Αληθινός Έρωτας: Μόνο μια φορά;

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Aληθινος ερωτας (για εμενα) ειναι εκεινη η ψυχολογικη κατασταση και εκεινο το ανακατεμα συναισθηματων που θα σε κανουν να χασεις τα μυαλα σου για καποια\ον...
Που θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτεσαι πριν κοιμηθεις και το πρωτο αφου ξυπνησεις.
Εκεινη η φαση, που το αρωμα της θα χει αντικαταστησει το οξυγονο σου και καθε φορα που θα ειστε μακρια θα αναπνεεις με δυσκολια...
Αληθινος ερωτας ειναι ολα αυτα και 1002 ακομα.
Δεν τον ζεις μονο μια φορα.
Ο καθε ερωτας που ζουμε και που χαραζεται στην καρδιας μας ειναι ο αληθινος ερωτας για οσο τον ζουμε...
Εαν τελειωσει, τοτε ο επομενος που θα μας παρει απο το εδαφος και θα μας παει στα ουρανια παλι,αυτοματα γινεται εκεινος ο αληθινος ερωτας...
Τελικα ο πραγματικοςς ερωτας για να δημιουργηθει, πρεπει η χημεια τον ατομων να ειναι σαν δυο κομματια απο το ιδιο παζλ που ειχαν χαθει, και να εχει αντοχη σε ολα των ειδων τα προβληματα (χρονο, αποσταση...), χωρις να χανεται το παθος και η "διψα" που εχεις για το ταιρι σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μπορείς να ερωτευτείς πολλές φορές, αλλά να αγαπήσεις λίγες. Ο έρωτας είναι ένας ενθουσιασμός με ημερομηνία λήξης, ενώ η αγάπη είναι ένα συναίσθημα παντοτινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
εγώ πιστευω οτι ο αληθινός έρωτας έρχεται μόνο μια φορά...
συνηθιζουμε να μπερδευουμε τον έρωτα με τον ενθουσιασμό. πολλές φορές νομίζουμε οτι ειμαστε ερωτευμένοι ενώ στην ουσία πρόκειται για ενθουσιασμό (την έχω πατήσει κι εγώ έτσι).
όσον αφορά την έννια της αγάπης, ειναι άλλο κεφάλαιο. Πολύ σπάνια συναντάς την αληθινή αγάπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν πίστευα ότι ο αληθινός έρωτας και η αληθινή αγάπη έρχονται μόνο μια φορά στη ζωή μας, θα έπρεπε να έχω αυτοκτονήσει πολλά χρόνια πριν.... μιας που δεν μπορώ να φανταστω τη ζωή μου χωρις ερωτα και αγαπη...

ευτυχως η ζωή μου έχει αποδείξει ότι έρχονται και δυο.. και τρεις.. και παραπάνω...
οσες φορες επιτρέψουμε στον εαυτό μας να ερωτευτεί αληθινα και να αγαπήσει χωρις να του βαζουμε φραγμους απ τον φόβο μας να μην ξανα-πονέσουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο έρωτας έρχεται και ξανάρχεται.
Η αγάπη χτίζεται σιγά σιγά με υπομονή, ξανά και ξανά από την αρχή.
Άλλοι μας πέφτουν γάντι και ζούμε κάτι το κεραυνοβόλο.
Άλλοι θέλουν κουράγιο και χαμόγελο.

Αλλά πάνω απ' όλα...

Ουδείς αναντικατάστατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Στην αρχικη ερωτηση και αναφορικα με τον τιτλο του θεματος, προσωικα πιστευω οτι ο καθε ερωτας ειναι και αληθινος.
Αρα αυτοματα δεν ερχεται μια φορα και μονο.(Αναφερομαι στον ερωτα και οχι στον..."$ερωτα$")
Προσωπικα οταν ερωτευτω, θα ερωτευτω αληθινοτατα.Οποτε,οχι δεν ερχεται μια φορα και μονο.
(Μια φορα ερχεται μονο εαν δεν ερθει ποτε η ωρα του χωρισμου και ειναι και ο πρωτος σου ερωτας.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πλεονασμός είναι «αληθινός έρωτας». Δηλαδή τι άλλο μπορεί να είναι? Ψεύτικος? Αυτό που νιώθεις είναι πέρα για πέρα αληθινό, εφόσον το νιώθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ο έρωτας έρχεται και ξανάρχεται.
Η αγάπη χτίζεται σιγά σιγά με υπομονή, ξανά και ξανά από την αρχή.
Άλλοι μας πέφτουν γάντι και ζούμε κάτι το κεραυνοβόλο.
Άλλοι θέλουν κουράγιο και χαμόγελο.

So true
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ερωτευτεί 2 φορές,την μία 16 χρονών και την άλλη 26 χρονών.
Όταν ερωτεύεσαι γίνεσαι χαζός και δεν έχεις αντίληψει των πραγμάτων αλλά από την άλλη ζεις ένα όνειρο.
Anyway ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μπορείς να ερωτευτείς πολλές φορές, αλλά να αγαπήσεις λίγες. Ο έρωτας είναι ένας ενθουσιασμός με ημερομηνία λήξης, ενώ η αγάπη είναι ένα συναίσθημα παντοτινό.

δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Θελω να ελπιζω οτι θα ξαναγαπησω.

Απο την αλλη, ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ δεν μπορω να με φανταστω να νιωθω αυτα που ενιωσα (και καποια απο αυτα εξακολουθω να τα νιωθω) για τον πρωην μου, για καποιον αλλον.

Ελπιζω ο καιρος να με διαψευσει. Αλλιως θα εχω βαλει τα χερακια μου και θα χω βγαλει τα ματακια μου!! :P :P :P

Παντως ερωτευεσαι απειρες φορες στη ζωη σου. Αυτο στανταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Οσο έχεις ορμονικές λειτουργίες και ψυχολογικές αδυναμίες(ανάγκες) μπορει να ερωτευτεις.Ποιός είναι ο αληθινός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ποιός είναι ο αληθινός?

Δεν ειναι απαραιτητο να τους ξεχωρισεις. ;)
Μπορει -ανετα- να ειναι πανω απο ενας ο "αληθινος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Παντως ερωτευεσαι απειρες φορες στη ζωη σου. Αυτο στανταρ.

Καλα, αυτο ειναι λαθος by definition. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ερχεται, φευγει...
ξαναρχεται... μπορει να ξαναφυγει....
οσες φορες το θελεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ ερωτεύομαι και ξερωτεύομαι με ρυθμούς πυραύλου! Και μετά σου λέει 25 χρονών.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ ερωτεύομαι και ξερωτεύομαι με ρυθμούς πυραύλου! Και μετά σου λέει 25 χρονών.:whistle:
Μαζί σου. Κι εγώ στο σχολειό μου όταν ήμουν ερωτευόμουν καθημερινά :P
Αλλά τώρα όταν το ξεπερνάς σε ρυθμούς ούφο (πύραυλος => ούφο), όχι δεν είναι έρωτας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για μένα έλεγα :D :vava:



Λέω ρε παιδίμ ότι όταν το ξεπερνώ σε κλάσματα του λεπτού, δεν είναι έρωτας αυτός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καλά τότε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top