Βγαίνετε πάντα μαζί με τον/την σύντροφό σας;

Πόσες φορές βγαίνετε μόνοι/ες σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Σεν πάω πουθενά χωρίς εκέινη/νο :inlove:

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Μια φορά τον μήνα καλά ειναι

    Ψήφοι: 8 9.9%
  • 2 φορές με τρείς ειναι αρκετές

    Ψήφοι: 15 18.5%
  • 6-7 φορές για να ξεδώσω

    Ψήφοι: 7 8.6%
  • 3 φορές την εβδομάδα περίπου

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Κουμπάκιας όποτε κάτσει....

    Ψήφοι: 16 19.8%
  • Δεν είναι στο χέρι μας :(

    Ψήφοι: 7 8.6%

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το νέο θέμα άρχισε με μία φίλη που μου ειπε ότι δεν μπορεί να ειναι πάντα με τον σύντροφό της και ότι θέλει αέρα στην σχέση της.....


Εγώ πάλι ειμαι της άποψης ότι όπου πάω πάω πάντα με τον άντρα μου, δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ να βγαίνω ξεχωριστά απο τον σύντροφο, το θεωρώ περίεργό και ανούσιο:whistle: Υποτήθετε ότι όταν παντρέυεσαι κάποιον τον παντρέυεσε για να εισαι μαζί του.

Τι γνώμη έχετε για την έξωδο μόνοι σας χωρίς τον/την σύντροφό; πια η θέση σας; πώς νοιώθετε για αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για την έξωδο μόνοι σας χωρίς τον/την σύντροφό; πια η θέση σας;

Επιβάλλεται!;) (από καιρού εις καιρόν!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ, εμας οι περισσοτερες παρεες μας ειναι κοινες (ημασταν φιλοι πριν γινουμε ζευγαρι) οποτε συνηθως μαζι. Βεβαια, αν βαριεμαι εγω η αυτος θα βγει ο αλλος μονος του με την παρεα!

Επισης, επειδη μενουμε σε εστιες, ειμαστε ολοι πολυ κοντα οποτε ειναι πιο ευκολο...

εντιτ: Και εμεις κοιμομαστε μαζι καθε βραδυ, αλλα οπως ειπα και πριν μενουμε σχεδον διπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν με εκφράζουν οι απαντήσεις που έχεις δώσει στη δημοσκόπηση...
Εμείς κοιμόμαστε κάθε βράδυ μαζί (δε μένουμε μαζί) εκτός Τρίτης, που έχει πρόβες... και ίσως και κανένα Σαββατοκύριακο, αν πάει στο πατρικό του να κάνει μουσική...

Κι εγώ έχω ανάγκη να μένω πού και πού μόνη μου, να κάνω πράγματα για μένα ή για το σπίτι μου... Άρα τουλάχιστον ένα ή και δύο βράδια την εβδομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν εισασταν παντρεμένοι; πάλι θα βγαίνατε μόνοι; :hmm:

Δεν ειμαι φρικίο έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τι εννοείς βρε Μάνια;
Οπου πηγαίνεις και όποτε πηγαίνεις κάπου, πηγαίνεις μόνο μαζί του; :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Δεν σε κουράζει αυτό;:confused:
Πόσο χαίρομαι που με επιβαιβεώνετε κάθε φορά (όχι οτι χρειαζόταν δηλαδή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε εμένα με εκφράζουν οι απαντήσεις της δημοσκόπησης, μιας και δεν είναι στο χέρι μας το κάθε πότε θα βγαίνουμε μαζί (μένουμε σε διαφορετικές πόλεις). Όταν πάντως μένουμε μαζί, μέχρι τώρα δεν διανοούμαστε να βγούμε χωριστά. Μια φορά μόνο έχει τύχει αυτό, που πήγε σε ένα κλάμπ με ένα φίλο του, επειδή εγώ σιχαίνομαι τα κλάμπ και ο φίλος του είναι μπάκουρος και μια κοπέλα στην παρέα θα μείωνε τις πιθανότητες του να βρει επιτέλους γκόμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τι εννοείς βρε Μάνια;
Οπου πηγαίνεις και όποτε πηγαίνεις κάπου, πηγαίνεις μόνο μαζί του; :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Δεν σε κουράζει αυτό;:confused:
Πόσο χαίρομαι που με επιβαιβεώνετε κάθε φορά (όχι οτι χρειαζόταν δηλαδή).

Δεν κατάλαβες κάτι ούτε εκείνος μπορεί χωρίς εμένα, δεν υποχρεώνει κανένας να μείνεις μέσα απλά κανένας απο τους δύο δεν νοιώθει όλοκληρωμένος χωρίς τον άλλο.


Δεν έπιασα τα σκούρα τι υπονοείς; τι επιβεβαίωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι εννοείς βρε Μάνια;
Οπου πηγαίνεις και όποτε πηγαίνεις κάπου, πηγαίνεις μόνο μαζί του; :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Δεν σε κουράζει αυτό;:confused:
Πόσο χαίρομαι που με επιβαιβεώνετε κάθε φορά (όχι οτι χρειαζόταν δηλαδή).

Πειρατη, ο καθενας κανει αυτο που τον γεμιζει. Εσυ μπορει να φρικαρεις στη σκεψη, καποιος αλλος να μη βρισκει λογο να κανει κατι χωρις τον αγαπημενο του. Ειδικα αν το προγραμμα και των δυο ειναι φορτωμενο και ο ελευθερος χρονος λιγος, ειναι λογικο να θελουν να τον περνανε μαζι! Αν εσυ ψαχνεις επιβεβαιωση για το οτι σχεση=δυστυχια και καταπιεση, δεν νομιζω οτι θα την βρεις στη σχεση της Μανιας. (Απο οτι εχω καταλαβει εστω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν κάποιος απο τους κυρίους να άλλαξει την δημοσκόπηση παρακαλώ, άς την αλλαξει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τίποτα, άστο αυτό είναι δικό μου.
Πάντως εγώ δεν θα άντεχα να έβγαινα, ή να κοιμόμουν, ή να έμενα, ή να έκανα οτιδήποτε άλλο, μόνο με ένα άτομο.
Μου φαίνεται απίστευτα ανιαρό, βαρετό, και άδικο ως προς τους άλλους/άλλες φίλους και φίλες.



io-io, δεν έιχα καμία πρόθεση να θίξω τη σχέση της Μάνιας ή την οποιαδήποτε σχέση.
Προσωπικές μου απόψεις μεταφέρω μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τίποτα, άστο αυτό είναι δικό μου.
Πάντως εγώ δεν θα άντεχα να έβγαινα, ή να κοιμόμουν, ή να έμενα, ή να έκανα οτιδήποτε άλλο, μόνο με ένα άτομο.
Μου φαίνεται απίστευτα ανιαρό, βαρετό, και άδικο ως προς τους άλλους/άλλες φίλους και φίλες.
Μα δεν είπε κανείς μας αυτό. Τουλάχιστον εγώ αυτό που είπα είναι ότι όταν βγαίνω με φίλους και μπορεί να έρθει και ο σύντροφος μου, έρχεται και αυτός. Το ίδιο και με τους δικούς του φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τίποτα, άστο αυτό είναι δικό μου.
Πάντως εγώ δεν θα άντεχα να έβγαινα, ή να κοιμόμουν, ή να έμενα, ή να έκανα οτιδήποτε άλλο, μόνο με ένα άτομο.
Μου φαίνεται απίστευτα ανιαρό, βαρετό, και άδικο ως προς τους άλλους/άλλες φίλους και φίλες.

Μα, δεν εισαι μονο με ενα ατομο. Απλα οταν βγαινεις, ειναι και εκεινο το ατομο μαζι σου.

Δεν προσπαθω να σε μεταπεισω, απλα λεω οτι το "Εγω δεν θα αντεχα" δεν σημαινει "Ουτε οι αλλοι αντεχουν, απλα καταπιεζονται".

Τα θελω του καθε ανθρωπου ειναι διαφορετικα!

εντιτ: Και δεν θεωρησα οτι προσπαθεις να θιξεις καποιον. Απλα ειπα οτι δεν νομιζω η σχεση της Μανιας να ειναι σχεση καταπιεσης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μα δεν μηλάμε για ένα άτομο λέμε ότι βγαίνουμε με παρέες και κάνουμε σπόρ ταξίδια βόλτες διασκεδάσεις δειπνα άλλα πάντα μαζί άλλο να δουλέυω και να πάει στους γονείς του άλλα και που του το λέω μου λέει που να πάω χωρίς εσένα:)

Αν τον καταπίεζα θα πήγενε με κάθε ευκερία εξάλου μια μέρα μάλλον μισή χωριστήκαμε για να πάω λέρο και δεν άντεξε και ήρθε νορίτερα, παράτησε δουλειά και ήρθε σε μένα, δεν καταπιέζει κανένας κανέναν απλά ειναι στην φύση μας να ειμαστε πάντα μαζι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα, δεν εισαι μονο με ενα ατομο. Απλα οταν βγαινεις, ειναι και εκεινο το ατομο μαζι σου.

Δεν προσπαθω να σε μεταπεισω, απλα λεω οτι το "Εγω δεν θα αντεχα" δεν σημαινει "Ουτε οι αλλοι αντεχουν, απλα καταπιεζονται".

Τα θελω του καθε ανθρωπου ειναι διαφορετικα!
Φυσικά και είναι διαφορετικά.:)
Οχι μόνο διαφορετικά, αλλά και αποδεκτά.:)
Ούτε κι εγώ θέλω να μεταπείσω κανέναν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Φυσικά και είναι διαφορετικά.:)
Οχι μόνο διαφορετικά, αλλά και αποδεκτά.:)
Ούτε κι εγώ θέλω να μεταπείσω κανέναν.:)



Ωραια!:)
Συζητηση κανουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα δεν μηλάμε για ένα άτομο λέμε ότι βγαίνουμε με παρέες και κάνουμε σπόρ ταξίδια βόλτες διασκεδάσεις δειπνα άλλα πάντα μαζί άλλο να δουλέυω και να πάει στους γονείς του άλλα και που του το λέω μου λέει που να πάω χωρίς εσένα:)

Αν τον καταπίεζα θα πήγενε με κάθε ευκερία εξάλου μια μέρα μάλλον μισή χωριστήκαμε για να πάω λέρο και δεν άντεξε και ήρθε νορίτερα, παράτησε δουλειά και ήρθε σε μένα, δεν καταπιέζει κανένας κανέναν απλά ειναι στην φύση μας να ειμαστε πάντα μαζι:redface:
Μα ούτε κι εγώ εννοώ για ένα άτομο.
Το ίδιο που λέει η Μάνια εννοώ κι εγώ, αλλά χωρίς το στάνταρ άτομο πάντα μαζί.
Δηλαδή Μάνια, αν δεν είναι ο δικός σου μαζί, δεν κάνεις ταξίδια, δείπνα, σπορ, διασκεδάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μα ούτε κι εγώ εννοώ για ένα άτομο.
Το ίδιο που λέει η Μάνια εννοώ κι εγώ, αλλά χωρίς το στάνταρ άτομο πάντα μαζί.
Δηλαδή Μάνια, αν δεν είναι ο δικός σου μαζί, δεν κάνεις ταξίδια, δείπνα, σπορ, διασκεδάσεις;


οχι δεν μπορώ όταν ειμαι μακρυά του αποσυντονίζομαι το ίδιο και εκείνος, δεν μπορεί να πάει κάπου χωρίς εμένα (δεν ειναι σκύλος)ερωτευμένος ειναι μαζί μου το ίδιο και γώ, γιατί εξάλου τα νέα ζευγάρια δεν πάνε για καφέ χωριστα ή τηλεφωνιούντε συνέχεια και όχι κάποιο ζευγάρι που ειναι παντρεμένο κοντα στα 4 χρόνια; τηλεφωνιώμαστε 4 φορές το πρωί για να δεί και να δώ πώς πάει, μαζί χαζέβουμε τον κόλο μιας γκόμενας μαζι τα πάντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top