Το pc κλείνει από μόνο του;;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι το δικό μου ευτυχώς (:P), αλλά της αδερφής μου! :confused:


Λοιπόν, τι γίνεται: ο υπολογιστής της κλείνει σε άσχετες στιγμές! Όταν λέω κλείνει εννοώ σαν να το βγάζει κάποιος από την πρίζα. Κι όταν λέω σε άσχετες στιγμές εννοώ πραγματικά σε άσχετες :confused:
Μπορεί να 'ναι σε μία ώρα μετά την εκκίνηση χωρίς να τρέχει ΚΑΜΙΑ εφαρμογή ή σε ένα τέταρτο κατά τη διάρκεια ενός scandisk πουχου.

Έχει δοκιμάσει να ελαφρύνει το σκληρό, αλλά και να απενεργοποιήσει την αυτόματη εκκίνηση ορισμένων προγραμμάτων που δεν τα χρησιμοποιεί (ξεκινούν κατά την εκκίνηση των Windows), αλλά το πρόβλημα παραμένει :mad:


Πιστεύουμε ότι πρέπει να είναι πρόβλημα του Hardware. :worry:




Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητήστε όποια άλλη διευκρίνηση θέλετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμένα πάντως η περιγραφή με παραπέμπει σε ιο. Ελπίζω ότι έχω λάθος




edit....
μήπως κάτι δεν πάει καλά με τον τίτλο που έβαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οταν λες σαν να κλεινει το ρευμα; Απλα σβηνει, μενει σβηστο αλλα οποτε πατισει να αναψει ανοιγει; Εχεις ενεργοποιησει της bluescreen για να δεις αν εμφανιζει σφαλμα; Τι μηχανιμα ειναι;
Παιζει να ειναι harware, παιζει να ειναι ιος αλλα εμενα το προτο που ερχετε στο μυαλο ειναι τροφοδοτικο η υπερθερμανση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αρχικά να σας ευχαριστήσω :)

μήπως κάτι δεν πάει καλά με τον τίτλο που έβαλες?
Έξι λεπτά μου πήρε για να βρω σωστό τίτλο :P




Οταν λες σαν να κλεινει το ρευμα; Απλα σβηνει, μενει σβηστο αλλα οποτε πατισει να αναψει ανοιγει;
Αμέεε :yes:
Σβήνει κανονικά, σαν να κόπτω την παροχή. Αλλά μετά ξανανοίγει..




Εχεις ενεργοποιησει της bluescreen για να δεις αν εμφανιζει σφαλμα; Τι μηχανιμα ειναι;
Τι είναι αυτό; :confused: :rolleyes:


Παιζει να ειναι harware, παιζει να ειναι ιος αλλα εμενα το πρωτο που ερχεται στο μυαλο ειναι τροφοδοτικο ή υπερθερμανση
Κι εμείς (βασικά αυτή :P) κάτι τέτοιο σκεφτήκαμε.. :hmm:


εμένα πάντως η περιγραφή με παραπέμπει σε ιο. Ελπίζω ότι έχω λάθος
Απ' ό,τι μου πε η σις, έχει κάνει scan με Ad-Aware και Spybot αλλά δεν έχει βρει κάτι. Δεν έχει κάνει σε safe mode, απ' ό,τι μου 'πε τώρα και της είπα να κάνει τώρα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Έξι λεπτά μου πήρε για να βρω σωστό τίτλο :P


και προέκυψε μετα απο 6 λεπτα ο τίτλος "το pc κάνει κλεινει από μόνο του?"

κάνει κλεινει? :hmm: κανα αρθρο... κάτι απ ανάμεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
και προέκυψε μετα απο 6 λεπτα ο τίτλος "το pc κάνει κλεινει από μόνο του?"

κάνει κλεινει? :hmm: κανα αρθρο... κάτι απ ανάμεσα?
Ιιιιι, τι έκανα :eek:



Ναι, μπορείς να σβήσεις το "κάνει";;; Πλιζ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Blue Screen ειναι οταν γινετε μπλε η οθονη και σου λεει οτι εχει γινει το ταδε σφαλμα. Πηγενε Control Panel > system> Advanced > Start Up and recovery και κατω απο εκει που λεει System Failure το Automatically Reboot να μην ειναι τσεκαρισμενο

Μολις ξαναγινει κατι τετιο μαλλον θα σου βγαλει bluescreen και θα μαθεις πιο ειναι το προβλημα, αν δεν σου βγαλει φταιει υπερθερμανση η τροφοδοτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
μάλλον υπερθέρμανση είναι ... άνοιξε τον υπολογιστή και κοιτα εάν ο επεξεργαστής είναι οκ (το ανεμιστηράκι εννοώ :p)

Εάν είναι αρκετά παλιός, είχε βγει μια παρτίδα celeron προβληματικοί που δεν έκαναν εκκίνηση για κάποιο λόγο. Αλλά μιλάμε για προ - millenium :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Blue Screen ειναι οταν γινετε μπλε η οθονη και σου λεει οτι εχει γινει το ταδε σφαλμα. Πηγενε Control Panel > system> Advanced > Start Up and recovery και κατω απο εκει που λεει System Failure το Automatically Reboot να μην ειναι τσεκαρισμενο
Ήταν ήδη τσεκαρισμένο, αλλά δεν βγάζει κανένα μήνυμα λάθους :confused:



μάλλον υπερθέρμανση είναι ... άνοιξε τον υπολογιστή και κοιτα εάν ο επεξεργαστής είναι οκ (το ανεμιστηράκι εννοώ :P)
Δεν θέλει ειδικές γνώσεις, ε; Δεν χρειάζεται δηλαδή να είναι κανείς rocket scientist για να το κάνει. :P



Εάν είναι αρκετά παλιός, είχε βγει μια παρτίδα celeron προβληματικοί που δεν έκαναν εκκίνηση για κάποιο λόγο. Αλλά μιλάμε για προ - millenium :p
Ε, όχι, 2 χρόνια περίπου το χουμε.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ήταν ήδη τσεκαρισμένο, αλλά δεν βγάζει κανένα μήνυμα λάθους :confused:

Να μην ειναι τσεκαρισμενο θελουμε. Αν εχει δλδ το τικ θα πατισης μια φορα πανω του για να φυγει το τικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να μην ειναι τσεκαρισμενο θελουμε. Αν εχει δλδ το τικ θα πατισης μια φορα πανω του για να φυγει το τικ
Α, πες το ντε, είμαι ξανθός κατά βάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τελικα βλεπω οτι εγω που ειμαι ξανθος κατα επιφανια μαλλον ειμαι μελαχρινος κατα μεσα και οσοι εισται μελαχρινοι κατα επιφανια εισται ξανθοι καταβαθος.... Μηπος αυτο με το ξανθο μαλλι το βγαλατε απο την ζηλια σας;:P

"ο Automatically Reboot να μην ειναι τσεκαρισμενο" ΠΟσο πιο ξεκαθαρα να στο πω ρε καταβαθος ξανθε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάτσε, έτσι όπως το διατύπωσες εγώ κατάλαβα ότι "φταίει που ίσως δεν είναι τσεκαρισμένο" :P



Τεσπα, το ξε-τσέκαρα, άρχισα ένα scan for viruses και βλέπουμε.. :)
Θενξ κιόλας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι θενκς ρε, για να βοηθειομαστε ειμαστε εδω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
δε νομίζω να δουλέψει το ξε τσεκάρισμα :(

κρόνε δεν είσαι μελαχρινός τελικά...

RE-boot είναι η επανεκίνηση. Ο γιώργος λέει ότι σταματάει σα να το βγάζεις από τη πρίζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μου το εκανε και εμενα παλια αυτο ομως, ενεργοποιησα της bluescreen και αντι να σβηνει μου εβγαζε bluescreen που ελεγε οτι γινοτατε το ταδε σφαλμα (για το οπιο εφτεγε ιος). Για αυτο του ειπα οτι αν του βγαλει bluescreen θα εχει βρει την λυση, αλλιως θα φταιει μαλλον τροφοδοτικο η υπερθερμανση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για αυτο του ειπα οτι αν του βγαλει bluescreen θα εχει βρει την λυση, αλλιως θα φταιει μαλλον τροφοδοτικο η υπερθερμανση
Δεν έβγαλε bluescreen, έκλεισε αμέσως. Άρα φταίει το τροφοδοτικό; Η υπερθέρμανση; Ο ανεμιστήρας; Τα νεύρα της μικρής; :P


[Παλιά του 'χε δώσει και μια κλωτσιά :P]
Τώρα να το πάμε σε κάνα πλαίσιο καλύτερα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
στο πλαίσιο είναι άχρηστοι...
check ΤΙΣ μνήμες... εμένα που κάνει ακριβώς το ίδιο και τις 3 φορές ήταν οι μνήμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
στο πλαίσιο είναι άχρηστοι...
check ΤΙΣ μνήμες... εμένα που κάνει ακριβώς το ίδιο και τις 3 φορές ήταν οι μνήμες...
Καλησπέρα. Τι να τσεκάρω ακριβώς καλή μου; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
βασικά επειδή το pc μου το έκανε αυτό αυτό που εννοώ (σορρυ αλλά είμαι ακόμα στη δουλεια΄και τρέχω και δεν το έθεσα σωστά) είναι ότι ύστερα από σπουδή πάνω στο πλαίσιο και ενώ είχα αλλάξει 100 φορές τροφοδοτικά/ανεμιστηράκια και τα συναφή και αφού πρακτικά βριστήκαμε με το service του πλαισίου αλλάξανε (όπως τους έλεγα από την αρχή) τις μνήμες και τότε αποφάσισε να δουλέψει και να μην κανει αυτά τα shut down ανευ λόγου κ αιτίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top