Γενικές απορίες και προβλήματα σχετικά με την DSL

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Tελικα το προβλημα λυθηκε ,thanks για την βοηθεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Τι έφταιγε ρε Χριστίνι;:clapup: Μπράβο πάντως και μεγειά!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Κατι με την γραμμηtoy dsl γιατι δεν λειτουργουσε σωστα :(παντως τωρα φτιαχτηκε κι ειναι οκ :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Το πρώτο 10ήμερο του Οκτωβρίου έληγε η 6μηνη σύνδεση DSL πού είχα κάνει με κάποιον μεγάλο πάροχο υπηρεσιών Internet (του οποίου το όνομα δε θέλω προς το παρόν να αναφέρω, έως ότου τελειώσει πλήρως το ζήτημα που προέκυψε).

Λίγο πριν τη λήξη της σύνδεσης μου, μου τηλεφωνούν από την εταιρία και με ρωτούν αν θέλω να κάνω ανανέωση στη σύνδεσή μου. Ρώτησα για το κόστος της ανανέωσης, αλλά επειδή είχα πληροφορηθεί για κάποιο φοιτητικό πακέτο που "έτρεχε", είπα στον υπάλληλο ότι το φοιτητικό πακέτο είναι πιο φτηνό από την ανανέωση, οπότε θα σκεφτόμουν αν θα έκανα ανανέωση ή διακοπή και εκ νέου σύνδεση με το φοιτητικό. Ο υπάλληλος μου είπε ότι θα μου έστελνε στο mail του λογαριασμού μου, έναν κωδικό πληρωμής και θα έκανε "εικονική ανανέωση" για 10 μέρες. Αν δεν είχα πληρώσει σε αυτές τις 10 μέρες το ποσό της ανανέωσης, θα μου γινόταν διακοπή.

Εγώ εν τω μεταξύ αγόρασα το φοιτητικό πακέτο και ετοιμαζόμουν να ζητήσω τη διακοπή. Μπαίνω μετά από 3 μέρες στο λογαριασμό mail μου και βλέπω ένα μήνυμα "Ανανέωσης της σύνδεσής μου"!!! Παίρνω μετά από μια μέρα τηλέφωνο της πωλήσεις για να τους πω ότι θα διακόψω τη σύνδεση και μου λένε (με ειρωνικό ύφος) ότι έχει γίνει ανανέωση της σύνδεσης...!!!!! Διαβεβαιώνω τον υπάλληλο ότι δε ζήτησα ΠΟΤΕ ανανέωση, του περιγράφω τη συνομιλία που είχα προ 4 ημερών με τον άλλο συνάδελφό του και του αναφέρω ότι έχω ήδη αγοράσει το φοιτητικό πακέτο. Μου προτείνει να στείλω mail με όλη την κατάσταση (λέγοντάς μου ότι οι συνομιλίες έχουν καταγραφεί - λες και θα φοβηθώ). Στέλνω το mail κανονικότατα, με την κατάσταση λεπτομερώς και την επόμενη μέρα, όπως μου είχε πει, τηλεφωνώ για να δω αν έλαβαν το mail.

Μου λένε ότι "το αργότερο αύριο" θα σας τηλεφωνήσουν από το τμήμα διακοπών. ΤΙΠΟΤΑ. Περιμένω και ξανατηλεφωνώ μετά από 3 μέρες, όπου μου λένε ότι μεταβιβάζουν το μήνυμά μου και ότι θα με ξανακαλέσουν. ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ. Τηλεφωνώ και πάλι και μου λένε ότι αυτή τη φορά θα μεταβιβάσουν το μήνυμά μου "γραπτώς". Τελικά μετά από 5 μέρες μου τηλεφωνούν από το τμήμα διακοπών και μου λένε ότι διακοπή δε μπορεί να γίνει και ότι "μπορούμε να σας χαρίσουμε 1 ακόμα μήνα". Τους λέω ότι θέλω να γίνει διακοπή ΤΩΡΑ και να ενεργοποιήσω το φοιτητικό πακέτο. Μου λένε κάντε τώρα την αίτηση και θα σας το ενεργοποιήσουμε. Τους λέω ότι ΤΩΡΑ θα γίνει διακοπή και μετά θα κάνω την αίτηση. Τελικά μετά από ενδοεταιρική επικοινωνία μου λένε ότι θα γίνει διακοπή και ότι θα μου στείλουν στο Mail το ποσό που αντιστοιχεί στις μέρες που υποτίθεται είχα κάνει την ανανέωση (15μέρες). Ρωτάω "σε ποιο Mail" και μου λένε "θα σας πάρουμε σε λίγο να σας πούμε". Ε, από την προηγούμενη Πέμπτη περιμένω να μου τηλεφωνήσουν...και φυσικά mail δεν έχει έρθει.

Τέλος πάντων το Internet τελικά μου το έκοψαν (από χθες μάλλον), το φοιτητικό πακέτο φυσικά και το έχω επιστρέψει από την αμέσως επόμενη μέρα που μου είπαν ότι έχω κάνει ανανέωση. Δεν πρόκειται να ξαναδώσω τα λεφτά μου σε αυτή την εταιρία.... Απλώς τώρα περιμένω το ποσό που θα μου βγάλουν (θα γελάσουμε πολύ).

Αν και τώρα δε μου είχαν κάνει διακοπή, θα τους έκανα καταγγελία στο ΙΝΚΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Άλλο πάλι κι αυτό:confused:
Να το έχω υπόψην μου σε περίπτωση που θέλω να διακόψω και να επικοινωνήσω κατευθείαν με το τμήμα διακοπών.
Τώρα για το πόσο θα σου χρεώσουν λογικά ολόκληρο το πάγιο του ενός μήνα,την κινηση που έχεις κανει και κάποια τέλη διακοπής.
Πάντως καλα κάνετε και αναφέρετε αυτές τις περιπτώσεις για να προφυλασσόμαστε κι οι υπόλοιποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν σου πουν κανα τραγικό ποσό, να τους πεις ότι θα επικοινωνήσει μαζί τους ο δικηγόρος σου που θα ζητάει την καταγεγραμένη για την δική σου ασφάλεια συνομιλία με το ΠΡΩΤΟ τηλεφώνημα που ζητούσες τη διακοπή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanilia

Νεοφερμένος

Η vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Αν σου πουν κανα τραγικό ποσό, να τους πεις ότι θα επικοινωνήσει μαζί τους ο δικηγόρος σου που θα ζητάει την καταγεγραμένη για την δική σου ασφάλεια συνομιλία με το ΠΡΩΤΟ τηλεφώνημα που ζητούσες τη διακοπή.:P


:D:thumbsup: Σωστηηηηη ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να μην πληρωσεις τιποτα, και να εισαι αδιαλλακτη σ'αυτο.
Ζητησες διακοπη, δεν στην εκαναν οταν τη ζητησες, προβλημα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Γρμφ..η ασχετιλα ξαναχτυπα! Λοιπον, εχω ενα πακετο connx 784 εδω και 6 μηνες, και μιας και ληγει ο υποχρεωτικος χρονος συμβολαιου συντομα, και ειναι και Χριστουγεννα και ολο προσφορες βλεπω, ειπα να βαλω κατι αλλο! Εχει πεσει το ματι σας σε καμια καλη προσφορα? Προτινετε ο,τι μπορειτε!! :D Thanks!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Tellas Zisto. Απλά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ ναι αλλα αυτα μονο για τους Αθηναιους...εμεις τα επαρχιωτακια σε μερικα χρονια ισως!! Οποτε απορριπτεται η tellas zisto!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να ξερεις οτι η αλλαγη πακετου θα σημαινει και περιπου 1 μήνα χωρις adsl. Στην θεση σου εγω θα συνεχιζα με την ιδια εταιρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ναι εχεις δικιο, αλλα
1) Ειμαι στα 768 με 22.5+8=30.5 ευρω, στανταρ δεν μπορω να βρω κατι καλυτερο?
2) Δεν με νοιαζει τρελα για τον ενα μηνα διακοπη (αν και την προηγουμενη φορα ενεργοποιηθηκε σε 3 μερες) γιατι θα λειπω:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σίγουρα με 30? βρίσκεις καλλίτερο, νομίζω τόσο κάνουν τα 2mbps στην forthnet

Πάντως εγώ αποφεύγω τα πακέτα για αυτόν το λόγο, για να μπορώ να κινούμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω πηρα πακετακι γιατι ειχε και δωρο τον εξοπλισμο και ολα, οποτε βολευε. Αλλα οτι προταση εχετε δεκτη! Δηλαδη μπορω απλα να κανω μια συνδεση αοριστου χρονου με καποια εταιρια ε? Ας πουμε, να κρατησω τον παροχεα μου (η πως τον λενε, αυτον που του πληρωνω τα 8 ευρω ντε:P) και μετα να κανω αλλη συνδεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν συμφέρει από οικονομικής απόψεως να μην πάρεις πακετό. Εγώ π.χ. πληρώνω 23? (1mbps) στον οτε κάθε μήνα ότι και να γίνει και απλως μετα διαλέγω ανάμεσα σε ISP τι συμφέρει και γενικά ελέγχο ποιότητα. Με απλά λόγια μπορώ να αλλάξω isp μέσα σε 2 το πολύ μέρες χωρίς να μείνω από Internet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ουφ, οσα πιο πολλα διαβαζω τοσο μπερδευομαι :P. Δεν φταις εσυ exposed βεβαια, εγω φταιω! Θα δουμε τι θα κανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν δεν σου ειναι προβλημα ο 1 μήνας αναμονής τότε πάρε πακέτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τον ενα μηνα αναμονη απο που τον συμπεραινεις? Γιατι οπως σου ειπα, την πρηγουμενη φορα μου ενεργοποιηθηκε σε 3 μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
θα πρέπει να περιμένεις να γίνει η διακοπή συνηθώς κάνει 10 μέρες . Μέτα θα πρέπει να κάνεις την νέα αίτηση συνηθώς κάνει 5 μέρες. Βάζω και περίπου 15 μέρες για τύχον καθυστερήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top