Παίζει ρόλο η εμφάνιση τελικά;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για εμενα η εμφανιση παιζει ρολο.
Γενικα μιλωντας και οχι για το συγκεκριμενο παραδειγμα οπου σιγα μωρε...τι και αν εχει ξυρισει το κεφαλι του;Σε πολλους παει περισσοτερο το ξυρισμενο κεφαλι.
Για εμενα παντως οσο μαματη κοπελα και να ηταν η αλλη εαν ηταν σαν "καρναβαλος" (βεβαια, για να πω εγω καποιον καρναβαλο ή υπερβολικο ειναι πολυ δυσκολο, οποτε φανταστειτε για τι κατασταση μιλαω) τοτε λυπαμαι αλλα αυτο θα λειτουργουσε σαν ανασταλτικος παραγντας για μενα...
Γιατι ακομα και τρομερα χαρακτηριστικα να εχει, η εμφανιση του γενικοτερα (ντυσιμο-στυλ κτλ κτλ) μπορουν ή να τα πανε στα ουρανια ή να τα θαωουν σε χρονο ρεκορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε, καλά, η εμφάνιση είναι το πρώτο που σε ελκύει στον άλλον.
Με το που γίνεται θέμα, άστο... γιατί μπορεί να είναι καλός στις συζητήσεις, αλλά πριν κάτσεις κάτω να μιλήσεις μαζί του, πρέπει να γυρίσεις να τον κοιτάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως παιδιά εγώ νομίζω πως το θέμα δεν είναι η εμφάνιση αλλά το κλικ που γίνεται όταν σου αρέσει κάποιος. Έχει τύχει να με δουλεύουν για επιλογές μου και μένα να μην με νοιάζει, όπως και να εισπράτει θετικά σχόλια για την εμφάνισή του ένας "υποψήφιος" και μένα κάτι να με ξενερώνει.:/:
Νομίζω πως αν σε ελκύει ένα άτομο δεν σε νοιάζει εμφάνιση, αισθάνεσαι πως "εδώ είμαστε!". Και βασικά σκέφτομαι πως δεν υπάρχει ούτε μία φίλη ή γνωστή μου που να μην έχει μπλέξει σε κάποια φάση με έναν άσχημο σύμφωνα με τα "αντικειμενικά" κριτήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, ναι...
Συμφωνώ...
Κι εμένα ο πρώην μου καραφλίτσα είχε, αλλά για με τότε, παίδαρος! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και βασικά σκέφτομαι πως δεν υπάρχει ούτε μία φίλη ή γνωστή μου που να μην έχει μπλέξει σε κάποια φάση με έναν άσχημο σύμφωνα με τα "αντικειμενικά" κριτήρια!
η λέξη κλειδί είναι η "αντικειμενικά"
μπορεί κάποιος αντικειμενικά να είναι ασχημουτσικος αλλά ΕΚΕΙΝΗ τη στιγμή στα μάτια μας ή στα μάτια της φίλης μας να μην φαίνεται έτσι....
να τον βλέπει υποκειμενικά με τα μάτια της καρδιάς της....

όπως και να εχει... για να καταλήξω εκεί που θελω....
δεν γνωρίζω κανεναν ή καμια που να λεει.... βλέπω ότι αυτος/ή είναι άσχημος /η αλλά θελω να ειμαι μαζι του/της γιατι ειναι καλο παιδι....
υποκειμενικά, η εμφάνιση του/της, κάτι θα πρέπει να μας λεει...

η εμφάνιση πιστευω ότι παιζει ρόλο...
ρόλο στο να δώσεις το τηλέφωνο σου σε κάποιον και να γνωριστεις καπως παραπανω....
δεν το δίνεις στον διπλανο κουασιμοδο και του λες... ναι σε βλεπω ποσο άσχημος εισαι αλλά θελω να γνωρισω το βαθος της ψυχής σου....
ρόλο στο να δωσεις την ευκαιρια να κάνεις τη γνωριμια...
κι αυτο δεν ειναι κακο... ειναι ενα είδος ασφαλιστικής δικλείδας του είδους μας.... ας μην ξεχναμε ότι απότερος σκοπος της φύσης μας είναι το ζευγάρωμα και η διαιωνιση του ειδους....
αυτο δεν το κανει ποτε και κανενας με κάποιον/α που δεν τον θεωρει ικανο και άξιο συνεχιστή των γονιδίων του....
οχι με την λογική... δεν το σκεφτεται κανεανας αυτο ποτε... αλλά ενστικτωδως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aλλο "εμφανιση" κι αλλο "ομορφια"...
Η εμφανιση και το λαθος στυλ (οπως θελετε μεταφραστε το "λαθος") πανευκολα χαντακωνουν εναν ομορφο εμφανησικα ανθρωπο.
Και προσωπικα συμφωνω με αυτο που ειπε το γιδι πιο πανω.
Για να σου κανει το "κλικ" πρεπει να σε κανει να γυρισεις και να τον δεις...(θερικα να τον δεις ομως)
Γιατι κι εγω εχει τυχει να εχω δει κοπελα την οποια οταν την πρωτο ειδα εφριξα...καθε αλλο παρα κλικ-κλακ-κλατς μου εκανε, και ακριβως την ιδια κοπελα ενα χρονο μετα με περισσοτερο προσεγμενο το "μοντερνο" στυλ της εμεινα αφωνος...παντελως ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια πηγαμε για καφε, περασαμε πολυ ομορφα! εχουμε απιστευτη χημεια και γενικα δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα.... ηταν ωραια και μου ειπε οτι θελει να υπαρξει και συνεχεια!!θα με παρει αυριο στη δουλεια να μιλησουμε και ειπαμε το σαββατο να παμε κανα σινεμα κλπ. νομιζω οτι θα κοιμηθω καλα σημερα....... τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
παιδια πηγαμε για καφε, περασαμε πολυ ομορφα! εχουμε απιστευτη χημεια και γενικα δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα.... ηταν ωραια και μου ειπε οτι θελει να υπαρξει και συνεχεια!!θα με παρει αυριο στη δουλεια να μιλησουμε και ειπαμε το σαββατο να παμε κανα σινεμα κλπ. νομιζω οτι θα κοιμηθω καλα σημερα....... τι λετε?

Τώρα τι ρωτάς ξανά, μήπως αφού περάσατε καλά άλλαξαν οι γνώμες για τον γλομπούλη? :)

Το Σάββατο να πάτε να δείτε κάτι πολύ γούτσου-γούτσου και καλή τύχη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Τώρα τι ρωτάς ξανά, μήπως αφού περάσατε καλά άλλαξαν οι γνώμες για τον γλομπούλη? :)

Το Σάββατο να πάτε να δείτε κάτι πολύ γούτσου-γούτσου και καλή τύχη. :redface:

καλύτερα να μη προσέχουν τη ταινία :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το μόνο που έχω να πω είναι να μην μας ξεχάσεις μετά το Σάββατο ;)
Καλά να περάσετε.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
παιδια πηγαμε για καφε, περασαμε πολυ ομορφα! εχουμε απιστευτη χημεια και γενικα δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα.... ηταν ωραια και μου ειπε οτι θελει να υπαρξει και συνεχεια!!θα με παρει αυριο στη δουλεια να μιλησουμε και ειπαμε το σαββατο να παμε κανα σινεμα κλπ. νομιζω οτι θα κοιμηθω καλα σημερα....... τι λετε?

δεν χρειαζεται να πουμε τιποτα...τα ειπες ολα εσυ!;)
Οποτε...οοολα καλα και σου ευχομαι ακομα καλυτερα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
να μη ξεχασω τι γιωργο? ευχαριστω παιδια! ειναι πολυ γλυκο παιδι! καλο βραδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ο Γιώργος εννοει να μην ξεχάσεις το στέκι μιας που θα πλέεις σε πελάγη ευτυχίας και στην αγκαλια του.... ;)
να ερωτευτείς, να περνάς καλα... αλλά να μας επισκεπτεσαι να μας γραφεις κανα ποστ που και που :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εμενα μου πηρε κανα εξαμηνο παντως να τον "κανω" να σταματησει να το ξυριζει. Το...κεφαλι του βεβαιως βεβαιως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
γεια σας! του εστειλα ενα μηνυματακι χτες το βραδυ οτι περασα ομορφα και οτι ηθελα απλα να του το πω. μου απαντησε και μου ειπε οτι και αυτος περασε πολυ ωραια και οτι θελει και συνεχεια! φιλακια καλο βραδυ. αυτα μου ειπε. θελω βασικα να μην το αναλυω και πολυ και να το ψαχνω. ξερετε να τον παρω τηλ να στειλω να κανω. μια φορα βγηκαμε, δε θελω ουτε να πιεσω ουτε να γινω και too much! θα παει μονο του το πραγμα. ετσι δεν ειναι? σιγα σιγα, μια φορα βγηκαμε, δεν τα εχουμε (ακομη!!!). οποτε χαλαρα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μια χαρά παει... χαλάρωσε :)
αν και ξέρω παρα πολύ καλά ότι στη θέση σου και γω θα τρωγομουν και θα σκεφτομουν ποτε θα μου στειλει το sms, ποτε θα με παρει τηλ, ποτε επιτελους θα γινει η συνέχεια :P
ηρέμισε όμως... ασε το παιχνίδι στα χερια του... μην του στειλεις.... τουλάχιστον όχι για το επομενο διήμερο... αστον να πάρει τις προτοβουλίες αφού φαινεται οτι μπορει να τις παρει και θελει!
να θυμάσαι (όσο μπορεις) ότι αυτη η φάση της αναμονης... του περίμενε πάνω απ το τηλέφωνο... των sms.... της αγωνιας... του καρδιοχτυπιου... είναι μονο τωρα... μόλις όλα γινουν, δεν γυρίζει πισω αυτη η εποχή της σχέσης...
ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
σωστη εισαι !!! και εγω αυτο λεω να το απολαυσω. απλα δε θελω να του δωσω και την εντυπωση οτι δεν ενδιαφερομαι και το παιζω δυσκολη....
αλλα ενα βημα καθε φορα. οχι ολα μαζι. σιγα σιγα γινεται η αγουριδα μελι............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
καλημερα σας!! βγηκαμε χτες πηγαμε σινεμα και μετα για φαγητο. στο φαγητο ειπαμε πολλα για σχεσεις κλπ και μετα οταν φυγαμε μου επιασε το χερι και πηγαμε ετσι σα ζευγαρακι μεχρι το αυτοκινητο.... με φιλησε οταν με αφησε στο σπιτι, πεταχτα βεβαια οχι κατι εξτριμ.... σιγα σιγα ερχονται τα καλυτερα. ψιλοξενρωσε γιατι ηθελε να βγουμε σημερα αλλα εγω πρεπει να παω στην κολλητη μου που γυρισε απο αμερικη και εχω να τη δω κανα μηνα και θα βγουμε σε μαγαζι. εκει τον χαλασε λιγο αλλα δεν πειραζει τι να κανω? δεν μπορω να φτυσω την φιλη μου. του ειπα οτι το αλλο σκ θα ειμαι ολη δικη του.... αυτα τα νεα! φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Γιατι δεν του λες να ερθει μαζι σας εκει που θα πατε με την φιλη σου?
Κι αν οχι, μπορεις να βγεις νωρις με την κολλητη και πιο αργα με εκεινον. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ειναι μερα φιλων η σημερινη, να πουμε τα δικα μας μωρε ξερεις τωρα. εξαλλου ενα σαββατο ειναι δε χαθηκε ο κοσμος!!! θελω και εγω να παω σιγα σιγα (για τους δικους μου λογους) γιατι ειμαι ανθρωπος που θελω να παω με το μαλακο! και του το ειπα αυτο και το καταλαβε.φιλια πολλα!
αφηστε που ψιλοκαταλάβε οτι αγχωθηκα λιγο οταν με φιλησε (ειχα μια μικρη αμηχανια μωρε και εγω) και μου λεει μου αρεσει που αγχωνεσαι δειχνεις οτι σε ενδιαφερω, δε θελω να βιαστω να προχωρησω θα παμε με τους δικους σου ρυθμους.ειμαι ανθρωπος που κανει υπομονη και περιμενει.αυτα παιδια! φιλια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top