Κάρτες γραφικών

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μέγιστη ανάλυση έχει 2560 x 1600 pixels και ντάξει μέτρια είναι αν και εγώ θα πήγαινα για καμία ΑΤΙ εδώ και μια σύγκριση με άλλες κάρτες. https://www.madshrimps.be/vbulletin/...-benchmarks-leaked-slower-than-9800-gt-66802/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μέγιστη ανάλυση έχει 2560 x 1600 pixels και ντάξει μέτρια είναι αν και εγώ θα πήγαινα για καμία ΑΤΙ εδώ και μια σύγκριση με άλλες κάρτες. https://www.madshrimps.be/vbulletin/...-benchmarks-leaked-slower-than-9800-gt-66802/
Οκ...εντάξει...οθόνη έχω αυτή! https://www.lge.com/gr/it-product/monitor/LG-led-W2486L.jsp
Πιστεύω θα είναι οκ...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
αυτη η οθονη που δειχνεις ειναι καλη, αλλα δεν γραφει την αναληση.
Και ειναι σιγουρο οτι ειναι λιγοτερο απο 1920χ1080, καθως και η οθονη που εχω τωρα λεει 1080π ρεαντι, αλλα μονο 1376χ768 αναλυση εχει. οποτε για να εισαι ασφαλης συνιστω:
https://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-23-W2361V-PF.htm
Τρομερος χρονος ανταποκρισης και κοντραστ για τετοια τιμη, και ειναι φουλ ΗΔ
Η οθονη που δειχνεις ειναι ΛΕΝΤ οποτε το κοντραστ ειναι διαφορετικο. Αλλα για οθονες πιστευω πως αμα δεν πας σε μαγαζι να δεις την εικονα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
αυτη η οθονη που δειχνεις ειναι καλη, αλλα δεν γραφει την αναληση.
Και ειναι σιγουρο οτι ειναι λιγοτερο απο 1920χ1080, καθως και η οθονη που εχω τωρα λεει 1080π ρεαντι, αλλα μονο 1376χ768 αναλυση εχει. οποτε για να εισαι ασφαλης συνιστω:
https://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-23-W2361V-PF.htm
Τρομερος χρονος ανταποκρισης και κοντραστ για τετοια τιμη, και ειναι φουλ ΗΔ
Η οθονη που δειχνεις ειναι ΛΕΝΤ οποτε το κοντραστ ειναι διαφορετικο. Αλλα για οθονες πιστευω πως αμα δεν πας σε μαγαζι να δεις την εικονα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος...
1920x1080!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πάρω καινούργιο gaming pc μέχρι μέσα Φεβρουαρίου. Έχω διαλλέξει τα κομμάτια και απλα κάνω τρακινγκ τις τιμές μέχρι να βγει κάτι καλό, οπότε είχα/έχω μεγάλες προσδοκίες για μπλακ/σαιμπερ/χριστούγεννα. Αν δε βγει, απλά θα τα πάρω σε οποια τιμή είναι όταν πέσει το μηνιάτικο του Φλεβάρη. Πέρα από αυτά, η λίστα έχει ένα σετ ιαπωνικά μαχαίρια και μια μεταξωτή παπλωματοθήκη.


Η πιο πετυχημένη αγορά ήταν το μηχανικό πληκτρολόγιο (corsair k70 rapidfire, ~78Ε) σε πραγματικό black friday deal (-60% από την αρχική, -40% από την χαμηλότερη που έχει παιχτεί). Σε παρόμοια φάση πέτυχα και ποντικί. Αυτά ήταν τα highlights.

View attachment 111159

Μετά βρήκα το κουτί σε μια αποδεκτή έκπτωση, αλλά τίποτα το αξιόλογο και τα ανεμιστηράκια κοντά στο ιστορικό χαμηλό τους (εποχές προ πληθωρισμού). Βρήκα και το τροφοδοτικό σε πολύ καλή τιμή, το οποίο θα χτυπήσω τη Δευτέρα, αν δε βγει κάτι καλύτερο.

Εν τέλη χθες βράδυ βγήκε και το σετ με τα μαχαίρια στην χαμηλότερη τιμή τους έβερ (που και πάλι μόνο -25% είναι). Τίμια έκπτωση, αλλά και πάλι όχι black friday level. Το είδα ενώ άρχιζα γκειμ στο λολ και είπα θα τα πάρω μόλις τελειώσω, γιατί ποιος στον πεο σταμπαρει ιαπωνικά κουζινομάχαιρα Παρασκευή μεσάνυχτα; Στα 30 λεπτά που πέρασαν, είχαν ξεπουλήσει. Είχαν βγάλει στο καπάκι το σετ με τα 5 μαχαίρια, το οποίο ξεφεύγει και σε ποσότητα και σε μπάτζετ. Το χτύπησα όμως γιατί έρχονται χριστούγεννα κάθε χρόνο παίρνω δώρο σε 2 άτομα, κάτι κοντά στα 100ε για τον καθένα (προπερσι μάλιστα στον έναν είχα πάρει το ένα μαχαίρι σεφ από αυτό το σετ). Οπότε θα κρατήσω τα 3 που ήθελα και τα άλλα δύο θα γίνουν χριστουγεννιάτικα δώρα (βγαίνει περίπου 50ε/μαχαίρι, οπότε έχω άλλο τόσο για να βάλω κάτι έξτρα ή να το φάω στη κάρτα γραφικών).

View attachment 111158

Το πλάνο ήταν να χτυπήσω και τη παπλοματοθήκη χθες, με έκπτωση ή χωρίς, που τελικά δεν είχε καμία ιδιαίτερη διαφορά (-3%). Αλλά λεω εν τέλη να περιμένω και τα χριστούγεννα μπας και, καθώς είναι μεγάλο το κόστος και ακόμα και ενα -10% είναι τίμια διαφορά.
Ποιά κάρτα γραφικών θέλεις να πάρεις;
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
6800xt το πιο πιθανό σενάριο. Οι αλλες επιλογές ειναι 6700xt και 3060τι.
Να ρωτήσω ποια μάρκα σκέφτεσαι και ποιά sites παρακολουθείς την τιμή της κάρτας αυτής; νμζ είναι η μόνη VFM κάρτα πλέον για high-end 1080p gaming
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Να ρωτήσω ποια μάρκα σκέφτεσαι και ποιά sites παρακολουθείς την τιμή της κάρτας αυτής; νμζ είναι η μόνη VFM κάρτα πλέον για high-end 1080p gaming
Οπως έχει γίνει η φαση με τις κάρτες γραφικών δε νομίζω οτι υπάρχει καμια vfm αλλα ενιγουει. Το σκεπτικό ειναι οτι 6800χτ με συνδυασμό 5800x3d θα είναι ενα τερματισμενο pc για 1440p για μπόλικα χρονια, όπου θα έρθει η μετάβαση στο αντίστοιχο setup της επόμενης γενιάς.
Κοιτάω για XFX MERC19 > Powercolor ed devil. Επειδη εχω κατι δωροκαρτες μπολικες δωροκαρτες απο τη δουλεια κοιτάω κυρίως για amazon.com και στο Νορβηγικο Σκρουτζ (οι τιμές εδω ίσως είναι λιγο μεγαλύτερες απο Ελλάδα αλλα έχουμε 5ετη εγγύηση).
 

Chris2756

Νεοφερμένος

Ο Chris2756 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η πιο vfm καρτα γραφικων που ειδα ποτε ειταν η Gigabyte ge force GTX 1660 gaming oc, συγκεκριμενα αυτη με τα 3 ανεμηστηρακια. Την πηρα κανενα μηνα πριν την τρελη αυξηση των τιμων στα 250Ε. Νομιζω οτι καλυτερο στην κατηγορια 200-300Ε. Δυομιση και χρονια που την εχω παιζει απροβληματηστα ολα τα παιχνιδια με ουλτρα ρυθμισεις στα 1080p. Δεν εχω δει θερμοκρασια πανω απο 62 βαθμους οσο και να την εχω ζορισει. Τωρα που ξαναεπεσαν οι τιμες δεν την βλεπω στην αγορα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top