Φωτογραφίες - ενθύμια από πρώην

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Γενικά κρατάτε "αρχείο" με φωτογραφίες που έχετε απο το ετερον σας ημισυ;;
Με το τέλος μιας σχέσης κρατατε φωτογραφίες και ενθύμια ή πηγαίνουν στα σκουπίδια;;

Εγω προσωπικά έχω ολόκληρο αρχείο απο βιντεο,φωτο,δωράκια,ενθύμια(εισιτηρια κτλ) άλλα παρατηρώ οτι πολλοί φίλοι μου δεν είναι έτσι και μάλιστα πολλοι με κοροιδεύουν.....Εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όλα τα κρατάω, αλλά όχι ως αρχείο, απλώς δεν μπω και στην διαδικασία πχ να διαγράψω φωτογραφίες ή να πετάξω δώρα, εκτός από όταν χαλάσουν/φθαρούν. Γενικώς αντιμετωπίζω όλα τα ενθύμια όπως θα αντιμετώπιζα και τα δικά μου πράγματα. Άλλωστε η ζωή μου είναι, δεν απαρνούμαι ένα κομμάτι μόνο και μόνο γιατί τελείωσε.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για να φερει καποιος τον τιτλο του "πρωην", σημαινει οτι "φινιτο λα μιουζικα" και πως ειναι σα να μην υπηρχε ποτε στη ζωη μου.(ναι ναι, εγω δεν ανηκω στους πολιτισμενους που συνηθιζουν να διατηρουν "καλες" σχεσεις με τους πρωην συντροφους και ποτε δε χωριζω ηρεμα)
Οποτε οταν καποιος εχει "σβησει" μεσα μου, τοτε και τα δωρα του, οι φωτογραφιες και τα ενθυμια γενικοτερα δε θα σημαινουν για μενα πλεον κατι... Θα μου ειναι αδιαφορα και συνηθως καπου παραπεταμενα, καταχωνιασμενα...
Μονο καποια γραμματα απο την πρωτη μου αγαπη με συγκινουν ακομα, οταν καποιες φορες πεφτουν στα χερια μου, ψαχνοντας στα συρταρια για καποιο αλλο ασχετο πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για να φερει καποιος τον τιτλο του "πρωην", σημαινει οτι "φινιτο λα μιουζικα" και πως ειναι σα να μην υπηρχε ποτε στη ζωη μου.(ναι ναι, εγω δεν ανηκω στους πολιτισμενους που συνηθιζουν να διατηρουν "καλες" σχεσεις με τους πρωην συντροφους και ποτε δε χωριζω ηρεμα).

O τίτλος πρώην καθιερώνεται τις περισσότερες φορές μόνο όταν έρθει και κατσικωθεί στη θέση του ο νυν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
O τίτλος πρώην καθιερώνεται τις περισσότερες φορές μόνο όταν έρθει και κατσικωθεί στη θέση του ο νυν.

Οπως κι εαν εχει, μικρη η σημασια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχεις/δεν εχεις ενθυμια, αμα ερθει η αναμνηση, η χαρτουρα λιγη σημασια εχει μπροστα στα συναισθηματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δε κραταω τιποτα. feel free to go on.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όσα ενθύμια χρειάζεται να κρατήσω από προηγούμενες σχέσεις, υπάρχουν σε ασφαλές και απροσπέλαστο σημείο: Στο κεφάλι μου :D










Υπάρχει βέβαια κι ένα ενθύμιο 14ων ετών με δική του προσωπικότητα που ζει και αναπνέει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εξαρταται...
αν δε θες και δεν εχεις να θυμασε τιποτα καλο, πετα τα ολα...
εμενα μ αρεσει να βλεπω φωτο με πρωην, γελαω, θυμαμαι...και πως να πεταξεις φωτο απο ωραιες στιγμες ειδικα αν εχεις ζησει χρονια με καποιον?
δεν το θεωρω κακο...ουτε περιεργο.και αν ο φιλος μου εχει φωτο με πρωην δε με πειραζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ειμαι ατομο που η θεα πραγματων και προσωπων με ενοχλει. δεν θελω να βλεπω και δεν θελω να ακουω κατι που εχει τελειωσει γιατι δεν μου κανει καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
ειμαι ατομο που η θεα πραγματων και προσωπων με ενοχλει. δεν θελω να βλεπω και δεν θελω να ακουω κατι που εχει τελειωσει γιατι δεν μου κανει καλο.

Γι'αυτό υπάρχουν οι ντουλάπες ή τα κουτιά! :P (Πλακίτσα!)

Προσωπικά πετάω ελάχιστα "άχρηστα" πράγματα, και κρατάω την ουσία. Μου αρέσει. Δεν το θεωρώ αρχείο και ούτε ποτέ θα βάλω στην σειρά τα πράγματα με αλφαβητικη σειρά ή χρονολογική σειρά και θα τα αναπολώ. Ούτε καν. Απλά θεωρώ κρίμα ένα κομμάτι της ζωής μου να πεταχτεί. Γιατί όπως και να τελείωσε κάτι, ότι και να έγινε το θεωρώ άσχημο οι αναμνήσεις να πεταχτούν στα σκουπίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Γι'αυτό υπάρχουν οι ντουλάπες ή τα κουτιά! :P (Πλακίτσα!)

ναι αλλα εγω επειδη ειμαι σαν τα παιδακια που αμα τους πεις μην το ανοιξεις εκεινο το κουτακι το πρωτο πραγμα που θα κανω ειναι να το ανοιξω τοτε καλυτερα να μου το πεταξεις για να ειμαστε σειφ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ενώ δεν έχει τύχει το συγκεκριμένο, γενικά μου αρέσει να κρατάω ενθύμια από σημαντικές στιγμές και γεγονότα οπότε με μεγάλη ευκολία θα το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ακόμα και σε περιόδους που δεν ήθελα να θυμάμαι σχέσεις και καταστάσεις δεν κατέστρεφα τίποτα, είχα σκίσει κάτι σελίδες με ποιήματα αλλά και πάλι δεν τις έκανα κομφετί και δεν τις πέταξα. Δεν πετάω ποτέ ενθύμια από πρώην ακόμα κι αν έληξε άδοξα το θέμα, θέλω να θυμάμαι τις στιγμές και τους παράγοντες που συνέβαλλαν στο να διαμορφώσω ένα σημαντικό τμήμα του χαρακτήρα μου. Ο πρώην μου για παράδειγμα δεν κρατούσε τίποτα και εκνευριζόταν κιόλας όταν συζητούσαμε και του έλεγα ότι έχω αρχείο κι ένα κουτάκι με αντικείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Υπάρχει βέβαια κι ένα ενθύμιο 14ων ετών με δική του προσωπικότητα που ζει και αναπνέει... :P

Ελα μαμά σταμάτα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
νιωθω πολυ περηφανη γιατι μολις χτες διεγραψα 897 μηνυματα του απο το κινητο μου μετα απο τοσους μηνες χωρισμου.:D

ααα

και τον αριθμο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ααα

και τον αριθμο.:D

Μέγα λάθος. :P
Τον αριθμό τον κρατάμε, σε περίπτωση που ο λεγάμενος κάνει το λάθος να πάρει τηλέφωνο, να ξέρουμε να μην του απαντήσουμε.
:whistle::D

(καλά, πλάκα κάνω...δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αλλά για να φτάνεις να σβήνεις τον αριθμό, πάει να πει ότι δεν θέλεις περαιτέρω επικοινωνία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.



Ότι μπαίνει ( ψηφιακό,αναλογικό αρχείο ) δεν ξαναβγαίνει.
( κατά παράφραση του ότι γράφει δεν ξεγράφει )


Κακό, καλό, πάντα έχει κάτι να μου διδάξει.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μέγα λάθος. :P
Τον αριθμό τον κρατάμε, σε περίπτωση που ο λεγάμενος κάνει το λάθος να πάρει τηλέφωνο, να ξέρουμε να μην του απαντήσουμε.
:whistle::D

(καλά, πλάκα κάνω...δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αλλά για να φτάνεις να σβήνεις τον αριθμό, πάει να πει ότι δεν θέλεις περαιτέρω επικοινωνία)


μπααα... καλα εκανα.

δεν εμπιστευομαι τον ευατο μου εχοντας τον αριθμο του.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κοντός123

Νεοφερμένος

Ο Κοντός123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τον αριθμό τον σβήνεις αλλά έλα που τον έχεις μάθει απο έξω ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top