρώτο κουμπάκι το οποίο μαντέψτε... βγάζει μια pepsi, την οποία παίρνει ο πιτσιρικάς, την ανοίγει και την απολαμβάνει!
Χα! Ομολογώ από της καλύτερες «μαύρες» διαφημίσεις που έχω δει...


χαχαα..καλό! ;)
κι εγώ fan της coca cola είμαι και μάλιστα,ένθερμη..!! :clapup: η pepsi δεν μ'αρέσει καθόλου..η γεύση της μου κάνει κάτι σε νερό ανακατεμένο με μικροποσότητα coca cola... :hmm: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
κοκα κόλα η πέπσι την νιώθω κάπως σαν σκέτο αέρα,πολύ ανθρακικό:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Πάντα Coca-cola...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγώ πάλι πίνω πάντα [όταν βρίσκω] Pepsi Twist που είναι και πιο ελαφριά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ορίστε ένα site με urban legends για την κόκα κόλα:
https://www.snopes.com/cokelore/cokelore.asp

Εγώ πάλι πίνω Pepsi αλλά και αυτή σπάνια. Γενικά είχα να πιω αναψυκτικό τύπου Cola ίσως και κάνα χρόνο. Τα είχα σιχαθεί. Τώρα μου ξανάρθε, μάλλον επειδή ελάττωσα τον καφέ (από τους 3+ φραπέ την ημέρα στον 1 κάθε 2η μέρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
coca-cola!!!! και μόνο! Η pepsi σαν νερόπλυμα είναι! Ευτυχώς εγώ Δεν έχω εθιστεί! Πίνω σπάνια αλλά μ'αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Προτιμώ CocaCola αλλά προσπάθώ να μην πίνω και πολύ!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Απο τις δυο, Κοκα κολα προτιμω! Αλλα γενικα απο αναψυκτικα, το μονο που μου αρεσει (και πολυ!) ειναι η πορτοκαλαδα Λουξ! Ολα τα λεφτα!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top