Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Άχ...βρε Λενιώ μου....τώρα είδα τι έγραψες!:)
Και σίγουρα δεν αποκλείουμε την πιθανότητα αυτή....και είναι απόλυτα φυσιολογικό να αισθανόμαστε κάτι τέτοιο.....απλά έχει να κάνει με την ιδιοσυγκρασία του καθενα μας....και το εκδηλώνουμε με διαφορετικούς τρόπους.....π.χ.....όταν εγώ είμαι διακοπές με τις φίλες μου....δεν θέλω κάθε τρεις και λίγο να χτυπάει το τηλ....και να χρειάζεται να απομακρύνομαι από την παρέα μου για να μιλήσω....ή για να του πώ πως τον αγαπάω 100 φορές την μέρα.....το γεγονός και μόνο πως επέλεξα (και αντίστροφα) να είμαι μαζί του, να μένω μαζί του, να κοιμάμαι μαζί του....τα λέει όλα νομίζω....και επειδή δεν θα μου άρεζε εμένα να χτυπάει το τηλ μου κάθε 5 λεπτά....έτσι δεν το κάνω ούτε και εγώ....όσο και αν μου λείπει....όσο και αν τον σκέφτομαι.....που είναι συνεχώς στο μυαλό μου....αλλά είναι κάτι φυσιολογικό για μένα....γιατί είναι ο ανθρωπός μου....αυτό όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να τον έχω με ένα κινητο στο χέρι όλη μέρα....κάθε μέρα!
.....Κατάλαβες τι εννοώ όταν λέω "υστερία";

@ έχω μια φίλη που είναι κάπως έτσι....και αν ο καημένος ο καλός της (που την λατρεύει)...κάνει πως μένει από μπαταρία, ή δεν έχει σήμα, ή το έχει αφήσει κάπου και δεν το ακούει...γινεται της μουρλής.....1ον...χαλιέται αυτή πολύ άσχημα, 2ον...υστεριάζεται και πλάθει τρελά σενάρι αστο μυαλό της, 3ον....με τον που θα το σηκώσει ο άμοιρος, ακούει τον εξάψαλμο....
Φρίκη δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
έχω μια φίλη που είναι κάπως έτσι....και αν ο καημένος ο καλός της (που την λατρεύει)...κάνει πως μένει από μπαταρία, ή δεν έχει σήμα, ή το έχει αφήσει κάπου και δεν το ακούει...γινεται της μουρλής.....1ον...χαλιέται αυτή πολύ άσχημα, 2ον...υστεριάζεται και πλάθει τρελά σενάρι αστο μυαλό της, 3ον....με τον που θα το σηκώσει ο άμοιρος, ακούει τον εξάψαλμο....
Φρίκη δεν είναι;
Ωχ, τον καημένο...!! :worry: :P

Εγώ μια φορά πάντως, πολύ ευχαρίστως να κάνω διακοπές χωριστά από τον σύντροφό μου!!:D
Καλά, όχι επειδή υπάρχει το θέμα που υπάρχει μεταξύ μας...:redface: Πιστεύω, ότι ακόμα και στα κάργα σιρόπια μας, θα έκανε καλό και στους δύο να πηγαίναμε κάπου-κάπου χωριστά διακοπές, εγώ με τις φίλες μου κι αυτός με τους φίλους του. Μετά θα λαχταρούσαμε περισσότερο ο ένας τον άλλο.:)
Όσον αφορά το θέμα της ζήλειας...ε, όπως και να το κάνουμε είναι κάτι το "ανθυγιεινό" μέσα σε μια σχέση: Από τη στιγμή που είμαστε με κάποιον, υποτίθεται ότι του έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη. Είναι μαζί μας γιατί μας αγαπάει. Γιατί είναι ερωτευμένος μαζί μας. Σε αντίθετη περίπτωση, αν περιμένει να πάει διακοπές για να "ξεσκάσει" με άλλη "παρέα", τότε σημαίνει ότι είναι μαζί μας είτε από ανάγκη είτε με το ζόρι είτε γιατί κι εγώ δεν ξέρω....Πάντως όχι γιατί είναι ερωτευμένος μαζί μας...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Erodia μου, δεν διαφωνώ σε αυτά που λες, αλλά όταν ο καλός μας λείπει διακοπές και νιώσουμε μια ακατάσχετη επιθυμία να τον ακούσουμε στο τηλέφωνο, ενώ ήδη τον έχουμε καλέσει άλλες 2-3 φορές μέσα στη μέρα, το θεωρώ πολύ καταπιεστικό να μην ξαναπάρουμε τηλέφωνο, μόνο και μόνο επειδή ΙΣΩΣ το 4ο τηλεφώνημα θεωρηθεί υπερβολικό. Σαφώς και του έχω εμπιστοσύνη, αλλιώς τι κάνω μαζί του, αλλά τα όρια της "υστερίας" και της "επιθυμίας" μάλλον είναι υποκειμενικά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Όλα γίνονται... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όλα γίνονται αλλά εγώ στην παρούσα φάση της ζωής μου δεν βρίσκω νόημα να το κάνω αυτό....
Δεν θέλω να φύγω μόνη μου σε ένα νησι με τις φιλενάδες και ο άλλος να ψήνετε εδώ και να μην έχει ούτε την παρεά μου....
Θα με πείραζε και θα με πίκρανε πολύ να μου έλεγε ο άλλος "εεε αφου δεν μπορούμε να πάμε μαζι, δε σε πειράζει να πάω με τα παιδιά στην Ιο ε????"
Γιατί φυσικά και θα με πείραζε αλλά δε θα μπορούσα να το πω γιατι μετα θα κατηγοριομουν για καταπιεστική γκρινιαρα κατίνα ζηλιάρα παλαιών αρχών γκόμενα που του τα κάνει τσουρεκια και δεν θελει να περασει καλα με τα φιλαράκια του ο καημένος που όλο το χρόνο πηζει και εχει ανάγκη από λίγη ξεκουραση και μπανια....
Οχι ρε φίλε... εγω αν δεν μπορώ να πάω μαζί σου διακοπες επειδή δεν συμπίπτουν οι άδειες... όταν εχω άδεια κοιτάζω να φέρω την άδεια στο σπίτι μας....
Μαγειρεύω τα αγαπημενα σου φαγητα τωρα που εχω χρόνο...
Πάω ίσως για μπανιο μονη μου το πρωι....
Σου στέλνω email απ το σπίτι στο γραφείο και σου λεω να κάνεις κουραγιο ότι σύντομα θα ερθεις σπιτι να φας φαγάκι και να κάνεις μπανακι....
Εσυ δηλαδη.... όταν εγω νοιώθω και κάνω έτσι... πως πας στην Ιο ρε κύριος? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
όλα γίνονται αλλά εγώ στην παρούσα φάση της ζωής μου δεν βρίσκω νόημα να το κάνω αυτό....
Δεν θέλω να φύγω μόνη μου σε ένα νησι με τις φιλενάδες και ο άλλος να ψήνετε εδώ και να μην έχει ούτε την παρεά μου....
Θα με πείραζε και θα με πίκρανε πολύ να μου έλεγε ο άλλος "εεε αφου δεν μπορούμε να πάμε μαζι, δε σε πειράζει να πάω με τα παιδιά στην Ιο ε????"
Γιατί φυσικά και θα με πείραζε αλλά δε θα μπορούσα να το πω γιατι μετα θα κατηγοριομουν για καταπιεστική γκρινιαρα κατίνα ζηλιάρα παλαιών αρχών γκόμενα που του τα κάνει τσουρεκια και δεν θελει να περασει καλα με τα φιλαράκια του ο καημένος που όλο το χρόνο πηζει και εχει ανάγκη από λίγη ξεκουραση και μπανια....
Οχι ρε φίλε... εγω αν δεν μπορώ να πάω μαζί σου διακοπες επειδή δεν συμπίπτουν οι άδειες... όταν εχω άδεια κοιτάζω να φέρω την άδεια στο σπίτι μας....
Μαγειρεύω τα αγαπημενα σου φαγητα τωρα που εχω χρόνο...
Πάω ίσως για μπανιο μονη μου το πρωι....
Σου στέλνω email απ το σπίτι στο γραφείο και σου λεω να κάνεις κουραγιο ότι σύντομα θα ερθεις σπιτι να φας φαγάκι και να κάνεις μπανακι....
Εσυ δηλαδη.... όταν εγω νοιώθω και κάνω έτσι... πως πας στην Ιο ρε κύριος? :(

Πες τα χρυσόστομη! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα πάντως πάει για δουλειά Γερμανία και μου έδωσε το ΟΚ να ξεσαλώσω μόνο μου. Αμέ αμέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
γίνεται,γιατί δεν μ'αρέσει να καταπιέζω τον άλλον..ή μάλλον,καλύτερα,δεν μου βγαίνει να τον καταπιέσω,όσο κι αν είμαι αντίθετη στο να κάνει κάτι τέτοιο..δεν θα μ'άρεσε καθόλου να μου πει ότι θα πάει διακοπές μόνος του με την παρέα του,αλλά στην τελική, θα προτιμούσα να καταπιέσω τον εαυτό μου παρά αυτόν..(μα γιατί αργεί τόσο πια αυτός ο ψυχίατρος..?? :hmm: :P)

εξάλλου,κι εγώ,αν του'λεγα ότι θέλω να πάω κάπου μόνο με τις φίλες μου,θα ήθελα να δείξει κατανόηση..τώρα όσον αφορά στον αν θα του έχω εμπιστοσύνη..απόλυτη εμπιστοσύνη δεν έχω ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό,πόσο μάλλον στον άλλον...:hmm:
τώρα,αν θέλει να την κάνει τη λαδιά του,το μόνο σίγουρο είναι πως θα την κάνει είτε είναι κάπου μόνος με τους φίλους του,είτε είναι στο διπλανό σπίτι απ'το δικό μου..και από τηλέφωνα,θα τον έπαιρνα 1φορά την ημέρα εγώ (φαντάζομαι άλλη 1 θα μ'έπαιρνε αυτός,κι αυτό είναι..)δεν μ'αρέσει να "ζαλίζω" τον άλλον..θέλω να του αφήνω χρόνο και για τον εαυτό του,όπως θέλω να κάνει κι εκείνος μ'εμένα όταν το χρειάζομαι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αν το κάνει αυτό ο κύριος θα σου έλεγα ότι ίσως ήρθε η ώρα να αλλάξεις κύριο...αλλα μάλλον είναι αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Άυτό είναι ένα θέμα που σπάνια βρίοκω κάποιον να με καταλαβαίνει ...Οι χωριστές διακοπές είναι κάτι που όχι το ανέχομαι αλλά το επιθυμώ ...το έχω ανάγκη ...όχι γιατί δεν περνάω καλά με τον άλλο(άλλωστε αν συνέβαινε αυτό γιατί να είσαι μαζί του ? :P ) αλλά είναι μια βαθύτερη ανάγκη μου κάποιες μέρες το χρόνο να φεύγω μόνη μου ..χωρίς καν φίλους ...εγώ και η πάρτη μου μόνο ..ωφελεί εμένα αυτό και κατ'επέκταση και όσους είναι δίπλα μου :P 1 μήνα άδεια λοιπόν ...κάποιες μέρες μαζί και κάποιες μέρες οποσδήποτε μόνοι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Άυτό είναι ένα θέμα που σπάνια βρίοκω κάποιον να με καταλαβαίνει ...Οι χωριστές διακοπές είναι κάτι που όχι το ανέχομαι αλλά το επιθυμώ ...το έχω ανάγκη ...όχι γιατί δεν περνάω καλά με τον άλλο(άλλωστε αν συνέβαινε αυτό γιατί να είσαι μαζί του ? :P ) αλλά είναι μια βαθύτερη ανάγκη μου κάποιες μέρες το χρόνο να φεύγω μόνη μου ..χωρίς καν φίλους ...εγώ και η πάρτη μου μόνο ..ωφελεί εμένα αυτό και κατ'επέκταση και όσους είναι δίπλα μου :P 1 μήνα άδεια λοιπόν ...κάποιες μέρες μαζί και κάποιες μέρες οποσδήποτε μόνοι :)

Ρε συ αυτό είναι εντελώς άλλο πράγμα όμως....
Δεν έχει καμια σχεση με το "παίρνω τα κολλητάρια και πάω να ξεσαλώσω μακρυά σου!"!!!!
Αυτό έχει να κάνει με την ανάγκη που έχει πολύς κόσμος να βρεθεί για λίγο μόνος εντελώς... με τον εαυτό του!
οταν ειδικά ζεις μαζί με τον άλλον μπορεί να είναι και πιο έντονη η επιθυμία....
μου έχει συμβει και μένα... να θέλω να φύγω για ένα σουκου να είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ με συντροφιά ενα βιβλιο, χωρίς κινητα, χωρις σταθερα χωρίς τίποτα...
Το ονομάζω κι όλας "ανασυγκροτηση και γέμισμα των μπαταριών" ....
Καμία σχέση λοιπόν αυτό με τα άλλα που λεμε (νομίζω δλδ :P αν κάνω λάθος... διορθώστε με :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Ρε συ αυτό είναι εντελώς άλλο πράγμα όμως....

'Ασε με να πω κι εγώ το δικό μου πόνο ντε :P

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Δεν έχει καμια σχεση με το "παίρνω τα κολλητάρια και πάω να ξεσαλώσω μακρυά σου!"!!!!
Αυτό έχει να κάνει με την ανάγκη που έχει πολύς κόσμος να βρεθεί για λίγο μόνος εντελώς... με τον εαυτό του!
οταν ειδικά ζεις μαζί με τον άλλον μπορεί να είναι και πιο έντονη η επιθυμία....

Ναι το κίνητρο των χωριστών διακοπών μπορεί να είναι άλλο,αλλά οι σκέψεις που μπορεί να γεννήσει στο άλλο μισό ίσως είναι παρόμοιες ή τουλάχιστον τέτοιες που ίσως δημιουργήσουν ''πρόβλημα'' στη σχέση ..
(Μα καλά και από μένα θέλεις να ξεφύγεις αυτές τις ημέρες ? Γιατί ? Δε σε χαλαρώνω εγώ ? Εγώ όταν νιώθω ότι αδειάζει η μπαταρία χώνομαι στην αγκαλιά σου και ξαναγεννιέμαι ..Εσένα δε σου αρκεί αυτό ? κτλ κτλ )
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μου έχει συμβει και μένα... να θέλω να φύγω για ένα σουκου να είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ με συντροφιά ενα βιβλιο, χωρίς κινητα, χωρις σταθερα χωρίς τίποτα...
Το ονομάζω κι όλας "ανασυγκροτηση και γέμισμα των μπαταριών" ....
Καμία σχέση λοιπόν αυτό με τα άλλα που λεμε (νομίζω δλδ :P αν κάνω λάθος... διορθώστε με :redface:)

Και αν αυτό που με την ίδια έννοια ανασυγκροτεί και γεμίζει τις μπαταρίες του άλλου περιλαμβάνει κολλητάρια και ξεσάλωμα ? :hmm: (μπορεί εγώ/εσύ/ο δείνα να το καταφέρνουμε αυτό με τη συγκεκριμένη διαδικασία,(της απομόνωσης και ίσως περισυλλογής)αλλά ίσως για κάποιον να λειτουργεί προς αυτή την κατεύθυνση η διαδικασία κολλητάρια και ξεσάλωμα - βέβαια δε ξέρω αν αυτό ειναι πιθανό ή ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
μα αν δεν κάνεις και χωριστά διακοπές (χωρίς αυτό να σημαίνει πως θ'ακυρώσεις τις διακοπές μαζί του), πώς θα καταλάβεις ότι τελικά οι καλύτερες διακοπές είναι στην αγκαλιά του;;; και αν στην τελική δεν το καταλάβεις και επιμένεις ότι σ'εκφράζει καλύτερα ο μελαγχρινός που σε καμάκωνε επίμονα για 3 συνεχόμενες μέρες...ε πας γυρεύοντας! η λίγη ζήλεια και η λίγη απόσταση στις περισσότερες φορές απλά κρατούν τον έρωτα ζωντανό! (ακούστε και τον βετεράνο των 9.5 χρόνων)!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Εγώ πάντως είχα ανάγκη να κάνω χωριστά διακοπές κάθε φορά που συνειδητοποιούσα ότι θέλω να "ξεφύγω" από την καταπίεση που αισθανόμουν..όμως ακόμα και τότε δεν το έκανα.Σίγουρα θεωρώ ότι όταν έχεις 20 μέρες διακοπές τον χρόνο και τις 5-7 επιλέγεις να τις περάσεις μόνος σου (ενώ υποτείθεται ότι αυτό περιμένεις ένα χρόνο, για να μείνεις μαζί του/της, να δεθείς περισσότερο, να χαλαρώσεις, να ανανεωθείτε κ.ο.κ) τότε απλά θεωρώ ότι κάτι δεν πάει καλά. Τουλάχιστον εγώ που είχα την ανάγκη αυτή κάτι δεν πήγαινε καλά μέσα μου. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάποιος σύντροφός μου να θέλει να είναι μόνος του, να πάει κάπου με τους φίλους του κ.ο.κ. Δεν θα του έλεγα απολύτως τίποτα, δεν θα τον ενοχλούσα καθόλου αλλά σίγουρα θα έβλεπα τελείως διαφορετικά τα πράγματα στη συνέχεια ακόμα και αν αυτό είναι υπερβολικά εγωΪστικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχω απαντησει σε αυτο το ποστ? :hmm:

ενιγουέι, νομιζω οτι παντα, ειτε ειμαι σε σχεση ειτε οχι, εχω αναγκη να κανω διακοπες ΚΑΙ μονη, ΚΑΙ με φιλες, ΚΑΙ με σχεση/φιλο αν υπαρχει.
παντα κανω τριπλες διακοπες δλδ:)
μονο φετος με την παλιοδουλεια μου αλλαξα αξονες διασκεδασης και διακοπων, ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ομολογω οτι δεν θα μου αρεσε κιολας αλλα επειδη θελω να μαθαινω απο τα λαθη μου, δεν θα εφερνα αντιρρηση και αλλωστε σιγουρα θα πηγαινα κι εγω μονη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχμ.... εμένα θα με πείραζε και μάλιστα ΠΟΛΥ
ναι είμαι εγωίστρια και μπλα μπλα μπλα

θα με πείραζε .- :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν θα σας αρεσε απο την αποψη οτι ισως να περασει καλυτερα απ' οσο θα περνουσατε μαζι;
Κι εμενα θα μου φαινοταν "καπως" να παει μονη της διακοπες,αλλα δε θα ειχα προβλημα να παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και μιας και έκανα το θέμα εγώ και ξέχασα να απαντήσω...
Ναι κι εμένα θα με πείραζε πολύ, κυρίως επειδή θα θεωρούσα οτι το οτι θα του λείψω το θεωρεί λιγότερο σημαντικό απο το πόσο καλά θα περάσει στις διακοπές αυτές. Και επειδή θα μου έλειπε πολύ αυτές τις μέρες.
Βέβαια δεν θα μπορούσα να του το απαγορεύσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το λόγο που πρέπει να με πειράξει, δεν καταλαβαίνω το λόγο που αυτό ενοχλούσε τον πρώην μου τόσο μα τόσο πολύ.. Όχι δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάει μόνος του, και εννοείται ότι απαιτώ να μην έχει πρόβλημα να πάω και εγώ επίσης.
Τώρα που δεν έχω οικογένεια θεωρώ δεδομένο ότι έστω για 2-3 μέρες θα πηγαίνω κάπου με τις φίλες μου. Και όχι για να γκομενίσω, όχι για να κάνω γνωριμίες, όχι επειδή ψάχνομαι απλά για Χαβαλέ και Μόνο!! Θεωρώ υγιής μία σχέση όταν αφήνεις τον άλλο ελεύθερο να κάνει αυτό που θέλει χωρίς να του τα πρήζεις.. έτσι βλέπεις πραγματικά τι έχει ανάγκη και τι πραγματικά θέλει;) .. Αυτό είναι συμβουλή προς όλους όσους πιέζουν τους ανθρώπους που έχουν δίπλα τους.

** Η λογική μου γενικότερα είναι ότι αν εγώ ή ο άλλος θέλει να κάνει κάτι θα το κάνει οπουδήποτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top