[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φοβερή η αισθητικός erodia!!! Μιλάμε η καλύτερη που έχω παει!
Και φιλική, και κάνει πολύ καλή δουλειά και προσεγμένη, και δεν έχω πονέσει ποτέ τόσο λίγο, και φτηνότερη απ'όλες! Τέλεια! Εκεί θα πηγαίνω πλέον!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Υπάρχει τέτοια αισθητικός στην Αθήνα????:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:
Υπάρχει τέτοια αισθητικός στην Αθήνα????:redface:

Το ίδιο ηθελα να ρωτήσω κ εγώ!!Μακάρι να μέναμε Θεσσαλονίκη γιατι εδώ στην Αθήνα εχει γεμίσει ο τόπος κέντρα αισθητικής που ακούς κάτι τρελά 50αρια για αποτριχώσεις,χώρια τις συνθηκες υγιεινής που επικρατούν σε αυτά και προσωπικά σιχαίνομαι απερίγραπτα.. Αν γνωρίζετε καμιά καλή για Αθήνα πείτε μας.Προσωπικά ενδιαφέρομαι για πρόσωπο περισσότερο,καθαρισμό,απολέπιση και τέτοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Φοβερή η αισθητικός erodia!!! Μιλάμε η καλύτερη που έχω παει!
Και φιλική, και κάνει πολύ καλή δουλειά και προσεγμένη, και δεν έχω πονέσει ποτέ τόσο λίγο, και φτηνότερη απ'όλες! Τέλεια! Εκεί θα πηγαίνω πλέον!! :clapup:

:clapping: :clapping:
Αχ ναι;
Πολύ χάρηκα που έμεινες ευχαριστημένη!!
Μου είχε πει η φίλη μου για την δουλειά του ινστιτούτου, αλλά προτίμησα να μη σου πω πολλά, μήπως κ δεν σου άρεσε και φυσικά γιατί δεν είχα προσωπική εμπειρία.....
Χαίρομαι πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
@ka-li : Το υργό σαπούνι που είχε η φίλη μου είναι της Roc...είναι πολύ καλό και σου το συνηστά και η ίδια!:)

Έχω ένα μικρό προβληματάκι και θα ήθελα τα "φώτα"σας παρακαλώ!
Τί σαπούνι χρησιμοποιήτε για την ευαίσθητη περιοχή;
Το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ το υγρο της carefree και παρατήρησα πως μου δημιουργεί ξηροδερμία και φυσικά μετά έχω φαγούρα....:(
Άκουσα για την vichi, πως έχει ένα καλό σαπούνι.....το δοκίμασε καμιά σας για να μου πεί;Ή έστω κάποιο άλλο που να είναι δοκιμασμένο;

Χίλια ευχαριστώ!!!! Έλειπα ταξίδι και το είδα σήμερα. Έχω πάρει ένα άλλο μόλις μου τελειώσει θα το πάρω και μετά θα είμαι πια ειδική καθαριστικοπροσωπολόγος :blink:...

Όσο για την ευαίσθητη περιοχή εγώ χρησιμοποιώ σαπούνι χαμομηλιού από το φαρμακείο (μου το έχουν προτείνει δύο γυναικολόγοι) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εμένα ο γιατρός μου μου είχε προτείνει το Intim Care (έτσι λέγεται, ελπίζω να το έγραψα σωστά!!) και γενικά μη βάζετε παρα πολύ σαπούνι κλπ και μετά να ξεπλένεστε με άαααφθνο χλιαρό νεράκι!!! ΟΧΙ ΚΑΥΤΟ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και μιας που μιλάμε και για ζεστό ή κρύο νερό....

Εννοείται ότι το πολύ ζεστό νερό δεν ειναι καλό αλλά ούτε και το παγωμένο!
Να εξηγηθώ....
Αν και το παγωμένο κάνει πολύ καλό στην επιδερμίδα (σφικτή κι έτσι :P ) και στο κυκλοφορικό και στην καρδια (Ασκησεις θάρρους κάθε φορα που ειναι να κανεις ένα ντους :P ) ειναι φυσικά επικίνδυνο για ... γυναικολογικά :/:

Το πολύ ζεστό δε... εκτός απ το οτι δημιουργει αφιδάτωση του δερματος, ξηρότητα, χαλαρότητα και άλλα τέτοια.... βοηθάει στην ανάπτυξη μικροοργανισμών στην ευαίσθητη περιοχή ... :/:


Προσωπικά ειδικά το χειμώνα βγαινω κόκκινη απ το καυτό νερό... αλλά γνωριζω ότι δεν ειναι ό,τι καλύτερο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
επίσης το καυτό/ζεστό νερό δεν κάνει καλό στα μαλλιά όταν λουζόμαστε, τα λιπαίνει. Καλύτερα το χλιαρό προς το κρύο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Δεν μπορουσα βεβαια να αφησω το σαλονακι μας να ξεχαστει και επανερχομαι με καυτο θεμα:D Θα ηθελα να αλλαξω κομμωτηριο, αλλα ειμαι λιγο δυσκολη(γενικα εχω ενα προβλημα με τις τριχες...:P )και δεν μου παει να παω σε καποιο αγνωστο. Εσεις ειστε ευχαριστημενες με το κομμωτηριο σας? Θα το συνιστουσατε?(Αν δεν θελετε να πειτε ονοματα κομμωτηριων, μπορειτε να μου στειλετε πμ:) ). Το προβλημα μου ειναι οτι εχω περασει απο αρκετα κομμωτηρια στην Αθηνα και το τελευταιο ηταν το καλυτερο, αλλα δυστυχως δεν θελω να πηγαινω αλλο εκει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μμμμ ναι... το κομμωτήριο είναι ένα κολλημα όπως ο γυναικολόγος...αν βρεις καλό δεν το άλλάζεις :P
εγω κάποια στιγμή υποχρεώθηκα να αλλάξω γιατί άλλαξα τόπο διαμονής και ενώ επί 5 χρόνια πήγαινα πίσω στο πατρικό μου απ το Περιστέρι στο Θησείο για κούρεμα κλπ εεε κάποια στιγμή κουράστηκα και άλλαξα :P
διάλεξα λοιπόν κάποιο στην περιοχή μου και τα κριτήρια μου ήταν τα εξής
1. είχε μέσα πάντα αρκετό κόσμο
2. είναι φραντσάιζ γνωστού ονοματος
3. δεν αφήνω το μισθό μου κάθε φορα που παω (οκ ειναι γνωστο όνομα αλλα δεν ειναι και σου πιανω τον λοκω :P)
4. συμπάθησα ιδιαίτερα τον Θωμάκο που με κούρεψε πρωτη φορα (αφου του εξήγησα οτι περνάει εξετάσεις για το αν θα παραμείνω στο κομμωτήριο τους :P το είπα με χιούμορ μεν... αλλα το είπα!)
5. έμεινα πραγματικά ευχαριστημένη (οκ μια δυο φορες δεν έμεινα .... αλλά σε όλα τα κομμωτηρια μια στα τόσα μπορεί κάτι να πάει στραβά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλέκάσι, συννενοημένες είμαστε? χτες άλλαξα κι εγώ κομμωτήριο (είπα να πηγαίνω με τα πόδια στο κομμωτήριο τώρα που άλλαξα σπίτι, και όχι να παίρνω το αμάξι για να πηγαίνω στο πατρικό μου:P).

ΚΟΥΡΕΥΤΗΚΑ ΝΙ :clapup:

άσχετο.

λοιπόνε, θες να κάνεις συγκλονιστική αλλαγή στα μαλλιά σου? αν ναι, να αλλάξεις σχέδια. Κάνε δοκιμές σε κάτι απλό, γιατί και γνωστό κομμωτήριο να σου προτείνουμε, εσένα μπορεί να μη σου αρέσει. Πήγαινε μια δυο φορές σε κανένα κοντινό σου, (να έχει νέες κοπέλες μέσα και κόσμο), και αν μείνεις ευχαριστημένη, τολμάς και τη μεγάλη αλλαγή.
Τι πρόβλημα έχεις πιζίμ με τις τρίχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Κοριτσια, ευχαριστω για τις συμβουλες:) Κουε κι εγω σκεφτηκα να παω σε ενα κομμωτηριο κοντα στο σπιτι μου που ανηκει σε γνωστη αλυσιδα. Αρα, οι γνωμες μας συμπιπτουν και θα ακολουθησω τη συμβουλη σου:clapup:
Doodoolini δεν θελω να κανω αμεσα καποια σπουδαια αλλαγη, απλα την τελευταια φορα που πηγα κομμωτηριο, ο λογαριασμος με εκανε να φριξω(συγνωμη εγω ειμαι υπερβολικη γιατι θεωρω πολλα τα 240Ευρω για τριχες???????:D :P )
Υ.Γ Με γεια το κουρεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
συγνωμη εγω ειμαι υπερβολικη γιατι θεωρω πολλα τα 240Ευρω για τριχες?

Καθόλου υπερβολική δεν είσαι!! Μια απ' τα ίδια έπαθα κι εγώ και μέτα μου σύστησαν μια πολύ καλή κοπέλα που με κουρεύει/βάφει στο σπίτι της και είμαι πάντα ικανοποιημένη και απ' την ποιότητα και από την τιμή.
Δεν είναι κοντά στο σπίτι μου δυστυχώς, αλλά αξίζει τον κόπο ο ξενητεμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Κοριτσια, ευχαριστω για τις συμβουλες:) Κουε κι εγω σκεφτηκα να παω σε ενα κομμωτηριο κοντα στο σπιτι μου που ανηκει σε γνωστη αλυσιδα. Αρα, οι γνωμες μας συμπιπτουν και θα ακολουθησω τη συμβουλη σου:clapup:
Doodoolini δεν θελω να κανω αμεσα καποια σπουδαια αλλαγη, απλα την τελευταια φορα που πηγα κομμωτηριο, ο λογαριασμος με εκανε να φριξω(συγνωμη εγω ειμαι υπερβολικη γιατι θεωρω πολλα τα 240Ευρω για τριχες???????:D :P )
Υ.Γ Με γεια το κουρεμα!

ο χριστός και η παναγία!!!! τι έκανες καλέ και σου πήραν τόσα?
Μήπως ήταν περίοδος γιορτων και σου έχωσαν μέσα το δώρο του δώρου το δώρο Ω δώρο??
Εγώ χτες πήγα για βαφή.... 24 ευρώ η βαφή... το βραδυνό χτένισμα που ειναι πολύπλοκο και καλά παίρνουν 20, αντε να έκανες και ανταύγιες πακέτο και κούρεμα και μια μάσκα ... Δε θα έπρεπε να ξεπεράσεις τα 100 ΓΙΑ ΟΛΑ!!! (και τώρα που τα υπολογίζω πάλι πολλά ειναι!!! )
25 πες η βαφη
20 χτένισμα βραδυνό
20 ? πες το κούρεμα
40 ? οι ανταύγιες
10????!!! μια μάσκα..
____________________
115 σύνολο και ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ!


Φυσικά και να αλλάξεις... και καλό θα ήταν να τους το πεις κι όλας!
Σιχτίρ!αντε από εκει πέρα που νομίζουν δεν ξέρω και γω τι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
240?????????:confused: Μα καλά... Τί έκανες στα μαλλιά σου πια???!! Με φύλλα χρυσού σου έβαφαν τα μαλλιά???!!! Πού πήγες??? Μήπως πήγες σε κανέναν πολύ γνωστό που μέσα σε όλα πληρώνεις και το όνομα??? Τί να πώ??? Συγνώμη παιδιά αλλά το θεωρώ αλητεία!
Εδώ εγώ που έχω μαλλούρα και μάλιστα σπαστική μαλλούρα (πολύ μακρυά και σγουρά) και τα πιο πολλά που έχω δώσει είναι 130 και είχα κάνει τα πάντα! Βαφή (2χρωμία), ανταύγες, κούρεμα , μάσκες και χτένισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αγόρασα κάτι μαντηλάκια για τα χέρια με ενυδατική κρέμα που ειναι τελεια!!!!! απ'το να κουβαλάω συνεχεια μπουκαλάκια και να κινδυνευω να ανοιξουν και να τα κάνουν όλα (_)_) μέσα στην τσάντα...
Cream hankies λέγονται είναι σε ένα μικρό πορτοκαλοκίτρινο φακελάκι.. δοκιμάστε τα, εγώ ενθουσιάστηκα... ;)
α! απ'το σούπερ τα πήρα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Κοριτσια, εχει δοκιμασει καμια τα αντηλιακα προιοντα του Κορρε? Βασικα σκεφτομουν την κερμα για μετα τον ηλιο με γιαουρτι:) Για πειτε καμια γνωμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το γιαούρτι με μέλι είναι τέλειο!




α, για τον κορρέ μιλάμε, σόρρυ:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Υπαρχει μια κρεμα σωματος (ενυδατικη) γνωστης εταιριας, που κυκλοφορει στα σουπερ μαρκετ.
Στην διαφημιση αναφερει οτι "δινει χρωμα".
Μην την χρησιμοποιησετε.. Αφηνει σημαδια στα ποδια (σαν να ξεβαφεις.. παναδες λεγονται αυτα?) και αυτα τα σημαδια γινονται ακομα πιο εντονα αν βλεπει τα ποδια σας ο ηλιος. :mad:

Μαρκα δεν μπορω να πω για ευνοητους λογους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Υπαρχει μια κρεμα σωματος (ενυδατικη) γνωστης εταιριας, που κυκλοφορει στα σουπερ μαρκετ.
Στην διαφημιση αναφερει οτι "δινει χρωμα".
Μην την χρησιμοποιησετε.. Αφηνει σημαδια στα ποδια (σαν να ξεβαφεις.. παναδες λεγονται αυτα?) και αυτα τα σημαδια γινονται ακομα πιο εντονα αν βλεπει τα ποδια σας ο ηλιος. :mad:

Μαρκα δεν μπορω να πω για ευνοητους λογους..

Και εγω τι κανω τωρα που δεν ξερω τι μαρκα ειναι?:hmm:

θεωρω πολλα τα 240Ευρω για τριχες

Η πεθερα μου ειναι κομμωτρια.Και επαθε σοκ με τα 240 ευροπουλα που λες οτι σου πειρε...
[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top