Tα λόγια τα ... μεγάλα

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενα μικρό οφ για μια διευκρίνηση που θα ηθελα, επειδή αναφέρθηκε, η μετεφηβικη ηλικια μεχρι ποια ηλικια φτάνει συνήθως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
25 ετων νομιζω...τοτε ωριμαζει πληρως ο εκγεφαλος και οι συναψεις του και γινεσαι συνηθως πληρως ενηλικος..
ετσι διαβασα τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω παλι γιατι νομιζω γιατι στα 25 ειναι η φαση της εφηβειας για τους περισσοτερους σημερα?:D
Ενταξει θεωρητικα εχουν δικιο οσα διαβασες, στην πραξη λιγακι το χανουμε.
Συμφωνω με τις παραπανω αποψεις πως οσο μικροτερος τοσο περισσοτερο παρορμητικος. Ομως υπαρχουν πολλοι ''ωριμοι γκουχ γκουχ'' 35 φευγα και 45 φευγα που ταιζουν ''ωριμες'' και το αναποδο με λογια...μεγαλα.:)
Ειναι ομως στον ανθρωπο. Και οι ανθρωποι αλλαζουν συμπεριφορες κι οχι χαρακτηρες. Αν ο αλλος ειναι ειναι ψευτακος και φιδας απο μικρος δεν τον γιατρευεις ουτε στα 50. Η παρορμηση ειναι αλλο που δουλευεται και μετριαζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ενα μικρό οφ για μια διευκρίνηση που θα ηθελα, επειδή αναφέρθηκε, η μετεφηβικη ηλικια μεχρι ποια ηλικια φτάνει συνήθως?

δεν ξέρω για σας αλλά στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον στα 36 :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παλι δικιο εχω. Πφφ...:whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Εγω παλι γιατι νομιζω γιατι στα 25 ειναι η φαση της εφηβειας για τους περισσοτερους σημερα?:D
Δύο λόγους σκέφτηκα στα γρήγορα:
1. Πολλά παιδιά αναβάλλουν την ουσιαστική εφηβεία μέχρι να μπουν στο Πανεπιστήμιο (δεν επιτρέπουν στους εαυτούς τους να σκεφτούν άλλο από τα μαθήματα) - τα νεύρα όμως υπάρχουν, ας όψονται οι ορμόνες.:/:
2. Έχει μια γοητεία ο "αιώνιος" έφηβος που πολλοί προσπαθούν να διατηρήσουν. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Περισσότερο θα με ενοχλούσαν λόγια που λέγονται εκ των υστέρων ("Δεν σε αγάπησα ποτέ") παρά αυτά που λέγονται σε μια στιγμή αυθορμητισμού και μπορεί πραγματικά να ισχύουν για εκείνη και μόνο τη στιγμούλα.

Μεγάλα λόγια είναι κι αυτά που λέγονται κατόπιν εορτής και μάλιστα αυτά ειδικά λέγονται με μοναδικό σκοπό να πληγώσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Το ανακοινώνει γιατί έτσι νιώθει τώρα.

λέγονται σε μια στιγμή αυθορμητισμού και μπορεί πραγματικά να ισχύουν για εκείνη και μόνο τη στιγμούλα.

Να με συγχωρείτε αλλά το "είσαι η γυναίκα της ζωής μου" δε το λέει κάποιος με ισχύ μιας μόνης στιγμής. Είναι κάτι που καλύπτει και το μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικες κλασσικες φρασεις απο γυναικες που εκτοξευουν μεγαλα λογια

1) Εισαι ο μαναδικος (η μεγαλυτερος) ερωτας της ζωης μου
2) Μονο εσενα αγαπω
3) Κουκλε μου
4) Ειμαι ελευθερη και ωραια και οποιος αντεχει (οχι και τοσο συνηθισμενη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Να με συγχωρείτε αλλά το "είσαι η γυναίκα της ζωής μου" δε το λέει κάποιος με ισχύ μιας μόνης στιγμής. Είναι κάτι που καλύπτει και το μέλλον.

Μα γιατί κολλάτε τόσο και το έχουμε κάνει ζήτημα;; Συμφωνώ απόλυτα με το ποστ της Ηρούς και με τη Νεράιδα. Μην παίρνεις τοις μετρητοίς τη λέξη <<στιγμή>>, ας μην παίζουμε με τις λέξεις. Όταν λέμε στιγμή εννοούμε ίσως γενικότερα τη δεδομένη χρονική περίοδο που είστε καλά μαζί. Προφανώς και τότε το ένιωθε για να το πει, στην πορεία όμως σταμάτησε να ισχύει πιθανόν για πολλούς λόγους, πού είναι το δυσνόητο σε αυτό;

υ.γ. Αυτό το <<κούκλε μου>> με σκότωσε πραγματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Απλά θέλω να τονίσω οτι θα πρέπει οι άνθρωποι να έχουν πιο πολλή αυτοσυγκράτηση στα μεγάλα λόγια. Και λέγοντας μεγάλα λόγια εννοώ αυτά που επεκτείνονται και σε βάθος χρόνου. Άλλο να πεις "είσαι ο άνθρωπος της ζωής μου" κι άλλο να πεις "με κάνεις ευτυχισμένο, σ'αγαπώ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα τη σημερον εποχη το σ'αγαπω εχει γινει τοσο καραμελα που δεν ειναι πια ουτε καν μεγαλος λογος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να με συγχωρείτε αλλά το "είσαι η γυναίκα της ζωής μου" δε το λέει κάποιος με ισχύ μιας μόνης στιγμής. Είναι κάτι που καλύπτει και το μέλλον.

Για να το εννοεί κάποιος αυτό θα έπρεπε να έχει γνωρίσει κάθε γυναίκα που κυκλοφορεί στον πλανήτη ώστε να έχει αποφανθεί ότι από όλο τον πληθυσμό της γης, εσύ είσαι η γυναίκα της ζωής του. Άρα το να το πάρει αυτή που το ακούει τοις μετρητοίς είναι μάλλον ανεδαφικό. :P

Ωστόσο αυτός που το λέει μπορεί να θέλει να καταδείξει τα συναισθήματα που τον πλημμυρίζουν εκείνη τη στιγμή. Προσωπικά δεν θα τον καταδίκαζα εάν δεν μπορούσε να σταθεί στο ύψος της δήλωσής του. Θα μου αρκούσε πως έστω και για μια στιγμή, σκέφτηκε για μένα κάτι τέτοιο.

...έπρεπε να φτάσω 37 ετών για να μάθω να πιστεύω,να απολαμβάνω και να χαίρομαι τα λεγόμενα "μεγάλα λόγια" χωρίς να τα παίρνω τοις μετρητοίς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Για να το εννοεί κάποιος αυτό θα έπρεπε να έχει γνωρίσει κάθε γυναίκα που κυκλοφορεί στον πλανήτη ώστε να έχει αποφανθεί ότι από όλο τον πληθυσμό της γης, εσύ είσαι η γυναίκα της ζωής του. Άρα το να το πάρει αυτή που το ακούει τοις μετρητοίς είναι μάλλον ανεδαφικό. :P

Καθόλου δε σημαίνει αυτό. Σημαίνει οτι μετά από τις Χ γυναίκες που γνώρισε νιώθει οτι μαζί μου μπορεί να κατασταλλάξει και να σταματήσει να ψάχνει τη γυναίκα της ζωής του γιατί τη βρήκε.

Εγώ πάντως το πήρα τοις μετρητοίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ε κοίτα, εάν σου είπε ότι είσαι η γυναίκα της ζωής του συνοδεύοντάς το με μια πρόταση γάμου και την παραμονή έγινε Λούης, καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου. Αν όμως ειπώθηκε σε στιγμές τρυφερότητας, εμένα δεν θα χάλαγε όπως είπα και παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
...έπρεπε να φτάσω 37 ετών για να μάθω να πιστεύω,να απολαμβάνω και να χαίρομαι τα λεγόμενα "μεγάλα λόγια" χωρίς να τα παίρνω τοις μετρητοίς. :P

Κι εγω 23!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
το τι μπορει να ξεστομισει καποιος και οχι παντα ψευτικα, πανω στον ενθουσιασμο του κανεις λεει πολλα..
θα πρεπει να μαθουμε να τα περναμε ολιγον στο ντουκου, οσο μπορει κανεις, γιατι τα λογια ειναι λογια, οι πραξεις ειναι το θεμα..

και εδω εμεις λεμε, λεμε , και ξαναλεμεεε το θεμα ειναι τι κανει ο καθενας απο μας στην καθημερινοτητα μας... το τι λεμε εδω και ειδικα αμα μας πιασει και το φιλοσοφικο μας αστα να πανε... στην πραξη τι κανουμε ολοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω παλι ημουν 17-18 και τα πιστευα. ως τα 19 μου. αργησα να καταλαβω οτι το μονο σωστο που μου ελεγε ηταν οτι ειμαι ονειροπαρμενη οποτε ηθελε να με πειραξει.

κοροιδο βικ.

τουλαχιστον τη πατησα μικρη και θα ξερω να προσεχω στο μελλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
...έπρεπε να φτάσω 37 ετών για να μάθω να πιστεύω,να απολαμβάνω και να χαίρομαι τα λεγόμενα "μεγάλα λόγια" χωρίς να τα παίρνω τοις μετρητοίς. :P

το τι μπορει να ξεστομισει καποιος και οχι παντα ψευτικα, πανω στον ενθουσιασμο του κανεις λεει πολλα..
θα πρεπει να μαθουμε να τα περναμε ολιγον στο ντουκου, οσο μπορει κανεις, γιατι τα λογια ειναι λογια, οι πραξεις ειναι το θεμα..

κοροιδο βικ.

τουλαχιστον τη πατησα μικρη και θα ξερω να προσεχω στο μελλον.

Να ρωτησω κάτι: γιατί, αντί να μην παίρνουμε στα σοβαρά τα μεγάλα λόγια και πιανόμαστε κορόιδα, να μην προσέχουν απλά οι άνθρωποι ώστε στον οποιοδήποτε ενθουσιασμό τους να μη λένε μεγάλα (διαρκείας) λόγια; Δηλαδή να τα λένε μόνο όταν μπορούν να τα κάνουν πράξη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εμένα τα μεγάλα τα λόγια ποτέ δεν μου άρεσαν....

Όλα αυτά που δηλώνουν βάθος χρόνου....όλα αυτά που τα λες για να ρίξεις κάποιον και όχι επειδή τα εννοείς...

Όλα τα θα...θα...θα....Τα σιχαίνομαι!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top