Σχέση με κάποιον που είναι "αλλού"

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα κάνατε σχέση με κάποιον φρεσκοχωρισμένο ή που δεν έχει ξεπεράσει πλήρως κάποιον; Εντάξει, καλό το ρίσκο στα ερωτικά, αλλά ΤΟΣΟ;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, αν κι εγώ δεν είχα απαιτήσεις από τον ίδιο...
Αν μου άρεσε ήδη πολύ, θα φοβόμουν να ρισκάρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
...Eξαρτάται... Αν ήμουν σε φάση που
α) δεν με ενδιέφερε να κάνω "σοβαρή" σχέση [γενικώς]
β) δεν με ενδιέφερε να κάνω "σοβαρή" σχέση μαζί του [ειδικώς]

τότε... y not? Αλλά χαλαρά, χωρίς να περιμένω πολλά και χωρίς να ζορίζω καταστάσεις και... ότι βγει [μια από τις 2 κολλητές μου πάντως έτσι τα έφτιαξε με το παιδί που τά χει και σε λίγο καιρό παντρεύεται πχ!]

Αν πάλι ένιωθα ότι έχω πλέον κατασταλάξει και θέλω να κάνω κάτι "σοβαρό" και όπου βγει, γιατί πχ ήμουν καιρό μόνη μου και πλέον είχα αποφασίσει τι ήθελα, ή ήμουν "καθαρή" από άλλες σκεψεις, ή ένιωθα ότι τον είχα ερωτευτεί και τον ήθελα πολύ και δεν μπορούσα να αντέξω τη σκέψη ότι η δική του σκέψη θα ήταν αλλού [τουλάχιστον γνωρίζοντας το γιατί τι σκέφτεται κανείς δεν μπορούμε να ξέρουμε] μάλλον θα το απέφευγα αν μπορούσα να συγκρατηθώ... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν δεν την έχει ξεπεράσει.... απο μένα πάρε ένα ΟΧΙ σαν της 28ης Οκτωβρίου....
τόσο απόλυτο! :P
θα πρέπει να είμαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ λιωμα καψουρα κλπ με την πάρτη του για να κάνω ΤΟΣΟ κακό στον εαυτό μου!!!!
εγώ τον άντρα που θα είναι δίπλα μου τον θέλω ψυχή και σωμα δίπλα μου... οχι σωμα σε μενα και ψυχή αλλου :P


το φρεσκοχωρισμένος όμως είναι άλλη περίπτωση....
υπάρχει και περίπτωση φρεσκοχωρισμένου που δεν ειναι κολλημένος με την πρωην, που ο χωρισμος ήταν επιλογη του, που ο χωρισμος ειναι μετα απο σχεση χωρις ουσια... εκεί το βλέπουμε... το συζητάμε... μάλλον ναι :)

υπαρχει ομως και ο φρεσκοχωρισμένος από γάμο ή αραβωνα ή 5 χρόνια σχεση :P εκει η απάντηση ειναι πάλι ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Θα μιλησω απο προσωπικη εμπειρια...Τα ειχα με ενα παιδι και τον χωρισα για αρκετους λογους.Ενας απο αυτους ηταν γιατι με φλερτρε ενας αλλος και επειδη εκεινος ηταν ο πρωτος μου και δεν ειχα ζησει την εμπειρια του φλερτ τσιμπησα σαν ψαρι:(.....Κανα δυο μερες μετα το χωρισμο μου βγηκα με αυτο το παιδι...Το αποτελεσμα ηταν να με χωρισει μετα απο 4 μερες για να γυρισει στην πρωην του-η οποια σημειωτεων τον ειχε παρατησει...!!Προφανως δεν την ειχε ξεπαρασει παρολο που εδειχνε αλλα...Πρεπει να ειμαστε πολυ προσεχτικοι με το παρελθον του αλλου ειδικα αν ειναι φρεσκο!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όταν τελειώνει κάτι καπούτ δεν έχει ημίμετρα όποιος περνάει δοκιμασία και δεν μπορεί να ξεπεράσει πράγματα και καταστάσεις πηγαίνει στο φορτ μπογιάρντ και άμα δεν κερδίσει μας φέρνει καμιά τσιπούρα από το ανοιχτό πέλαγος...(το τελευταίο clopy right από Valder:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πέρνω ως δεδομένο ότι ο φρεσκοχωρισμένος είναι και κολλημένος... Τότε όχι...με τίποτα, no way... Αρνούμαι κατηγορηματικά να γίνω το στήριγμά του να καλύψει τις πληγές μιας άλλης και να καλύψω εγώ τα κενά που του έχει δημιουργήσει!Συν να ανεχτώ όλες τις επακόλουθες ανασφάλιες... Ναι είναι πολύ εγωιστικό αλλά αγαπώ τον εαυτό μου και δεν θέλω να περάσει τέτοιο λούκι! Βέβαια όλα αυτά καταρίπτονται έτσι και ερωτευθώ τρελάααααααα! Ναι εκεί τίποτα δεν ισχύει από τα παραπάνω...

Επίσης δεν θα είχα πρόβλημα αν δεν έβλεπα τον άλλον για σχέση... Αν ήταν μια σχέση για να περνάμε καλά, κάτι ελεύθερο και χαλαρό... Που και πάλι τον εαυτό μου κοιτάω :redface: και πάλι επίσης πέρνω και ένα ρίσκο να την πατήσω :P

Αν δεν είναι κολλημένος και γενικά οκ...ε...δεν θα είχα πρόβλημα για σχέση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μακρια!! Εκτος αν δεν σε νοιαζει και σενα και θες απλα να περασεις την ωρα σου.
Εγω παντως, απο προσωπικη εμπειρια ξερω οτι ουτε ετσι θα μπορουσα να το κανω, γιατι συνηθως δενομαι πολυ σε μια σχεση, και ειμαι και δυσαναλογα ζηλιαρα σε σχεση με τα αισθηματα μου! (δεν πα να μην κοβω και φλεβα, αν τον βαλει αλλη στο ματι την εφαγα:P)
Επισης, ξερω οτι μπορει να το εκανα σε περιπτωση που ημουν τρελη και παλαβη, που συνηθως δεν καταλαβαινω τι κανω:P:redface: και μετα να χτυπαγα το κεφαλι μου στον τοιχο!
Οποτε, το συμπερασμα ειναι: ΟΧΙ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logotupo

Νεοφερμένος

Ο Logotupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το κακο ειναι να ξεκινας και να συνηδειτοποιείς μεσα στην ιστορια οτι η αλλη ειναι αλλου και δεν εννοω μονο σε καποιον αλλον κολλημενη αλλα στην κοσμαρα της γενικα και συ να κοιτας να εισαι αψογος και αυτη χαμπαρι να μην παιρνει...
α ρε ατιμη ζωη που αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τους κατεβαζεις στα ταρταρα... Κύριε Πετροχείλο μου.
Υσ: πως φαινεται ο καμένος ο ανθρωπος ομως ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ποτέ δεν ξεπερνάς πλήρως κάποιον. Απλά τον ξεχνάς όλο και περισσότερο και τον θάβεις στην ψυχή σου όλο και πιο βαθιά.

Το φρεσκοχωρισμένος σημαίνει ότι απλά δεν έχει θαφτεί αρκετά. Συνεπώς η βοηθάς το θάψιμο ή το αφήνεις στον αυτόματο. Προσωπικά θα βοήθαγα γιατί άνθρωποι είμαστε αδυναμίες έχουμε και δεν μαρέσει να προδικάζω λόγω χρονικών συγκηριών. Φυσικά δεν μιλάμε στην περίπτωση που όλο για τον πρώην της θα μιλάει και δεν θα δεχθώ και συγκρίσεις. Αλλά αυτά πάνε πακέτο και το ποιον του ανθρώπου με βάση το οποίο θα έκανα την κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
να προσεχεις γιατι αν εισαι ερωτευμενη δε θα το αντεξεις! πληγωνει οταν ξερεις απλα οτι ο αλλος σκεφτεται καποια αλλη! εγω θα το εκανα μονο αν δεν ειχα συναισθηματα, διαφορετικα θα εφευγα μακρια......... εκτος αν σου δειξει αυτος οτι θελει να προχωρησει. αυτα απο μενα! φιλια και καλη χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σχεδόν όλοι μιλάτε σαν να έχετε ένα μαγικό κουμπί που μπορεί να ελέγξει το ποιον θα ερωτευτείτε και ποιον όχι! (Αν το έχετε, έπρεπε να το ήξερα χρόνια πριν, θα είχα γλιτώσει πολλά! :D)

Φυσικά δεν λέω πως το να είναι κάποιος κολλημένος αλλού είναι ό,τι καλύτερο, αλλά προσωπικά άμα ερωτευτώ δεν καταλαβαίνω τίποτα! Πάω βουρ κι ό,τι βγει- άλλωστε προτιμώ να το ζήσω, παρά να μείνω με την απορία του τι θα γινόταν αν το είχα τολμήσει! Έχω αρκετή αυτοπεποίθηση (μόνο εκεί όμως :D) για να θεωρώ πως μπορεί κάποιος άλλος άνθρωπος να δει σε μένα αρκετά πράγματα για να μείνει μαζί μου τελικά και να ξεπεράσει ολοκληρωτικά την πρώην- αλλά και να μη τα "καταφέρω" τελικά και να γυρίσει πίσω, ε, δεν έγινε τίποτα, τουλάχιστον έζησα το πάθος μου έστω και για λίγο!

Ρε σεις μήπως πρέπει να το κοιτάξω αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σχεδόν όλοι μιλάτε σαν να έχετε ένα μαγικό κουμπί που μπορεί να ελέγξει το ποιον θα ερωτευτείτε και ποιον όχι! (Αν το έχετε, έπρεπε να το ήξερα χρόνια πριν, θα είχα γλιτώσει πολλά! :D)

όσι ρε... αφου όλοι ειπαμε ότι ειμασταν κολλημενοι ερωτευμενοι κλπ θα προχωρουσαμε βουρ στον πατσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Ρε σεις μήπως πρέπει να το κοιτάξω αυτό; :P[/quote]


:hmm: όπως κ να'χει μην το αποβάλλεις! είναι ότι καλύτερο!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Logotupo

Νεοφερμένος

Ο Logotupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εισαι σωστοτατη
αλλα ποσο πια θα ζουμε για λιγο και οχι κατι ολοκληρομενο?
οι αντοχες λιγοστευουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όσο αντέξεις Λογότυπο. Δεν μπαίνουν σε πρόγραμμα αυτά και δεν τα ελέγχεις. Αν κάτι είναι τόσο δυνατό, δεν καταλαβαίνεις καν πότε έμπλεξες (ακόμα κι αν προσπαθείς απεγνωσμένα να ΜΗ μπλέξεις, επειδή η λογική σου, σου λέει πως είναι λάθος!)

Και θεωρώ πως απ' όλα κάτι παίρνεις, όσο κι αν λες μετά πως έκανες λαλακία και δεν έπρεπε να έχεις ενδώσει εξαρχής. Άρα όλα βαίνουν καλώς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Και θεωρώ πως απ' όλα κάτι παίρνεις, όσο κι αν λες μετά πως έκανες λαλακία και δεν έπρεπε να έχεις ενδώσει εξαρχής. Άρα όλα βαίνουν καλώς :D
Να συμπληρώσω ότι από όλα και κάτι χάνεις. Γιατί αλλιώς δεν έχει ισορροπία. Και επειδή με το λήξη του παιχνιδιού όλοι πανεύκολα κρίνουν,για μένα παίζεις όσο το δυνατόν καλύτερα.Το αποτέλεσμα έρχεται στο τέλος.Τώρα ποια παιχνίδια θα επιλέξουμε να παίξουμε είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μια ψήφο στο όχι κι απο μένα.Όχι για τόσο για το φρεσκοχωρισμένος αλλά για το αλλού, κάποιος μπορεί να είναι αλλού κολλημένος και μετά απο καιρό χωρισμού ενώ αντίθετα κάποιος φρεσκοχωρισμένος μπορεί να νοιώθει καλά που "απαλλάχτηκε".Τεσπα όποιοι κι αν είναι οι λόγοι δεν θα έμπαινα σε μια τέτοια σχεση, δεν μου αρέσει να γίνομαι μέτρο σύγκρισης θέλω ο άλλος να είναι για μένα και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Θα κάνατε σχέση με κάποιον φρεσκοχωρισμένο ή που δεν έχει ξεπεράσει πλήρως κάποιον; Εντάξει, καλό το ρίσκο στα ερωτικά, αλλά ΤΟΣΟ;:worry:

Πολυ πιθανο!
Θα την εκανα εγω να τον ξεπερασει...:D (και λιγη αυτοπεποιθηση δεν βλαπτει...:P -για εμενα το λεω.)
και λεω πολυ πιθανο και οχι "σιγουρα" γιατι οσο και να την θελω, αν ειναι καθε φορα που θα βγαινω μαζι της να με ζαλιζει με τον πρωην και τις ιστοριες τους...ε!Δεν θελω και πολυ να ξενερωσω...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαλλον οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top