Ο φαύλος κύκλος της σημερινής σχέσης

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
όχι. είστε περισσότερο ηλίθιοι :D.
[ρυθμικά]we-are-the-winners-of-mind-collision:D :D :D [/ρυθμικά]
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
οι άντρες γουστάρουν πουτ@νες, οι γυναίκες μ@λάκες, αλλά βέβαια όλοι εμείς εδώ μέσα είμαστε οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα, λωλ!
ξέχασες τους άντρες που γουστάρουν μ@λάκες και τις γυναίκες που γουστάρουν τσιπουτ@νε:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κι ολα αυτα γιατι ποτε δεν συμβιβαζομαστε με τα θελω μιας σχεσης (της σχεσης, οχι του συντροφου!) κι οταν καποιος συμβιβαστει το κανει οχι επειδη θελει, αλλα επειδη πρεπει..
Γιατι ακομα κι οταν ειμαστε μεσα σε μια σχεση δεν δινουμε οσα θελουμε..
Γιατι το εγω, υπαρχει πανω απ' ολα..
Γιατι τελικα, το εξω μετραει περισσοτερο απο το μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Κι ολα αυτα γιατι ποτε δεν συμβιβαζομαστε με τα θελω μιας σχεσης (της σχεσης, οχι του συντροφου!) κι οταν καποιος συμβιβαστει το κανει οχι επειδη θελει, αλλα επειδη πρεπει..
Γιατι ακομα κι οταν ειμαστε μεσα σε μια σχεση δεν δινουμε οσα θελουμε..
Γιατι το εγω, υπαρχει πανω απ' ολα..
Γιατι τελικα, το εξω μετραει περισσοτερο απο το μεσα..


Έτσι ακριβώς..

Θυμάστε που σας έλεγα για τον φίλο μου και την "γκόμενα" που ήθελε να τις κάνει όλα τα έξοδα;
Τελικά είχα κάνει λάθος,εχτές που ξαναμίλησα μου είπε ότι αυτή δεν πλήρωσε ούτε καν τα εισιτήρια για τις διακοπές.Και ξέρετε τι δώρο του έκανε όταν γύρισαν για να τον ευχαρίστηση...2-3 φανελάκια από το καλάθι τους κυρ πέτρου :clapup:

Τώρα το άλλο το καλο.Μου έλεγε εχτές για την αδελφή του,ότι παίρνει 850E και συνεχεια μου λέει ρε θανάση την βλεπω να αγοράζει ρούχα,παπουτσια,πήρε αμάξι κτλπ.Και εγώ μου λέει ρε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Και την ρωτάει λοιπών την καλή σου..(23 χρόνον η αδελφή,έτσι για να βλέπουμε λιγάκι και τις ηλικίες.).Πως το καταφέρνει αυτό.

Και πια ήταν η απάντηση.Εγώ του λέει όπου και να πάω δεν πληρώνω μια,όλα τα πληρώνει ο ταδε (a.k.a ο μαλάκας).Και όχι μονο τα πληρώνει αλλα αν μπορεί ας κάνει και αλλιώς,γιατί λέει η κυρα,το απαιτώ (μάλιστα αυτήν ακριβώς την λέξη μου είπε ο φίλος μου) αν δεν το έκανε θα τον παρατούσα και θα έβρισκα άλλον.Δεν το ξέραμε που θα πληρώνω εγώ!!Τα σχόλια δικά σας.Και τέτοια παραδείγματα υπάρχουν άπειρα στις μέρες μας,ο κάθε ένας είμαι σίγουρος ότι θα έχει να πει τουλάχιστον από ένα,που έχει τύχη να πέσει στην αντίληψη του.Aρα κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Εδώ θα ρίξω μεγάλο μέρος τις ευθύνης στους άντρες(που όντως μου/δούλοι). Αντί να την κάνουν ξεφτίλα μέσα στο μαγαζί και να σηκωθούν να φύγουν,κάθονται και ανέχονται τις παραλογες απαιτήσεις που έχει η κάθε μια κοκοτίτσα.Τέτοιου είδους κοκοτίτσες (που πληθαίνουν μέρα με την ημερα..) ούτε να τις φτύσεις δεν αξίζουν,τις ρεζιλεύεις γίνεσαι καπνός,και έχει στα ματια σου ανοιχτά,για την επομενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antigoni

Νεοφερμένος

Η antigoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η δική μου άποψη επι του θέματος είναι ότι σημερα ζούμε στην εποχή του γρήργορου. Κανείς δεν είναι διατεθειμένος να προσπαθήσει για τη σχέση του.Απλα τα παρατάμε και πάμε παρακάτω. Δεν πετυχε με τον Α? στην επόμενη γωνία περιμενει ο Β και ουτω καθεξής. και οι πλείστοι σκεφτονται έτσι. Τοσο ανδρες όσο και γυναίκες.Οπότε οπως καταλαβαίνεται αν δεν αλλάξει ο καθένας τον τρόπο που χειρίζεται το συγκεκριμένο θέμα το πρόβλημα θα διαιωνίζεται. Ειναι λοιπόν θέμα προσωπικής αντιμετώπισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Προβληματίζομαι....
........................
Γιατί δεν ξέρουμε τι θα θέλαμε?
Γιατί δεν κάνουμε ένα βήμα πίσω?
Γιατι βασανίζουμε τους γύρω μας με τα εγωιστικά θέλω μας και δεν κοιτάμε ΠΟΤΕ τα δικα μας λάθη?
Γιατί όταν δεν έχουμε σχέση κατηγορούμε ΠΑΝΤΑ το άλλο φυλλο και όχι τις προηγούμενες επιλογές μας?
Γιατί είναι εύκολο να κατηγορείς τους άλλους και ποτέ τον εαυτό σου?
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να αναγνωρίσουμε την ευτυχία μέσα σε ένα χαμόγελο και περιμένουμε τον μπραντ πιτ ή την ατζελίνα ζολί?
Γιατί ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει γύρω μας?
35άρισα... και ηλίθια δεν είμαι! κι όμως... ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!

XA! Λοιπόν...

Και όμως δεν ξεκινάμε όλοι με όλα αυτά τα δεν...
Το θέμα είναι ότι όταν τα κάνεις όλα αυτά... (χωρίς τα δεν...) συνήθως τρως τα μούτρα σου...
Θα τα φας λοιπόν μια... και δεύτερη... και Τρίτη... εεεε κάποια στιγμή θα πεις... «καλός Μαλάκ@ς είμαι... ρε ουυυυστ!» και αυτά τα «δεν» θα γίνουν απαραίτητος σύντροφος της ζωής σου.

Γιατί έχουμε καταντήσει, όταν κάποιοι άνθρωποι έχουν στην ζωή τους όποιο είδος ρομαντισμού αλλά και όταν βλέπουν διαφορετικά κάποια πράγματα, να τους κοιτάμε με μισό μάτι και να τους κατατάσσουμε στην κατηγορία του «φευγάτου».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ίσως αυτό που μας λείπει τελικά, είναι ο διάλογος με τον εαυτό μας. Όταν δεν κάθομαι να μιλήσω με την Ελένη, να μάθω τι θέλει, ποιές είναι οι επιθυμίες της, τα θέλω της, τα όνειρα της, αλλά της πασάρω την εύκολη λύση των Media γιατί δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ "μαζί της", όταν δεν βρίσκω λύσεις στους προβληματισμούς "της" και της αφήνω κατάλλειπα, όταν δεν την σέβομαι και δεν κάνω τις καλύτερες επιλογές για "εκείνη", τότε σαφώς και το αποτέλεσμα θα είναι αυτό το συναισθηματικό κενό.
Δεν μας φταίνε οι άλλοι, είτε άντρες είτε γυναίκες. Ο ίδιος μας ο εαυτός μας φταίει. Με αυτόν δεν τα πάμε καλά, γιατί δεν νοιαστήκαμε να τον γνωρίσουμε, να τον ανακαλύψουμε και "συμβιβαστήκαμε" στα εύκολα. Και λυπάμαι που ανήκω σε αυτή τη κατηγορία.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ λέω παιδιά να αφήσετε όλοι τα όμορφα λογάκια και να κοιτάξετε να δείτε τι θα κάνετε,γιατί παράγινε το κακό.Εγώ που δεν ανήκω λοιπών σε αυτήν την κατηγορια,δεν φταίω σε τίποτα να είμαι δυστυχισμένος..Όχι ότι περιμένω να αλλάξει κάτι,ισα ισα έχω τα ματια μου ανοιχτά,και βλέπω να έρχονται τα χειρότερα..Όταν λέω εγώ καλωσήλθατε στο σύγχρονο μεσαίωνα...Ορίστε τώρα μάθατε και τον λόγο που το έβαλα διπλα από το avatar μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Εγώ λέω παιδιά να αφήσετε όλοι τα όμορφα λογάκια και να κοιτάξετε να δείτε τι θα κάνετε,γιατί παράγινε το κακό.Εγώ που δεν ανήκω λοιπών σε αυτήν την κατηγορια,δεν φταίω σε τίποτα να είμαι δυστυχισμένος..Όχι ότι περιμένω να αλλάξει κάτι,ισα ισα έχω τα ματια μου ανοιχτά,και βλέπω να έρχονται τα χειρότερα..Όταν λέω εγώ καλωσήλθατε στο σύγχρονο μεσαίωνα...

Δυστυχισμένος?
Όχι δα.......
Αν η δυστυχία του ανθρώπου σχετίζεται με την έλλειψη ΣΩΣΤΟΥ ερωτικού συντρόφου (τουλάχιστον με την μορφή που τον έχουμε πλάσει στο μυαλό μας) τότε μακάρι να ήταν όλος ο κόσμος τόσο "δυστυχισμένος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Χν δεν ξέρω πως τον έχεις πλάση εσύ καλή μου στον μυαλό σου.Αλλα εγώ δεν μιλάω για ερωτικό σύντροφο αλλα για σύντροφο.Εδώ είναι ίσως και η διαφορα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Nα κάνω κι εγώ μια ερώτηση; Γιατί βλέπω τόση μιζέρια και γκρίνια; Δεν το λέω για κάποιον/α ειδικά αλλά αυτό μου βγάζετε! Οι σχέσεις δεν είναι εύκολες το ξέρω αλλά δεν είναι και ακατόρθωτες! Αν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι πάνω μας ας το κάνουμε αλλά το να γκρινιάζουμε μόνο και να μιζεριάζουμε ε...δεν βοηθάμε κανέναν πόσο μάλλον τον εαυτό μας! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Χν δεν ξέρω πως τον έχεις πλάση εσύ καλή μου στον μυαλό σου.Αλλα εγώ δεν μιλάω για ερωτικό σύντροφο αλλα για σύντροφο.Εδώ είναι ίσως και η διαφορα μας.

Το συγκεκριμένο θέμα, στο οποίο απαντάμε, απ'ότι μου επέτρεψε η ξανθή μου κόμη να καταλάβω, αναφέρεται στις σχέσεις των δύο φύλων. Αν εσύ ψάχνεις έναν σύντροφο, με τον οποίον δεν θα έχεις ερωτικές σχέσεις, τότε να κάνω ένα σπλιτ και να μας μεταφέρω στις "Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Το θέμα αγαπητή Vkey είναι ότι, έχουμε μια απίστευτα ηλίθια ανεμελιά..και όλα τα ανεχόμαστε(σε όλα τα επίπεδα),για αυτό κοντεύουμε να καταντήσουνε και τσίρκο.Ίσως είναι ώρα να "γκρινιάξουμε" και να αναρωτηθούμε λιγάκι τι σκ@τ@ φταίει για το χαλι μας.

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Το συγκεκριμένο θέμα, στο οποίο απαντάμε, απ'ότι μου επέτρεψε η ξανθή μου κόμη να καταλάβω, αναφέρεται στις σχέσεις των δύο φύλων. Αν εσύ ψάχνεις έναν σύντροφο, με τον οποίον δεν θα έχεις ερωτικές σχέσεις, τότε να κάνω ένα σπλιτ και να μας μεταφέρω στις "Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια".

Στις σχέσης τον δυο φυλων αναφέρεται καλή μου,αλλα στην σχέση μέσα δεν υπάρχει μονο sex,και τον σύντροφο μας δεν τον βλέπουμε μονο σαν ερωτικό σύντροφο.Γιατί αν τον δούμε μονο έτσι είναι φυσικό η σχέσεις να μεταλλαχθούν σε αυτό που είναι σήμερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ο Αλογοσκούφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ο Αλογοσκούφης.

Αυτό ακριβώς εννοώ!

:clapping: :clapping: :clapping: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Το θέμα αγαπητή Vkey είναι ότι, έχουμε μια απίστευτα ηλίθια ανεμελιά..και όλα τα ανεχόμαστε(σε όλα τα επίπεδα),για αυτό κοντεύουμε να καταντήσουνε και τσίρκο.Ίσως είναι ώρα να "γκρινιάξουμε" και να αναρωτηθούμε λιγάκι τι σκ@τ@ φταίει για το χαλι μας.

Τώρα αν σου πω ότι φάσκεις και αντιφάσκεις φταίω εγω; Αν έχουμε ανεμελιά και όλα τα ανεχόμαστε τότε συμβιβαζόμαστε!Αλλά πριν λίγο γκρινιάζουμε ότι κοιτάμε να περνάμε καλά και δεν συμβιβαζόμαστε! Τι στο καλό κάνουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λάθος κανεις.Μίλησα γενικά και όχι για εμενα προσωπικά :) Φυσικά είναι κάπως δύσκολο να εκφραστούμε από το internet και έτσι δεν παρεξηγώ αν κάπου δυσκολευόμαστε να κατανοήσουμε ο ένας τον άλλον.Aλλο να τα συζητάς από κοντά και άλλο να τα γραφεις..:kissing:

ΥΓ:Να δω ποτε θα μου πει κάποιος έναν καλο λόγο για το υπέροχο avatar μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Στις σχέσης τον δυο φυλων αναφέρεται καλή μου,αλλα στην σχέση μέσα δεν υπάρχει μονο sex,και τον σύντροφο μας δεν τον βλέπουμε μονο σαν ερωτικό σύντροφο.Γιατί αν τον δούμε μονο έτσι είναι φυσικό η σχέσεις να μεταλλαχθούν σε αυτό που είναι σήμερα..

Και πού ακριβώς χαλάστηκες εσύ τώρα? Στη λέξη "ερωτικός"? Δηλαδή τον σύντροφό μου, τον άνθρωπο που έχω επιλέξει να είμαι μαζί του (και να είναι και αυτός μαζί μου) τον καταχωρώ στο μυαλό μου με άλλα δεδομένα επειδή κάνω μαζί του (συν όλα τα άλλα) ΚΑΙ σεξ?
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς....Οι άνθρωποι που έχουν μακροχρόνιες σχέσεις, και χαρακτηρίζουν τον φίλο τους "ερωτικό σύντροφο", τι σημαίνει? Ότι δεν είναι ΚΑΙ εραστές, ΚΑΙ φίλοι, ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
ΥΓ:Να δω ποτε θα μου πει κάποιος έναν καλο λόγο για το υπέροχο avatar μου :P

Νομίζω ότι το υπέροχο avatar σου, είναι η απάντηση σε αυτό το τοπικ. Δεν δεχόμαστε αυτό που πραγματικά είμαστε, προσπαθούμε να μεταλλαχτούμε σε κάτι άλλο που δεν είμαστε, με αποτέλεσμα να μην είμαστε τίποτα τελικά.

Με πιάνς ή μόνη μου τα λέω μόνη μου τ'ακούω???? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Έτσι ακριβώς..

Θυμάστε που σας έλεγα για τον φίλο μου και την "γκόμενα" που ήθελε να τις κάνει όλα τα έξοδα;
Τελικά είχα κάνει λάθος,εχτές που ξαναμίλησα μου είπε ότι αυτή δεν πλήρωσε ούτε καν τα εισιτήρια για τις διακοπές.Και ξέρετε τι δώρο του έκανε όταν γύρισαν για να τον ευχαρίστηση...2-3 φανελάκια από το καλάθι τους κυρ πέτρου :clapup:

Τώρα το άλλο το καλο.Μου έλεγε εχτές για την αδελφή του,ότι παίρνει 850E και συνεχεια μου λέει ρε θανάση την βλεπω να αγοράζει ρούχα,παπουτσια,πήρε αμάξι κτλπ.Και εγώ μου λέει ρε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Και την ρωτάει λοιπών την καλή σου..(23 χρόνον η αδελφή,έτσι για να βλέπουμε λιγάκι και τις ηλικίες.).Πως το καταφέρνει αυτό.

Και πια ήταν η απάντηση.Εγώ του λέει όπου και να πάω δεν πληρώνω μια,όλα τα πληρώνει ο ταδε (a.k.a ο μαλάκας).Και όχι μονο τα πληρώνει αλλα αν μπορεί ας κάνει και αλλιώς,γιατί λέει η κυρα,το απαιτώ (μάλιστα αυτήν ακριβώς την λέξη μου είπε ο φίλος μου) αν δεν το έκανε θα τον παρατούσα και θα έβρισκα άλλον.Δεν το ξέραμε που θα πληρώνω εγώ!!Τα σχόλια δικά σας.Και τέτοια παραδείγματα υπάρχουν άπειρα στις μέρες μας,ο κάθε ένας είμαι σίγουρος ότι θα έχει να πει τουλάχιστον από ένα,που έχει τύχη να πέσει στην αντίληψη του.Aρα κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Εδώ θα ρίξω μεγάλο μέρος τις ευθύνης στους άντρες(που όντως μου/δούλοι). Αντί να την κάνουν ξεφτίλα μέσα στο μαγαζί και να σηκωθούν να φύγουν,κάθονται και ανέχονται τις παραλογες απαιτήσεις που έχει η κάθε μια κοκοτίτσα.Τέτοιου είδους κοκοτίτσες (που πληθαίνουν μέρα με την ημερα..) ούτε να τις φτύσεις δεν αξίζουν,τις ρεζιλεύεις γίνεσαι καπνός,και έχει στα ματια σου ανοιχτά,για την επομενη.
+1 :thumbup:

ΥΓ: το avatar δεν παίζεται.Είχα ακούσει την περιγραφή, αλλά πρώτη φορά βλέπω γάτραχο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δυστυχισμένος?
Όχι δα.......
Αν η δυστυχία του ανθρώπου σχετίζεται με την έλλειψη ΣΩΣΤΟΥ ερωτικού συντρόφου (τουλάχιστον με την μορφή που τον έχουμε πλάσει στο μυαλό μας) τότε μακάρι να ήταν όλος ο κόσμος τόσο "δυστυχισμένος".

Πες μου τώρα λοιπών πως να μην το παρεξηγήσει κάποιος αυτό που έγραψες..Είναι δυνατών να μην αισθάνεται κάποιος δυστυχισμένος όταν δεν μπορεί να βρει έναν ΣΩΣΤΌ σύντροφο να μοιραστεί την ζωή του;Αν δεν το κάνει είναι ουσιαστικά ένας μισος άνθρωπος..(για εμενα πάντα.)Αυτό που λες δεν κολλάει..για αυτό και το παρεξήγησα νομίζοντας ότι μιλούσες μονο για SEX.

Όσο για το άλλο θέμα με το "γατραχο":P ,ευτυχώς εγώ γνωρίζω καλά τι είμαι και,δεν θέλω να μοιάζω σε κανέναν :) Σύμφωνο πάντως ότι αυτό συμβαίνει κατά κόρον σήμερα,αρχίζει από τις μικρές ηλικίες και πάει λέγοντας..Το τι φταίει το είπε ο φίλος μας πιο επάνω με το καυστικό αλλα πέρα για πέρα αληθινό post του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top