Παρθενία

Diinekis82

Νεοφερμένος

Ο φυσιοδίφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ετυχε να βρεθω σε μια παρεα ενηλικων κοριτσιων φοιτητριων και επειτα που εκανα μια κουβεντα με μια κοπελα της παρεας, εμαθα οτι πολλες απο αυτες ακομα δεν ειχαν χασει ο,τι πολυτιμοτερο ειχαν...
Παντα πιστευα οτι οι γυναικες ωριμαζουν πιο γρηγορα απο τους αντρες και κανουν ερωτα σε πολυ μικρες ηλικιες απο οτι οι αντρες, εκανα λαθος, αναρωτιεμαι που οφειλεται, γινεται πιο συντηρητικη η κοινωνια μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
δηλ., ο εκσυγχρονισμός των γυναικών φαίνεται από το γεγονός αν έχουν κάνει σεξ από πολύ μικρή ηλικία; έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ετυχε να βρεθω σε μια παρεα ενηλικων κοριτσιων φοιτητριων και επειτα που εκανα μια κουβεντα με μια κοπελα της παρεας, εμαθα οτι πολλες απο αυτες ακομα δεν ειχαν χασει ο,τι πολυτιμοτερο ειχαν...
Παντα πιστευα οτι οι γυναικες ωριμαζουν πιο γρηγορα απο τους αντρες και κανουν ερωτα σε πολυ μικρες ηλικιες απο οτι οι αντρες, εκανα λαθος, αναρωτιεμαι που οφειλεται, γινεται πιο συντηρητικη η κοινωνια μας?

Μήπως είναι που οι άνδρες δεν γ@μ@νε πια ...όσο πρέπει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diinekis82

Νεοφερμένος

Ο φυσιοδίφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δηλ., ο εκσυγχρονισμός των γυναικών φαίνεται από το γεγονός αν έχουν κάνει σεξ από πολύ μικρή ηλικία; έλεος...

κοιτα ξανα το μηνυμα μου και πες μου που ειδες να λεω οτι ο εκσυγχρονισμος των γυναικων φαινεται απο τοαν εχουν κανει σεξ σε μικρη ηλικια?
Ελεος, απλα ελληνικα γραφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Παντα πιστευα οτι οι γυναικες ωριμαζουν πιο γρηγορα απο τους αντρες και κανουν ερωτα σε πολυ μικρες ηλικιες απο οτι οι αντρες,
το αναποδο ισχυει κανονικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρε παιδιά, δεν υπάρχει ηλικία σε αυτά τα θέματα..Το νιώθεις και το κάνεις..
Diinekis82 , προφανώς το δείγμα σου δεν ήταν αντιπροσωπευτικό ούτε στην μια περίπτωση ούτε στην άλλη, απλά βιάστηκες να βγάλεις συμπεράσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ετυχε να βρεθω σε μια παρεα ενηλικων κοριτσιων φοιτητριων και επειτα που εκανα μια κουβεντα με μια κοπελα της παρεας, εμαθα οτι πολλες απο αυτες ακομα δεν ειχαν χασει ο,τι πολυτιμοτερο ειχαν...
Παντα πιστευα οτι οι γυναικες ωριμαζουν πιο γρηγορα απο τους αντρες και κανουν ερωτα σε πολυ μικρες ηλικιες απο οτι οι αντρες, εκανα λαθος, αναρωτιεμαι που οφειλεται, γινεται πιο συντηρητικη η κοινωνια μας?


Τί είναι άραγε το πολυτιμότερο πράγμα σε μια κοπέλα? Είναι κάτι που μπορεί να ορίσει η ίδια ως πολυτιμότερο γι αυτήν με βάση τα δικά της πιστεύω και τα δικά της κριτήρια ή είναι κάτι που αποφασίζεται από τρίτους ή τις κοινωνικές αντιλήψεις για λογαριασμό της και ερήμην της? Οι σημερινές κοπέλες λειτουργούν με επιφυλακτικότητα απέναντι στην ερωτική πράξη? Και γιατί άραγε? Επιστρέφουν στις αντιλήψεις το παρελθόντος, ή κουρασμένες από τη μεγάλη ελευθερία στον τομέα αυτό αναζητούν κι άλλα νοήματα στη ζωή? Επιστρέφουμε σε μια υπερτίμηση της παρθενίας ή αναθεωρούμε τις πεποιθήσεις και τις αναζητήσεις μας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diinekis82

Νεοφερμένος

Ο φυσιοδίφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Βρε παιδιά, δεν υπάρχει ηλικία σε αυτά τα θέματα..Το νιώθεις και το κάνεις..
Diinekis82 , προφανώς το δείγμα σου δεν ήταν αντιπροσωπευτικό ούτε στην μια περίπτωση ούτε στην άλλη, απλά βιάστηκες να βγάλεις συμπεράσματα...

Καλα πριν βιαστεις να βγαλεις το επιστημονικο σου πορισμα, σχετικα με το αν εχω δικιο η αδικο, εγω απλα ηθελα να σχολιασω ενα φαινομενο της εποχης μας που συνανταω συχνα, μπορεις αμα θες και δεν εχεις προβλημα να μας παραθεσεις και την δικια σου εμπειρια, κατι ασχετο πρωτοετης εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
εγω απλα ηθελα να σχολιασω ενα φαινομενο της εποχης μας που συνανταω συχνα
Μην επιμένετε βρε παιδιά, είναι προφανές ότι ο φίλος μας ο φυσιοδίφης, έχει κατασταλαγμένη άποψη όπως κι επίσης είναι ολοφάνερες οι τακτικές και στενές....κοινωνικές επαφές του ;)

ΥΓ πάρε και μια αρνητική, για να είσαι πιό ευγενικός με τις....πρωτοετείς! Άλλο λόγο να στην χαρίσω δεν είχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλα πριν βιαστεις να βγαλεις το επιστημονικο σου πορισμα, σχετικα με το αν εχω δικιο η αδικο, εγω απλα ηθελα να σχολιασω ενα φαινομενο της εποχης μας που συνανταω συχνα, μπορεις αμα θες και δεν εχεις προβλημα να μας παραθεσεις και την δικια σου εμπειρια, κατι ασχετο πρωτοετης εισαι?
πρωτοετής:)
θεωρείς πως αν σου πω τις εμπειρίες μου ότι θα βγάλεις πόρισμα; :P
μιλας για φαινομενο της εποχης που συναντας συχνα:hmm:το δειγμα σου σε ποσα μελη αριθμει;;)
οι λογοι διαφερουν απο κοπελα σε κοπελα, τωρα αν συμβαινει μαζικα δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diinekis82

Νεοφερμένος

Ο φυσιοδίφης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σου Αγγελε ευχαριστω και ανταποδιδω και οι δικες σου τακτικες φανερες και αυτες.
Θεοδωρα εχεις το υφος του νεοφωτιστου που ειχα και γω καποτε οταν μπηκα στο φυσικο, κοιτα το δειγμα δεν ειναι αμελητεο, αλλα το θεμα μας δεν ειναι μονο αυτο, το θεμα μας ειναι οτι συχνα συναντας τετοια γκρουπακια και παραξενευομαι, θα με ενδιεφερε η αποψη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σου Αγγελε ευχαριστω και ανταποδιδω και οι δικες σου τακτικες φανερες και αυτες.
Θεοδωρα εχεις το υφος του νεοφωτιστου που ειχα και γω καποτε οταν μπηκα στο φυσικο, κοιτα το δειγμα δεν ειναι αμελητεο, αλλα το θεμα μας δεν ειναι μονο αυτο, το θεμα μας ειναι οτι συχνα συναντας τετοια γκρουπακια και παραξενευομαι, θα με ενδιεφερε η αποψη σου.
νεοφωτιστο δηλαδη;

Κοιτα δεν μπορω να ξερω τους λογους για καθε κοπελα, αλλα θεωρω οτι ο κυριοτερος ειναι ότι δεν εχουν βρει τον καταλληλο που θα τις κανει το κλικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ετυχε να βρεθω σε μια παρεα ενηλικων κοριτσιων φοιτητριων και επειτα που εκανα μια κουβεντα με μια κοπελα της παρεας, εμαθα οτι πολλες απο αυτες ακομα δεν ειχαν χασει ο,τι πολυτιμοτερο ειχαν...


την τσάντα τους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zutmazut

Νεοφερμένος

Ο zutmazut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
την τσάντα τους ;
Πολύ πολύ καλό, αλλά καταδεικνύοντας τόσο καυστικά την θεώρηση του θεματοθέτη και αποδοχή της ....αξίας του βαρύτιμου (και αδικοχαμένου) τους υμένα, κινδυνεύει να βαλτώσει η συζήτηση, ας ελπίσουμε στην χειρότερη περίπτωση να αλλάξει πορεία! :D

Γι αυτό πρέπει να προσέχει τι γράφει κανείς, ένθεν και ένθεν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τι διαβαζω Δια μου και σημερα...για ποτανες στο αλλο, για παρθενικους υμενες και πολυτιμοτερα εδω...
Περι παρθενιας παντως μια ειναι η απαντηση μου..."χεστηκε η φοραδα στ' αλωνι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τί είναι άραγε το πολυτιμότερο πράγμα σε μια κοπέλα? Είναι κάτι που μπορεί να ορίσει η ίδια ως πολυτιμότερο γι αυτήν με βάση τα δικά της πιστεύω και τα δικά της κριτήρια ή είναι κάτι που αποφασίζεται από τρίτους ή τις κοινωνικές αντιλήψεις για λογαριασμό της και ερήμην της? Ο
και εγω διαφωνω περι πολυτιμοτερου..
το πολυτιμοτερο πραγμα ενος ανθρωπου ειναι το μυαλο του...

η παρθενια ειναι φυσικη ανωριμοτητα της γυναικας ή ενός ανθρωπου γενικα,όχι προσον.

Η Γυναικα γινεται πραγματικα γυναικα οταν ερθει σε ερωτικη επαφη,και ο ανδρας αντιστοιχα...
τοτε ειναι η πληρης πραγματικη ενηλικιωση του ανθρωπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πάντως σκεπτόμενη τον κύκλο μου (ο οποίος περιλαμβάνει τόσο κοπέλες της ηλικίας μου, 25-30, όσο και μικρότερες, 16-22 μέσω των ξαδερφών μου κι αδερφών φίλων) νομίζω πως η άποψη του ότι η παρθενία είναι κάτι πολύτιμο δεν υφίσταται. Ακόμα και το ότι ο 1ος σεξουαλικός σύντροφος κάθε γυναίκας την καθορίζει είναι γελοίο. Όχι ότι δεν ισχύει για μερικές κοπέλες, αλλά το ποσοστό που συμβαίνει δεν κάνει "στατιστικά σημαντική" την άποψη αυτή. Μιλώντας για Ελλάδα βέβαια, καθώς έχω γνωρίσει μουσουλμάνες οι οποίες ναι, θεωρούν την παρθενία ιδιαίτερα πολύτιμη. Οι λόγοι που σχετίζονται με την έλλειψη σεξ στην συγκεκριμένη ηλικία νομίζω ότι κατά βάση είναι πιθανή συστολή, έλλειψη άνεσης με το σώμα, μικρός κύκλος. Όχι λόγοι τιμής συνήθως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
νομίζω πως η άποψη του ότι η παρθενία είναι κάτι πολύτιμο δεν υφίσταται.
θα συμφωνήσω!
βασικά καλύτερα δεν θα ήταν να γεννιόμασταν χωρίς αυτήν; Ένα πρόβλημα λιγότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
LOL παρθενες τι ειναι αυτο ?? Υπαρχουν ?? :D
Απο οσο γνωριζω οι περισσοτερες εχουν πηδηχ... απο τα 15 τους.
Οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα συμφωνα και με τα πιστευω ορισμενων...
Τι να λεμε τωρα....αστο καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top