Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με τα χαζοτόρρεντς

πλέον ότι θέλω το βρίσκω μέσω rapidshare (είναι pay service όπου σου δίνει κάποιο μηναίο όριο κατεβάσματος αρχείων σε μέγεθος προς 6?)

για να βρεις αυτά τα αρχεία τώρα ψάχνεις σε κάποιες μηχανές όπως καλή ώρα το www.filesearch.gr

κάνοντας χρήση rapidshare kατεβάζεις ότι θέλεις άμεσα χωρίς να περιμένεις να το βρεις σε torrent :up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με τα χαζοτόρρεντς

πλέον ότι θέλω το βρίσκω μέσω rapidshare (είναι pay service όπου σου δίνει κάποιο μηναίο όριο κατεβάσματος αρχείων σε μέγεθος προς 6?)

για να βρεις αυτά τα αρχεία τώρα ψάχνεις σε κάποιες μηχανές όπως καλή ώρα το www.filesearch.gr

κάνοντας χρήση rapidshare kατεβάζεις ότι θέλεις άμεσα χωρίς να περιμένεις να το βρεις σε torrent :up:


εχεις δικιο, και γω εχω ακουσει οτι ειναι το καλυτερο, αλλα εχω επισης ακουσει οτι ειναι δυσκολο στην εγκατασταση ετσι δεν ειναι ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εχεις δικιο, και γω εχω ακουσει οτι ειναι το καλυτερο, αλλα εχω επισης ακουσει οτι ειναι δυσκολο στην εγκατασταση ετσι δεν ειναι ? :hmm:


δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις τίποτε, είναι web links που τα κατεβάζεις , το πολύ να βάλεις κάποιο πρόγραμμα να κατεβάζεις μαζί πολλά λινκς αν και δεν ειναι απαραίτητο..! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις τίποτε, είναι web links που τα κατεβάζεις , το πολύ να βάλεις κάποιο πρόγραμμα να κατεβάζεις μαζί πολλά λινκς αν και δεν ειναι απαραίτητο..! :happy:


αααααα δεν καταλαβα τιποτα :redface::P αστα νικο, δεν πειραζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Λίγο κουλή η ερώτησή μου, αλλά τέλος πάντων. Πώς θα καθαρίσω την οθόνη του υπολογιστή; Κάνει με ελαφρά βραγμένο πανί ή θα την καταστρέψω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roulsydney

Νεοφερμένος

Η roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λίγο κουλή η ερώτησή μου, αλλά τέλος πάντων. Πώς θα καθαρίσω την οθόνη του υπολογιστή; Κάνει με ελαφρά βραγμένο πανί ή θα την καταστρέψω;

Με άζαξ (Azax) ..-επειδή απαγορεύονται τα αγγλικά-..:lol: δεν παθαίνει τίποτα...Για το πληκτρολόγιο υπάρχουν ειδικά καθαριστικά πανάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Λίγο κουλή η ερώτησή μου, αλλά τέλος πάντων. Πώς θα καθαρίσω την οθόνη του υπολογιστή; Κάνει με ελαφρά βραγμένο πανί ή θα την καταστρέψω;

πάρχουν στην αγορά κατάλληλα υγρά για τον καθαρισμό της οθόνης, μπορείς να βρεις στο Πλαίσιο ολόκληρη σειρά της Connect για το grooming του υπολογιστή σου :) Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις υγρό καθαρισμού γυαλιών όρασης (αν φοράς και έχεις τέτοιο) ή να φτιάξεις τέτοιο υγρό (1 μέρος υγρό πιάτων, 1 μέρος οινόπνευμα και 8 μέρη νερό) και να το βάλεις σε ψεκαστήρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Λίγο κουλή η ερώτησή μου, αλλά τέλος πάντων. Πώς θα καθαρίσω την οθόνη του υπολογιστή; Κάνει με ελαφρά βραγμένο πανί ή θα την καταστρέψω;

ΟΧΙ..... αζαξ... (ειδικά τα laptop... Που έχουν άλλο πλαστικό/γυαλί.. θα γίνει ΧΑΛΙΑ....το έκανα 1 φορα.. και έπαθα εγκεφαλικό...)
Υπάρχουν ειδικά υγρά ή ζελέ για καθαρισμό οθονών. Με το πανάκι τους...
Πάντα με σβηστή οθόνη.;)

Με άλλα υγρά καθαρίζει... αλλά κάποια άσχετη στιγμή δεν θα ξανανάψει... ή μπορεί να καψει κανα πιξελ.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Τι ταχύτητα! Ευχαριστώ πολύ!

(όπως καταλαβαίνετε, είμαι άσχετη με την τεχνολογία και έχω φοβικές αντιδράσεις):rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Τι ταχύτητα! Ευχαριστώ πολύ!

(όπως καταλαβαίνετε, είμαι άσχετη με την τεχνολογία και έχω φοβικές αντιδράσεις):rolleyes:
Ναι παιδί μου, στο MyCat τα βρίσκεις όλα!!!:up: Σε λίγο θα σταματήσω να χρησιμοποιώ το Google:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Τι ταχύτητα! Ευχαριστώ πολύ!

(όπως καταλαβαίνετε, είμαι άσχετη με την τεχνολογία και έχω φοβικές αντιδράσεις):rolleyes:

SM μου... ατ γιορ σερβις....:):happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
SM μου... ατ γιορ σερβις....:):happy:

:lol::lol::lol::lol:

σοορυ που γελαω αλλα το sm ετσι οπως το εγραψες, ειναι σα να λες οτι η ρουλα ειναι σαδομαζοχιστρια !!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol:

σοορυ που γελαω αλλα το sm ετσι οπως το εγραψες, ειναι σα να λες οτι η ρουλα ειναι σαδομαζοχιστρια !!! :lol:

:lol::lol::lol::lol::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Λέγεται Clim City και ήδη σημειώνει τεράστια επιτυχία στη Γαλλία: πρόκειται για ένα δωρεάν ηλεκτρονικό παιχνίδι που, αν και «ανέβηκε» στο Internet μόλις τον Οκτώβριο του 2008, έχει προσελκύσει ήδη χιλιάδες παίκτες – για παράδειγμα, σύμφωνα με την εφημερίδα Le Monde, μόνο τον περασμένο Ιανουάριο οι επισκέψεις στην ιστοσελίδα του παιχνιδιού ξεπέρασαν τις 100.000, νούμερο που μεταφράζεται σε 60.000 νέους επισκέπτες.

Μάλιστα, όλοι αυτοί οι άνθρωποι καλύπτουν ένα εύρος ηλικιών και μορφωτικού επιπέδου το οποίο είναι σπάνιο για βιντεοπαιχνίδια, καθώς ξεκινούν από μαθητές γυμνασίου και φτάνουν σε μεσήλικες καθηγητές.

Ενα εύρος που μάλλον εξηγείται από το γεγονός ότι, στο Clim City, ο ρόλος που αναλαμβάνει ο χρήστης δεν είναι να σώσει τον κόσμο από κάποια φανταστική απειλή – αντίθετα, στόχος του είναι να αντιμετωπίσει με επιτυχία τον πιο άμεσο κίνδυνο που διατρέχει σήμερα η Γη, δηλαδή την άνοδο της θερμοκρασίας του πλανήτη. Και για να το πετύχει αυτό, θα πρέπει να ελαττώσει δραστικά τα αέρια του θερμοκηπίου, όχι μόνον επεκτείνοντας τη χρήση των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας αλλά και ενθαρρύνοντας διάφορες πρακτικές που μπορούν να μειώσουν την κατανάλωση.

Γάλλοι οι εμπνευστές

Ετσι κι αλλιώς, η εικονική πόλη που έπλασαν οι επιστήμονες του Cap Sciences –του επιστημονικού κέντρου στο Μπορντό της Γαλλίας που βρίσκεται πίσω από το Clim City– δεν διαφέρει και πολύ από ένα τυπικό αστικό κέντρο οποιασδήποτε ανεπτυγμένης χώρας. Ετσι, οι 120.000 κάτοικοί της κινούνται στην πλειονότητά τους με Ι. Χ. αυτοκίνητα, τα κτίρια έχουν ελλιπή θερμομόνωση, ενώ παράλληλα τα αιολικά ή τα φωτοβολταϊκά πάρκα μετριούνται στα δάκτυλα. Αυτό σημαίνει επίσης ότι θα πρέπει να περιορίσει δραστικά τη ρύπανση, έτσι ώστε από το 2008 έως το 2058 να μειώσει κατά 40% τα αέρια του θερμοκηπίου, αυξάνοντας παράλληλα τη διείσδυση των ΑΠΕ στο 60%. Ποσοστά που το Cap Sciences δεν όρισε αυθαίρετα, αφού συμφωνούν με τους στόχους που έχει θέσει για την επόμενη 50ετία η Διακυβερνητική Επιτροπή του ΟΗΕ για τις Κλιματικές Αλλαγές.

Γιʼ αυτό και οι κριτικές όσων έχουν δοκιμάσει να παίξουν το Clim City είναι ιδιαίτερα θετικές: «Πρόκειται για ένα πρωτοποριακό εκπαιδευτικό εργαλείο», γράφει στο αμερικανικό περιοδικό Technology Review o δημοσιογράφος Peter Fairley, «ακριβώς επειδή δείχνει ρεαλιστικά ποια είναι τα εμπόδια που μας χωρίζουν από ένα μέλλον χαμηλής κατανάλωσης ορυκτών καυσίμων». Εμπόδια που δεν αφορούν την ποικιλία των ενεργειών τις οποίες διαθέτει ο παίκτης, καθώς το videogame προσφέρει 250 επιλογές για μια πιο «πράσινη» καθημερινότητα, οι οποίες κυμαίνονται από την εγκατάσταση ενός ηλιακού θερμοσίφωνα σε κάθε κατοικία μέχρι την ενίσχυση των μέσων μαζικής μεταφοράς.

Κάθε ενέργεια «κοστίζει»

Αντίθετα, η δυσκολία του παιχνιδιού έχει να κάνει με το ότι κάθε ενέργεια «κοστίζει» στους πόντους με τους οποίους ξεκινά ο χρήστης, γεγονός που σημαίνει θα πρέπει να την αξιολογήσει με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, το «κόστος» της, αλλά και το πόσο γρήγορα ή αργά θα μειώσει το αποτύπωμα άνθρακα της πόλης. Μάλιστα, όσο πιο προηγμένη είναι αυτή η ενέργεια τεχνολογικά, τόσο πιο δύσκολα εφαρμόσιμη αποδεικνύεται στο Clim City.

Αλλωστε, σύμφωνα με τους ίδιους τους δημιουργούς του, «το μεγαλύτερο μάθημα του Clim City είναι ότι δεν υπάρχουν μαγικές λύσεις για την αντιμετώπιση των κλιματικών αλλαγών», γράφει το δελτίο Τύπου του Cap Sciences. Και ότι, όπως συμβαίνει και στα πραγματικά οικοσυστήματα, οι συνέπειες από την παγκόσμια υπερθέρμανση είναι ήδη ορατές και απαιτούν πρωτοβουλίες για την προσαρμογή σε αυτές. Ετσι, εκτός από το να περιορίσει τους αέριους ρύπους, ο παίκτης θα πρέπει για παράδειγμα να βρει επίσης λύσεις π. χ. για το γεγονός ότι νέες, τροπικές ασθένειες απειλούν τις καλλιέργειες που τρέφουν τους κατοίκους…

Παγκόσμια ευαισθητοποίηση

Η μεγάλη απήχηση του Clim City κάνει τους επιστήμονες του Cap Sciences να προγραμματίζουν τη μετάφρασή του στην αγγλική γλώσσα, καθώς προς το παρόν μόνο όσοι γνωρίσουν γαλλικά μπορούν να παίξουν το βιντεοπαιχνίδι online, μπαίνοντας στο site του (http: //climcity. cap-sciences. net/index. php). Αλλωστε, με αυτό τον τρόπο θα αυξάνονταν και οι παίκτες οι οποίοι θα συμμετείχαν στα τουρνουά που έχει διοργανώσει ή αναμένεται να διοργανώσει το Cap Sciences – και στα οποία νικητής στέφεται ο χρήστης που θα καταφέρει να μειώσει περισσότερο τις εκπομπές καυσαερίων, προσαρμόζοντας καλύτερα την «πόλη του» στην επικείμενη αλλαγή του κλίματος.

Ηδη, άλλωστε, υπό την αιγίδα του επιστημονικού κέντρου βρίσκεται σε εξέλιξη ένας ηλεκτρονικός διαγωνισμός με έπαθλο δωρεάν ορεινές εκδρομές, ο οποίος απευθύνεται σε Γάλλους μαθητές και λήγει στις 29 Μαΐου.

Επειδή όμως ένα παγκόσμιο πρόβλημα χρειάζεται και παγκόσμια ευαισθητοποίηση, το Cap Sciences βρίσκεται σε συνομιλίες με 400 μουσεία από όλο τον κόσμο, ώστε να πραγματοποιηθεί ένα διεθνές τουρνουά βασισμένο στο Clim City. Μάλιστα, το τουρνουά αυτό προγραμματίζεται να διεξαχθεί παράλληλα με τη σύνοδο της Κοπεγχάγης, τον Δεκέμβριο του 2009, όπου οι ηγέτες των περισσότερων κρατών του κόσμου θα αποφασίσουν για τη δέσμη μέτρων που θα διαδεχθεί το Πρωτόκολλο του Κιότο.

(Από την εφημερίδα Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ, 11/04/2009)


Λίνκ παιχνιδιού.
https://climcity.cap-sciences.net/ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Ενδιαφέρον, αλλά το προηγούμενο γαλλικό εκπαιδευτικό adventure που δοκίμασα να παίξω (για όσους γνωρίζουν, ήταν αυτό με τις Βερσαλλίες)ήταν να κόβεις φλέβες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ενδιαφέρον, αλλά το προηγούμενο γαλλικό εκπαιδευτικό adventure που δοκίμασα να παίξω (για όσους γνωρίζουν, ήταν αυτό με τις Βερσαλλίες)ήταν να κόβεις φλέβες. :P
ruko μιλάς για το Broken sword; Ή για κάποιο άλλο adventure :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Όχι, το Broken Sword ήταν φοβερό παιχνίδι!:up:

Αυτό που λέω ήταν ένα φέσι που τριγυρνούσες σαν την άδικη κατάρα στις Βερσαλλίες και προσπαθούσες να εξιχνιάσεις κάποια συνωμοσία δολοφονίας του Λουδοβίκου 14ου μιλώντας με διάφορες προσωπικότητες της εποχής. Δεν ήταν άσχημη ιδέα, αλλά συναντούσες π.χ. το Λουλύ κι αντί να σου δίνει στοιχεία για την υπόθεση, σου έκανε διάλεξη για το γαλλικό μπαρόκ. Έλεος...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
κατεβάζοντας κάποιες εικόνες αλλά κ αρχεία από το internet, εδώ κ 3 μέρες ανοίγοντας τον Η/Ρ, μου βγάζει συνέχεια διάφορα πινακάκια.
π.χ: SynTPstart.exe Κατεστραμένη εικόνα
To C:/Windows/System32/dfshim32.dll είτε δεν έχει σχεδιαστεί για την εκτέλεση Windows ή περιέχει σφάλμα. OK
πατάω ΟΚ και φεύγει αυτό αλλά εμφανίζεται άλλο κι άλλο καμμιά εικοσαριά φορές με διαφορετικό όνομα αρχείου την κάθε φορά.
μπήκα στα αρχεία, έσβησα πολλά αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται. στον πίνακα ελέγχου δεν βρήκα τίποτα σχετικό. μήπως μπορείτε να βοηθήσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Πηγαινε στο πινακα ελεγχου και windows update και εγκατεστησε ολα τα updates. Μετα με ενα antivirus κανε ενα πληρη ελεγχο των σκληρων δισκων. Αν δεν εχεις, υπαρχει εδω ενα freeware.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top