Βγαίνετε πάντα μαζί με τον/την σύντροφό σας;

Πόσες φορές βγαίνετε μόνοι/ες σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Σεν πάω πουθενά χωρίς εκέινη/νο :inlove:

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Μια φορά τον μήνα καλά ειναι

    Ψήφοι: 8 9.9%
  • 2 φορές με τρείς ειναι αρκετές

    Ψήφοι: 15 18.5%
  • 6-7 φορές για να ξεδώσω

    Ψήφοι: 7 8.6%
  • 3 φορές την εβδομάδα περίπου

    Ψήφοι: 14 17.3%
  • Κουμπάκιας όποτε κάτσει....

    Ψήφοι: 16 19.8%
  • Δεν είναι στο χέρι μας :(

    Ψήφοι: 7 8.6%

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που δεν θεωρώ τη σχέση μου συνηθισμένη και στερεότυπη, δεν θα με βοηθήσει μια συμβουλή που προορίζεται για τέτοιες σχέσεις.

Μπορεις να το εξηγησεις λιγο περισσοτερο αυτο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γουατ?!
Παρερμηνευσα τι με το "χε"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α και ":):)" γιατι αν δεν το παιζουμε κουλ δε λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Αν θεωρείς οτι παρερμήνευσα την απάντηση σου, εξήγησε μου τι εννοούσες εσύ με το "χε!".
2. Απο πότε τα :) :) σε κάνουν κουλ; Να τα βάζω συχότερα τότε, τσάμπα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λοιπόν παρακολουθώ ώρα την κουβεντούλα και πιστεύω το καλύτερο είναι να μπορείς με ευκολία να μεταπηδάς από τη μια κατηγορία στην άλλη.:) :)
Το ιδανικό -γιατί όχι- είναι να έχεις τόσο καλή σχέση με το φίλο σου που να μπορείς να μοιραστείς τα περισσότερα μαζί του. Στο κάτω-κάτω όλες οι σχέσεις περνάνε από την κατάσταση "μέλια" η οποία μπορεί να διαρκέσει από μερικούς μήνες μέχρι και χρόνια, σωστά;
Μπορεί να γνωριστήκατε εξ αιτίας κάποιου κοινού hobby ή στη δουλειά και η ζωές σας να είναι έτσι κι αλλιώς δεμένες με αυτές τις καθημερινες καταστάσεις.
Το θέμα είναι οταν καταλάβεις ότι η σχέση χρειάζεται την ανάσα της να μπορείς με σιγουριά και εμπιστοσύνη να περάσεις στην άλλη πλευρά και να βγεις και μόνος σου ή να αφήσεις το άλλο σου μισό να κάνει το ίδιο. Εκεί είναι η διαφορά για μένα. Να σ'αρέσει να κάνετε πράγματα μαζί αλλά όταν παρουσιαστεί η επιθυμία να βγει ο άλλος μόνος του, να μπορείς να ξέρεις ότι όλα συνεχίζουν να είναι οκ. :) :)

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι θέλω να πω, γιατί έχω μπει σε "κουτουλάω mode" και πάω προς το κρεβάτι μου... :) :)

Δείχνω αρκετά cool με τα smiliακια μου? :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εντελως :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως κι επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω μου φαίνεται αδιανόητο να κάνω διακοπές χωρίς εκείνον ή εκείνος χωρίς εμένα.. Αδιανόητο όμως! Λέτε να πρέπει να το ψάξω; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πάντως κι επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω μου φαίνεται αδιανόητο να κάνω διακοπές χωρίς εκείνον ή εκείνος χωρίς εμένα.. Αδιανόητο όμως! Λέτε να πρέπει να το ψάξω; :confused:


Το θέμα ειναι τι θές πραγματικά εσύ:)
Για να μην το διανοήσε συμένει ότι περνάς καλά; ή ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάτε μαζί;

θα συμφωνήσω με Isiliel και με τα μέλια, δεν έχω καταλάβει κάτι τον καιρό που όλοι ειχαμε τα μέλια τα πολλά ξεκολούσατε; τι άλλαξε και θέλετε ανάσες ενώ τον καιρό που υπήρχαν τα μέλια δεν ειχατε πρόβλημα να εισαστε μαζί και μετά θέλετε ανάσες;
Και κάτι άλλο τι παραπάνω θα πούμε με τον φίλο που δεν μπορούμε να πούμε με τον σύντροφό; τι τον επιλέγουμε άν δεν μπορούμε να συνενωηθούμε;

Εγώ έχω ένα κάλό, έχω την μισή Ρόδο για παρέα άλλα όλοι θέλουν τον άντρα μου μαζί, λένε τα πάντα στον άντρα μου και μάλιστα του ζητάνε συμβουλές απο εκείνον που ξέρει περισότερο τους άντρες. Οι φίλοι του μου ζητάνε συμβουλές σαν γυναίκα και ξέρουν ότι απευθήνοντε σε ένα φίλο που γνωρίζει τα γυναικεία θέματα καλύτερα απο εκείνους, θα με συμβουλευτούν για την κοπέλα τους και θα με ρωτήσουν τι λάθος έκαναν στο κρεββάτι με την κοπέλα τους και έρχοντε την επόμενη και με ευχαριστούν.

Δεν υπάρχουν γυναικεία προβλήματα και αντρικά υπάρχουν ανθρώπινα και δεν δέχομαι να ειμαστε χωριστά επιδή το ζήτησε(που δεν το ζήτησε) κάποιά/ος φίλος. Δεν έχω κάτι να κρύψω και ούτε θα το κάνω απο τον σύντροφό μου, εξάλου οι φίλοι έρχοντε και παρέρχοντε οι άνθρωποι όμως που πραγματικά μας αγαπάνε και μας νοιάζοντε έιναι εδώ και θα παραμήνουν;) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Το θέμα ειναι τι θές πραγματικά εσύ:)
Για να μην το διανοήσε συμένει ότι περνάς καλά; ή ότι ΠΡΕΠΕΙ να πάτε μαζί;

θα συμφωνήσω με Isiliel και με τα μέλια, δεν έχω καταλάβει κάτι τον καιρό που όλοι ειχαμε τα μέλια τα πολλά ξεκολούσατε; τι άλλαξε και θέλετε ανάσες ενώ τον καιρό που υπήρχαν τα μέλια δεν ειχατε πρόβλημα να εισαστε μαζί και μετά θέλετε ανάσες;
Και κάτι άλλο τι παραπάνω θα πούμε με τον φίλο που δεν μπορούμε να πούμε με τον σύντροφό; τι τον επιλέγουμε άν δεν μπορούμε να συνενωηθούμε;

Εγώ έχω ένα κάλό, έχω την μισή Ρόδο για παρέα άλλα όλοι θέλουν τον άντρα μου μαζί, λένε τα πάντα στον άντρα μου και μάλιστα του ζητάνε συμβουλές απο εκείνον που ξέρει περισότερο τους άντρες. Οι φίλοι του μου ζητάνε συμβουλές σαν γυναίκα και ξέρουν ότι απευθήνοντε σε ένα φίλο που γνωρίζει τα γυναικεία θέματα καλύτερα απο εκείνους, θα με συμβουλευτούν για την κοπέλα τους και θα με ρωτήσουν τι λάθος έκαναν στο κρεββάτι με την κοπέλα τους και έρχοντε την επόμενη και με ευχαριστούν.

Δεν υπάρχουν γυναικεία προβλήματα και αντρικά υπάρχουν ανθρώπινα και δεν δέχομαι να ειμαστε χωριστά επιδή το ζήτησε(που δεν το ζήτησε) κάποιά/ος φίλος. Δεν έχω κάτι να κρύψω και ούτε θα το κάνω απο τον σύντροφό μου, εξάλου οι φίλοι έρχοντε και παρέρχοντε οι άνθρωποι όμως που πραγματικά μας αγαπάνε και μας νοιάζοντε έιναι εδώ και θα παραμήνουν;) :) :) :)

δεν αλλαζει κατι μανια μου....
αν απο την αρχη της σχεσης σου -ακομη κι αν ειστε στα μελια- εισαι ετσι δλδ να κανεις πραγματα και μονος σου, ετσι θα συνεχισεις να εισαι ακομη κι οταν φυγουν τα μελια ;)
δεν εχει να κανει δλδ με το οτι αλλαξε κατι στο πως αισθανεται ο καθενας απο τους δυο μεσα στη σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν αλλαζει κατι μανια μου....
αν απο την αρχη της σχεσης σου -ακομη κι αν ειστε στα μελια- εισαι ετσι δλδ να κανεις πραγματα και μονος σου, ετσι θα συνεχισεις να εισαι ακομη κι οταν φυγουν τα μελια ;)
δεν εχει να κανει δλδ με το οτι αλλαξε κατι στο πως αισθανεται ο καθενας απο τους δυο μεσα στη σχεση.

Ωραία εσύ μπορέι έτσι υπάρχουν όμως πολλοι που στις αρχές θέλανε εγχήριση για να ξεκολήσουν το χέρια τους, και μην μου πείς ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Ωραία εσύ μπορέι έτσι υπάρχουν όμως πολλοι που στις αρχές θέλανε εγχήριση για να ξεκολήσουν το χέρια τους, και μην μου πείς ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι:worry:

εγω προσωπικα δεν εχω γνωρισει ζευγαρι που να τα κανει ολα μα ολα μαζι....
η δικη σου περιπτωση ειναι η πρωτη που ακουω...κι αν σκεφτεις οτι εχουμε πολλους φιλους που ειναι ζευγαρια..οι πιθανοτητες να βρεις ευκολα ενα ζευγαρι ετσι οπως ειστε εσεις ειναι πολυ λιγες πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.:)

Σίγουρα το ήξερες ήδη αυτό και είναι και αναμενόμενο. Κι εγώ έτσι έλεγα στα 20 μου! :redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σίγουρα το ήξερες ήδη αυτό και είναι και αναμενόμενο. Κι εγώ έτσι έλεγα στα 20 μου! :redface::)


Μόνο εγώ ειμαι αυτή που βγαίνω πάντα με τον σύντροφό μου και ειμαι 25 χρονών και παντρεμένη δεν ειμαι κανένα κοριτσάκι που απλά εχει σχέση μην το ξεχνάμε αυτό, άν ειμουν φρέσκια δεν θα μηλούσα ειμαι κοντά στα 4 χρόνια παντρεμένη και έπρεπε να είμουν ήδη αλλαγμένη. κανω λάθος;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Τώρα που το θέμα έπιασε 10 σελίδες, μπορώ να πω οτι με ασφάλεια παρατήρησα οτι αυτοί που είναι υπέρ του "βγαίνω πάντα με τη σχέση μου", είναι και οι μικρότεροι σε ηλικία.:)
Σωστός ο πειρρατής;) :clapup:

εξάλου οι φίλοι έρχοντε και παρέρχοντε οι άνθρωποι όμως που πραγματικά μας αγαπάνε και μας νοιάζοντε έιναι εδώ και θα παραμήνουν;) :) :) :)

Δηλαδή mania οι τσεκαρισμένοι φίλοι δεν μας αγαπάνε? :worry: :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μόνο εγώ ειμαι αυτή που βγαίνω πάντα με τον σύντροφό μου και ειμαι 25 χρονών και παντρεμένη δεν ειμαι κανένα κοριτσάκι που απλά εχει σχέση μην το ξεχνάμε αυτό, άν ειμουν φρέσκια δεν θα μηλούσα ειμαι κοντά στα 4 χρόνια παντρεμένη και έπρεπε να είμουν ήδη αλλαγμένη. κανω λάθος;:worry:

Όλοι οι κανόνες έχουν τις εξαιρέσεις τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κάποτε που είχα κολλήσει σαν βδέλλα πάνω στον άντρα μου και ήθελα να είμαι συνεχώς μαζί του, όχι από ζήλεια αλλά από υπερβολικό ...έρωτα μου είπε κάτι που μου έκανε κλικ τότε:

"Αν είμαστε συνέχεια μαζί και βιώνουμε από κοινού τις ιδιες εμπειρίες, σε λίγο καιρό, τι καινούργιο θα έχουμε να μοιραζόμαστε".

Τότε με βοήθησε πολύ αυτό να αποκτήσω δικά μου ενδιαφέροντα και ήταν ένα πολύ υγειές σημείο της σχέσης. Κάναμε και μαζί πράγματα αλλά έκανε και ο καθένας τα δικά του χωριστά και έπειτα ανταλλάσαμε εντυπώσεις! :)

+1 :thumbup:
(Οσο κι να θελεις να εισαι με καποιον, καποια στιγμη θα βαρεθεις αν κανεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ μαζι του..)

Πάντως κι επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω μου φαίνεται αδιανόητο να κάνω διακοπές χωρίς εκείνον ή εκείνος χωρίς εμένα.. Αδιανόητο όμως! Λέτε να πρέπει να το ψάξω; :confused:

Ενταξει, κι εμενα ισχυει αυτο για τις διακοπες.
Το εχω κανει μια φορα (ναι, η γαιδουρα. εφυγα ενω εκεινος δεν ειχε αδεια) και ενταξει.. Μετα μου φαινοταν καπως.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top