Όταν η φιλία γίνεται έρωτας

ioakeimidio

Νεοφερμένος

Ο ioakeimidio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να την γράψεις στα @@ σου.. δεν βλέπεις ότι δεν? Τυχαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.. Βρές κάποια που να σε θέλει πραγματικά και απομάκρυνε την εντελώς απο τη ζωή σου.. Αλλιώς θα χάσεις πολύτιμο χρόνο άσκοπα..

Τωρα προχτες οταν της ζητησα να κανουμε μια τελευταια προσπαθεια να τα ξαναβρουμε μου ειπε οτι κατι αρχισε να παιζει ξανα με τον πρωην.....Αυτη ολο τον καιρο που ειμασταν μαζι καποιες στιγμες μου τον ανεφερε(τον πρωην)αλλα εμενα μου εσπαγε τα νευρα...της το ειχα πει να το σταματησει...Το ειχε σταματησει καποιο καιρο....Αλλα τωρα κανα μηνα πριν χωρισουμε αρχισε και καλα να τον ξανα αναφερει γιατι ηθελε να μου δωσει καποια παραδειγματα.....και καλα πως συμπεριφεροτανε εκεινος σ'αυτη την περιπτωση.....αλλα εμενα συνεχιζε αυτο να μου σπαει τα νευρα...!!!!και ξεσπουσα πανω της.....Οταν την κυριακη της εκανα την προταση να ξανα κανουμε μια τελευταια προσπαθεια...Και εκεινη μου ειπε οτι κατι αρχιζε παλι να παιζει με τον πρωην....εγω νευριασα και της ειπα πραγματα πολυ βαρια....π.χ:οτι ειναι ψευτρα και αχαριστη και οτι τοσο καιρο το επαιζε σε διπλο ταμπλο και τετοια....Και εκεινη επειδη θυχτικε μου ειπε να μην της ξαναστειλω μηνυμα και να διαγραψω το νουμερο της.....Τι να κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
....ε και συ...έπρεπε να κρατηθείς λίγο...αν και έτσι όπως τα λες εσύ έχεις δίκιο...οπότε καλύτερα να τη ξεπεράσεις και να προχωρήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakeimidio

Νεοφερμένος

Ο ioakeimidio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
....ε και συ...έπρεπε να κρατηθείς λίγο...αν και έτσι όπως τα λες εσύ έχεις δίκιο...οπότε καλύτερα να τη ξεπεράσεις και να προχωρήσεις...

Επρεπε να κρατηθω σιγουρα...Αλλα ας ερθει στην θεση μου....Ολο τον καιρο την καλουσαν για ποτο ο κολλητος του πρωην της....και ηταν και ο πρωην εκει...εγω ζηλευα....Μου ελεγε παρα πολλες φορες οτι δεν πρεπει να ζηλευω...Κι ας τα ειχαν 4 χρονια μαζι.....Και μου ελεγε οτι δεν την ενοιαζε καθολου...Που ηταν κι ας αυτος εκει....Πριν κανα μηνα περιπου μου ερχεται ενα μηνυμα απο μια κοπελα που της ειχα πει να μην στελνει μηνυματα γιατι εχω και ουδεποτε της ειχα δωσει το δικαιωμα να με αποκαλει ζουζουνι μου αγαπη μου και τετοια...Και Εκεινη μου εστειλε ενα μηνυμα οταν ημουν στο σπιτι της κοπελας μου....Εγω επειδη δεν με ενοιαζε να δω τι γραφει πηγα να το διαγραψω χωρις να το θελω να της το κρυψω....Αλλα επειδη το κανω καθε φορα που μου στελνει μηνυμα....η αλλη η κοπελα.....συνεχως διαγραφω τα μηνυματα της....Και το εκανα εκ παραδρομης...αλλα χωρις να ηθελα να της το κρυψω.....Νευριασε....και μετα απο δυο μερες...και μετα απο ενα τσακωμο μου ειπε τι ειχε στηλει η κοπελα η αλλη(Γιατι δεν ειχα προλαβει να το διαγραψω)και μου ειπε οτι με ειχε πει ζουζουνι μου...Και την πειραξε....και τωρα εδω και ενα μηνα που ειμαστε συνεχως στους τσακωμους δεν μπορει να καταλαβει οτι εγω δεν ειχα δωσει κανενα δικαιωμα...σε κανεναν να με λεει ετσι εκτος απο την κοπελα μου......και μου ελεγε οτι αν δεν της ειχα δωσει δικαιωμα δεν θα μου τα εστελνε αυτα......αλλα εγω δεν της ειχα δωσει κανενα μα κανενα δικαιωμα να μου μιλαει ετσι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Θεωρώ οτι είναι λάθος όταν είστε φίλοι με κάποιον που ταιριάζετε και περνάτε καλά να το αφήσετε να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση γιατί αν τσακωθείτε μετά θα χαθεί κι η φιλία. Έπαθα κι έμαθα.:/:

θεωρω οτι ειναι λαθος να μην το αφησουν να εξελιχθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
θεωρω οτι ειναι λαθος να μην το αφησουν να εξελιχθει

Αν ήταν να προκύψει κάτι ερωτικό, θα προέκυπτε εξ' αρχής. Εφόσον δεν προέκυψε, καλύτερα να κρατήσουν αυτοί οι άνθρωποι τη φιλία τους. Καλή επικοινωνία με κάποιον δε σημαίνει αυτόματα και έρωτας.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πως πρεπει να ειναι η συμπεριφορα τους αργοτερα για να κρατησουν δτυνατη τη σχεση τους? η κατι τετοιο θα ταν ανεφικτο απο κει κι επειτα?
σε αυτο το φορουμ, ακομα και αν ειμαι γυρω στους δυο μηνες, εχω παρατηρησει οτι τα πλεον διαδεδομενα θεματα εχουν θεμα κατι γυρω απο το σεξ ή τον ερωτα. σε πολλα απο αυτα, ρωτανε για το ΠΩΣ πρεπει να συμπεριφερομαστε και για το πως πρεπει να αντιμετωπιζουμε την ταδε κατασταση ή την αλλη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ, και μη περιμενουμε απο αλλους να δημιουργησουν κανονες, επειδη δεν θελουμε να βαλουμε το μυαλο μας να λειτουργησει ή επειδη δεν θελουμε να αντιμετωπισουμε τους φοβους μας

Αν ήταν να προκύψει κάτι ερωτικό, θα προέκυπτε εξ' αρχής. Εφόσον δεν προέκυψε, καλύτερα να κρατήσουν αυτοί οι άνθρωποι τη φιλία τους. Καλή επικοινωνία με κάποιον δε σημαίνει αυτόματα και έρωτας.:/:

αν ηταν να προκυψει κατι ερωτικο θα προεκυπτε εξ αρχης; με καμια δυναμη δενι ισχυει κατι τετοιο. καλη επικοινωνια δεν σημαινει ομως και "δεν υπαρχει ερωτας"
επισης, μεταξυ φιλων, υπαρχει αγαπη.

εφοσον δεν γνωριζεις τι θα γινοταν αν προκυψει, δεν νομιζω να εισαι σε θεση να το παιζεις... μαντης και να θεωρεις οτι θα χαλασει σιγουρα η φιλια τους, οταν με το καλο χωρισουν (δυο υποθεσεις θα κανεις).

αλλα να ρωτησω κατι. ο συντροφος ή η συντροφος που εχουμε μια δεδομενη περιοδο, δεν πρεπει να ειναι και.. φιλος ή φιλη μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
ρωτανε για το ΠΩΣ πρεπει να συμπεριφερομαστε και για το πως πρεπει να αντιμετωπιζουμε την ταδε κατασταση ή την αλλη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ, και μη περιμενουμε απο αλλους να δημιουργησουν κανονες, επειδη δεν θελουμε να βαλουμε το μυαλο μας να λειτουργησει ή επειδη δεν θελουμε να αντιμετωπισουμε τους φοβους μας

Καμιά φορά το να βλέπεις τις εμπειρίες των άλλων και να δεις πώς αντέδρασαν κάποιοι άλλοι σε κάποιο θέμα σε κάνει να δεις τη δική σου κατάσταση πιο "ανοιχτά". Κοινώς παίρνεις ιδέες. Εσύ ποτέ δεν έχεις ρωτήσει τη γνώμη των φίλων σου για κάτι; Πάει να πει οτι βαριέσαι να σκεφτείς;:hmm:

αν ηταν να προκυψει κατι ερωτικο θα προεκυπτε εξ αρχης; με καμια δυναμη δενι ισχυει κατι τετοιο. καλη επικοινωνια δεν σημαινει ομως και "δεν υπαρχει ερωτας"
επισης, μεταξυ φιλων, υπαρχει αγαπη.

Άλλο αγάπη φιλική κι άλλο έρωτας.

εφοσον δεν γνωριζεις τι θα γινοταν αν προκυψει, δεν νομιζω να εισαι σε θεση να το παιζεις... μαντης και να θεωρεις οτι θα χαλασει σιγουρα η φιλια τους, οταν με το καλο χωρισουν (δυο υποθεσεις θα κανεις).

Δίνω μεγάλη πιθανότητα να χαλάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δίνω μεγάλη πιθανότητα να χαλάσει.
την επομενη φορα που θα θελησω να μαθω τον καιρο, ξερω σε ποιον θα απευθυνθω

δινω μεγαλυτερη πιθανοτητα να χαλασει κατι του στυλ "σε ξερω δυο μερες, ας τα φτιαξουμε".

καλυτερα θα περασει ο ανθρωπος με εκεινον που ηδη γνωριζει, εκτιμαει, επικοινωνει τοσο καλα, αγαπαει, κτλ κτλ
παρα με εναν αλλο ανθρωπο στον οποιο μονο αρεσει εξωτερικα ξερω γω.

Εσύ ποτέ δεν έχεις ρωτήσει τη γνώμη των φίλων σου για κάτι;
εγω δεν ρωταω για το τι "πρεπει να κανω"
γιατι γνωριζω τι απαντηση θα παρω απο τον καθε ενα ηδη, αφου γνωριζω τις εμπειριες τους και το πως συμπεριφερονται ηδη.
αλλα δεν ειναι αυτο το ζητημα. αλλο το "πως πρεπει να αντιδρασει καποιος σε αυτη τη κατασταση" αλλο το "εσεις πως αντιδρασατε σε παρομοια κατασταση"


Υ.Γ. ε καταπληκτικη μοντ, επειδη συνεχεια ξεχναω μπορεις να ενωσεις τα μηνυματα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ απλά λέω οτι αν είσαι φίλος με κάποιον πολύ καιρό είναι κρίμα να διακινδυνεύσεις τη φιλία σου για έναν έρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ο ερωτας ειναι πιο ομορφο απο μια φιλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δε νομίζω. Έρωτες έρχονται και παρέρχονται, φίλοι όμως πραγματικοί είναι ελάχιστοι στη ζωή μας.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δε νομίζω. Έρωτες έρχονται και παρέρχονται, φίλοι όμως πραγματικοί είναι ελάχιστοι στη ζωή μας.:/:

οι ΣΧΕΣΕΙΣ ερχονται και παρερχονται. οι ΕΡΩΤΕΣ οχι
και ναι, σε ποναει πιο πολυ αν χασεις τον συντροφο σου, με τον οποιο εισαι ερωτευμενος, παρα εναν... φιλο (εξαρταται τι φιλο βεβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όταν μία πραγματική φιλία μεταξύ ενός άντρα και μίας γυναίκας γίνει έρωτας τότε σχηματίζεται κάτι μαγικό...

Θεωρώ ότι είναι η απόλυτη σχέση.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Δε νομίζω. Έρωτες έρχονται και παρέρχονται, φίλοι όμως πραγματικοί είναι ελάχιστοι στη ζωή μας.:/:
Και για αυτό στην περίπτωση που δεν κρατήσει ο έρωτας θα κρατήσει η φιλιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Και για αυτό στην περίπτωση που δεν κρατήσει ο έρωτας θα κρατήσει η φιλιά :P

Από τη στιγμή που υπήρξε έρωτας, δε νομίζω ποτέ να μπορέσει να επανέλθει σε φιλία. Εκτός αν ο έρωτας δεν ήταν και τόσο δυνατός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kost@ntin@

Νεοφερμένος

Η kost@ntin@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δεν ξερω αν υπαρχει φιλια πραγματικη αναμεσα σε αγορι και κοριτσι,αλλα ξερω οτι αν οντως υπαρχει,ειναι χιλιες φορες καλυτερα να κανεις σχεση με εναν φιλο σου γιατι και τον ξερεις(με την καλη και κακη εννοια) και ετσι μπορεισ να συμπεριφερθεις αναλογα γιατι ξερεις και τον χαρακτηρα αλλα μπορεις να βαλεις και καταλληλα ορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μεσα απο την εμπειρια μου πιστευω οτι το ερωτικο με το φιλικο δεν πρεπει να μπλεκεται...γιατι μετα αν χωρησεις χανεται ολη η φιλια και δεν εισαι οπως ησουν πριν για κανενα λογο...και στην ουσια χανεις εναν ανθρωπο που τον ηθελες διπλα σου!αρα γιατι να χαθει αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
μεσα απο την εμπειρια μου πιστευω οτι το ερωτικο με το φιλικο δεν πρεπει να μπλεκεται...γιατι μετα αν χωρησεις χανεται ολη η φιλια και δεν εισαι οπως ησουν πριν για κανενα λογο...και στην ουσια χανεις εναν ανθρωπο που τον ηθελες διπλα σου!αρα γιατι να χαθει αυτο??

...για να ζήσεις έναν έρωτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top