The Notebook (2004)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απορώ πώς και δεν υπήρχε topic γι' αυτό το αριστούργημα.

Ρομαντική - Δραματική ταινία βασισμένη σε βιβλίο, με αντικείμενο δύο εφήβους κατά την δεκαετία του '40, που ερωτεύονται ο ένας τον άλλον.

Την είδα προχθές κι απλά θα πω: αυτά είναι.
Όσοι δεν την έχετε δει, να έχετε μαζί σας 3 κιλά χαρτομάντηλα. Δεν γίνεται να μην κλάψετε. <3


Χαλαρά 10/10.

IMDb link
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ελα βρε γιωργη και ειναι η ταινια που εβαλα στο ματι για να δω... φυσικα απορησα πως και μου ξεφυγε τοσο καιρο:hmm:
εχω δει αποσπασματα απο το youtube και εχω ξετρελλαθει:clapup: αυτα ειναι τα ωραια που φυσικα μονο σε ταινιες τα βρισκεις:/:

αχ και παλι αχχχ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πραγματικά υπέροχη...

η συνταγή είναι απλή και δοκιμασμένη, ωστόσο η συγκεκριμένη ταινία έχει αυτό το κάτι παραπάνω από τις άλλες...
Η φωτογραφία σε μαγεύει, η πλοκή σε καθηλώνει και ο Ryan Gosling με τη Rachel Mac Adams δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό δίνοντας σου την αίσθηση πως η αγάπη τους μπορεί στ' αλήθεια να ξεπεράσει κάθε εμπόδιο. Σε κάνουν να χαρείς, να λυπηθείς, να γελάσεις, να ερωτευθείς, να πονέσεις- και στο τέλος να εύχεσαι να ζούσες κι εσύ μια ιστορία παρόμοια με τη δική τους.

Να τη δείτε οπωσδήποτε :)


πς. Ζωωρζ- μπράβο παιζιμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ την έχω δει και δεν με ξετρέλανε! Δεν είχε κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες ρομαντικές ταινίες, κινείται πάνω στο ίδιο μοτίβο και δεν έχει καμία διαφορετική εξέλιξη.
Πλούσια-φτωχός, οι γονείς της δεν θέλουν τον γάμο και για να τους απομακρύνουν τους χωρίζουν και αυτή ερωτεύεται άλλον. Είναι σαν να βλέπω ταινία με την Βουγιουκλάκη και τον Παπαμιχαήλ με υπότιτλους! :p

Όσοι δεν την έχετε δει, να έχετε μαζί σας 3 κιλά χαρτομάντηλα. Δεν γίνεται να μην κλάψετε. <3

Γίνεται, γίνεται! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό που μου άρεσε στην ταινία ήταν κάποιες σκηνοθετικές αρετές (Κασσαβέτης Jr γαρ), οι φυσικές ερμηνείες των πρωταγωνιστών (κακά τα ψέματα, ξεχώρισαν) αλλά κυρίως το τέλος. Ο τραγικός επίλογος μίας ιστορίας αγάπης, που με άγγιξε λίγο παραπάνω λόγω Αλσχάιμερ... :/: Η κεντρική ιστορία όντως, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Eιναι η αγαπημενη μ ταινια!!!:D:D:D μ αρεσει τρελα!η πιο ομορφη ρομαντικη ταινια τα τελευταια χρονια ειπαν οι κριτικοι!:bigarmhugκ τ φιλι των πρωταγονιστων στην λιμνη με την βροχη:huglove: ηταν το πιο παθιασμενο φιλι ταινιας τ τελευταια χρονια ειπαν επισης οι κριτικοι!αααχχχχχ ειμαι κ εγω ερωτευμενη μ αυτην την ταινια.............:inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω να δουμε ποτε θα την δω που ολο το αναβαλλω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
εγω να δουμε ποτε θα την δω που ολο το αναβαλλω :(

Να τη δεις σύντομα. :)
Ίσως να ναι η μοναδική φορά που θα συμφωνήσω με τους κριτικούς, αλλά αυτή η ταινία κρύβει μια μαγεία και έναν ρομαντισμό που δεν βρίσκεις σε πολλές του είδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
και ειμαι και ευκολοσυγκινητη τελευταια και με βλεπω ετσι:cry_x: αφου συγκινουμαι με τετοιες ρομαντικες ταινιες που βλεπεις να γινεται η συναισθηματικη υπερβαση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
λοιπον την εχω δει επιτελους τη ταινια χτες το βραδυ.... δεν ξερω τι εφταιξε μπορει πολλα πραγματα αλλα δεν ενθουσιαστηκα. περιμενα πιο πολλα πραγματα για τον τοσο ντορο που εχει γινει...
βεβαια το ριξα το κλαματακι μου δε λεω αλλα μπορει να εφταιγε και η φορτιση που ειχα η γενικοτερη...
παντως οταν τελειωσε δεν ειπα αμαννννν τι ΤΑΙΝΙΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δεν μου αρεσε τοσο...:redface:

Καλά ντεεε μην βαρατε!
Ενώ γενικά κατι τέτοιες μελο ταινιες μου αρεσουν αυτη δεν μου αρεσε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιατί βρε Μάρω? Εγώ ξετρελάθηκα με το τέλος της. Ενώ στη μέση μου την είχαν σπάσει οι πρωταγωνιστές με τις αποφάσεις τους, το στυλ τους και τα λάθη τους, το ότι πέθαναν μαζί ήταν καλό χαρτί και σίγουρος τρόπος για να πλαντάξω στο κλάμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θεικη ταινια ρε. Απο τις ΠΙΟ αγαπημενες μου, μη πω Η αγαπημενη μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Γιατί βρε Μάρω? Εγώ ξετρελάθηκα με το τέλος της. Ενώ στη μέση μου την είχαν σπάσει οι πρωταγωνιστές με τις αποφάσεις τους, το στυλ τους και τα λάθη τους, το ότι πέθαναν μαζί ήταν καλό χαρτί και σίγουρος τρόπος για να πλαντάξω στο κλάμα :P

Θεικη ταινια ρε. Απο τις ΠΙΟ αγαπημενες μου, μη πω Η αγαπημενη μου:D

Ειλικρινά και γω δεν ξερω...Δεν το περιμενα...Θεωρουσα οτι βλεποντας την θα πλανταξω στο κλαμα οπως στον Γλυκο Νοεμβρη...αλλα τιποτα!!!Θα την ξαναδω με την πρωτη ευκαιρια και θα σας πω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top