Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και πρέπει όντως να trws, όπως λες και στο Τι έφαγες σήμερα για μεσημεριανό...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Σ ευχαριστω Γιδακι για τη συμβουλη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η δίαιτα χρειάζεται ψυχική ισορροπία και ηρεμία. Διαταράσει τον μεταβολισμό και τσακίζει τα νεύρα. Συνιστώ να πάρετε τα βουνά ή τουλάχιστον τους δρόμους, περπατώντας καθημερινά μία ώρα για να μην σας σπάσουν τα νεύρα κάνοντας δίαιτα. 'Εχασα πάρα πολλά κιλά και δεν τα ξαναπήρα εδώ και 6 χρόνια μόνο όταν ξεκίνησα πεζοπορία. Οι δίαιτες, ακόμα και οι ιατρικές,
μου έκαναν μόνο ζημιά. Σήμερα τρώω κανονικά έως πολύ, αλλά φροντίζω να περπατάω 2 ώρες τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα. 'Οποιος έχει την εμπειρία της πεζοπορίας θα δει ότι είναι εθιστικό και δεν θέλει να διακόπτει αυτή την συνήθεια. Τρώτε όσο θέλετε, αν περπατάτε με γρήγορο βηματισμό και κινείστε, πολύ δύσκολα θα πάρετε κιλά. Το κάπνισμα επίσης μπορεί να κόβει την όρεξη, αλλά επιβραδύνει το μεταβολισμό και κουράζει το νευρικό σύστημα μακροπρόθεσμα. Οι καφέδες βοηθάνε πολύ την δίαιτα γιατί κάνουν τον μεταβολισμό να τρέχει αλλά θα καταντήσετε στο τρελοκομείο αν πίνετε όλη μέρα καφέδες. Τα κέντρα αδυνατίσματος ? 'Ασε αυτά. Επεμβάσεις ? Θεέ μου, μια φίλη μου έκανε αυτή την επέμβαση με το δαχτυλίδι πως διάολο την λένε και υποφέρει και το'χει μετανοιώσει και μου λέει σκέφτεται να το αφαιρέσει πάλι.
Το μυστικό της δίαιτας είναι μόνο η άσκηση και ο περιορισμός της ποσότητας του φαγητού. Το μέτρημα των θερμίδων είναι επίσης μια συνήθεια που μπορεί να σε στείλει στον νευρολόγο πολύ εύκολα. Ο άνθρωπος γεννήθηκε για να χαίρεται, και το φαί είναι μεγάλη απόλαυση, οπότε δεν μπορείς να κάνεις δίαιτα πάνω από λίγους μήνες. Μετά θα γίνουν πάλι τα ίδια όταν δεις την μακαρονάδα και σε πιάσει το στερητικό. Τσακίστε τις μακαρονάδες λοιπόν και ρίξτε το στην άσκηση, μια ώρα την ημέρα φτάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
DrStrangelove, μεγάααλες κουβέντες λες!!! Εύγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν μπορώ κουράστηκα άλλα και απο την άλλη πρέπει να συνεχείσω, ο οργανισμός μου ειναι παρθενικός σε δίαιτες κα και εγώ επίσεις, έχω φρικάρει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν μπορώ κουράστηκα άλλα και απο την άλλη πρέπει να συνεχείσω, ο οργανισμός μου ειναι παρθενικός σε δίαιτες κα και εγώ επίσεις, έχω φρικάρει:(

Ρε 'συ τι λες?
6 κιλα σε 15 μερες ειναι παραπανω απο καλα.
Ρωτα οποιον θελεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ρε 'συ τι λες?
6 κιλα σε 15 μερες ειναι παραπανω απο καλα.
Ρωτα οποιον θελεις!


εχω άλλα 15 στην καμπούρα μου ακόμα για να πάω στα 65 και έχω φρικάρει, και καλά εχω τώρα συμπαράσταση απο τον άντρα ότα σταματήσει εκεινος εγώ τι θα κάνω;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
εχω άλλα 15 στην καμπούρα μου ακόμα για να πάω στα 65 και έχω φρικάρει, και καλά εχω τώρα συμπαράσταση απο τον άντρα ότα σταματήσει εκεινος εγώ τι θα κάνω;:(

Γιατι να σταματησει? Κι εκεινος ειχες πει οτι εχει τα κιλακια του.. :confused:
Αλλα και να σταματησει, δεν μπορει να τρωει παλι του σκασμου γιατι θα ξανα παρει κιλα και μαλιστα, πολυ περισσοτερα απο οσα εχασε. :worry:

Περα απο αυτο ομως.. Προφανως εχεις καλο μεταβολισμο, και θα τα χασεις σχετικα ευκολα και τα υπολοιπα 15. Μην αγχωνεσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μη μασάς, έχεις χάσει πολλά. Μίλα με το διαιτολόγο σου για το Πάσχα και για το ότι κουράστηκες, μπας και σου δώσει μερικές μέρες χαλαρές... να συνέλθεις και να πάρεις ενέργεια!

Έχω ήδη κάνει το λάθος να μην ακούω το σώμα μου, που κουράζεται, ΜΙΛΑ του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν πάω σε διαιοτόγο Απλά σταμάτησα το βραδυνό και τα τσιμπίματα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα τσιμπήματα καλά έκανες και τα σταμάτησες.
Αλλά ααααν ενδιάμεσα πεινάς, τσίμπα ένα μήλο, κι όχι μία πίτσα με σοκολάτα.
Και το βράδυ, τρώγε. Χαλάρωνε στον καναπέ με τον καλό σου και μία σαλάτα... Θα σου κάνει καλό.

Τρώγε κάτι κάθε 5 ώρες, μην κοιμάσαι νηστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σωστο αυτο που λεει το Γιδι.
Επισης.. προσεχε τωρα που κανεις μονη σου διαιτα, τι τρως και τι οχι. ΟΛΕΣ οι τροφες ειναι απαραιτητες για τον οργανισμο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μόνο το λάχανο μου αρέσει και ο άντρας φωνάζει τον ανατριαζει ο θόρυβος, του θυμήζω λαγό:whistle:

δουλέυω σπαστό και τρώω γιαούρτι την ώρα της δουλειάς, ο χρόνος περιορισμένος για φαί για αυτό πεινάω τόσο γιατί τρώω όταν βρώ χρόνο και πάρα πολλύ μεγάλες ποσότητες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό επιβαρύνει το σώμα σου, καλό μου... το να είσαι νηστική και ξαφνικά να παραρτως... Απλά κόψε τα πολλά λιπαρά. Μία κουταλιά λάδι στο μεσημεριανό, μία στο βραδινό και τα υπόλοιπα λιπαρά φαγητά με προσοχή. Μην κόψεις, πχ, τυριά, αλλά τα πολύ βαριά τρώγε τα πιο λίγο και όποτε μπορείς να προτιμάς κότατζ, πχ, ή ανθότυρο!
Και τα λαχανικά θα δεις που θα σου αρέσουν, εγώ τα λάτρεψα έτσι!!!!!
ΔΕν είναι κακό το Πάσχα να μη χάσεις, αρκεί να μην είσαι ψυχικά κουρασμένη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εγω θελω να χασω κιλα βρε παιδια αλλα τα νευρα μου....εχω κολησει γμτ...
εχασα τα 2 πρωτα κιλα που ειναι τα υγρα μεσα σε μια βδομαδα και χαρηκα...μετα ομως....ΚΟΛΗΣΑ!!!!
καλα εγω ειμαι και ιδιαιτερη περιπτωση, θα τα χασω δυσκολα σχετικα γιατι ειμαι σε αγωγη με κορτιζονη οποτε καταλαβαινετε...:( :( :(
ο μεταβολισμος μου μπλοκαρε δλδ...δεν ξερω τι να κανω για να τον ενεργοποιησω.
καμια προταση κανεις για να βοηθησει εχει;
εχει ενα μηνα δεν τρωω γλυκα...το ψωμι το ελατωσα...γενικα δεν τρωω πολυ ρε παιδι μου...κι ομως...εκει η βελονα στη ζυγαρια... δεν λεει να κουνηθει.
τελικα πρεπει να αρχισω πεζοποριες κι εγω...εχω ακουσει κι αλλους που ειπαν οτι εχασαν πολλα κιλα ετσι... τωρα που θα στρωσει ο καιρος θα το εφαρμοσω σιγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, ο αθλητισμός πάντα βοηθάει. Ο μυϊκός ιστός μεταβολίζει πιο καλά από το λίπος, άρα... άσε το πόσο καις, με γυμναστική.
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος στη διατροφή σου;
Πώς τρως γνικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό επιβαρύνει το σώμα σου, καλό μου... το να είσαι νηστική και ξαφνικά να παραρτως... Απλά κόψε τα πολλά λιπαρά. Μία κουταλιά λάδι στο μεσημεριανό, μία στο βραδινό και τα υπόλοιπα λιπαρά φαγητά με προσοχή. Μην κόψεις, πχ, τυριά, αλλά τα πολύ βαριά τρώγε τα πιο λίγο και όποτε μπορείς να προτιμάς κότατζ, πχ, ή ανθότυρο!
Και τα λαχανικά θα δεις που θα σου αρέσουν, εγώ τα λάτρεψα έτσι!!!!!
ΔΕν είναι κακό το Πάσχα να μη χάσεις, αρκεί να μην είσαι ψυχικά κουρασμένη!!!


Βασικά τρώω κανονικό φαγητό το μεδιμέρι μέχρι να νοιώσω ότι πάω να φουσκώσω, δεν κόβω φαγητά με τίποτα, απλά μου λείπουν οι πίτσες και τα σουβλάκια το βράδυ, που ειναι εκείνη η ωραία εποχή που βρομοκοπούσαμε το βράδυ τζατζίκι:( :(
Δεν θέλω να κάνω εξαντλητική δίαιτα μόνο τα βραδυνά και την ποσότητα έκοψα και έχασα άλλα φένοντε σταγόνα σε αυτά που πρέπει να φύγουν:(

Ξεκίνησα 85 και τώρα ειμαι 79 πρέπει να φτάσω έστω άν δεν αντέξω τα 70κάτι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Καλά, ο αθλητισμός πάντα βοηθάει. Ο μυϊκός ιστός μεταβολίζει πιο καλά από το λίπος, άρα... άσε το πόσο καις, με γυμναστική.
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος στη διατροφή σου;
Πώς τρως γνικά;

διαιτολογος τελειωσες γιδακι μου; εγω εχω και συνεργασια με διαιτολογο να φανταστεις ...και παλι...τζιφος τα κιλα!!!
βοηθηστε ρε παιδια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, το να μην τρως σουβλάκια το βράδυ, είναι καλή συνήθεια, για την υπόλοιπη ζωή σου!!
Ή, ρε παιδί μου, από το να σαλτάρεις και μετά να σου βγει η αντίδραση στο φαΐ, κάντο μια μέρα! Φάε το μεσημέρι μία σαλατούλα και το βράδυ παράγγειλε το σουβλάκι σου!!

Αλλά θα το δεις, συνήθεια είναι... Εμένα πιο πολύ μου λείπει το σουβλάκι λόγω ξενιτιάς, παρά λόγω γεύματος. Και οι πίτσες τα ίδια, άσε που οι έτοιμες κι από παραγγελία, είναι θάνατος έτσι κι αλλιώς... Άλλο πράγμα η ιταλική πίτσα, πολύ ελαφρύ και φίνο πράγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κοίτα, το να μην τρως σουβλάκια το βράδυ, είναι καλή συνήθεια, για την υπόλοιπη ζωή σου!!
Ή, ρε παιδί μου, από το να σαλτάρεις και μετά να σου βγει η αντίδραση στο φαΐ, κάντο μια μέρα! Φάε το μεσημέρι μία σαλατούλα και το βράδυ παράγγειλε το σουβλάκι σου!!

Αλλά θα το δεις, συνήθεια είναι... Εμένα πιο πολύ μου λείπει το σουβλάκι λόγω ξενιτιάς, παρά λόγω γεύματος. Και οι πίτσες τα ίδια, άσε που οι έτοιμες κι από παραγγελία, είναι θάνατος έτσι κι αλλιώς... Άλλο πράγμα η ιταλική πίτσα, πολύ ελαφρύ και φίνο πράγμα!

Αχχχχ σουβλάκια δηλαδή αντί 3-4 το βράδυ να φάω 2-3; πές ναιιιιιιιι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top