Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Και μένα θα μου φαινόταν κάπως να ήταν το παιδί μου.... Θα με στεναχωρούσε ιδιαίτερα....
Ομως δεν ξέρω αν και κατά πόσο μιλάμε για τους ίδιους λόγους....

Βλέποντας το πως αντιμετωπίζει η πλειοψηφία τους ομοφυλόφιλους, δεν θα χαιρόμουν αν ήταν το παιδί μου γιατί θα ήξερα ότι περνάει από χίλια κύμματα καθημερινά και ότι έχει μικρότερες πιθανότητες από ένα συνομίληκο του να είναι ευτυχισμένο....
Δε θα μου άρεσε να γνωρίζω ότι η κοινωνία το αντιμετωπίζει ως "πρόβλημα" ως "μίασμα" ως "άρρωστο" ως "μη φυσιολογικό"....
Και δεν θα μου άρεσε όχι για μένα... αλλά για το ίδιο το ανθρώπινο πλάσμα που ανεξαρτήτως ερωτικών επιθυμιών, έχει καρδιά... ψυχή... αισθήματα... ευαισθησίες... πράγμα που σημαίνει ότι θα πληγωνόταν καθημερινά...
Πράγμα που σημαίνει ότι για όλη του τη ζωή θα έπρεπε να παλεύει για να είναι αποδεκτό....
Και μόνο που σκέφτομαι κάποιες φορές πόσα πρέπει να περάσουν κάποιοι συνάνθρωποι μας απλά και μόνο επειδή είναι διαφορετικοι απ τα κοινωνικά πρότυπα και τον Μέσο Ορο... με πιάνει απελπισία για όλους τους... φυσιολογικούς...
Ακριβώς αυτό.
Επίσης αν ήταν το μοναδικό μου παιδί ίσως να με πείραζε και που δεν θα είχα εγγόνια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από adespoto:
Κι επιπλέον, το dna μας δεν καθορίζει τον χαρακτήρα μας, το σώμα μας καθορίζει.

Αυτό πού το διάβασες;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Στην κοιλάδα των φιδιών ζεί ένας μεγάλος αριθμός φιδιών(πρωτότυπο ε! :) ).Όμως τα αρσενικά φίδια είναι πολύ περισσότερα από τα θυλικά. Ο φυσικός ανταγωνισμός του ζευγαρώματος έχει οδηγήσει στο εξής φαινόμενο.Ορισμένα αρσενικά φίδια εκλύουν θυλικές οσμές και ορμόνες και οδηγούν άλλα αρσενικά φίδια να ζευγαρώσουν μαζί τους. Το αποτέλεσμα είναι τα αρσενικά αυτά να εξαντλούνται και τα άλλα αρσενικά, που εκλύουν τις θυλικές ορμόνες, να αποκτούν προβάδισμα στο ζευγάρωμα με τα πραγματικά θυλικά!

Καμιά φορά η φύση επινοεί λύσεις που μας εκπλήσουν...κάπου εκεί συγχέονται οι έννοιες "φυσιολογικό" , "αφύσικο".
Προσωπικά δεν έχω καταλήξει στην αιτία ύπαρξης ομοφυλόφιλων ανθρώπων αλλά έχω εμπιστοσύνη στη φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Αυτό πού το διάβασες;;; :hmm:

Τι να σου πω, εγώ αυτό ξέρω και αυτό πιστεύω. Οτι ο χαρακστήρας μας δημιουργείται μετά τη γέννησή μας. Το μόνο που δέχομαι στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η υπάρξη παραπάων ή λιγότερων ορμονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι η ομοφυλοφιλια οφειλεται και σε καποια γονιδια.αν ισχυει αυτο τοτε ειναι σιγουρα κατι οχι αφυσικο.γιατι αν ηταν αφυσικο τοτε δε θα υπηρχε μεσα στη φυσικη διαδικασια.απλα δεν ειναι συνηθισμενο. αλλιως πχ αν γεννιουνταν ολοι με συνδρομο down τοτε αυτοι που γενιουνται χωρις θα ηταν ''αφυσικοι''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Το ότι πολλοί είναι ομοφυλόφιλοι απ΄όταν ήρθαν στο μάταιο τούτο κόσμο, το δέχομαι και το πιστεύω γιατί έχω η ίδια εμπειρία (στο Δημοτικό είχαμε 2 αγοράκια τα οποία συμπεριφερόντουσαν ακριβώς σαν κορίτσια. Μόνο στην εμφάνιση διέφεραν). Από κει και πέρα, πάρα πολλοί γίνονται ομοφυλόφιλοι επειδή απλώς τη βρίσκουν έτσι και δεν έχουν σχέση με ορμόνες και τέτοια (ή και αμφιφυλόφιλοι). Τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ.
Γενικά στη ζωή μου, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους. Θα τους συμπεριφερθώ όπως στον κάθε άλλο άνθρωπο. Δε θα κάνω διάκριση. Βαθιά μέσα μου, όμως δε σας κρύβω, ότι δεν παύω να το θεωρώ ως "ανωμαλία" το να πηγαίνουν γυναίκες με γυναίκες και άντρες με άντρες (χωρίς να θέλω να θίξω τους ομοφυλόφιλους αυτού του forum;) ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Πάνω σ αυτό που ανέφερε η adespoto για χαρακτήρα και σώμα: η διάκριση είναι αδύνατη.Όλες οι συμπεριφορές (ομοφυλοφιλικές,εγκληματικές κτλ)έχουν "σωματική βάση"
Για παράδειγμα διάφορες μελέτες έδειξαν οτι οι εγκληματίες είχαν μια χαρακτηριστική διέγερση ενός τμήματος του εγκεφάλου.Κάποια τμήματα λειτουργούσαν διαφορετικά απ΄οτι σε άλλους ανθρώπους.Μπορεί κανείς να ισχυριστεί λοιπόν οτι το dna αυξάνει την επιθετικότητα του ανθρώπου οπότε επηρεάζει και το χαρακτήρα του.
Γιατί λοιπόν εμένα να μου αρέσουν οι γυναίκες και στην adespoto οι άντρες; Λόγω ορμονών.
Γιατί η adespoto να έχει ήρεμη συμπεριφορά και εγώ να τσακώνομαι με το παραμικρλο και να είμαι ευέξαπτος; Λόγω πιθανής διαφορετικής εγκεφαλικής λειτουργίας ή ουσιών (τετοστερόνη) που με κάνουν πιο επιθετικό.

Γενικώς dna και χαρακτήρας είναι αλληλένδετα.Εξάλλου και οι συναισθηματικές λειτουργίες, οι νευρικές ακολουθίες,η ορμές κτλ είναι αποτέλεσμα σωματικών ουσιών και χημικών ενώσεων.
Πολλές μελέτες γίνονται αλλά ακόμη τα πράγματα δεν είναι τόσο ξεκαθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Η γνώμη μου για την ομοφυλοφιλία; Αποτελεί προσωπικό δεδομένο του καθενός και φυσικά δεν πρέπει να κατακρίνεται κανείς για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις. Προσωπικά μου κάνει το ίδιο αν έχω να κάνω με ομοφυλόφιλο ή ετεροφυλόφιλο. Γιατί θα πρέπει να το βλέπω ως κάτι διαφορετικό; Έχει δυο μάτια, δυο αυτιά, μια μύτη, ένα στόμα κτλ όπως όλοι μας! Το τι κάνει στο κρεβάτι του, για ποιο λόγο θα πρέπει να με νοιάζει;

Δεν έχω το δικαίωμα να κατευθύνω εγώ τη ζωή των άλλων. Το σώμα και η ψυχή τους ανήκει κ έχουν δικαίωμα να κάνουν αυτό που τους γεμίζει ως ανθρώπους και τους κάνει να αισθάνονται καλά με το είναι τους. Το να καταπιέζουμε τις ομοφυλοφιλικές τάσεις, καταπιέζει και ένα μεγάλο μέρος της προσωπικότητας του άλλου, το οποίο φυσικά στο μέλλον θα έρθει στην επιφάνεια, αργά ή γρήγορα..

Άσε που η πίεση που νιώθουν οι ομοφυλόφυλοι είναι ήδη πολύ μεγάλη κ είναι κρίμα να τους επιβαρύνουμε με έκφραση ρατσιστικών θέσεων απέναντί τους. Όπως ξέρουμε όλοι η κοινωνία μπορεί και είναι σκληρή απέναντι σε κάθε τι το διαφορετικό γιατί πολύ απλά η διαφορετικότητα σκοτώνει την ομοιομορφία της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Έχει δυο μάτια, δυο αυτιά, μια μύτη, ένα στόμα κτλ όπως όλοι μας!

Δηλαδή αν είχε ένα αυτί εσένα τι θα σε πείραζε??
Τον ίδιο μπορεί να τον πείραζε κι αυτο γιατί δεν του στέκονται τα γυαλιά :P:P:P:P:P:P:P


Πλάκα κάνω :redface:

Για να σοβαρευτούμε....
την έχω γράψει τη γνώμη μου και τώρα έχω ένα ακόμα λόγο να την υποστηρίζω ακόμα περισσότερο....
Πριν λίγες μέρες και ενόσω εδώ συζητούσαμε αυτο το θέμα, ήρθε ένας φίλος μου, που είμαστε φίλοι περί τα 12-14 χρόνια και μου εκμυστηρεύτηκε ότι ειναι ομοφυλόφιλος.....
Είχα κάποιες υποψίες στο παρελθόν αλλα φυσικά αν δεν ειναι τεκμηριωμένες.... δεν του λες του άλλου κατι....
ασε που πάντα είμαι υπερ του να μην πιέζω τους ανθρωπους και τις καταστάσεις και σκεφτόμουν οτι αν ειναι οντως ετσι κάποια στιγμή θα μου το πει.

ωφείλω να ομολογήσω οτι η ομολογία του με σόκαρε και με στεναχώρησε....
ΟΧΙ γιατι ο φίλος μου ειναι ομοφυλόφιλος... αλλά γιατι ενώ ειμαστε φίλοι τοσα χρόνια, ενώ ξέρει ποιες ειναι οι αποψεις μου για τους ομοφυλόφιλους, ενώ ξέρει καλά ποια ειμαι... δεν μου το ειπε τοσο καιρο...
Ενιωσα προς στιγμην οτι όλα αυτα τα χρονια με κοροϊδευει κι οτι δεν ειμασταν πραγματικοι φιλοι....
Στη συνέχεια βέβαια όσο το σκέφτομαι, καταλαβαίνω απόλυτα την στάση του.... τους φόβους του και τους ενδιασμούς του....
Βλεπω τι γινται γυρω μας και πως αντιμετωπίζονται οι ομοφυλόφιλοι και τους δικαιολογω....
όμως... τελικως θα έρθω να συμφωνήσω με αυτό που ειπώθηκε σε άλλο θέμα, ότι ο καθένας πρεπει να παλέψει για να κερδίσει την αποδοχή των άλλων.....

Ακόμα και οι ετεροφυλόφιλοι πάλεψαν για να μπορούν να κυκλοφορούν χέρι-χέρι....
Καποτε (κι οχι πολλα χρονια πισω) υπήρχε ο νόμος 4000 περί τεντυμποϊσμου....
Κάποιοι πάλεψαν κι αυτο έφυγε..... έτσι και τώρα....πρέπει καποιοι να παλέψουν για να κερδισουν καποια πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Και τι θα κάνουμε βρε Καλή Επιρροή, θα φτιάξουμε έναν νόμο που δεν θα επιτρέπει να μας στραβοκοιτάζουν όταν κρατιόμαστε χέρι-χέρι?:confused:

Δεν είναι τόσο εύκολο όσο το λες να μας αποδεχτούν... εγώ εδώ ο ίδιος δεν μπορώ να αποδεχτώ τον ευατό μου:P, πως θα με αποδεκτούν οι άλλοι?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα μπορούσε ίσως να υπάρξει νόμος πάντως για ρατσιστική αντιμετώπιση :hmm:
Αν και μερικοί θα τον έλεγαν φασιστικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Θα μπορούσε ίσως να υπάρξει νόμος πάντως για ρατσιστική αντιμετώπιση :hmm:
Αν και μερικοί θα τον έλεγαν φασιστικό...

δεν είναι καθόλου ρατσιστικό να υπάρχει ένας νόμος που ναποτρέπει την προσβολή κάποιου ατόμου. ρατσιστικό θα ήταν να απαγορευόνταν οποιαδήποτε γνώμη εναντίον της ομοφυλοφυλίας. κατά τ'αλλα όλοι έχουν το δικαίωμα να επιλέγουν μόνοι τους την προσωπική τους ζωή, όσο δεν ενοχλούν κάποιον άλλον. γιατί δηλαδή να βλέπουμε με μισό μάτι τονομοφυλοφιλο, όταν υπάρχουν ετεροφυλοφιλοι που γουστάρουν όργια, σαδισμούς, κτλ, κ δεν τους κατακρίνουμε απλά επειδή δεν φαίνονται στην εξωτερική τους εμφάνιση (γιατί στην κοινωνία που ζούμε, πιστεύω ακράδαντα ότι κάτι τέτοιο θα ήταν εξίσου ταμπου)!
τώρα, αποκει και πέρα, όπως λέει κ το σοφό μας κουεδίνι, ο καθένας πρέπει να παλεύει για τα δικαιώματα κ τις ελευθερίες του.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
δεν είναι καθόλου ρατσιστικό να υπάρχει ένας νόμος που ναποτρέπει την προσβολή κάποιου ατόμου.
Δεν υπάρχει ήδη νόμος που να αποτρέπει την προσβολή των άλλων?:hmm:

ο καθένας πρέπει να παλεύει για τα δικαιώματα κ τις ελευθερίες του
Δεν είναι τόσο έυκολο όσο φαίνετε ρε παιδιά από την μεριά σας..., πώς ακριβώς θέλετε να παλέψουμε δηλαδή? Πείτε μου έναν τρόπο να το κάνω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σαφώς και κάθε μειωνότητα πρέπει να παλέψει για να ανακτήσει ή μάλλον να αποκτήσει τα δικαιώματα που στερείται αλλιώς θα παραμένουν όλα ίδια για αυτήν στο πέρασμα των χρόνων.

Στο εν λόγο θέμα, η μάχη δεν θεωρώ πως είναι τόσο οι διαδηλώσεις που κάνουν μεγάλες ομάδες ομοφυλόφιλων [αλήθεια, τι κερδίζουν από αυτό;].
Μάχη:
- η αποδοχή του εαυτού τους
- η ελεύθερη και παράλληλα αξιοπρεπή συμπεριφορά τους στους δημόσιους χώρους έστω και να είναι δακτυλοδειχτούμενοι και οι περισσοτεροι τους κοιτάζουν παράξενα.[βλ θέμα που άνοιξε ο Γιάννης με τους ομοφυλόφιλους που κατέβασαν τα χέρια τους μόλις τον είδαν να τους κοιτάει]. Εδώ φυσικά να πω πως άμα περιφέρονται συνεχώς στην ίδια περιοχή, οι κάτοικοι θα το συνηθίσουν και βλέπωντας τη σωστή συμπεριφορά όχι μόνο μπορούν να αλλάξουν γνώμη, αλλά να σταματήσουν να τους κοιτάνε παράξενα. ;)
- η πολιτισμένη συζήτηση με τους ημιμαθείς ετεροφυλόφιλους στο εν λόγο θέμα. Σε σχεδόν όλες τις περιπτώσεις, το να γίνεσαι επιθετικός και να μειώνεις τον άλλον για τις λανθασμένες και αστήριχτες/αβάσιμες απόψεις του τον κάνεις να τις διατηρεί μόνο και μόνο από αντίδραση. Φυσικά αναφέρομαι για άτομα που θα παραδεχτούν το λάθος τους και δεν θα κλείνουν το μυαλό τους από τη περηφάνεια και τον εγωισμό, σε αυτή τη περίπτωση: αδιαφορία ή και βία σε περίπτωση που πέρα από τις απόψεις του επηρεάζει και τη ζώη του άλλου.

Η μάχη με λίγα λόγια είναι η αποδοχή του εαυτού τους και εν συνεχεία η ελεύθερη και σωστή περιφορά τους δημόσια αντιμετωπίζοντας σωστά τις καταστάσεις.

Σου έφτασαν nicola οι λόγοι; :)






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακόμα και τα άτομα που απο εγωισμό και μόνο δεν δέχονται να αλλάξουν άποψη, πιστευω οτι απο μέσα τους τα σκέφτονται αυτά που θα τους πεις και ίσως αλλάξουν αργότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Και οι διαδηλώσεις βοηθούν Πέτρο έτσι ώστε να καταλάβει το κράτος και τα αφεντικά ότι η εκάστοτε μειονότητα, έχει δύναμη, γνώμη, δικαιώματα και είναι σε θέση να τα υποστηρίξει και να τα διεκδικήσει ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
το προβλημα με τους ετεροφυλοφιλους που δεν αποδεχονται τους ομοφυλοφιλους δεν ειναι επειδη δεν ''καταλαβαινουν'' ειναι επειδη δεν θελουν να καταλαβουν.. γιατι απλως δεν γουσταρουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν δεν "γουστάρουν" τότε να μην ασχολούνται. Όχι να κατακρίνουν χωρίς να ξέρουν και οι ίδιοι γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δεν ασχολουνται.απλα εχουν τις αποψεις τους και την αισθητικη τους οπως ο καθε ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγώ τρόπους για να το κάνουμε ζήτησα, όχι λόγους;)

- Πώς μπορεί ένας ομοφυλόφιλος να αποδεκτεί τον ευατό του όταν θα ξέρει ότι κανένας δεν θα τον αποδέχεται μετά και θα πρέπει να ξεκινήσει σχεδόν απο το 0 σε θέματα [φιλικών] σχέσεων?

- Ο ομοφυλόφιλος δεν νομίζω όμως να σταματήσει ποτέ να γίνεται κέντρο προσοχής και δακτυλοδεικτούμενος και δεν νομίζω ότι εάν περιοριστεί σε μια περιοχή θα βοηθήσει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top