Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
διαιτολογος τελειωσες γιδακι μου; εγω εχω και συνεργασια με διαιτολογο να φανταστεις ...και παλι...τζιφος τα κιλα!!!
βοηθηστε ρε παιδια...:(

Δεν έχω καμία σχέση με διαιτολογία. Είμαι άσχετη, το λέω...
αλλά έχω κάνει διατροφή με διατροφολόγο, για να μάθω να τρώω σωστά... και πολλές συζητήσεις... σε μία περίοδο που έκανα εντατικά και αθλητισμό και προπονητολογία.
Επίσης έχω περάσει κι από διατροφικές διαταραχές, άρα έπρεπε να μάθω πράγματα για τη διατροφή, να το ξ επεράσω.

Ο διαιτολόγος σου τι λέει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
3-4 σουβλακια? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Αχχχχ σουβλάκια δηλαδή αντί 3-4 το βράδυ να φάω 2-3; πές ναιιιιιιιι:worry:

γιδακι οταν η μανια λεει σουβλακια εννοει σαντουιτς να το ξερεις αυτο...
2-3 σαντουιτς εννοει θελει να φαει....:P :P :P :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχχχχ σουβλάκια δηλαδή αντί 3-4 το βράδυ να φάω 2-3; πές ναιιιιιιιι:worry:

ΛΟΛ!!

Ε, όχι 3-4... ένα δε σου φτάνει δηλαδή;
Ένα σουβλάκι (πίτα δε λες;) και συμπλήρωσε με μία μεγάλη σαλάτα!!
Ή με ένα καλαμάκι και λίγο τζατζίκι... εν ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
3-4 σουβλακια? :confused:


Με απο όλα δεν κατάλαβα που ειναι το πρόβλημά; εδώ πέρναμε 1 το βράδυ απο μια δωδεκάρα πίτσα με χωντρό ζημάρι και όταν δεν μπορούσε να φάει τα έτρωγα εγώ για συμπλήρωμα της δικής μου:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Sandwich??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ΛΟΛ!!

Ε, όχι 3-4... ένα δε σου φτάνει δηλαδή;
Ένα σουβλάκι (πίτα δε λες;) και συμπλήρωσε με μία μεγάλη σαλάτα!!
Ή με ένα καλαμάκι και λίγο τζατζίκι... εν ανάγκη.

Τι ένα χωρίς πίτα;:worry: :worry: :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένα με πίτα! Σουβλακόψωμο, σουβλάκι γεμιστό, με πίτα και ντομάτα και κρεμμύδι... πώς το λέμε; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
γιδακι για μενα δεν εχεις καμια συμβουλη; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
γιδακι για μενα δεν εχεις καμια συμβουλη; :(

Μα γι' αυτό σε ρώτησα, τι λέει ο διαιτολόγος σου, που έχεις κολλήσει...
Και περίπου τι τρως...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Μα γι' αυτό σε ρώτησα, τι λέει ο διαιτολόγος σου, που έχεις κολλήσει...
Και περίπου τι τρως...;

μου λεει υπομονη... απ την κορτιζονη μπλοκαρε ο μεταβολισμος... :(
το πρωι τρωω παντα γιατι θα μου ρημαξει το στομαχι η κορτιζονη αν την παρω νηστικη... τρωω κελογκς με γαλα η γαλα σκετο...αναλογα τη διαθεση...
μετα στη δουλεια κανενα φρουτο...το μεσημερι το φαγητο μου...προσπαθω να μην τρωω ψωμι...μονο αν ειναι λαδερο η σουπα...και το βραδυ τις περισσοτερες φορες δεν τρωω τπτ...αν φαω θα ναι κανενα γιαουρτακι η καμια σαλατα... τα χω παρει στο κρανιο μιλαμε...η βελονα κολημενη!!! Α ξεχασα να σημειωσω οτι δεν τρωω καθουλου αλατι και ζαχαρη γιατι σε πρηζει η κορτιζονη μ αυτα. τα κιλα τα εβαλα μεσα σε 6 μηνες στην αρχη επαιρνα μεγαλες δοσεις και ειχα πεσει με τα μουτρα στα γλυκα..εμ...αφου μου ειχε ανοιξει η ορεξη πολυ τι να κανω; και ειχα πρηστει πααααααρα πολυ στο προσωπο τα χριστουγεννα ημουν αστα να πανε...απο τοτε που σταματησα τα γλυκα ξεπρηστηκα αρκετα...αλλα εχω ακομη μαγουλακια και κοιλιτσες... να σημειωσω...την κορτιζονη θα την παιρνω για παντα!!! αρα για παντα δεν προκειται να ξαναφαω γυρο...πιτσες...κλπ...κλπ...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, δεν είμαι ειδική, αλλά η κορτιζόνη δε βοηθάει όντως.
Μήπως να ρωτούσες γιατρό, πχ ενδοκρινολόγο; Είναι οι κατάλληλοι, για να διορθώσουν το μεταβολισμό σου...
Απλά ρώτησα, γατί κι εγώ έκανα λάθη...
Πχ έτρωγα δημητριακά με γάλα, αλλά δε συνειδητοποιούσα ότι έτρωγα τόσα, που ξέφευγα. Δεν ένιωθα ότι έτρωγα πολύ, αλλά αν σκεφτείς ότι μισο φλυτζάνι (30 γρ) είναι ήδη 100 θερμίδες... Γι' αυτό πλέον προσέχω και τα τρώω με γιαούρτι, αντί με γάλα. Με κρατάει περισσότερο.
Ή, πχ, οι ξηροί καρποί είναι λιπαρό πράγμα...

Λαδερά δεν πολυτρώω, ή αν φάω, το βράδυ θα φάω γιαουρτάκι με φρούτα ή κάτι ελαφρύ...

Αλλά, πραγματικά, η κορτιζόνη είναι περίπλοκο πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Χμ, δεν είμαι ειδική, αλλά η κορτιζόνη δε βοηθάει όντως.
Μήπως να ρωτούσες γιατρό, πχ ενδοκρινολόγο; Είναι οι κατάλληλοι, για να διορθώσουν το μεταβολισμό σου...
Απλά ρώτησα, γατί κι εγώ έκανα λάθη...
Πχ έτρωγα δημητριακά με γάλα, αλλά δε συνειδητοποιούσα ότι έτρωγα τόσα, που ξέφευγα. Δεν ένιωθα ότι έτρωγα πολύ, αλλά αν σκεφτείς ότι μισο φλυτζάνι (30 γρ) είναι ήδη 100 θερμίδες... Γι' αυτό πλέον προσέχω και τα τρώω με γιαούρτι, αντί με γάλα. Με κρατάει περισσότερο.
Ή, πχ, οι ξηροί καρποί είναι λιπαρό πράγμα...

Λαδερά δεν πολυτρώω, ή αν φάω, το βράδυ θα φάω γιαουρτάκι με φρούτα ή κάτι ελαφρύ...

Αλλά, πραγματικά, η κορτιζόνη είναι περίπλοκο πράγμα...

ειναι οντως...
χανονται πολυ δυσκολα τα κιλα απο κορτιζονη....
πρεπει να τρως σαν το κουνελι για να τα χασεις...και να εχεις μποοοοοοοοοοοοολικη υπομονη... τεσπα...δεν μπορω να κανω κι αλλιως...απλα υπομονη!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγά πάντως θα ρωτούσα ενδοκρινολόγο.
Εδώ γνωστή μου διαιτολόγος και πήρε, μέσα σε δέκα μέρες, που έπαιρνε κορτιζόνη... γενικά ξέρω ότι παίρνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Εγά πάντως θα ρωτούσα ενδοκρινολόγο.
Εδώ γνωστή μου διαιτολόγος και πήρε, μέσα σε δέκα μέρες, που έπαιρνε κορτιζόνη... γενικά ξέρω ότι παίρνεις...

τι σχεση εχει ρε συ γιδακι ο ενδοκρινολογος με το μεταβολισμο;:confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο πλέον κατάλληλος είναι!!!

Ειδικά σε μία τέτοια περίπτωση, όπου εμπλέκονται ορμόνες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κορίτσια όταν περιμένουμε το ρώσικο στρατό πόσα κιλά πέρνουμε που φέυγουν; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ χαλαρά ενάμισι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ χαλαρά ενάμισι...


Αρά δεν χάλασε η δίαιτα; ποτέ δεν μετριώμουν και τώρα που κάνω δίαιτα και περιμένω κόλησα, άρα ειναι φυσιολογικό έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top