Γραφεία συνοικεσίων / Sites γνωριμιών

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Εχουμε επιστρέψει στην εποχή που οι γυναίκες κι οι άντρες έψαχναν σύντροφο μέσα από γραφεία συνοικεσίων ? Κάτι παρεμφερές δεν ξεκίνησε και με τα dating sites ? Αναζητούν την ευκολία οι άνθρωποι σήμερα ? Μήπως είμαστε μια κουρασμένη κοινωνία που τρέχουμε και δεν φτάνουμε ή μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας ? Τα τελευταία χρόνια τα γραφεία συνοικεσίων κάνουν ξανά χρυσές δουλειές. Θα καταφεύγατε ποτέ σε αυτή την λύση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι τα dating sites έχουν ακριβώς τον ίδιο χαρακτήρα με τα γραφεία συνοικεσίων. Κατ'αρχήν τα συνοικέσια γίνονταν με απώτερο σκοπό το γάμο.
Δεν νομίζω οτι θα κατέφευγα ποτέ σε κάτι τέτοιο. Μου φαίνεται κάτι σαν λύση απελπισίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι τα dating sites έχουν ακριβώς τον ίδιο χαρακτήρα με τα γραφεία συνοικεσίων. Κατ'αρχήν τα συνοικέσια γίνονταν με απώτερο σκοπό το γάμο.
Δεν νομίζω οτι θα κατέφευγα ποτέ σε κάτι τέτοιο. Μου φαίνεται κάτι σαν λύση απελπισίας...

Ναι, ο σκοπός δεν είναι ο ίδιος, αλλά η βάση και το σκεπτικό της ευκολίας είναι περίπου το ίδιο. Πολλοί και ειδικά γυναίκες θαμώνες dating sites αναζητούν γαμπρό και στο λέω εκ πείρας ερευνητή του δικτύου. Τα γραφεία συνοικεσίων είναι μια καλή λύση για όσους έχουν υψηλά στάνταρ ή για όσους δεν θέλουν να ρισκάρουν να χάσουν κι άλλο χρόνο με άσκοπες αναζητήσεις στο πουθενά βλέποντας ότι περνάνε τα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πάντως γενικά δεν το θεωρώ και τόσο δύσκολο να κάνει κάποιος σχέση με έναν άλλον άνθρωπο. Πιστεύω οτι είναι δύσκολο μόνο για ανθρώπους με πολύ υψηλά στάνταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πάντως γενικά δεν το θεωρώ και τόσο δύσκολο να κάνει κάποιος σχέση με έναν άλλον άνθρωπο. Πιστεύω οτι είναι δύσκολο μόνο για ανθρώπους με πολύ υψηλά στάνταρ.

Πολλές φορές είναι απανωτές ατυχίες. Ξεκινάμε σχέσεις αλλά δεν έχουν μεγάλη διάρκεια και θέλουμε να βρούμε κάτι πιο σταθερό για να μην ρισκάρουμε κι άλλες περιπέτειες ή στεναχώριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν βρίσκω κανένα κακό με τα γραφεία συνοικεσίων! Με τα σάιτς αντιθέτως, δε βρίσκω κάποιο ιδιαίτερο νόημα...Γιατί από το ίντερνετ πολλά μπορεί να πει ο καθένας για τον εαυτό του κλπ κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι ποτέ. Το θεωρώ πολύ "ξερό" και λύση απελπισίας. Άλλωστε υπάρχουν τόσοι τρόποι σήμερα να γνωρίσεις ανθρώπους, γιατί να καταφύγει κανείς εκεί; Μου κάνει λίγο σε "παραίτηση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε θα το κανα ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι ποτέ. Το θεωρώ πολύ "ξερό" και λύση απελπισίας. Άλλωστε υπάρχουν τόσοι τρόποι σήμερα να γνωρίσεις ανθρώπους, γιατί να καταφύγει κανείς εκεί; Μου κάνει λίγο σε "παραίτηση".
δε θα το κανα ποτε.
Same here. :|


Χάνεται όλο το ταξίδι έτσι. Και είναι κι αυτό πολύ σπουδαίο κατά τη γνώμη μου (όχι μόνο η Ιθάκη, που έλεγε κι ο μακαρίτης ο Καφάβης :P). Έτσι μεταφράζω το "ξερό" που είπε η Μισέλ. Όλα μου τα σχόλια συγκεντώνονται σ' αυτήν την έκφραση. >>>> :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ίσως...ποτέ δεν θα μάθω...μήπως η αναζήτηση της "ευτυχίας" έχει κανόνες και όρια?
Μήπως τα dating service,το internet γενικά δεν παίζει ΚΑΙ αυτόν τον ρόλο?
Για να λειτουργούν αιώνες τώρα πάει να πει πως έχουν πελάτες...κι αυτοί σαν κι εμάς είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Eκει εξω υπαρχουν ενα σωρο ενδιαφεροντες ανθρωποι..γιατι να παω σ'ενα γραφειο/σαιτ να ψαξω απο περιγραφες για τον ΕΕΕεναν που θα ναι για μενα ο ιδανικος, οταν μπορω να τον βρω μονη μου με πιο αμεσους τροπους?
Χανεις κι ολη την πλακα ετσι :>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θεωρω πως οχι, δεν θα πηγαινα ποτε και με τιποτα.
Σαν ιδεα μου φαινεται χαλια, χωρις να σημαινει οτι κρινω εκεινους που το κανουν.

Απολυτη εννοειται πως δεν μπορω να ειμαι, αλλα.. ξερω κι εγω?!
Τραγικο. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
'Εχουμε επιστρέψει στην εποχή που οι γυναίκες κι οι άντρες έψαχναν σύντροφο μέσα από γραφεία συνοικεσίων ? Κάτι παρεμφερές δεν ξεκίνησε και με τα dating sites ? Αναζητούν την ευκολία οι άνθρωποι σήμερα ? Μήπως είμαστε μια κουρασμένη κοινωνία που τρέχουμε και δεν φτάνουμε ή μήπως τα θέλουμε όλα δικά μας ? Τα τελευταία χρόνια τα γραφεία συνοικεσίων κάνουν ξανά χρυσές δουλειές. Θα καταφεύγατε ποτέ σε αυτή την λύση ?
Καλά μιλάμε σοβαρά τώρα;
Παίζει κάτι τέτοιο;
Αν ναι το θεωρώ πολύ μεγάλη κουταμάρα........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι δεν θα πήγενα ούτε θα το πρότεινα σε κανέναν, όλοι έχουν την μοναδικότητα τους και κάποια στιγμή βρήσκείς κάποιον που παγματικά θα την εκτιμήσει, άν πάς σε γραφείο για μένα χάνεις την κάθε αξιοπρέπεια προς τον εαυτό σου και μετά προς τον σύντροφο που θα βρείς όταν θα χτυπήσει εκεί που πονάς(στην απόγνωση)και θα θελήσει να πάρει περισσότερα απο σένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εντάξει μήν τα κάνεται τόσο τραγικά!Πάντα υπάρχουν ευκαιρίες τριγύρω οπως κ αφθονο ψέμα στήν εποχή αυτή.Εγώ πού ειμαι κ ψιλοτρελός εχω βρεί κ καλύτερη λύση απ τα γραφεία αυτα!Υπάρχουν γραφεία που παραγγέλνης κ σου φέρνουν οτι ζητήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εντάξει μήν τα κάνεται τόσο τραγικά!Πάντα υπάρχουν ευκαιρίες τριγύρω οπως κ αφθονο ψέμα στήν εποχή αυτή.Εγώ πού ειμαι κ ψιλοτρελός εχω βρεί κ καλύτερη λύση απ τα γραφεία αυτα!Υπάρχουν γραφεία που παραγγέλνης κ σου φέρνουν οτι ζητήσεις!
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Κάνουν και dellivery.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μιλαμε ακομη για συντροφο μεσω γραφειου συνοικεσιων που εχει εστω και λιγο εναν περιεργο ρομαντισμο η το ριξαμε στα call girls?
Γιατι αν ψαχνουμε "συντροφο" και το βλεπουμε σαν να ψωνιζουμε ντοματακια, χεσε μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfina

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα σχόλια. Αν έφτανα σε κάποια μεγάλη ηλικία και δεν είχα άλλο τρόπο να βρω σύντροφο και αν είχα ανάγκη από ένα σύντροφο ενδεχομένως να αποδεχόμουν τη λύση του "προξενιού" η οποία θεωρώ ότι δεν είναι ασυνήθιστη σε μικρές κοινωνίες, απεναντίας σε ζαλίζει η θεία, η κυρία Ελένη, η περιπτερού κλπ. Σε γραφείο δεν νομίζω ότι θα πήγαινα ποτέ, το θεωρώ λίγο εξευτελιστικό για λόγους που δεν μπορώ να εξηγήσω, δεν μπορώ να ψυχολογήσω τον εαυτό μου. Σε site για ραντεβού δεν θα έμπαινα ποτέ, το θεωρώ πολύ "αρπαχτή" κατάσταση, κάτι μη σοβαρό τέλος πάντων, πάλι για λόγους που δεν μπορώ να εξηγήσω ακριβώς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Άνετα θα πήγαινα σε 5-minute dating.

Πρέπει να έχει χαβαλέ. Και από εκεί και πέρα τα γνωστά. Αν είναι τύχει κάπου κάτι ας τύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Γκκρρρρ και έγραφα και μου βγήκε locked.
Δεν πειράζει πάμε πάλι στα γρήγορα.Για αποφυγή κάθε παρεξηγήσεων νομίζω ότι αυτό https://en.wikipedia.org/wiki/Speed-dating εδώ εξηγεί αρκετά καλά τι εννοώ.

Εγώ το θεωρώ πολύ καλή ιδέα και πολύ μοντέρνα. Κάτι σαν fast food.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top