Wind

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
οι συνδρομητές γιατί δεν την σεβαστήκαμε??

να σου πω κάτι εγώ πήρα F2go επειδή θα μπορούσα να μιλάω όσο θέλω με το αγόρι μου χωρίς να χρεώνομαι. και τώρα το έκαναν 500 λεπτά?? τί να το κάνω??αν το έλεγαν απο την αρχή δεν θα έπαιρνα γιατί έχω cu και θα έπαιρνα την χρυσή κάρτα με 5 ευρώ και θα είχα 500 λεπτά κι εκεί.

Επρεπε να ξεκαθαρίσει απο την αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
με ποιά λογική δεν την σεβαστήκαμε? το "απεριόριστο" είναι φυσικό να φέρει την υπερβολή. Μπορούσε κάλλιστα να ήταν από την αρχή 500λεπτά/μήνα και κανείς να μην είχε παράπονο.... απλά και ξεκάθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antonis_wrx:
με ποιά λογική δεν την σεβαστήκαμε? το "απεριόριστο" είναι φυσικό να φέρει την υπερβολή. Μπορούσε κάλλιστα να ήταν από την αρχή 500λεπτά/μήνα και κανείς να μην είχε παράπονο.... απλά και ξεκάθαρα.

Κι εγώ αυτό δεν κατάλαβα πού δεν την σεβαστήκαμε???
ΚΑι η άλλη σούπερ ΜΑΛΑ**Α που κάνει, βάζεις τα 4 ευρώ για να μιλήσεις 500 λεπτά και δεν σε ενημερώνει πως τελείωσαν πάει αυτό μετά δεν σου δίνει το περιθώριο τον ίδιο μήνα να το ξαναενεργοποιήσεις.
Την πάτησα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Κι εγώ αυτό δεν κατάλαβα πού δεν την σεβαστήκαμε???
ΚΑι η άλλη σούπερ ΜΑΛΑ**Α που κάνει, βάζεις τα 4 ευρώ για να μιλήσεις 500 λεπτά και δεν σε ενημερώνει πως τελείωσαν πάει αυτό μετά δεν σου δίνει το περιθώριο τον ίδιο μήνα να το ξαναενεργοποιήσεις.
Την πάτησα έτσι.
Η TIM αυτή την στιγμή λογικά δεν μπορεί να αντέξει κάτι τέτοιο για αυτό ενώ στην αρχή το παρείχε τώρα όχι. Μην ξεχνάμε και ότι η TIM είναι η τρίτη μικρότερη εταιρία στην ελλάδα αλλά και ότι περνάει κάποιες οικονομικές δυσκολίες αυτον τον καιρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Η TIM αυτή την στιγμή λογικά δεν μπορεί να αντέξει κάτι τέτοιο για αυτό ενώ στην αρχή το παρείχε τώρα όχι. Μην ξεχνάμε και ότι η TIM είναι η τρίτη μικρότερη εταιρία στην ελλάδα αλλά και ότι περνάει κάποιες οικονομικές δυσκολίες αυτον τον καιρό

Συμφωνώ μαζί σου αλλά αν δεν μπορούσε να μην το έβαζε απο την αρχή σαν απεριόριστο χρόνο ομιλίας???να έβαζε απο την αρχή 500 λεπτά ομιλίας και απο την στιγμή που και οι ίδιοι γνωρίζουν πως είναι η τελευταία εταιρία ας μην το ρίσκαραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βασικα ο απεριόριστος χρόνος ομιλίας ήταν για να μαζέψουν πελάτες. Τώρα που κορέστηκε η αγορά (πηραν οσοι ήταν να πάρουν) τον βγάλανε. Ισως υπερεκτήμισαν τις δυνατότητες του δυκτίου. Δικαίωμά τους, αν και το μόνο μεμπτό ΙΜΗΟ στην υπόθεση είναι οτι έπρεπε να το έχουν ανακοινώσει 1-2 μήνες πρίν για να μήν βρεθούν προ εκπλήξεως με τις χρεώσεις οι χρήστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αυτό λέω κι εγώ έπρεπε να είχε ενημερώσει

ή τουλάχιστον να είχαμε την δυνατότητα και δεύτερης ενεργοποίησης μέσα σε διάστημα ενός μήνα.
Τελικά η ΤΙΜ είναι για τα μπάζα ούτε καλό σήμα έχει ούτε καλές προσφορες, έχω και σύνδεση στην ΤΙΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Turkcell may buy TIM Hellas

Η μεγαλυτερη εταιρεια παροχης τηλεπικοινωνιων στην γειτονικη μας χωρα η TurKcell εξεφρασε προσφατα το "ενδιαφερον" της για επικειμενη αγορα της Ελληνικης ΤΙΜ σε μια προσπαθεια της να επεκταθει σε διεθνες επιπεδο.
Παρολα ταυτα απο την μερια της ΔΕΝ υπαρχει ακομα καποια επισημη προταση.

Η Turkcell να σημειωσουμε οτι στην Τουρκια εχει κερδισει κατα κρατος των αγωνα στις τηλεπικοινωνιες εχοντας περιπου 30.000.000 συνδρομητες.Ποσοστο γυρω στο 60%.

Αντιγραφω απο https://www.digitalmediaasia.com/
Turkcell has confirmed that, as part of its efforts to selectively seek and evaluate new international investment opportunities, it is investigating, among others, the possibility of a purchase of TIM Hellas Telecommunications, a Greek GSM mobile operator.
The company informed that no decision to make an offer to purchase this company has been taken so far.
Turkcell noted that it would require a Board decision to make such an offer.
Turkcell is a GSM operator in Turkey.
In addition to wireless telephone services, the company currently offers GPRS countrywide and EDGE in dense areas.
The company presently provides roaming with 537 operators in 193 countries.
TIM Hellas (formerly STET Hellas) is a provider of mobile telecommunications services to consumers and businesses. The company is headquartered in Athens.

Ποιο ειναι το σκεπτικο σας σε μια τετοια κινηση.(Υποθετικα μιλωντας.)
Θα σας επιρεαζε στην επιλογη σας να αποκτησετε συνδεση ή να παραμεινετε στην ΤΙΜ ;
(και κατ' επεκταση Q.Πανε πακετο ουσιαστικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φυσικά και δεν θα είχα πρόβλημα*, αλλα είμαι σίγουρος ότι σίγουρα θα επηρεάσει τους περισσότερους μιας και οι Έλληνες έχουν μια τάση μπλέκουν ιστορικά και πολιτικά σε "απλά" θέματα.


*Βασικά την ΤΙΜ πότε δεν την πήγα και πιστεύω ότι πολύ δύσκολα θα γίνω συνδρομητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Φυσικά και δεν θα είχα πρόβλημα*, αλλα είμαι σίγουρος ότι σίγουρα θα επηρεάσει τους περισσότερους μιας και οι Έλληνες έχουν μια τάση μπλέκουν ιστορικά και πολιτικά σε "απλά" θέματα.


*Βασικά την ΤΙΜ πότε δεν την πήγα και πιστεύω ότι πολύ δύσκολα θα γίνω συνδρομητής

+1

Αυτά ακριβώς ήθελα να πω. Η ΤΙΜ προς το παρόν δεν με κερδίζει, έτσι κ αλλιώς. Αν με την αγορά της TurkCell γίνει καλύτερη και προσφέρει πιο πολλά δεν θα είχα κανέναν πρόβλημα να αγοράσω πακέτο ΤΙΜ-TurkCell.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
*Βασικά την ΤΙΜ πότε δεν την πήγα και πιστεύω ότι πολύ δύσκολα θα γίνω συνδρομητής

Και καλα θα κανεις!
Εχω την εταιρικη γραμμη εκει..
Δεν εχει καλη καλυψη..
Ειναι ακριβη, σε σχεση με τις αλλες..
Εχει ηλ|θ|ο τμημα εξυπηρετησης.. (Οκ, αυτο το εχω προσφατο γι' αυτο μου ηρθε! Δεν ξερω αν μετραει :worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φυσικά και μετράει το τμήμα της εξυπηρέτησης πελατών. Με την cosmote ότι αφορούσε το internet δεν μπορούσα να συνεννοηθώ, ενώ στην vodafone αυτό το θέμα είναι εντάξει και για αυτό δεν έχω μετανιώσει για την μεταφορά παρόλο που δεν έχει καλό σήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Είμαι η μόνη δηλαδή που θα είχε πρόβλημα??? Ναι, θα άλλαζα εταιρεία σε μία τέτοια περίπτωση. Ο λόγος? Απλά δεν γουστάρω να ενισχύω την τουρκική οικονομία με κανέναν τρόπο, και ΝΑΙ μπλέκω ιστορικά και πολιτικά με "απλά" θέματα (αν θεωρείται απλό το θέμα της οικονομίας της γείτονας χώρας που προσπαθεί με νύχια και με δόντια να μπει στην Ε.Ε.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
XA! Τι λέτε ρε παιδιά... εδώ πέρσι το χειμώνα επιστρέφαμε απο Αράχωβα και ενώ το ρεζερβουάρ ήταν άδειο δεν βάζαμε βενζίνη επειδή βρήσκαμε μόνο AVIN (ακα. Βαρδινογιάννης) στον δρόμο και παραλίγο να μείνουμε στην μέση του πουθενά μεσα στα μαυρα σκοτάδια και τα χιόνια! Ευτυχώς βρήκαμε Aegean Oil!!!
Εκτός του οτι ποτέ δεν θα έπερνα TIM, άλλο ένα + θα ήταν και η Τουρκική Ιδιοκτησία! ΟΚ no prob με τους απο δίπλα, αλλά μεχρι σε ενα σημείο!

ps. Και την Cosmote την έκοψα απο τοτε που έγινε χοριγός της βαζέλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Φυσικά και δεν θα είχα πρόβλημα*, αλλα είμαι σίγουρος ότι σίγουρα θα επηρεάσει τους περισσότερους μιας και οι Έλληνες έχουν μια τάση μπλέκουν ιστορικά και πολιτικά σε "απλά" θέματα.


*Βασικά την ΤΙΜ πότε δεν την πήγα και πιστεύω ότι πολύ δύσκολα θα γίνω συνδρομητής

Συμφωνώ :thumbup:

Eπεξηγώ:
- σε μια παγκοσμιοποιημένη οικονομία, η άνοδος της γειτονικής οικονομίας δεν είναι απαραίτητα κακό για την δική μας. Αντανακλαστικά και μακροπρόθεσμα ίσως είναι και καλό [οικονομολόγος δεν είμαι, ελπίζω τα παραπάνω να ανθίστανται στη βάσανο της κοινής λογικής]
- σε μια παγκοσμιοποιημένη οικονομία, είναι πιο περίπλοκο το ιδιοκτησιακό καθεστώς διαφόρων εταιρειών από το να λέμε απλά "τούρκικη" ή "ελληνική" ή οτιδήποτε άλλο.
- προσωπικά δεν έχω να χωρίσω κάτι από τους γείτονες.
- φανατικός της CosmOTE εδώ και χρόνια, δεν σκοπεύω να αλλάξω [αφού άντεξα το sponsorship της βαζελο-ομάδας, θα αντέξω πολλά]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
O tsitsilegas εγραψε ακριβως πως το βλεπω κι εγω το θεμα.

P.S. πηγα στην ΤΙΜ απο την voda που ημουν για δυο λογους.
Eνας ηταν τα 500λεπτα και 500sms και ο αλλος οτι η vodafone ειλικρινα με χρεωνε οτι ηθελε.(καρτοκινητο α λακαρτ).
Tην μια μερα η κληση 2 ευρω, την επομενη η ιδια ακριβως (λεπτα και νουμερο) 2,5 κτλ κτλ.
Το ιδιο και με τα μηνυματα.Ενστασεις ειχα κανει...καλα οκ!
Ασχετο αλλα ειπα να το πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν χρησιμοποιώ TIM επειδή δεν την γουστάρω. Αλλά αν είχα και γινόταν αυτό δεν θα άλλαζα βεβαίως. Ευτυχώς μου έχουν φύγει τα ανόητα συμπλέγματα των σχολικών μου χρόνων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως σημαντικό κομμάτι των επικοινιών μας θα περάσει σε Τούρκικα χέρια και παράλληλα θα θεωρούμε ότι δεν θα γίνεται και υποκλοπή.
Σε καθημερινή βάση γίνονται παραβιάσεις απο την Τουρκική πλευρά και θα έχουν την δυνατότητα υποκλοπής και δεν θα το κάνουν?
Δεν μιλάω μόνο για συνομιλίες στρατιωτικών αλλα και εμπορικές συνομιλίες και είδατε τι έγινε με την vodafone που είναι Αγγλική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως σημαντικό κομμάτι των επικοινιών μας θα περάσει σε Τούρκικα χέρια και παράλληλα θα θεωρούμε ότι δεν θα γίνεται και υποκλοπή.
Σε καθημερινή βάση γίνονται παραβιάσεις απο την Τουρκική πλευρά και θα έχουν την δυνατότητα υποκλοπής και δεν θα το κάνουν?
Δεν μιλάω μόνο για συνομιλίες στρατιωτικών αλλα και εμπορικές συνομιλίες και είδατε τι έγινε με την vodafone που είναι Αγγλική.
Ας μην σχολιάσουμε το σκηνικό με την vodafone γιατί δεν θα τελειώσουμε ούτε το 2012 ... Αλλά δεν θέλω να πιστεύω ότι παντού υπάρχουν συνωμοσίες και όλοι είναι εναντίον μου, αλλά δεν την τιμ δεν την αγοράζει η κυβέρνηση της Τουρκίας αλλά κάποιος ιδιώτης ... Δεν νομίζω να έχει κάποιο προσωπικό όφελος να κάνει κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top