Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κι εαν θυμηθω τα χοντροκομμενα κιτρινα μποτακια τυπου "Τιμπερλαντ", που τα φορουσαν οι εργατες στις Η.Π.Α και εμεις στα νιατα μου τα χρυσοπληρωναμε για ειμαστε "ιν"....θα θα αρχισω να με κυνηγαω, εστω και με καθυστερηση 15 χρονων!:P

μπιαχ, εγώ αντιθέτως ποτέ δεν φόρεσα αυτά τα απαίσια κίτρινα χοντροπάπουτσα. Ούτε τίμπερλαντ γενικά έχω φορέσει ποτέ στη ζωή μου. Αυτά τα κίτρινα ακόμα τα φοράνε πολλοί και μάλιστα μεγάλοι, πάνω από 40 χρονών. Αυτό που με αηδιάζει επίσης είναι αυτό το καφέ δέρμα που έχουν πάνω πάνω και κάνει contrast με το κίτρινο, σκέτη αηδία. Επειδή έβλεπα στο δρόμο μόνο τέτοια, όπως και τώρα βλέπω μόνο all star, δεν ακολουθώ. Σιχαμένη η ομοιομορφία. Αμερικανιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μπιαχ, εγώ αντιθέτως ποτέ δεν φόρεσα αυτά τα απαίσια κίτρινα χοντροπάπουτσα. Ούτε τίμπερλαντ γενικά έχω φορέσει ποτέ στη ζωή μου. Αυτά τα κίτρινα ακόμα τα φοράνε πολλοί και μάλιστα μεγάλοι, πάνω από 40 χρονών. Αυτό που με αηδιάζει επίσης είναι αυτό το καφέ δέρμα που έχουν πάνω πάνω και κάνει contrast με το κίτρινο, σκέτη αηδία. Επειδή έβλεπα στο δρόμο μόνο τέτοια, όπως και τώρα βλέπω μόνο all star, δεν ακολουθώ. Σιχαμένη η ομοιομορφία. Αμερικανιές.

Τουλαχιστον τα All Star δεν ειναι χοντροκομμενα, μια χαρα δειχνουν και να σου πω την αληθεια, καλα εκαναν και ηρθαν παλι στη μοδα σε συγκριση με τα αλλα που ανεφερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω με τις συγκεκριμενες γαλοτσες ουτε κρυο ενιωσα, ουτε πλαστικουρα μου μυριζαν..μαλιστα πολλες φορες ο λογος που της εβγαζα ηταν επειδη ζεσταινοταν το ποδι μου υπερβολικα πολυ! :confused:

εχουν επενδυση; Αυτες οι χρωματιστες που ειχα δεν ειχαν καθολου επενδυση και σε πολλες περιπτωσεις φορουσα 2 ζευγαρια μαλλινες καλτσες για να μη κρυωνω :/: Μαλλον παιζει ρολο και το κλιμα (+ του οτι περυσι ειχαμε υπερβολικα βαρυ χειμωνα :whistle:)
Τωρα εχω βαλει στο ματι κατι χρυσες γαλοτσες ugg με μαλλι μεσα. Ειμαι σιγουρη πως θα ειναι παρα πολυ ζεστες και ανετες!!!

Τα zara και H&M ρουχα πως σας φαινονται; Δεν ξερω γιατι τοσος κοσμος τρωει κολλημα με αυτα. Τα βρισκω κακης ποιοτητας και σπανια θα βρω καποιο ρουχο που θα μου τραβηξει την προσοχη. Ειμαι υπερ της ποιοτητας παρα της τιμης, αλλα δεν θα ξοδεψω και μια περουσια για ενα ρουχο. Εκνευριζομαι ομως παρα πολυ οταν φοραω καποιο μπλουζακι και μετα απο λιγο παρουσιαζονται μικροσκοπικοι κομποι εκει που υπαρχει τριβη :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τουλαχιστον τα All Star δεν ειναι χοντροκομμενα, μια χαρα δειχνουν και να σου πω την αληθεια, καλα εκαναν και ηρθαν παλι στη μοδα σε συγκριση με τα αλλα που ανεφερα. :)

τα all star ειναι πολυ ωραια!!! Χαιρομαι και εγω που επεστρεψαν! Ελπιζω μονο να μην επιστρεψουν παλι τα κιτρινα μποντακια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα zara και H&M ρουχα πως σας φαινονται; Δεν ξερω γιατι τοσος κοσμος τρωει κολλημα με αυτα. Τα βρισκω κακης ποιοτητας και σπανια θα βρω καποιο ρουχο που θα μου τραβηξει την προσοχη. Ειμαι υπερ της ποιοτητας παρα της τιμης, αλλα δεν θα ξοδεψω και μια περουσια για ενα ρουχο. Εκνευριζομαι ομως παρα πολυ οταν φοραω καποιο μπλουζακι και μετα απο λιγο παρουσιαζονται μικροσκοπικοι κομποι εκει που υπαρχει τριβη :mad:

Θα σου μιλησω για τα Zara που τα φοραω απο τοτε που πρωτοηρθαν στην Ελλαδα.
Η τιμη τους ανταποκρινεται στην ποιοτητα τους και ειναι ρουχα που "κρατανε". Εχω παντελονια κοτλε μια δεκαετια τωρα και ουσιαστικα δεν εχουν παθει τιποτα, οπως επισης και αρκετα παπουτσια που ειχα παρει εβγαλαν αρκετες σεζον. (ο καταλογος ειναι μεγαλος-πουκαμισα/πουλοβερ/τζην κ.ο.κ.)
Συγκρινοντας τα π.χ με τα ελληνικα BSB, τα οποια τελευταια κατα τη γνωμη μου, ειναι χειροτερης ποιοτητας, κοστιζουν και ακριβοτερα. Μπορω καλλιστα να συγκρινω τα Ζara με τα Stefanel, που εχουν την ιδια ποιοτητα και τα τελευταια ειναι μακραν ακριβοτερα και εισαγωμενα επισης.
Εν ολιγοις, η ποιοτητα τους ειναι ικανοποιητικη και οι τιμες τους αντιστοιχες αυτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Θα σου μιλησω για τα Zara που τα φοραω απο τοτε που πρωτοηρθαν στην Ελλαδα.
Η τιμη τους ανταποκρινεται στην ποιοτητα τους και ειναι ρουχα που "κρατανε". Εχω παντελονια κοτλε μια δεκαετια τωρα και ουσιαστικα δεν εχουν παθει τιποτα, οπως επισης και αρκετα παπουτσια που ειχα παρει εβγαλαν αρκετες σεζον. (ο καταλογος ειναι μεγαλος-πουκαμισα/πουλοβερ/τζην κ.ο.κ.)
Συγκρινοντας τα π.χ με τα ελληνικα BSB, τα οποια τελευταια κατα τη γνωμη μου, ειναι χειροτερης ποιοτητας, κοστιζουν και ακριβοτερα. Μπορω καλλιστα να συγκρινω τα Ζara με τα Stefanel, που εχουν την ιδια ποιοτητα και τα τελευταια ειναι μακραν ακριβοτερα και εισαγωμενα επισης.
Εν ολιγοις, η ποιοτητα τους ειναι ικανοποιητικη και οι τιμες τους αντιστοιχες αυτης.

να πω την αληθεια δεν εχω παρει παντελονια απο τα zara. Μονο μπλουζακια εχω παρει τα οποια δεν αντεξαν πανω απο μια σεζον :( Εβγαλαν κομπους :( Ενα μπλουζακι μαλιστα αλλαξε χρωμα απο το αποσμητικο :confused: Μεταξυ ομως zara και H&M τα zara τα βρισκω πολυ καλυτερα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Νομίζω είναι ανάλογα με το ρούχο που θα πάρεις αν και τα τελευταία χρόνια φοβάμαι πως έριξε την ποιότητα του, ειδικά στα νεανικά κομμάτια. Έχω πάρει ρούχα που άντεξαν πολύ και άλλα που έγιναν όπως λέει η sakura.
Από το sfera ψωνίζει καμία? Μια φορά πήρα ένα casual φόρεμα, πολύ φθηνα και το'χω κατευχαριστηθεί. Σκέφτομαι τώρα στις εκπτώσεις αν αξίζει να το επισκεφθώ ξανά.
Για κάποιο λόγο εγώ έχω κόλλημα με Esprit. Είναι κάπως πιο ακριβά από τα παραπάνω, αλλά πάντα μου στέκονται ωραία, έχουμε δέσει καλά τα δυο μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενω ειναι απολαυση για πολλες γυναικες το shopping, είναι επίσης και μπερδεμα η κατασταση με τα ρουχα. Οσο ''κολλας'' με μια εταιρεία, αλλο τοσο ''ξενερωνεις'' οταν παψει να φερνει αυτα που συνηθιζες να αγοραζεις, ή οταν ''μεγαλωσεις'' και συνειδητοποιησεις πως πρεπει να στρέψεις αλλου την προσοχή σου, σε διαφορετικά κατάστηματα.

Καθε μερικά χρόνια αλλάζω και ''στεκια'' καταστημάτων.
Το τελευταίο διαστημα κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου την έχω καταβρεί με τα πολυκαταστήματα, ολα διπλα σου χωρις να τρεχεις απο την μια περιοχη στην αλλη, μουσικουλα, καφεδακι και το shoppin', οπως λεει μια διαφημιση, γινεται απολαυση!!:)

Ειμαι υπερ της ''πολυποντης'' γοβας και του αθλητικου/καζουαλ ντυσιματος. Σε καμια περιπτωση δεν ειμαι του ''στημενου'' ντυσιματος.

Μπαλαρινες, μοκασινια και τα παραπλησια τους, οπως και γαλοτσες δε φοραω.

Γενικοτερα πιστευω πως το ρουχο για να δειχνει πανω σου, οφειλει να σε εκφραζει, να σου ταιριαζει στον αερα και στην προσωπικοτητα.
Μεσα απο το ντυσιμο, παρατηρω συχνα, πως κρινονται πολλα για την προσωπικοτητα ενος ανθρωπου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Νομίζω είναι ανάλογα με το ρούχο που θα πάρεις αν και τα τελευταία χρόνια φοβάμαι πως έριξε την ποιότητα του, ειδικά στα νεανικά κομμάτια. Έχω πάρει ρούχα που άντεξαν πολύ και άλλα που έγιναν όπως λέει η sakura.
Από το sfera ψωνίζει καμία? Μια φορά πήρα ένα casual φόρεμα, πολύ φθηνα και το'χω κατευχαριστηθεί. Σκέφτομαι τώρα στις εκπτώσεις αν αξίζει να το επισκεφθώ ξανά.
Για κάποιο λόγο εγώ έχω κόλλημα με Esprit. Είναι κάπως πιο ακριβά από τα παραπάνω, αλλά πάντα μου στέκονται ωραία, έχουμε δέσει καλά τα δυο μας :P

:clapup::clapup::clapup::clapup:
μου αρεσουν και μενα τα esprit και οντως στρωνουν πολυ καλα!!! Εχω βρει ενα outlet και εχω βγαλει και καρτα και μου βγαινουν παρα πολυ φθηνα... μου στελνουν και κουπονια οταν μαζευω 100 ποντους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
παντως εγω ολο τον χειμωνα τον εβγαλα με αυτες τις γαλοτσες

αν ειδατε top models ενα επεισοδιο στην ιταλια που κερδισε μια, ειναι οι ιδιες σε αλλο χρωμα..η αδερφη μου εχει τις μαυρες..

αν και βρηκα τις γαλοτσες των ονειρων μου σταματα πια να με κωλαζειιιιιιιις..κακουργα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
και εμενα το 2ο μου ποστ εδω και φυσικα σε ποιο αλλο θεμα θα εγραφα πρωτα?:whistle:

https://uk.burberry.com/fcp/product/...r/10000001386?colour=tan&lastcategoryurl=true

τα πηρα πριν 2 βδομαδες..ειναι λιγο πανακριβα..αλλα ηταν ερωτας 3 χρονων:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
και εμενα το 2ο μου ποστ εδω και φυσικα σε ποιο αλλο θεμα θα εγραφα πρωτα?:whistle:

https://uk.burberry.com/fcp/product/...r/10000001386?colour=tan&lastcategoryurl=true

τα πηρα πριν 2 βδομαδες..ειναι λιγο πανακριβα..αλλα ηταν ερωτας 3 χρονων:whistle:

καλως την :P
Ωραια τα παπουτσια!! Εχω βαλει στο ματι αυτα: https://www.bcbg.com/product/index.j...361&clickid=cat_leftnav_txt&parentPage=family
Αλλα ειναι ακριβα :( Εχουμε και ενα godzilla γατο να ταισουμε :laugh:
Προηγειται ενα μπουφαν για snowboard που εχω βαλει στο ματι εδω και πολυ καιρο, οποτε τα παπουτσια θα περιμενουν :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
...ενα φορεμα που μπορει να φορεθει με 5 τροπους:














Και...:









 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
mariella burani










 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
back to 60s???







:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είναι e-shop αυτό :(

Αντίο ωραίο φορεματάκι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top