Παραλία με ...

Παραλία με ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 199)
  • Μαγαζί και η μουσική να ακούγεται μέσα στη θάλασσα

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • Μαγαζί με καρέκλες με 3 μέτρα από τη θάλασσα

    Ψήφοι: 7 3.5%
  • Μαγαζί για όσους θέλουν, αλλά να έχω την επιλογή να αράξω πιο μακρυά χωρίς φασαρία

    Ψήφοι: 102 51.3%
  • Χωρίς κανένα μαγαζί! Και ας διψάσω!

    Ψήφοι: 64 32.2%

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πως προτιμάτε μια παραλία.
Πως σας αρέσει να κάνετε μπάνιο ή να αράζετε στην παραλία!

Διευκρινίσεις!
Στις πρώττες δύο επιλογές εννοείται ότι δεν υπάρχει η επιλογή για το διαφορετικό. Δηλαδή ή έιναι όλη παραλία μαγαζιά ή η παραλία είναι κολπίσκος άνοιγμα με μαγαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Βασικό να έχει λίγο κόσμο.
Αν έχει και λίγα βράχια για εξερευνίσεις με την μάσκα η μπουκάλα είναι ότι καλύτερο!
Εμένα παίζουν τα νευρα μου να πρέπει να κάθομαι κάτω απο τον ήλιο, οπότε το να έχει και λίγο σκιά δεν με χαλάει.
Μεταξύ άμμου και βότσαλου θα διαλέξω ψιλό-βοτσαλάκι όχι οι βοτσαλάρες βέβαια που σε κάνουν να περπατάς σαν αναστενάρης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ??? δεν πρόλαβα να ψηφίσω εγώ!

Εγώ είμαι με την άποψη "Μαγαζί για όσους θέλουν αλλά να έχω την επιλογή να αράξω πιο μακρυά χωρίς φασαρία ".

Ειλικρινά απορώ με παραλίες όπως ο σχοινιάς που δεν έχει γίνει εισαγγελική παρέμβαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χωρις κανενα μαγαζι. Θα παρω θερμος απ'το σπιτι!
Αν και το να ακουγεται μια μουσικουλα στο βαααθος δε με ενοχλει..Αυτο που πρεπει να απαγορευτει ειναι η πιτσιρικαρια που ουρλιαζει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ??? δεν πρόλαβα να ψηφίσω εγώ!

:P :P :P Σε περίμενα στην γωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πάντως την ψηφοφορία την ξεκίνησα με αφορμή μια εκδρομή που έκανα στην καλόγρια και την συζήτηση που είχα με ένα φίλο!
Είχαμε καθίσει στις ξαπλώστρες και μου λέει αυτός κάποια φάση ότι έλεος με την μουσική μπλα μπλα. Και του λέω ότι εσύ τουλάχιστον έχει την επιλογή σε αυτή την γαμάτη αμουδερή παραλία (όποιος ξέρει Καλογρια ξέρει τι λέω) να πας παραδίπλα και να μην σε ενοχλεί! Εμείς στην Αθήνα δεν υπάρχει αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Eρημική.
Το καλύτερο βέβαια είναι μπάνιο καθημερινές σε ώρες που όλοι εργάζονται, είναι παράδεισος οι άδειες και καθαρές οργανωμένες παραλίες.
Τις άλλες μέρες και ώρες όσο πιο απόκοσμα γίνεται. Θέλω να κάνω μπάνιο με την ησυχία μου και να το απολαύσω χωρίς ενοχλητικές τσιρίδες, άσχετους που παίζουν ρακέτες και φωνές.Κι ας χρειαστεί να κατεβώ κατσάβραχα ή να αφήσω το αμάξι και να περπατήσω για να την βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θελω αμμο και οχι βοτσαλα, και να μην εχει πολυ κοσμο (αν γινεται να μην εχει και καθολου :P)

Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Αυτο που πρεπει να απαγορευτει ειναι η πιτσιρικαρια που ουρλιαζει :p

+1 :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Όσο λιγότερος κόσμος τόσο το καλύτερο....απολάμβάνεις την φύση και την ηρεμία....η μοναδική φασαρία είναι από το κύμα που σκάει σε κάτι βράχια λίγο πιο πέρα από εκεί που κάθεσαι....η παραλία είναι καθαρότατη και απαλλάγμένη από αντιαισθητικές γόπες και παρατημένα πλαστικά μπουκάλια νερού ή τσιγκινα από μπιρόνια....το νερό τέλειο και πεντακάθαρο γιατί δεν υπάρχουν 100.377.747.772.999 πόδια να σηκώνουν την άμμο του πιθμένα....και άλλα;;;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
το νερό τέλειο και πεντακάθαρο γιατί δεν υπάρχουν 100.377.747.772.999 πόδια να σηκώνουν την άμμο του πιθμένα....και άλλα;;;;;:)

Σε ποιά ακριβώς παραλία πηγένεις που μαζέυει 50 τρισεκάτομύρια κόσμο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Kleftra παραλία=ρακέτες ή κάτι με μπάλα ή ήλιο μετά τις 6 και ύπνο αρκεί να είμαι κουρασμένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Σε ποιά ακριβώς παραλία πηγένεις που μαζέυει 50 τρισεκάτομύρια κόσμο?:P

:confused: Τόσα πολλά ήταν τα πόδια που έγραψα;;;;...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
:confused: Τόσα πολλά ήταν τα πόδια που έγραψα;;;;...:D

E κάτι λίγα, γύρω στα 100 τρις πόδια έγραψες, που και μόνο σαρανταποδαρούσες να πηγένουν πάλι το νούμερο είναι αστρονομικό.:D
Απο επαγγελματικό ενδιαφέρον ρώτησα να πάω να ανοίξω καντίνα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Στο Sunny της Χαλκιδικής πάντως, κααααπως έτσι είναι η κατάσταση που επικρατεί.....τεράαααστια παραλία και απαράδεκτη πήκτρα από κόσμο.....:hmm: πλάκα πλάκα δεν είν' κακή η ιδέα σου!!!!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οι σαρανταποδαρούσες δεν ξέρουν κολύμπι:P

τον Ειρηνικό λέει το εροδιά...όλα τα παράλια:P


Εγώ: παραλία με βοτσαλάκι, μικρό, μεσαίο, μεγάλο, δε με πειράζει...Αν είναι παραλία με βράχια ακόμα καλύτερα. Πεταλίδα is my middle name.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Εγώ: παραλία με βοτσαλάκι, μικρό, μεσαίο, μεγάλο, δε με πειράζει...Αν είναι παραλία με βράχια ακόμα καλύτερα. Πεταλίδα is my middle name.

Ναι μια χαρά ειναι ο βράχος σηκώνεσαι και σου έχει γίνει ο κ@λος σαν κεφαλοτύρι άσε που δεν μπορείς να ισσοροπήσεις τίποτα πουθενα, και όταν μετά απο πάρα πολύ ώρα καταφέρεις να βάλεις τον φραπέ στην μοναδική θέση που μοιάζει να στέκεται όρθιος, τον παρακολουθείς με χαρά να λούζει τα καβουράκια με το πρώτο αεράκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καφέ? στα βραχάκια?:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ψηφίζω το τγία..

επίσης συμφωνώ πάραυτα να απαγορευτούν τα πιτσιρίκια που αλαλάζουν-τρεχουν-σε λουζουν με αμμο-ενίοτε και με νερο απο τα κουβαδάκια τους-τσιριζουν διπλα στο κεφαλι σου καθώς επίσης και οι γονεις αυτών που αναφωνουν ολο χαρα "κοιτα το χρυσουλι μου τι γλυκο που ειναι" αντι να το βαλουν στη θεση τους να ησυχασει και η παραλια... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
ψηφίζω το τγία..

επίσης συμφωνώ πάραυτα να απαγορευτούν τα πιτσιρίκια που αλαλάζουν-τρεχουν-σε λουζουν με αμμο-ενίοτε και με νερο απο τα κουβαδάκια τους-τσιριζουν διπλα στο κεφαλι σου καθώς επίσης και οι γονεις αυτών που αναφωνουν ολο χαρα "κοιτα το χρυσουλι μου τι γλυκο που ειναι" αντι να το βαλουν στη θεση τους να ησυχασει και η παραλια... :mad:

Αυτός είναι ο λόγος που αποφεύγω τις παραλίες με ρηχά νερά και άμμο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω γουσταρω της ερημικες παραλιες. Βεβαια εκει που παω συνιθος και μου αρεσει πολυ δεν ειναι ερημικη κατα αυτον τον τροπο. Στην αρχη της εχει πολυ κοσμο, καντινες καφετεριες ψαροταβερνες κλπ αλλα στο σειμιο που παω εγω δεν εχει τπτ απο ολα αυτα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top