Γκρίνια!!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το παρόν θέμα αφορά αποκλειστικά γκρίνια σε (ερωτικές) σχέσεις. Είστε γκρινιάρες/δες; Αν ναι πως αντιδρά ο σύντροφος σας;

Προσωπικά είμαι τρομερά γκρινιάρα! :redface: Με το παραμικρο κατεβάζω μούτρα και αν δεν κάνει κινηση ο άλλος για να μου περάσουν γίνομαι όλο και χειρότερα. :redface: Αν με ρωτήσει κιόλας πεταω το κλασσικό "τίποτα". Και μιλάμε για πράγματα που όταν τα σκέφτομαι μετά μου φαίνονται αρκετά γελοία, ενώ εκείνη τη στιγμή μου φαίνεται οτι είναι τελείως τραγικά! Στο τέλος εκνευριζεται και ο φίλος μου και καταλήγουμε σε καυγαδάκι! Έχει κανένας τέτοιο πρόβλημα; Πως το αντιμετώπισε; :redface:
(να λείπει το κράξιμο πλζ, το κάνω και μόνη μου :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά είμαι τρομερά γκρινιάρα! :redface: Με το παραμικρο κατεβάζω μούτρα και αν δεν κάνει κινηση ο άλλος για να μου περάσουν γίνομαι όλο και χειρότερα. :redface: Αν με ρωτήσει κιόλας πεταω το κλασσικό "τίποτα". Και μιλάμε για πράγματα που όταν τα σκέφτομαι μετά μου φαίνονται αρκετά γελοία, ενώ εκείνη τη στιγμή μου φαίνεται οτι είναι τελείως τραγικά!

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω το εκανα αυτο παλιοτερα. :redface:
Τωρα δεν το πολυ-συνηθιζω (δεν το εχω κοψει και τελειως), αλλα προτιμω να συζηταω το "τιποτα" αμεσως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αααααα!!! ειδικότις μου... :P η γκρίνια σε όλο της το μεγαλείο!!!! :redface: εχω προσπαθησει να το σταματησω αλλα τι τα θες...στον ανθρωπο ειναι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κάποτε ήμουν κι εγώ πάρα πολύ :redface:
Μετά ανακάλυψα ότι κάνω κακό στον εαυτό μου και στη σχέση μου :P
Στη συνέχεια κάθε φορά που κατέβαζα μουτράκια.... χρησιμοποιούσα και το ακατοίκητο του ρετιρε :P .... άρχισα σιγά σιγά να μην λέω το "τίποτα" αλλά να λέω αυτό που με ενοχλεί... άρχισα σιγά σιγά να βλέπω ότι αυτό που για μένα ίσως ήταν τραγικό για τον άλλον ήταν αστείο.... άρχισα να βλέπω ότι οι άντρες και οι γυναίκες έχουμε πολύ διαφορετικό τρόπο σκέψης και αντιμετώπισης των μικρών καυγάδων και ότι τελικά μόνο εγώ χαλιόμουν :P
Μετά άρχισα να σκέφτομαι σαν τον σύντροφο μου και τώρα ψάχνω αισθητικούς να μου παίρνουν το μούσι και το μουστάκι :P :P :P (j/k)

Κοίτα το κόλπο είναι ένα ....
Κάθε φορά (μα κάθε φορά) που "στραβώνεις" με κάτι... να σκέφτεσαι ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ... γιατί στράβωσα? και να το συζητάς χωρίς εγωισμούς!
Στην αρχή είναι δύσκολο αλλά μετά το συνηθίζεις και δεν μπορείς αλλιώς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ τα ίδια! Πολύ γκρίνια μιλάμε.. Τώρα τελευταία προσπαθώ να το καταπολεμήσω, αλλά δεν πιάνει πάντα..

Πχ, χτες είχαμε πάει στο Αλλου Φαν Παρκ και ζήτησα από το μωρό μου να μου αγοράσει ένα μπουκαλάκι νερό. Μαζί μ' αυτό μου έφερε κι ένα χωνάκι με παγωτό μηχανής σοκολάτα-βανίλια γιατί ξέρει πως μ' αρέσει το παγωτό μηχανής. Στραβώνω (!) μία γιατί κάνω δίαιτα και το ξέρει. Επειδή το παγωτό είχε ήδη αρχίσει να λιώνει και μου έλεγε "καλέ, πάρ'το", λέω μόνο ένα "μα ένα μπουκαλάκι νερό σου ζήτησα μόνο!" Αρχίζω τις ανάσες, γιατί λέω καλό πήγε να κάνει ο κακομοίρης, μην τον πάρεις κι απ' τα μούτρα. Το χωνάκι όμως ήταν από τα καλά και 2 λεπτά μετά είχε σπάσει το κάτω μέρος του και έτρεχαν παγωτά από παντού. Ανάσες πάλι :D Το παίρνω για να πάω να το πετάξω. Όταν γυρίζω, ανακαλύπτω πως η μπλούζα μου από άσπρη έχει γίνει άσπρη με καφέ βούλες (σε 3 σημεία λερώθηκα!) Εκεί δεν άντεξα.. μου γύρισε το βλέμμα! Γυρνάω να του βάλω τις φώνες (!!!), αλλά μόλις βλέπω το βλέμμα του, το ρίχνω στις ανάσες πάλι.. Με κρατούσε αγκαλιά όλο το υπόλοιπο βράδυ και είμαι σίγουρη πως ακόμα αναρωτιέται πως την γλίτωσε τόσο φθηνά!! :P

(Πάντως δεν αντέχομαι..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πρέπει να το κόψετε όσο είναι καιρός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν με αφορούν τα προσωπικά σας!Αλλά food for thought και μόνο!!
Και λέτε ότι αγαπάτε τον σύντροφό σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Προσωπικά εγώ γκρινιάζω πάντα στους πάντες, αν κάτι μου την δώσει. Δεν το κάνω μόνο στον σύντροφό μου, είναι κακό στοιχείο του χαρακτήρα μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Γκρίνια....χα!

Όταν η αγάπη γίνεται κτήση, όταν ο αυθορμητισμός συνηθίζει να είναι κάτι το πρωτόγνωρο, όταν η ελευθερία κινήσεων είναι κάτι άγνωστο, όταν η εμπιστοσύνη είναι απούσα από τη σχέση, τη σχέση που γίνεται έλεγχος και επιβολή των συμπλεγμάτων κατωτερώτητας επάνω στον σύντροφο....

....εκεί υπάρχει γκρίνια για τα πράγματα που μετά θα σας κάνουν να γελάτε όταν θα τα σκέφτεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ααααααααα η καλυτερη μου η κρεββατομουρμουρα κ το σπασιμο νευρων ο κυριακος μου το λατρευει αφου λεει οτι ειμαι γριαναρα κ με λατρευει:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roz

Νεοφερμένος

Η roz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν γκρινιάζω. Βαριέμαι ! Αλλά όταν κάτι με πειράζει και δεν γκρινιάζω επειδή βαριέμαι να γκρινιάζω μου λέει πως κάνω μούτρα. Αν πάλι συζητήσω κάτι που με πειράζει μου λέει πως γκρινιάζω. Μήπως να αρχίσω να γράφω ημερολόγιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ήμουν πάρα πολύ γκρινιάρααααααα....Σε εκνευριστικό βαθμό....Μπορούσα να γκρινιάζω για το οτιδήποτε και για το τίποτα....Ώρες ώρες σκέφτομαι πως με ανέχονταν στην σχέση...Πραγματικά απορώ! Με έπιανε το παράπονο κι έλεγα έλεγα έλεγα...Την γκρίνια μου την έκοψε ένας υπέροχος άνθρωπος (που ακόμα βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο που τον έχασα :( κι γκρινιάζω γι'αυτό :whistle:)....Το κόλπο ήταν απλό...Μου έλεγε πάψε να γκρινιάζεις...εγώ ξεφυσούσα και μετά μου έλεγα άντε γκρίνιαξε ακούω τι φταίει πάλι...Ε...όταν μου δίνουν άδεια να γκρινιάξω ξενερώνω και την κόβω :worry: :P Πλέον γκρινιάζω μετρημένα...Πάντως η τελευταία φορά που γκρίνιαξα ήταν στον μωρό μου χθες στις 4.00 το πρωί που γύρισα από ένα γλέντι γάμου....Η γκρίνια μου τι άλλο; Εγώ πότε θα γίνω νύφηηηηηηηηηηηηηηη;!;!;! :D (ελπίζω να μην νόμιζε ότι εμέσως πλην σαφώς του λέω να με στεφανωθεί :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Ο χειρότερος εφιάλτης μου... ίσως το μοναδικό πράγμα που δεν αντέχω σε μια σχέση. Και μόνο που διάβασα τα παραπάνω και το σκέφτηκα λίγο με έπιασε πονοκέφαλος :knife:

ΥΓ: Κάπου κάπου όλοι μπορεί να γκρινιάξουμε, αλλά η συστηματική με σκοτώνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Γκρίνια....χα!

Όταν η αγάπη γίνεται κτήση, όταν ο αυθορμητισμός συνηθίζει να είναι κάτι το πρωτόγνωρο, όταν η ελευθερία κινήσεων είναι κάτι άγνωστο, όταν η εμπιστοσύνη είναι απούσα από τη σχέση, τη σχέση που γίνεται έλεγχος και επιβολή των συμπλεγμάτων κατωτερώτητας επάνω στον σύντροφο....

....εκεί υπάρχει γκρίνια για τα πράγματα που μετά θα σας κάνουν να γελάτε όταν θα τα σκέφτεστε!
Άκυρο τελείως. Ίσως αυτό να ισχύει για γνωστούς σου αλλά σε μένα με τίποτα. Μήπως βγάζεις λίγο εύκολα συμπεράσματα; Ακου κει η εμπισοσύνη απούσα απο τη σχέση :lol: Τον φίλο μου τον εμπιστεύομαι τόσο που άλλες μπορεί να με έλεγαν τελείως βόδι! Για να μη σχολιάσω και τα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παντως τις γυναικες δεν τις καταλαβαινω αυτο το θεμα. Δεν λεω να μην γκρινιαζεται αλλα οταν βλεπετε τον αλλον οτι εκεινη την στιγμη δεν μπορει να συζητηση το θεμα αυτο, σταματηστε! Δεν ειναι και τοσο ωραιο να παιρνει αναποδες ο συντροφο σας για κατι που το κανετε σχεδον επιτιδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τελικά αυτού του είδους η γκρίνια είναι γυναικείο "προνόμιο" άραγε; Μόνο γυναίκες βλέπω να συμφωνούν! :P Ή μήπως το κάνουν και άντρες και δεν το παραδέχονται; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roz

Νεοφερμένος

Η roz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τελικά αυτού του είδους η γκρίνια είναι γυναικείο "προνόμιο" άραγε; Μόνο γυναίκες βλέπω να συμφωνούν! :P Ή μήπως το κάνουν και άντρες και δεν το παραδέχονται; :P

Όχι δεν είναι μόνο δικό μας προνόμιο. Οι άντρες είναι απίστευτα γκρινιάρηδες και μάλιστα για απίστευτους λόγους όπως γιατί έχασε η αγαπημένη τους ομάδα ή γιατί έβρεξε αμέσως μόλις είχαν πλύνει το αυτοκίνητο !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ή μήπως το κάνουν και άντρες και δεν το παραδέχονται; :P
Μπα, υπαρχουν οι αντρες μπρουν να γκρινιαξουν. Δοκιμασε καποια να κλήσει την τηλεόραση σε κάποιον σημαντικό αγώνα ποδοσφαίρου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Παντως τις γυναικες δεν τις καταλαβαινω αυτο το θεμα. Δεν λεω να μην γκρινιαζεται αλλα οταν βλεπετε τον αλλον οτι εκεινη την στιγμη δεν μπορει να συζητηση το θεμα αυτο, σταματηστε! Δεν ειναι και τοσο ωραιο να παιρνει αναποδες ο συντροφο σας για κατι που το κανετε σχεδον επιτιδες!
Μα δεν το κάνουμε επίτηδες! Τουλάχιστον ενσυνείδητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μην πω όταν αρρωσταίνουν και κάνουν δέκατα παρακαλώ! Πωπω γκρίνιααααααααααα!Δεν αντεχεται! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top