Turn on Wireless Capability(?)

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Χαίρετε:D
Πάλι έχω πρόβλημα με το λάπτοπ μου. Στον internet συνδέομαι με WiFi.
Σήμερα δεν συνδεόταν και έκανα Diagnose and Repair και μου λέει ότι πρέπει να ανοίξω την wireless capability. Το θέμα είναι ότι έχω ψάξει παντού αλλά λύση δεν βρίσκω. (μοντέλο acer aspire 6935g)
Ευχαριστώ πολύ.
Μορφώστε ρε σεις το αμόρφωτο:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
1) restart το λαπτοπ

2) κλείσε και ξαναάνοιξε το router (βγάλτο και ξαναβάλτο στην πρίζα)

Αν δεν "δουλέψουν" (απλά πολλές φορές την παίζουν στο 4 way handshake) πάμε σε άλλες λύσεις.

Ποιο router έχεις?


EDIT
ότι πρέπει να ανοίξω την wireless capability

Τώρα το δα αυτό.. Χμ.. Μήπως απλά έκλεισες το wifi από την μλκιούλα διακοπτάκι π έχουν τα λαπτοπ? Μπορείς να "ψάξεις" για ασύρματα δίκτυα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Η μαλακιούλα κανονικά έχει φωτάκι και τώρα τίποτα.
Επιπλέον το ρουτερ ειναι οκ γιατί μπαίνει η η αδερφή μου με το νετμπουκ της.
Ρισταρτ έχει γίνει.
Δεν βρίσκει με την καμία το δίκτυο ενώ το μικρό της αδερφής μου ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Η μαλακιούλα κανονικά έχει φωτάκι και τώρα τίποτα.
Επιπλέον το ρουτερ ειναι οκ γιατί μπαίνει η η αδερφή μου με το νετμπουκ της.
Ρισταρτ έχει γίνει.
Δεν βρίσκει με την καμία το δίκτυο ενώ το μικρό της αδερφής μου ναι.

Αν εσβησε το φωτακι σημαινει οτι εκλεισε το ασυρματο...
Πατα η μετακινησε το διακοπτακι μεχρι να ξαναναψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ευχαριστώ αλλά τα προφανή τα έχω πράξει -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απ'οτι κατάλαβα τα παιδια εννοουν ενα διακοπτακι που εχουν τα λαπτοπ (συνηθως μπροστα ή στο πλαι) το οποιο ειναι για αυρματη συνδεση..εφοσον λες οτι δεν καιει το φωτακι θα πρεπει να το αναψεις για να εντοπισει το δικτυο..το ειχα παθει και εγω παλια και ψαχνωμουν:oops::P

καποια δεν εχουν διακοπτακι τωρα που το θυμηθηκα,εχουν συνδυασμο πληκτρων..πχ της αδερφης μου συνδεεται με Fn+F1
Δοκιμασε,δεν χανεις τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μάλλον αυτός ο συνδυασμός ήταν.
Κοίτα στο λαπ μου αυτος ο συνδυασμός ανοίγει την βοηθεία αλλά μόλις το πάτησα διόρθωσα με το Diagnose and Repair και ξαναβρήκα σήμα.
Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ και ειδικά εσένα Θεό^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μάλλον αυτός ο συνδυασμός ήταν.
Κοίτα στο λαπ μου αυτος ο συνδυασμός ανοίγει την βοηθεία αλλά μόλις το πάτησα διόρθωσα με το Diagnose and Repair και ξαναβρήκα σήμα.
Ειλικρινά ευχαριστώ πολύ και ειδικά εσένα Θεό^^
τιποτα ρε..
το F1 ειναι η βοηθεια..
τελος παντων, σημασια εχει οτι λυθηκε το θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ρε για τον διακόπτη το ήξερα αλλά έφαγα μισή ώρα ψάχνοντας τον και στην τελική δεν τον είχε.
Μυαλό ρε φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top