Τι θέλουν οι γυναίκες;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μόνο την εσωτερική δύναμη, το μυαλό και το είδος της προσωπικότητας που εγώ θεωρώ δυνατή,
σε αυτο συμφωνω και εγω.. η δυναμη της προσωπικοτητας και του χαρακτηρα ειναι καλη και στις γυναικες και στους ανδρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ares

Νεοφερμένος

Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μακαρι να ξεραν!
Μακαρι να ξερα!!

- η κλασσική απάντηση, ναι. όμως δες και αυτό-


Ας μη γενικευουμε και κατηγοριουποιουμε τους ανθρωπους.
Οι γυναικες σημερα καλώς η κακως ειναι ανεξαρτητες και πατουν πολυ καλα στα ποδια τους.ναι!! δεν εχουν αναγκη κανεναν ουτε απο πισω τους ουτε απο μπρος τους!(αλλα πλαι τους) πως σου φαινεται αυτο?
σου αρεσει??
Αυτο ισως να τρομαξε, να μαζεψε τον αντρικο πληθυσμο. Το βασικο ειναι ο αντρας να μην φοβαται, να μαχεται ως τελους να διεκδικει κι ετσι θα κερδισει, παντα κερδιζει αυτος που μαχεται..

Η ζωή δεν είναι συνταγή σούπας που πάντα πετυχαίνει. Η ζωή είναι ένα αστείρευτο πηγάδι εκπλήξεων και εμπειριών. Είναι ταξίδι που ο άνθρωπος ξεκινάει πάντα με καθημερινό δελτίο καιρού. Αλλοι βγάζουν τους χάρτες και κανονίζουν την πορεία τους κι άλλοι πάνε με γκρουπάκια τυποποιημένα βάσει προσπέκτους.



Εσύ ψάχτηκες για να βρεις μέσα σου πoιός είσαι και ποιός θέλεις να είσαι? Ποιές είναι οι προσδοκίες οι δικές σου ? Ποιά είναι τα δικά σου θέλω? Που θέλεις να φτάσεις και που βάζεις τον πήχυ? Ψηλά? Χαμηλά? Κάπου στο κέντρο? Γιατί ο προορισμός κάθε ανθρώπου είναι μεγάλος . Ο δρόμος της ευτυχίας σίγουρα υπάρχει για όλους. Το μερίδιο σ αυτή περιμένει τον καθένα από μας και του ανήκει δικαιωματικά. Το θέμα είναι το γνωρίζει ο άνθρωπος αυτό? ή το πισωγυρίζει προσπαθώντας να κάνει τη ζωή κάποιου άλλου? Αυτό είναι το λάθος. Κοιτάμε τους άλλους. Οι άλλοι είναι οι άλλοι.

Και να σου πω το εξης για μενα και πιστευω για αρκετες γυναικες σημερα, γι αυτές που ψαχνονται και δε μιζεριαζουν, γι αυτές που αγαπουν τη ζωη και σεβονται τον αντρα,. συμπορευονται μαζι του, αγαπουν τα παντελονια του.(αν θες να εισαι με μια τετοια γυναικα)[FONT=&quot] :[/FONT]
Ο εντοπισμός και ο προσδιορισμός των πραγματικών μας θέλω εξαρτάται από το πόσο ψαγμένα άτομα είμαστε. Είναι θέμα γνώσης, κουλτούρας και πολιτισμού του καθενός από εμάς. Αλλά με τη βάση αυτή υπάρχει δυσκολία και το καταλαβαίνω μια και δεν είναι όλοι ψαγμένοι σήμερα.
Εσυ θα πρεπει να ξερεις μέσα σου τι θέλει η κάθε γυναίκα που βρίσκεται πλάι σου.
Νομίζεις οι γυναίκες είναι αινίγματα. Οχι πάντα. Κι αυτο το ξέρεις κι εσύ.
ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΧΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ?!

Δεν υπαρχουν συνταγες, να το θυμασαι. Η κάθε γυναικα είναι ξεχωριστη και δε πρεπει να υπαρχει καμια μα καμια συγκριση!!!


προσωπικα δε θελω τιποτα απο τον αντρα φτιαχτο και θελω πολλα. πως γινεται αυτο?
ελα μου ντε. δεν μπορω να το προσδιορισω, δεν υπαρχει συνταγη.
υπαρχουν αντρες κι αντρες. αυτοι που εχουν εκ φυσεως αυτο που ζητω κι αντρες που δεν το χουν.

Σε κάποια συμφωνώ σε ότι λές.
Μάλλον συμφωνώ επί της ουσίας.
Αλλά αυτό το :"Οι γυναικες σημερα καλώς η κακώς ειναι ανεξαρτητες και πατουν πολυ καλα στα ποδια τους.ναι!!"

Τί το ήθελες αγαπητή mindcircus??:D:redface:
Η πραγματικότητα και εννοώ η πραγματικότητα-όχι κάτι σαν το μύθο της δυνατής Ελληνικής Οικονομίας, έτσι?-η πραγματικότητα διαφέρει πολύ.
Ανεξάρτητος δεν σημαίνει εξαρτώμαι ουσιαστικά απο τις διαθέσεις των αρσενικών γύρω μου και γι'αυτό προσπαθώ να καλοπιάνω τουλάχιστον αυτούς απο τους οποίους μπορώ να έχω ωφέλη και κάνω την ανεξάρτητη και μάγκισα και καραμπουζουκλού σε αυτούς που δεν έχω ανάγκη για παράδειγμα στον γραφικό της δοιυλειάς, τον περίεργο που σε κοιτάει στον δρόμο, στον φουκαρά που έκανε το λάθος νείναι ειλικρινής μαζί σου και να σου δείξει ότι του αρέσεις και θα ληθελε να σε γνωρίσει καλύτερα αλλά αφού δεν είναι μλεσα στις Ευρωπαϊκές επιδοτήσεις-έστω κολπατζής του Ελληνικού αναπτυξιακού νόμου και της κομπίνας-άρα κα όφελος για σένα μελλοντικό, εσύ τον απορρίπτεις.

Έτσι λοιπόν Mindcircus?

όπως οι ξένοι πήραν χαμπάρι τις Ελληνικέ λαμογιές, έτσι και αρκετοί άντρες πήραν χαμπάρι τις "λαμογιές" των γυναικών απέναντι στις σχέσεις. Και έτσι βολέψου με τα πραγματικά λαμόγια μα να είσαι σίγουρη ότι αυτοί έχουν αρκετές σαν και εσένα.:D

Τέλος.
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τον περίεργο που σε κοιτάει στον δρόμο, στον φουκαρά που έκανε το λάθος νείναι ειλικρινής μαζί σου και να σου δείξει ότι του αρέσεις και θα ληθελε να σε γνωρίσει καλύτερα αλλά αφού δεν είναι μλεσα στις Ευρωπαϊκές επιδοτήσεις-έστω κολπατζής του Ελληνικού αναπτυξιακού νόμου και της κομπίνας-άρα κα όφελος για σένα μελλοντικό, εσύ τον απορρίπτεις.

η απορριψη εκατεροθεν ειναι μεσα στο παιχνιδι των σχεσεων. καποια στιγμη θα απορριψεις καποια στιγμη θα απορριφθεις. οταν γινεται αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειτε ο ενας ειτε ο αλλος δεν παταει καλα στα ποδια του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ares

Νεοφερμένος

Ο Ares αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
η απορριψη εκατεροθεν ειναι μεσα στο παιχνιδι των σχεσεων. καποια στιγμη θα απορριψεις καποια στιγμη θα απορριφθεις. οταν γινεται αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειτε ο ενας ειτε ο αλλος δεν παταει καλα στα ποδια του..


Α, ναί??:hmm:

Ωστέ έχεις και εσύ τις απαντήσεις έτοιμες. ίσως και να μην τις ειχες και τόσο έτοιμες άν αρκετοί εκεί έξω δε αντιμετώπιζαν πιο σοβαρά και σοβαρά σημαίνει να σε αντιμετωπίζουν σαν γυναίκα και όχι (η ουχί κατα το αρχαιοελληνικόν) ....και όχι λοιπόν σαν αφελή bimbo. Γιατί άλλο πράγμα είναι η γυναίκα και άλλο η bimbo.

Ok;

Άσε που νομίζω οτι δεν κατάλαβες ακριβώς.
Εγω είπα για τον λόγους που συχνά κάποιες απορρίπτουν και αυτός δεν είναι άλλος απο το να φορτώσουν τον εαυτό τους στο πιο ηλίθιο αρσενικό που κυκλοφορεί με κάποια χρήματ όμως.
Ε, αυτό είναι υποβάθμιση του εαυτού τους.
Διότι πάντα θα αντιμετωπίζονται ώς "δευτερες".

.....................Εκτός και εάν αυτό είναι ok για σένα και για αρκετές άλλες.

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μαλλον εσυ παιδι μου δεν καταλαβες τι εχω πει.
και μην προβαινεις σε συμπερασματα για το τι ειναι οκ και τι οχι για μενα και τις υπολοιπες, μεγα σφαλμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α, ναί??:hmm:

Ωστέ έχεις και εσύ τις απαντήσεις έτοιμες. ίσως και να μην τις ειχες και τόσο έτοιμες άν αρκετοί εκεί έξω δε αντιμετώπιζαν πιο σοβαρά και σοβαρά σημαίνει να σε αντιμετωπίζουν σαν γυναίκα και όχι (η ουχί κατα το αρχαιοελληνικόν) ....και όχι λοιπόν σαν αφελή bimbo. Γιατί άλλο πράγμα είναι η γυναίκα και άλλο η bimbo.

Eσυ τι πιστευεις οτι φταιει για την καταντια των σημερινων γυναικων ;;
Θεωρεις οτι τα σημερινα ΜΜΕ με τα lifestyle, showbiz κλπ μπουρδες που παρακολουθουν και διαβαζουν τις εχουν επηρεασει ;;

Παντως το ποιο αστειο ειναι οτι οι περισσοτερες σε αυτο το φορουμ θελουν λεει τον αντρα πανω απο ολα να γελαει (το χαμογελο του)
...Σαν ολα αυτα τα περιοδικα που πουλανε στο εξωφυλλο τους "χαμογελαστα προτυπα" που τα εχουν επεξεργαστει και με το photoshop.

ασφαλεια.
συναισθηματικη ασφαλεια.
σωματικη ασφαλεια.
οικονομικη ασφαλεια.
και πολλα αλλα...

Εσυ δεν χρειαζεσαι αντρα, χρειαζεσαι να ασφαλιστης στην interamerican.
Για να ψαχνεις να βρεις τοσο πολυ την ασφαλεια απο τους αλλους μου ακουγεσαι για φοβερα ανασφαλης χαρακτηρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Νομιζω Audit01 με το να προσβαλλεις τις γυναικες (του φορουμ, οπως την Κρις κι αλλες που κατα καιρους εχει πεσει το ματι μου), το μονο που τελικα θα καταφερεις, κατα τη γνωμη μου, ειναι να απωθεις το γυναικειο φυλο τοσο πολυ, που καμια φορα αν το κανεις και στην προσωπικη σου ζωη, αντιδραστικα και μη οταν ειναι μαζι σου να σου μιλανε για καλλλιστεια, σοουμπιζ και λαιφσταιλ, επισης αντιδραστικα και παλι να σου τονιζουν ποσο τους αρεσει ο αντρας να χαμογελα. :DΝα υποθεσω πως αφου το καταρριπτεις δεν το κανεις κι ευκολα, ε?
Γιατι? Το χαμογελο και το χιουμορ ειναι πηγη ζωης. Ειδικα στην σημερινη εποχη, βουτηγμενη στα προβληματα, το χιουμορ το αστειρευτο δινει ζωη στη σχεση και στον ανθρωπο.

Δε θεωρω καταντια τις γυναικες σημερα, θεωρω ομως αυτους που τη θεωρουν καταντια πολυ απογοητευμενους, εγωιστες κυριως που καποια στιγμη δε περασε το δικο τους, δεν προσαρμοστηκαν στα σημερινα δεδομενα, θελησαν να αλλαξουν τη γυναικα (οχι μια συγκεκριμενη), δεν τα καταφεραν και αρκεστηκαν απο το να προσπαθησουν, στο να κραζουν.

Τι ακριβως να προσπαθησουν? Να εμβαθυνουν στα προβληματα και τις ανησυχιες των γυναικων σημερα.
Μην ξεφυσας, σε βλεπω:P. Ετσι ειναι.
Καποτε ελεγαν οι μεγαλοι, για να βρειτε εναν καλο αντρα, πρεπει να μπειτε στην ψυχη του να τον καταλαβετε. Ο αντρας, αντιθετως εψαχνε την προικα, παρα τη ψυχη. Η γυναικα το καταφερε (και το καταφερνει ακομα, ετσι?;)) και σημερα ειναι σειρα της να παρει το ιδιο. Ε? Τι λες? Δεν επρεπε?

Εχω μια ταξη μονο με αγορακια γυρω στα 14(αγορια δεν ειναι, διαολοι ειναι που κατεβηκαν στη γη, παρολαυτα γινομαι ισα κι ομοια τους και συνεννοουμαι:P). Καναμε προφορικη συζητηση με θεμα '' θαθελατε να συζησετε καποια στιγμη με καποιον? Κι αν ναι, με ποιον και γιατι?''
Ολοι τους απαντησαν πως θα ηθελαν αν συγκατοικησουν με το κοριτσι τους. Μου εκανε εντυπωση και τους ρωτησα γιατι.
Θες απαντηση?
''για να μας μαγειρευει, να μας πλενει τα ρουχα...''
Εκει τι επρεπε να κανω? Να τα δειρω η να γελασω? :PΠροτιμησα το δευτερο, χωρις ομως να παψω να μπαινω σε σκεψεις.
Μονο ενας απο τους τοσους μου απαντησε '' γιατι ειναι ωραιο να χεις γυναικεια συντροφια διπλα σου, αυτο το διαφορετικο απο μας. Τι να τον κανουμε τον φιλο, αφου ξερουμε πως ειναι σαν εμας?''

....


Δε θα πρεπε ενας αντρας λοιπον να μπει βαθια στην ψυχη της και να την ανακαλυψει? Προτου ομως γινει αυτο οφειλει νατη σεβαστει με ολες τις επιλογες της.. την καταντια της;) κι αφου την καταντια οπως λες να τη μεραφρασει ο αντρας ως τωρινα δεδομενα, να προσαρμοστει και να δουλεψει ταυτοχρονα με εκεινη.
Ειναι λογικο να χουν, οπως λετε, ξεφυγει οι γυναικες ομως το ''ξεφευγω'' απεχει πολυ απο το να ''ξυπναω''. Δουλευουν, κυνηγουν μεγαλες θεσεις, σπουδαζουν χρονια, φτανουν ψηλα, αποδεικνυουν ικανοτητες. Γνωριζω αρκετες γυναικες που φερνουν κυριολεκτικα το φαγητο στο σπιτι κι ο αντρας τους καλως η κακως δε βγαζει τοσα οσα εκεινη. Ειναι ντροπη αυτο? Οχι. Ειναι θεμα ικανοτητων. Αποδεχτειτε το κι ολα θα πανε καλα.:)
Ας σταματησει αυτος ο ανταγωνισμος, ειναι θλιβερος πραγματικα.

Επισης, συμφωνω πως πολλες μπορει να καβαλουν το καλαμι. Οπως το ιδιο συμβαινει και για τους αντρες. Ουτε εμενα μου αρεσουν οι καβαλημενοι.
Αρα που καταληγουμε? Ειναι ανθρωπινο αυτο, κι οχι συγκεκριμενο για τη γυναικα μονο.
Εχουμε διαφορες ναι. Ομως αντι να γινει προσπαθεια να δεθει αυτη η διαφορετικοτητα και να γινει κατι καλο, αποσπαται ο ανθρωπος στο να κραζει.

Εχω κρατηθει πολλες φορες για να μην κραξω τους αντρες στο συνολο τους και να τους πω ''αχρηστους'' κυριολεκτικα και ικανους μονο για αναπαραγωγη και σεξ. Κρατιεμαι γιατι εχω κανει σχεσεις, κι οσο κι αν εχω απογοητευτει, δεν παυουν να ειναι κομματια μου ολοι αυτοι και αγαπες. Που με στεναχωρησαν αλλα ταυτοχρονα μου εδωσαν το διαφορετικο που κατεληξε σε δημιουργια κατι νεου, που πηρα γω, πηρε κι αυτος πχ και εμεινε χαραγμενο, για μια ζωη. Μαθαινω απο τον αντρα γιατι ειναι διαφορετικος. Κι αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι πως δεν ειναι τοσο εξυπνος και καπατσος οσο η γυναικα, αλλα με ο,τι καταπιαστει θα το βγαλει σε περας, θα το παλεψει ως τελους.

Οι γυναικες σημερα κυνηγουν τον ερωτα, κι οχι τον γαμο κατα μεγαλο ποσοστο. Κι αυτο ειναι μαγικο γιατι καποτε δεν ηξεραν τι θα πει ερωτας, παρα καπελωνονταν για να μη μεινουν στο ραφι εξαιτιας της κοινωνιας.
Δεν εχω μετρο συγκρισης, ειμαι μονο 23. Δεν μπορω να σου πω αν στην εποχη των γιαγιαδων ηταν καλυτερα τα πραματα, Μπορω να σου πω πως δε με χαλαει αυτο που συμβαινει σημερα γιατι δεν εχω ζησει το προηγουμενο.
Μηπως να σταματουσες με τους χαρακτηρισμους και να εψαχνες πιο βαθια... μια γυναικα ξεχωριστα χωρις.. καλουπια και ταμπελες?:)

φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εκει τι επρεπε να κανω? Να τα δειρω η να γελασω? :P

Έπρεπε να γνωρίσεις τις γυναίκες-μαμάδες που τους μεγάλωσαν... :hmm:Τις ίδιες γυναίκες που δηλώνουν φεμινίστριες αλλά ταυτόχρονα δεν μπορούν να απαλλαγούν από τα πρότυπα των δικών τους μαμάδων και τα περνούν αυτούσια στα παιδιά τους (αγόρια-κορίτσια).
Έπρεπε ίσως να τους επισημάνεις να μην μπερδεύουν τη φροντίδα με την υποχρέωση.
Διότι θα βρεθούν πράγματι κορίτσια που θα τους πλύνουν τα ρούχα και θα τους μαγειρέψουν επειδή θα νιώθουν την ανάγκη να εκφράσουν την αγάπη τους μέσω της φροντίδας, χωρίς αυτό να αποτελεί υποχρέωση του φύλου τους.

Αναρωτιέμαι βέβαια τι θα συνέβαινε εάν μέσα στην αίθουσα υπήρχαν και κορίτσια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κι αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι πως δεν ειναι τοσο εξυπνος και καπατσος οσο η γυναικα,
φαουλ;)
ελπιζω να καταλαβαινεις το λαθος αυτου που σημειωσα...
αν μιλουσε καποιος για μικροτερη εξυπναδα των γυναικων ,ολες οι φεμινιστριες ,θα φωναζανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 243356

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομιζω Audit01 με το να προσβαλλεις τις γυναικες (του φορουμ, οπως την Κρις κι αλλες που κατα καιρους εχει πεσει το ματι μου), το μονο που τελικα θα καταφερεις, κατα τη γνωμη μου, ειναι να απωθεις το γυναικειο φυλο τοσο πολυ, που καμια φορα αν το κανεις και στην προσωπικη σου ζωη, αντιδραστικα και μη οταν ειναι μαζι σου να σου μιλανε για καλλλιστεια, σοουμπιζ και λαιφσταιλ, επισης αντιδραστικα και παλι να σου τονιζουν ποσο τους αρεσει ο αντρας να χαμογελα. :DΝα υποθεσω πως αφου το καταρριπτεις δεν το κανεις κι ευκολα, ε?
mindcircus το εχω ξαναπει δεν βρισκομαι εδω για να χαιδευω τα αυτια καμιας και κανενος...


Οσο για τα αισθηματα απωθησης ειναι αμοιβαια οπως το εχεις καταλαβει...
Την ιδια απωθηση μου προκαλειτε κατα το πλειστον οι συγχρονες νεοελληνιδες

]Γιατι? Το χαμογελο και το χιουμορ ειναι πηγη ζωης. Ειδικα στην σημερινη εποχη, βουτηγμενη στα προβληματα, το χιουμορ το αστειρευτο δινει ζωη στη σχεση και στον ανθρωπο.
Αυτο που λες ειναι ακριβως η κλασσικη αντιληψη του νεοελληνα και νεοελληνιδας !!
Δεν με ενδιαφερει να ζω ολη μου την ζωη με χαμογελακια, ουρανια τοξα και ουτοπιστικες σαχλαμαρες.
Δεν τα θεωρω αυτα ως προτεραιοτητες στην ζωη.
Οταν εχω προβλημα προσωπικα το αντιμετωπιζω καταμετωπο και με σοβαροτητα.
Με χαμογελακια τιποτα δεν λυνεται δια μαγειας και τιποτα δεν παει μπροστα. !!
Με τα "χαμογελακια" καταντησε αυτη η χωρα στο χαλι που ειναι σημερα !

Δε θεωρω καταντια τις γυναικες σημερα, θεωρω ομως αυτους που τη θεωρουν καταντια πολυ απογοητευμενους, εγωιστες κυριως που καποια στιγμη δε περασε το δικο τους, δεν προσαρμοστηκαν στα σημερινα δεδομενα, θελησαν να αλλαξουν τη γυναικα (οχι μια συγκεκριμενη), δεν τα καταφεραν και αρκεστηκαν απο το να προσπαθησουν, στο να κραζουν.
Απογοητευμενος ΝΑΙ γιατι εγω την θεωρω ως καταντια του γυναικειου φυλλου οπως και πολλα αλλα θεωρω ως καταντια σε αυτον το τοπο

Εσεις οι γυναικες εχετε καταντησει εγωιστριες και δεν ξερετε τι θελετε και πιστευετε οτι ολοι εμεις οι αντρες θα χορευουμε στο ταψι σας. Αλλα οπως στρωνει ο καθενας κοιμαται και αυτο ισχυει και για εσας τις γυναικες

Ποτε δεν προκειται να συμβιβαστω με τα δεδομενα της σημερινης αθλια εποχης της ΠΑΡΑΚΜΗΣ ΚΑΙ ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ!! Εσυ και καποιοι αλλοι μπορει να συμβιβαζεστε σε αυτο το χαλι και να...χαμογελατε αλλα εγω δεν προκειται να το κανω αυτο.

Απο το να συμβιβαστω οπως εσεις προτιμω (προτιμουμε) να κραζω προς το παρον.
Οταν σταματησουμε να κραζουμε και το κραξιμο γινει οργη τοτε να φοβαστε γιατι θα σας παρει και εσας τις γυναικες η μπαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Οταν εχω προβλημα προσωπικα το αντιμετωπιζω καταμετωπο και με σοβαροτητα.
Με χαμογελακια τιποτα δεν λυνεται δια μαγειας και τιποτα δεν παει μπροστα. !!
Με τα "χαμογελακια" καταντησε αυτη η χωρα στο χαλι που ειναι σημερα !

https://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Some things in life are bad
They can really make you mad
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle
Don't grumble, give a whistle
And this'll help things turn out for the best...
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]And...always look on the bright side of life...
Always look on the light side of life...
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]If life seems jolly rotten
There's something you've forgotten
And that's to laugh and smile and dance and sing.
When you're feeling in the dumps
Don't be silly chumps
Just purse your lips and whistle - that's the thing.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]And...always look on the bright side of life...
Always look on the light side of life...
[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]For life is quite absurd
And death's the final word
You must always face the curtain with a bow.
Forget about your sin - give the audience a grin
Enjoy it - it's your last chance anyhow.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]So always look on the bright side of death
Just before you draw your terminal breath
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Life's a piece of shit
When you look at it
Life's a laugh and death's a joke, it's true.
You'll see it's all a show
Keep 'em laughing as you go
Just remember that the last laugh is on you.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]And always look on the bright side of life...
Always look on the right side of life...
(Come on guys, cheer up!)
Always look on the bright side of life...
Always look on the bright side of life...
(Worse things happen at sea, you know.)
Always look on the bright side of life...
(I mean - what have you got to lose?)
(You know, you come from nothing - you're going back to nothing.
What have you lost? Nothing!)
Always look on the right side of life...
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
mindcircus το εχω ξαναπει δεν βρισκομαι εδω για να χαιδευω τα αυτια καμιας και κανενος...

Οσο για τα αισθηματα απωθησης ειναι αμοιβαιαv
Και ποιος ακριβώς είναι ο ρόλος σου στο στέκι;
Να κρίνεις τα κακώς κείμενα;
Και ποια είναι αυτά;
Γιατί το μόνο που βλέπω εγώ είναι μία "κακία" προς το γυναικείο φύλλο...και μια υπεροψία....

Αυτη ειναι ακριβως η κλασσικη αντιληψη του νεοελληνα και νεοελληνιδας !!
Δεν με ενδιαφερει να ζω ολη μου την ζωη με χαμογελακια, ουρανια τοξα και ουτοπιστικες σαχλαμαρες.
Δεν τα θεωρω αυτα ως προτεραιοτητες στην ζωη.
Οταν εχω προβλημα προσωπικα το αντιμετωπιζω καταμετωπο και με σοβαροτητα.
Με χαμογελακια τιποτα δεν λυνεται δια μαγειας και τιποτα δεν παει μπροστα. !!
Με τα "χαμογελακια" καταντησε αυτη η χωρα στο χαλι που ειναι σημερα !
Από πότε το χιούμορ δείχνει έλλειψη σοβαρότητας;:confused:
Αλλά ξέχασα, είναι κλασσικό να μπερδεύουμε την σοβαρότητα με την σοβαροφάνεια! :D

Απογοητευμενος ΝΑΙ γιατι εγω την θεωρω ως καταντια του γυναικειου φυλλου.
Να κυνηγά τα όνειρα της;
Να επιλέγει τη ζωή της με όποιο κόστος;
Ναι...μεγάλη κατάντια, ένας άνθρωπος να ορίζει την ζωή του!:hmm:

Εσεις οι γυναικες εχετε καταντησει εγωιστριες και δεν ξερετε τι θελετε και πιστευετε οτι ολοι εμεις οι αντρες θα χορευουμε στο ταψι σας. Αλλα οπως στρωνει ο καθενας κοιμαται και αυτο ισχυει και για εσας τις γυναικες
Δεν φταίμε εμείς για τις παρέες σου και τις επιλογές σου...
Συγνώμη αν σε σοκάρω! :redface:
Αλλά να...ξέρεις....θα σου πω ένα μικρό μυστικό....δεν μας θέλουν πάντα όσες θέλουμε...:/:

Ποτε δεν προκειται να συμβιμβαστω με τα δεδομενα μιας αθλια εποχης ΠΑΡΑΚΜΗΣ ΚΑΙ ΑΣΥΔΟΣΙΑΣ!!
Εσυ και καποιοι αλλοι μπορει να συμβιβαζεστε σε αυτο το χαλι και να...χαμογελατε αλλα εγω δεν προκειται να το κανω αυτο
Κι εδώ σηκώνουμε το λάβαρο της επανάστασης! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα που:

Να είναι "σκληρός" αλλά και τρυφερός,
να είναι έξυπνος αλλά να μήν το δείχνει
να είναι εργατικός αλλά να το "ρίχνει" και έξω
να είναι σοβαρός αλλά και αστείος
να αγαπάει την κοπέλα/γυναίκα του αλλά χωρίς υπερβολές
να είναι συνέχεια μαζί της αλλά να μήν γίνεται "τσιμπούρι"
να είναι ρομαντικός αλλά και άγριος (στο σεξ)
να μήν βγαίνει συνέχεια με φίλους αλλά και να μήν κάθεται συνέχεια σπίτι
να έχει πολλά λεφτά, αλλά να μήν είναι φιλοχρήματος
να είναι σεμνός αλλά και άντρας-κυνηγός
να της μιλάει ευγενικά αλλά και πρόστυχα
να είναι σταθερός στη ζωή του αλλά και αυθόρμητος
να κάνει ότι του λέει αυτή αλλά να το κάνει επειδή το θέλει κι ο ίδιος
να αναγνωρίζει οτι η γυναίκα είναι ανεξάρτητη αλλά να της πληρώνει τα πάντα
να τα έχει καλά με την μητέρα της αλλά όχι και πολλά πολλά
να έχει δικιά του γνώμη αλλά να συμφωνεί πάντα μαζί της
να είναι τίμιος στην δουλειά του αλλά να κοιτάζει και το συμφέρον της οικογένειας του
να της κάνει όμορφα κομπλιμέντα αλλά να μήν είναι "γλυκανάλατος"
να μήν αγαπάει πολύ τα υλικά αγαθά αλλά να έχει σπιταρώνα, αμαξάρα κτλ.
και κυρίως...
να ξέρει τί θέλει η κοπέλα/γυναίκα του πρίν καν το ξέρει η ίδια!
οχι να το δειχνει οτι ειναι εξυπνος!!! και ας κανει υπερβολες στην αγαπη!!!
αχ!!!! παρατριχα και τα βρηκες ολα!!!!

παιδια 32 σελιδες και ακομη να βρειτε τι θελουν οι γυναικες???:hehe:
ή μηπως θελουμε πολλα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Δεν θέλουν απολύτως τίποτα, είναι τα πλέον ανιδιοτελή πλάσματα του κόσμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Οι γυναίκες θέλουν κάποιον να τις βγάλει στο κλαρί να τις γεμίσει λεφτά και ύστερα να φύγει. Α, ξέχασα, και να παραδεχτεί φυσικά ότι φταίει αυτός για όλα.

Ολες οι άλλες, που δεν βγήκαν, ή δεν τις έβγαλαν κάποιοι στο κλαρί, νοιώθουν .... άντρες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
παιδια 32 σελιδες και ακομη να βρειτε τι θελουν οι γυναικες???
ή μηπως θελουμε πολλα???

Κοίτα να στο πω αλλιώς:
εδώ δεν ξέρω τι θέλω εγώ που είμαι ένας άνθρωπος και έχω σαν δεδομένα όλες μου τις εμπειρίες και το ψυχολογικό feedback που είχα από αυτές όλη μου τη ζωή.
Ρωτάς γιατί έχουμε δυσκολία να προβλέψουμε ένα μοντέλο για το τι θέλουν όλες οι διαφορετικές μεταξύ τους γυναίκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οπως και οι ανδρες και τα ζωα σχεδον..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αγαπη, πολλη αγαπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top