Ποια είναι η γνώμη σας για τη γιορτή του Βαλεντίνου;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άρα, Δεσελένε, οι διδακτορικοί και οι καθηγητές, δε γιορτάζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε με συγκινει καθολου μα καθολου. :P
ειτε λαβω ειτε δε λαβω δωρο, μου ειναι ακριβως το ιδιο... :)
και οταν λαμβανω, καμια φορα αισθανομαι και ασχημα κιολας, γιατι εγω ποτε δεν εχω κατι να ανταποδωσω..
θυμαμαι μια φορα μου ειχε στειλει λουλουδια απο την αλεξανδρουπολη που υπηρετουσε κι εγω τσαντιστηκα κιολας :P
καμια φορα σκεφτομαι μηπως το κανω και επιτηδες...
δεν ξερω, ειμαι πολυ πολυ αντιδραστικη, στριμενο αντερο τελειως!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
είναι τελείως ανούσιο να αντιπαραθέτουμε απόψεις περί αυτού του θέματος. πάντα θα υπάρχουν αυτοί που είναι υπέρ κ αυτοί που είναι κατά. το να λέμε κ να ξαναλέμε γιατί ναι κ γιατί όχι, βγάζει σε μένα τουλάχιστον, από τους μεν την ανάγκη να νιώσουν ερωτευμένοι επειδή έτισ προστάζει η κοινωνία (κακά τα ψέμματα, όταν είσαι μπακούρης κ όλοι έχουν βγει έξω με τα αμορ κ τις καρδούλες, ε όσο ναναι νιώθεις κάπως), κ από τους δε μια τάση να προσπαθήσουν να μην δείξουν ότι ανήκουν στην μάζα (παρ'όλο που ζώντας στην κοινωνία είσαι μέρος αυτής).
απλά χαρείτε τον έρωτα. θέλετε να τον χαρείτε στου αγ. βαλεντίνου; go for it!
θέλετε να τον χαρείτε με άλλους τρόπους; και πάλι go for it.
οτιδήποτε δεν δημιουργεί την αισθηση του κλισέ ή της αναγκαιότητας κ με το ζόρι είναι ωραίο...
just enjoy, η ζωή είναι πολύ λικρή για να την φιλοσοφείς αναλυτικά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πρώτα από όλα είναι μια ξενόφερτη και εμπορική γιορτή.Γιορτή των καθολικών και του εμπορίου.Η αντίστοιχη γιορτή των ερωτευμένων για τους ορθόδοξους είναι του Αγίου Υακίνθου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρώτα από όλα είναι μια ξενόφερτη

Που είναι το κακό με το οτι είναι ξενόφερτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Που είναι το κακό με το οτι είναι ξενόφερτη;

Κανένα κακό ότι είναι ξενόφερτη,αλλά είναι κακό να είμαστε ξενομανής και να κάνουμε ότι μας λένε ξένοι λαοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κανένα κακό ότι είναι ξενόφερτη,αλλά είναι κακό να είμαστε ξενομανής και να κάνουμε ότι μας λένε ξένοι λαοί

Έτερον εκάτερον.
Κάααθε φορά που χάρηκα με μία ανθοδέσμη στις 14.2, κάθε φορά που χαμογέλασα με ένα δώρο, ούτε που σκέφτηκα "αχ ωραία, τώρα αίμαι πιο αμερικάνα".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Έτερον εκάτερον.
Κάααθε φορά που χάρηκα με μία ανθοδέσμη στις 14.2, κάθε φορά που χαμογέλασα με ένα δώρο, ούτε που σκέφτηκα "αχ ωραία, τώρα αίμαι πιο αμερικάνα".

Θα μπορούσαν αυτήν την ανθοδέσμη να σου την δώσουν στου Αγίου Υακίνθου και να χαιρόμαστε με την ορθόδοξη θρησκεία.Η ίδια ακριβώς γιορτή είναι.Η γιορτή των ερωτευμένων,απλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να γιορτάζω μία γιορτή που λέγεται Άγιος Βαλεντίνος που είναι καθολίκος και όχι την ορθοδοξη που είναι του Αγίου Υακίνθου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κανένα κακό ότι είναι ξενόφερτη,αλλά είναι κακό να είμαστε ξενομανής και να κάνουμε ότι μας λένε ξένοι λαοί

Τι μας λένε οι ξένοι λαοί; Να γιορτάζουμε του Αγίου Βαλεντίνου;
Θέλουμε και γιορτάζουμε τότε, δεν μας το είπε κανείς.
Αυτά είναι τα αποτελέσματα της παγκοσμιοποίησης, παίρνουμε εμείς πολιτισμό απο ξένους λαούς, παίρνουν και οι ξένοι λαοί απο εμάς. :) Και αυτό προσωπικά το θεωρώ καλό.

Θα μπορούσαν αυτήν την ανθοδέσμη να σου την δώσουν στου Αγίου Υακίνθου και να χαιρόμαστε με την ορθόδοξη θρησκεία.Η ίδια ακριβώς γιορτή είναι.Η γιορτή των ερωτευμένων,απλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να γιορτάζω μία γιορτή που λέγεται Άγιος Βαλεντίνος που είναι καθολίκος και όχι την ορθοδοξη που είναι του Αγίου Υακίνθου;

Αυτό μου θυμίζει τους Άγγλους που δεν θέλουν να έχουν ευρώ αλλά λίρες.
Για μένα η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου δεν έχει καμία θρησκευτική σημασία. Όπως έχουμε τη γιορτή της μητέρας, για μένα υπάρχει και αυτή η μέρα που είναι η "γιορτή του έρωτα". Επίσης με τη δική σου λογική, μιας και είμαι άθεη, δεν θα έπρεπε να γιορτάζω τον έρωτα ποτέ, ούτε του Βαλεντίνου, ούτε του Υακίνθου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αχ τι να σας πω βρε παιδιά, ενώ είμαι πολύ ρομαντική, ξενερώνω με τα άααπειρα κουκλάκια, στα μαγαζιά της Κάνιγγος και Ομόνοιας...

Αλλά αυτό με την ασφάλεια του ότι υπάρχει μία μέρα για τους ερωτευμένους!!

Στην τελική, κι εγώ τη γιορτάζω. Κι ανάλογα με τη σχέση μου, την εκάστοτε περίοδο, ή κάνω δώρα και χαζοχαίρομαι, ή απλά κάνω και λίγη πλάκα...

Πέρσι ο ιχλίμπεντιχ μού μαγείρεψε, και πολύυυυ το χάρηκα!!!!!!!!! :clapup:

Μα να συμφωνουμε απολυτως??! Ακομα και στο πως γιορτασαμε την περσινη!:P

Γενικα, νομιζω οτι πρεπει να το δουμε σαν μια ευκαιρια να περασουμε ωραια αν εχουμε κεφι να κανουμε κατι ιδιαιτερο! Αλλιως ας μην κανουμε τιποτα! Εγω ας πουμε, δεν περιμενω τπτ απο τον καλο μου, δεν εχω σκεφτει αν θα του παρω κατι, δεν θα με πειραξει αν δεν μου παρει αυτος κατι, αλλα αν μου παρει δεν θα με χαλασει κιολας!!
Παντως, γενικα εμενα μου αρεσουν πιο πολυ τα ψιλοασχετα, αυθορμητα δωρα (και να κανω και παιρνω) Τρελαινομαι να γυρναω στα μαγαζια και να βρισκω κατι που θα ξερω οτι θα το λατρεψει καποιος αν του το παρω. Επισης, ξενερωνω απιστευτα με τη λογικη του "πωωωω, ερχεται και η ταδε γιορτη, πρεπει να σκεφτω τι δωρα να παρω". Γιαυτο και δεν ειμαι ιδιαιτερως φαν των λεγομενων εμπορικων γιορτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α να τονίσω οτι προσωπικά ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ όσο δεν παίρνει τα παντός είδους λούτρινα κουκλάκια και τα θεωρώ το πιο στερούμενο φαντασίας και άχρηστο δώρο που μπορεί να πάρει κάποιος στο ταίρι του. :down:
Πάντως προσωπικά δεν είμαι ούτε φανατικά υπερ αλλά ούτε και εναντίον της συγκεκριμένης γιορτής. Ούτε θα την απαξιώσω και δεν θα κάνω τίποτα, αλλά ούτε τη θεωρώ κάτι που πρέπει να γιορτάσουμε ντε και καλά (πολύ πιο σημαντική γιορτή θεωρώ την επέτειο μας). Αν είμαστε μαζί, θα τη γιορτάσουμε. Αν δεν είμαστε και είναι εύκολο να βρεθούμε είναι ένας λόγος παραπάνω να το κάνουμε. Αν δεν είναι εύκολο να βρεθούμε, τότε σιγά τα ωά. Όσο για τα δώρα, έχουμε θεσπίσει εδώ και πολύ καιρό το σύστημα "όποιος έχει λεφτά, κάνει δώρο". Όποτε έρχεται μια τέτοια γιορτή και έχουμε χρήματα, θα πάρουμε δώρο ο ένας στον άλλον. Αν δεν έχει ο ένας απο τους δύο ή και οι δύο, ας μην πάρει, και έχει συμβεί αρκετές φορές και να του πάρω μόνο εγώ και να μου πάρει μόνο αυτός. Είμαι κατά της αποταμίευσης για να μου πάρει ή να του πάρω δώρο. Προτιμώ τα χρήματα αυτά να τα φάμε μαζί, περνώντας καλά, είτε είναι γιορτή είτε όχι.
Τα λέω αυτά γιατί ίσως φάνηκε απο άλλα ποστς οτι είμαι το 100% στερεότυπο "ρομαντικής" το οποίο ούτε εμένα μου αρέσει. Απλά έχω κάποια κοινά με αυτό το στερεότυπο (πχ συγκινούμαι πολύ με τα love stories σε ταινίες, sorry I can't help it) ενώ σε άλλα είμαι εκ διαμέτρου αντίθετη με αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Τι μας λένε οι ξένοι λαοί; Να γιορτάζουμε του Αγίου Βαλεντίνου;
Θέλουμε και γιορτάζουμε τότε, δεν μας το είπε κανείς.
Αυτά είναι τα αποτελέσματα της παγκοσμιοποίησης, παίρνουμε εμείς πολιτισμό απο ξένους λαούς, παίρνουν και οι ξένοι λαοί απο εμάς. :) Και αυτό προσωπικά το θεωρώ καλό.



Αυτό μου θυμίζει τους Άγγλους που δεν θέλουν να έχουν ευρώ αλλά λίρες.
Για μένα η γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου δεν έχει καμία θρησκευτική σημασία. Όπως έχουμε τη γιορτή της μητέρας, για μένα υπάρχει και αυτή η μέρα που είναι η "γιορτή του έρωτα". Επίσης με τη δική σου λογική, μιας και είμαι άθεη, δεν θα έπρεπε να γιορτάζω τον έρωτα ποτέ, ούτε του Βαλεντίνου, ούτε του Υακίνθου :P

Πρώτα από όλα δεν σε είπα άθεη,αυτά είναι δικά σου λόγια :whistle: .Ο Άγιος Βαλεντίνος είναι επιβολή από τα ΜΜΕ για μένα,κάτι που του δίνει εμπορική αξία.

Λοιπόν έχω μια γενική ερωτησούλα (άσχετα από τον Άγιο Βαλεντίνο)...δηλαδή επειδή είναι όλα αυτά φαινόμενα παγκοσμιοποίησης,πρέπει να ξεχάσω ότι είμαι Έλληνας και να μου επιβάλλουν τον ξενόφερτο τρόπο ζωής και τα ξενόφερτά έθιμα,όταν τα δικά μας έθιμα και η δική μας παράδοση είναι πολύ ανώτερη (κατά την προσωπική μου πάντα άποψη) από αυτές των ξένων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πρώτα από όλα δεν σε είπα άθεη,αυτά είναι δικά σου λόγια :whistle: .Ο Άγιος Βαλεντίνος είναι επιβολή από τα ΜΜΕ για μένα,κάτι που του δίνει εμπορική αξία.
Προφανώς και είναι δικά μου λόγια, εγώ είπα οτι είμαι άθεη :P
Το οτι το αναφέρεις σαν να είναι προσβολή ("συ είπας" στυλ) πως θα έπρεπε να το πάρω; LOL! :lol:
Λοιπόν έχω μια γενική ερωτησούλα (άσχετα από τον Άγιο Βαλεντίνο)...δηλαδή επειδή είναι όλα αυτά φαινόμενα παγκοσμιοποίησης,πρέπει να ξεχάσω ότι είμαι Έλληνας και να μου επιβάλλουν τον ξενόφερτο τρόπο ζωής και τα ξενόφερτά έθιμα,όταν τα δικά μας έθιμα και η δική μας παράδοση είναι πολύ ανώτερη (κατά την προσωπική μου πάντα άποψη) από αυτές των ξένων?
Ποιός σου τα επιβάλλει άνθρωπε μου; Πήγαινε και γιόρτασε εσύ και στις 20 Ιουνίου τον έρωτα. Δεν νομίζω οτι σου επιβάλλει κάποιος να γιορτάσεις τότε. Όποιος θέλει γιορτάζει. :)
Όσο για το ποιά παράδοση είναι ανώτερη, το βρίσκω τουλάχιστον εγωιστικό και εθνικιστικό να λέμε οτι είναι η δικιά μας. Αν δηλαδή ίσχυαν όσα λένε οι "πατριώτες" κατα καιρούς, οτι δηλαδή:
-έχουμε την καλύτερη κουζίνα
-την πιο πλούσια γλώσσα
-πολύ ανώτερη παράδοση
-πιο πλούσια ιστορία
-είμαστε πιο έξυπνοι
-κοκ
τότε θα έπρεπε να είμασταν στην κορυφή του κόσμου, κάτι που ξέρεις οτι δεν ισχύει :P :P
Επίσης, πως είναι παράδοση κάτι, τη στιγμή που ποτέ δεν εορταζόταν ιδιαίτερα; Πριν υιοθετήσουμε τον Α.Βαλεντίνο δεν γιορτάζαμε κάποια μέρα "του έρωτα", άρα για ποιά παράδοση μιλάς;
Τέλος, άλλο ελληνισμός και άλλο χριστιανισμός και ορθοδοξία. Μην τα συγχέεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Στο ότι δεν είμαστε στην κορυφή του κόσμου,θα πρέπει να κατανοήσεις ότι υπήρχαν 400 χρόνια σκλαβιά στην χώρα μας,επίσης υπήρχαν οι εμφυλίοι πολέμοι,επιβολή βασιλιά από ξένες δυνάμεις και τελευταία την χούντα.

Επιπλέον από την Ελληνική γλώσσα υπάρχουν όλοι οι ιατρικοί όροι και κάποιοι ξένοι "δανείζονται" κάποιες λέξεις μας,αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα :whistle: .
Θα σας θυμίσω κάποιους στίχους του νομπελίστα ποιητή μας :

Τη γλώσσα μου έδωσαν ελληνική.

το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές του Ομήρου...

Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου…

Οδυσσέας Ελύτης
Από το Άξιον Εστί:
Τη γλώσσα μου έδωσαν ελληνική


Ας μην συνεχίσω,κάποια στιγμή θα κάνω ένα topic και θα μπορέσουμε να συζητήσουμε εκεί πέρα.

Εσύ πιστεύεις ότι η τηλεόραση και γενικά τα ΜΜΕ δεν μας επιβάλλουν και μας "βορβαδίζουν" και κάποια άτομα επηρεάζονται από λάθος πρότυπα?Και σύμφωνα με τα λεγόμενα σου "Πριν υιοθετήσουμε τον Α.Βαλεντίνο δεν γιορτάζαμε κάποια μέρα "του έρωτα""...Ποιος την πρόβαλε και την έκανε αυτή την "γιορτή" διάσημη?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τις απόψεις μου για την "ανωτερότητα" ή μη της ελλάδας τις έχω αναφέρει πολλάκις σε άλλα threads. Ας μην βγάλουμε ΚΑΙ αυτό το θέμα εκτός για τον ίδιο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Έχεις και 7.800 post,άντε να τα βρεις :D .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τα λέω αυτά γιατί ίσως φάνηκε απο άλλα ποστς οτι είμαι το 100% στερεότυπο "ρομαντικής" το οποίο ούτε εμένα μου αρέσει. Απλά έχω κάποια κοινά με αυτό το στερεότυπο (πχ συγκινούμαι πολύ με τα love stories σε ταινίες, sorry I can't help it) ενώ σε άλλα είμαι εκ διαμέτρου αντίθετη με αυτό. :)
Και ποιο είναι τα κακό να συμπορεύεσαι με ένα στερεότυπο.Ανεξαρτήτως αν είναι σωστό ή λάθος το ζήτημα αν είναι αν είναι επιλογή σου ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα να συμφωνουμε απολυτως??! Ακομα και στο πως γιορτασαμε την περσινη!:P

Γενικα, νομιζω οτι πρεπει να το δουμε σαν μια ευκαιρια να περασουμε ωραια αν εχουμε κεφι να κανουμε κατι ιδιαιτερο! Αλλιως ας μην κανουμε τιποτα! Εγω ας πουμε, δεν περιμενω τπτ απο τον καλο μου, δεν εχω σκεφτει αν θα του παρω κατι, δεν θα με πειραξει αν δεν μου παρει αυτος κατι, αλλα αν μου παρει δεν θα με χαλασει κιολας!!
Παντως, γενικα εμενα μου αρεσουν πιο πολυ τα ψιλοασχετα, αυθορμητα δωρα (και να κανω και παιρνω) Τρελαινομαι να γυρναω στα μαγαζια και να βρισκω κατι που θα ξερω οτι θα το λατρεψει καποιος αν του το παρω. Επισης, ξενερωνω απιστευτα με τη λογικη του "πωωωω, ερχεται και η ταδε γιορτη, πρεπει να σκεφτω τι δωρα να παρω". Γιαυτο και δεν ειμαι ιδιαιτερως φαν των λεγομενων εμπορικων γιορτων.

Ανμπιστεύταμπολ!

κι εμείς αυτά ακριβώς...
Εγώ, ειδικά, αν πλησιάζει γιορτή και δεν έχω κάποια καλή ιδέα για το τι δώρο να πάρω, πολλές φορές απλά δεν παίρνω τίποτα!! Δεν μπορώ, δε συμβιβάζομαι με δώρα απλά. Στον πρώην έκανα ενάμιση μήνα να δώσω δώρο γενεθλίων, αλλά το λάτρεψε!!
Από την άλλη, αν μου έρθει ξαφνικά μία καλή ιδέα, απλά το κάνω!!

Αν έχω κέφι στου Αγίου Βαλεντίνου, θα τον πάρω να γιορτάσουμε, αν όχι, θα κάτσουμε μέσα, να βρίζουμε την παγκοσμιοποίηση... Κι αν μου έρθει κάτι για του Αγίου Υιακίνθου, για΄τι όχι;;

Γεια σου βρε Ίο-ίο μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και ποιο είναι τα κακό να συμπορεύεσαι με ένα στερεότυπο.Ανεξαρτήτως αν είναι σωστό ή λάθος το ζήτημα αν είναι αν είναι επιλογή σου ή όχι.

Πουθενά (τουλάχιστον πουθενά που να μπορώ να σκεφτώ τώρα). Απλά διευκρίνισα τι ισχύει για μένα γιατί δεν μου αρέσει να δημιουργώ εσφαλμένες εντυπώσεις, είτε καλές, είτε κακές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top