Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Και βέβαια πιστεύω! Οσες φορές ερωτεύτηκα ήταν με την 1η ματιά! Και ειδικά στην περίπτωση του αντρα μου:loveangel μετην 1η ένιωσα να με διαπερνά ρεύμα , στη 2η μας είδα μαζί ως τα βαθιά γεράματα:hug: και στην 3η :baby: το παιδί μας! Και να'μαστε λοιπόν μια ευτυχισμένη οικογένεια:group:!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinking0

Νεοφερμένος

Ο thinking0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
;) τυχερούλα! πάντα τέτοια ν' ακούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Όχι με τίποτα. Ένας ενθουσιασμός μπορεί να προκύψει αλλά τπτ παραπάνω πιστεύω όχι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinking0

Νεοφερμένος

Ο thinking0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ περιμένω, και ζω με την ιδέα, με την ευχή πως μια μέρα θα φύγω από το σπίτι και μέχρι να γυρίσω θα έχω συναντήσει αυτήν που θα νιώσει για μένα ότι κι εγώ για εκείνην με την πρώτη μας ματιά, με το πρώτο κρυφό στίχο των ματιών μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ περιμένω, και ζω με την ιδέα, με την ευχή πως μια μέρα θα φύγω από το σπίτι και μέχρι να γυρίσω θα έχω συναντήσει αυτήν που θα νιώσει για μένα ότι κι εγώ για εκείνην με την πρώτη μας ματιά, με το πρώτο κρυφό στίχο των ματιών μας...

Αχου τι γλυκό:inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έλξη ναι, έρωτα όχι. Με τον πρώτο μου φίλο έφαγα κόλλημα από την αρχή. Ήμουν 12 χρονών όταν τον πρωτογνώρισα, αλλά μην γελάτε, αν κι έχω 3 χρόνια τα τον δω δεν παίζει να συναντηθούμε και να μην αισθανθώ κάπως!:redface: Ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που τον είδα.

Αλλά πολλές φορές η πρώτη έλξη ξεγελά. Είχε τύχει να με προσεγγίσει στον δρόμο ένας ΚΟΥΚΛΟΣ σύμφωνα με τα γούστα μου, να μου έρθει να του ορμήξω επί τόπου, αλλά μόλις βγήκαμε τον απομυθοποίησα τελείως.

Τα πιο δυνατά μου κολλήματα ήταν με τύπους που δεν μου έκαναν κλικ αμέσως, αλλά μετά. Εννοώ βέβαια λίγο αργότερα, όχι ΠΟΛΥ μετά.:P

Πάντως προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι εύκολα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Έλξη ναι, έρωτα όχι.
Αλλά πολλές φορές η πρώτη έλξη ξεγελά. Είχε τύχει να με προσεγγίσει στον δρόμο ένας ΚΟΥΚΛΟΣ σύμφωνα με τα γούστα μου, να μου έρθει να του ορμήξω επί τόπου, αλλά μόλις βγήκαμε τον απομυθοποίησα τελείως.

.:worry:

Πάντως εγώ που το έχω "πάθει" πολλές φορές δεν είχε να κάνει με την εμφάνιση, οτι είδα κάποιον καραγκόμενο και έλιωσα, πριν προλάβω κάν να παρατηρήσω τα χαρακτιρηστικά που θα με ενδιέφεραν, ενιωθα ένα ρίγος, σαν δυνατό ρεύμα να με διαπερνά. Σαν να εμπαινα σε μαγνητικό πεδίο και δεν μπορούσα αλλα ούτε και ήθελα να ξεφύγω, σαν υπνοτισμένη ενα πράγμα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bianca

Νεοφερμένος

Η Bάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ναι απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
δεν πιστευα μέχρι που... το έζησα...
δεν λέω.... στην αρχή όλα ειναι σούπερ...
απλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΟΛΥ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Μάλλλοοοον όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

s_PAO_piata

Νεοφερμένος

Ο s_PAO_piata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ΝΑΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menelia

Νεοφερμένος

Η Μενελία-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει έρωτας με την πρώτη ματιά αλλά απλό πάθος.Τον άλλον τον ερωτεύεσαι όταν μοιράζεσαι πράγματα μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Όχι και πάλι όχι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Βεβαίως!
Επίσης πιστεύω στον Αη Βασίλη,στις νεραϊδες,στον μάγο του Οζ και στους βρυκόλακες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
όχι.

αλλά πολύ θα θέλα να μου συμβεί για να διαψευστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfina

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όχι. Για μένα ο έρωτας είναι δύσκολη υπόθεση. Θέλει δυνατό βίωμα, κανένα καυγά, καμιά διάσωση, κάτι τέλος πάντων που να ξεδιπλώνει πτυχές του άλλου πιο ιδιαίτερες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτό είναι μεγάλος μύθος νομίζω, περί έρωτα με την πρώτη ματιά. Ακόμα και ο έρωτας χρειάζεται έστω και ελάχιστες μέρες για να αναπτυχθεί. Σπάνια να μην πω ποτέ, ερωτεύονται οι άνθρωποι με την πρώτη συνάντηση, γιατί ο έρωτας δεν είναι πόθος, είναι κάτι πολύ ανώτερο και πολύ πιο παιδικό και ανόθευτο που αναπτύσσεται μόνο όταν αφομοιώσεις την αύρα του ατόμου που έχεις απέναντί σου. Στην πρώτη συνάντηση μπορείς απλά να διαπιστώσεις ή να νοιώσεις κάτι που θα το λέγαμε χημεία. Αυτό δεν είναι έρωτας, είναι μια αίσθηση ''χημείας'' ή οικειότητας. Μόνο όταν ήμουν πολύ μικρός θυμάμαι ότι ερωτεύθηκα με την πρώτη ματιά. 'Οσο μεγαλώνεις ο έρωτας χρειάζεται πάνω από μία συνάντηση για να αναπτυχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Νομίζω ότι κάτι υπάρχει με τη πρώτη ματιά....Αλλά δεν είναι έρωτας...μάλλον ενθουσιασμός.Μετά από γνωριμία ίσως καταλήξει σε έρωτα και σε σε ο,τι άλλο...Αλλά νομίζω ότι δεν είναι έρωτας το πρώτο συναίσθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top