Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
ωραίοι συνδυασμοί
έχω και σελήνη στν λέοντα, άρη στν κριό, αφροδίτη και ερμή στους διδύμους
αυτά θυμάμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ειμαι σκορπιος με ωροσκοπο λεων.....Οσοι ξερετε κατι....Καλοδεχουμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ειμαι σκορπιος με ωροσκοπο λεων.....Οσοι ξερετε κατι....Καλοδεχουμενο!

Omfg....

Τρελός συνδυασμός!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Nαι το ξερω ......Φαινεται! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειμαι σκορπιος με ωροσκοπο λεων.....Οσοι ξερετε κατι....Καλοδεχουμενο!

ημερομηνια, ωρα και τοπο γεννησης τωρα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ασχολούμε χρόνια ερασιτεχνικά ρωτάτε με και θα προσπαθήσω να απαντήσω

Οπως ειπα σκορπιος με ωροσκοπο λεων (15 νοεμβριου,22:40 στο διδυμοτειχο). Και ο φιλος μου ειναι κριος.... Βγαζεισ καποιο συμπερασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οπως ειπα σκορπιος με ωροσκοπο λεων (15 νοεμβριου,22:40 στο διδυμοτειχο). Και ο φιλος μου ειναι κριος.... Βγαζεισ καποιο συμπερασμα?

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Evi-Zoi.doc
    131.5 KB · Εμφανίσεις: 183

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως πως μπορώ να βρω τους οίκους μου; Στον αστρολογικό μου χάρτη δεν τους λέει και νιώθω μισή! :P Προβλήματα που έχει ο κόσμος...! :redface: :P:P:P
Neraida ξέρεις τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως πως μπορώ να βρω τους οίκους μου; Στον αστρολογικό μου χάρτη δεν τους λέει και νιώθω μισή! :P Προβλήματα που έχει ο κόσμος...! :redface: :P:P:P
Neraida ξέρεις τίποτα;

Δωσε μου ημερομηνια, τοπο και ωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Δωσε μου ημερομηνια, τοπο και ωρα :P

Ω τους ξέρεις; Τέλεια!!! :D:D:D

Γεννήθηκα 10-08-1987, ώρα 11:45 το πρωί στον Χολαργό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ω τους ξέρεις; Τέλεια!!! :D:D:D

Γεννήθηκα 10-08-1987, ώρα 11:45 το πρωί στον Χολαργό!

Εχω την εντυπωση οτι αυτο ζητας...εαν οχι, πε μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Οικοι-Φοιβη.docx
    10.6 KB · Εμφανίσεις: 151

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι αυτο ζητας...εαν οχι, πε μου...

Αχ δεν μπορώ να το ανοίξω από εδώ! Πρέπει να πάω σπίτι!
Θα το κοιτάξω το απόγευμα και θα σου πω!
Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ζωδια και ατακες

ΚΡΙΟΣ- Πέσιμο: « Ένα είναι σίγουρο για τον Κριό, άντρα ή γυναίκα. Δεν πάσχει από αυτοπεποίθηση.Ένα κριάρι θα σε σταμπάρει από την αρχή, πάντα χαίρεται να διακρίνει τους θαυμαστές του. Θα σε προσεγγίσει, με κάτι σαν αυτό.΄΄ Πρόσεξα ότι εδώ και πολλή ώρα με καρφώνεις έντονα. Δεν σ αδικώ. Σήμερα είμαι ένας κούκλος.»
Ατάκα χωρισμού: « Το ξέρω, θα σου είναι πολύ δύσκολο.Θα σου λείπω, θα υποφέρεις και ενδεχομένως θα πέσεις και στα ναρκωτικά.Δεν γίνεται όμως αλλιώς. Φεύγω. Τώρα μπορείς να αυτοκτονήσεις.»

ΤΑΥΡΟΣ- Πέσιμο: «Η ώρα θα κυλήσει αργά με έναν Ταύρο. Τις πρώτες 2 ώρες θα κοιτάζει. Μετά από κανένα 4ωρο θα κοιτάζει πιο έντονα. Πάνω στο 6ωρο θα έχει κλείσει το μαγαζί και θα έχεις πάει για ύπνο. Τελοσπάντων, όταν αποφασίσει να μιλήσει, τα λέει καλά.
Ατάκα χωρισμού: « Μήπως να το ξανακοιτούσαμε; Ίσως πρέπει να το ξανασκεφτούμε. Πάμε για κάνα καφέ να το ξανασυζητήσουμε;»

ΔΙΔΥΜΟΙ- Πέσιμο: «Το πιο επικοινωνιακό ζώδιου, όλου του ζωδιακού κύκλου. Το ότι θα έρθει να σου μιλήσει είναι σίγουρο. Απλά πριν θα κάνει μια στάση να χαιρετήσει κάτι φίλους από το στρατό, άλλη μια για μια ξαδέλφη που τυχαία συνάντησε στο δίπλα τραπέζι, άλλη μια για να πει ένα γεια στο μωρό στο bar και όταν τελικά έρθει θα πιάσει κουβέντα και με τις τρεις κολλητές σου.»
Ατάκα χωρισμού: « Έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ τι είχα ξεχάσει. Α! Ναι. Χωρίζουμε. Φεύγω, έχω προπόνηση.»


ΚΑΡΚΙΝΟΣ- Πέσιμο: «Ο Καρκίνος δεν θάρθει. Τραβάει κόλλημα. Άμα θες πήγαινε εσύ.»
Ατάκα χωρισμού: « Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Νομίζω ότι θέλω να χωρίσουμε. Ποια είναι η γνώμη σου;»

ΛΕΩΝ- Πέσιμο: Το λιονταράκι - και δη το αρσενικό -, δεν αγχώνεται. Πιθανών, σε έχει ΄΄πάρει΄΄ ήδη. Και εσένα και τη φίλη σου.
Ατάκα χωρισμού: « Ακόμα εδώ είσαι εσύ; Δεν σε χώρισα πριν μια βδομάδα; Α! Δεν είσαι η Γωγώ; Sorry ρε συ, χωρίζουμε.»

ΠΑΡΘΕΝΟΣ- Πέσιμο: Κανένας άνθρωπος που ανήκει στο ζώδιο της παρθένου, δεν θα έρθει έτσι απλά να σου μιλήσει. Κατά πάσα πιθανότητα, κάπου σε έχει ξαναδεί και από τότε μέχρι και σήμερα, οργανώνει τη στρατηγική του για να σε ρίξει.
Ατάκα χωρισμού: « Χωρίζουμε. Πλύνε τα πιάτα πριν φύγεις. Και όπως φεύγεις, πέτα και τα σκουπίδια.»

ΖΥΓΟΣ- Πέσιμο: Ο Ζυγός, θα σε χαλαρώσει τόσο με την κουβέντα που στο τέλος δεν θα ξέρεις αν θες να τον πιάσεις γκόμενο ή να πας μαζί του για ψυχανάλυση.
Ατάκα χωρισμού: «Βασικά, έχω παράλληλο δεσμό εδώ και 1,5 χρόνο. Δεν θέλω όμως να σε πιέσω. Πάρε το χρόνο σου και σκέψου.»

ΣΚΟΡΠΙΟΣ- Πέσιμο:Ο Σκορπιός, αν είσαι με άλλο γκόμενο, θα τον κάνει κολλητό και στη συνέχεια θα ΄΄δηλητηριάζει΄΄ τη σχέση σιγά σιγά, μέχρι να τον παρακαλάς εσύ γονατιστή να σε δεχτεί. Ο πρώην γκόμενος, αγνοείται.
Ατάκα χωρισμού: «Μπορεί να χωρίσαμε, μπορεί να πηγαίνω με άλλες, εσύ όμως δεν θα πας με κανέναν. Ποτέ.»


ΤΟΞΟΤΗΣ- Πέσιμο: Ο Τοξότης θα μιλήσει. Θ μιλήσει πολύ. Θα σου τραγουδήσει, θα σε χορέψει, θα ανοίξει σαμπάνιες και κατά τις 3:00 το πρωί, θα φύγει-μόνος του-, να πάει να κοιμηθεί.
Ατάκα χωρισμού: «Έλα βρε, που να χωρίζουμε τώρα. Άστο. Αν ξαναβρεθούμε, κάποτε, το συζητάμε τότε.»

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ- Πέσιμο: Ο χρόνος είναι χρήμα. Να τι θα μπορούσε να πει, ένας αυθεντικός αιγόκερως: « Για να μην καθυστερούμε, έχω κλείσει ένα τραπέζι σε ένα εστιατόριο να φάμε. Μετά θα πιούμε ένα ποτό, μετά άλλο ένα στο σπίτι μου και μετά μας περιμένει η μάνα μου για να σε γνωρίσει.»
Ατάκα χωρισμού: «Έχω ήδη επικοινωνήσει με τον δικηγόρο μου και η αίτηση διαζυγίου είναι έτοιμη πάνω στο τραπέζι για να την υπογράψεις. Τι; Δεν είμαστε παντρεμένοι;»

ΥΔΡΟΧΟΟΣ- Πέσιμο: Να ένας γνήσιος καλλιτέχνης! Θα σου μιλήσει για μουσική, θα σου μιλήσει για τα αστέρια, για τα χρώματα του ουρανού, για τον εξπρεσιονισμό και αφού σε πρήξει για κάνα 2ωρο, θα την πέσει στη φίλη σου.
Ατάκα χωρισμού:Μήνυμα στον τηλεφωνητή: « Αγάπη μου, πάω για σαφάρι στην Αφρική. Θα γυρίσω σε κάνα 6μηνο, οπότε μάλλον χωρίζουμε.»

ΙΧΘΕΙΣ- Πέσιμο: Ένας ιχθύς, δεν θα στην πέσει έτσι απλά. Πρώτα θα σου στείλει λουλούδια από το γυφτάκι, μετά θα σου αφιερώσει το τραγούδι που παίζει και αφού θα είναι έτοιμος να σου απαγγείλει το ποίημα που μόλις έγραψε, εσύ ήδη θα τρέχεις να κρυφτείς από την ντροπή σου.»
Ατάκα χωρισμού: « Αντίο απόλυτη αγάπη. Αντίο μεγάλε έρωτα. Δεν έχω δάκρυα να κλάψω, δεν έχω λόγια να πω. Πάω για κάνα ποτό.»


Ε οχι κι ετσι τα σκορπακια, τα καλουλια!!!:P:D
Τελικα εγω Διδυμινα ειμαι, δεν εξηγειται! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ΚΑΡΚΙΝΟΣ- Πέσιμο: «Ο Καρκίνος δεν θάρθει. Τραβάει κόλλημα. Άμα θες πήγαινε εσύ.»
Ατάκα χωρισμού: « Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Νομίζω ότι θέλω να χωρίσουμε. Ποια είναι η γνώμη σου;»


μπα... ουτε αυτο δε λεει. ειναι τοσο δειλος που απλα εξαφανιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ζωδια και στυλ

Κριός (21/03-20/04)

Το κόκκινο είναι το χρώμα σου, γιατί ταιριάζει απόλυτα με τον φλογερό χαρακτήρα σου!Ένα κόκκινο φόρεμα που θα ταιριάζει στον σωματότυπό σου είναι η ιδανική πρόταση για μία νυχτερινή έξοδο, όπου θέλεις να κερδίσεις τις εντυπώσεις! Ένα από τα πιο γοητευτικά σημεία στο πρόσωπό σου είναι τα ζυγωματικά σου, επέλεξε λοιπόν χτενίσματα που θα προβάλλουν το πρόσωπό σου, βάλε ένα διακριτικό ρουζ και φόρεσε τους αγαπημένους σου κρίκους! Τα όμορφα και προσεγμένα αξεσουάρ, όπως ένα καπέλο, ένας μπερές και ένα φουλάρι ταιριάζουν απόλυτα στο προσωπικό σου στυλ και μπορούν να σε κάνουν να ξεχωρίζεις! .

Ταύρος (21/04-20/05)


Είσαι μία γυναίκα αισθησιακή και με έντονη θηλυκότητα και λατρεύεις την πολυτέλεια ακόμα και στο ντύσιμο σου! Ένα μεταξωτό φόρεμα, μία μπλούζα από κασμίρ σε χρώματα παστέλ, κατά προτίμηση λιλά, ροζ και κίτρινο, είναι οι ιδανικές επιλογές για να λάμψεις ακόμα περισσότερο. Πρόσθεσε μία ξεχωριστή νότα στο στυλ σου φορώντας ένα εντυπωσιακό κολιέ ή ένα πολύχρωμο φουλάρι, που θα αναδείξει τον λαιμό σου που είναι το μεγάλο σου ατού!.

Δίδυμοι (21/05-21/06)

Είσαι μία γυναίκα σύγχρονη, κοινωνική που εκπέμπεις θετική αύρα και πολύ ενέργεια! Επέλεξε ρούχα σε έντονες χρωματικές αποχρώσεις,τόλμησε να φορέσεις μπλούζες ή φορέματα που έχουν ποικιλία χρωμάτων και σχεδίων και για τις βραδινές σου εξόδους φόρεσε ένα φόρεμα balloon που ταιριάζει κατάλληλα στην προσωπικότητά σου! Οι ώμοι σου και τα χέρια σου είναι από τα πιο ωραία σημεία πάνω σου, φρόντισε λοιπόν να τα αναδεικνύεις με στράπλες μπλούζες και φορέματα και φορώντας πάντα εντυπωσιακά δαχτυλίδια και βραχιόλια! .

Καρκίνος (22/06-22/07)

Θέλεις να είσαι πάντα κομψή και προσεγμένη, όμως δεν θέλεις να ακολουθείς βήμα προς βήμα όλες τις σύγχρονες τάσεις της μόδας, αλλά να διατηρείς ένα κλασσικό στυλ.Τα χρώματα που ταιριάζουν στην προσωπικότητά σου είναι το μωβ, το ασημί και το λευκό του πάγου. Ένα λευκό φόρεμα από οργάντζα ή ένα ασημί λαμέ φόρεμα, είναι οι ιδανικές επιλογές για να γίνεις ακόμα πιο σέξι και ποθητή. Το ζώδιό σου φανερώνει ότι ένα από τα πιο ελκυστικά σου σημεία είναι το μπούστο σου! Προσπάθησε να το αναδείξεις φορώντας εφαρμοστά τοπ και μπλούζες με μεγάλο ντεκολτέ και να είσαι σίγουρη ότι δεν θα περάσεις απαρατήρητη..

Λέων (23/07-23/08)

Είσαι μία γυναίκα εκθαμβωτική που θέλεις όλα τα βλέμματα να είναι στραμμένα πάνω σου, για αυτό δίνεις και ιδιαίτερη βαρύτητα στο ντύσιμό σου!Σου ταιριάζουν τα λαμπερά χρώματα! Την άνοιξη και το καλοκαίρι επέλεξε φορέματα σε χρώμα κίτρινο ή πορτοκαλί και χρυσό, ενώ το χειμώνα ένα μαύρο σέξι φόρεμα με χρυσά αξεσουάρ θα σε κάνει να λάμψεις ακόμα περισσότερο. Σαν Λέαινα η πλούσια χαίτη σου δεν περνά σχεδόν ποτέ απαρατήρητη, ενώ τα μακριά σγουρά μαλλιά με ανοιχτόχρωμες ανταύγειες ταιριάζουν απόλυτα στο προσωπικό σου στυλ !

Παρθένος (24/08-22/09)

Δεν σου αρέσει το εκκεντρικό στυλ, αλλά προτιμάς το ελκυστικό ντύσιμο που είναι παράλληλα απλό και πρακτικό ! Οι γήινοι τόνοι ταιριάζουν απόλυτα στην προσωπικότητα σου, μία καλή επιλογή για εσένα είναι ένα απλό μακό φόρεμα σε μπεζ, με μία μεγάλη καφέ δερμάτινη ζώνη και καφέ μπότες, ενώ για μία βραδινή έξοδο προτίμησε ένα εντυπωσιακό φόρεμα στο χρώμα της καμένης καραμέλας. Επέλεξε μακιγιάζ σε απαλούς τόνους και προτίμησε σκιές και αποχρώσεις του καφέ, ροδακινί και ανοιχτού πράσινου. Επειδή για μία γυναίκα Παρθένο η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά, τα ακριβά ρολόγια και οι δερμάτινες τσάντες είναι must για μία εντυπωσιακή εμφάνιση. .



Ζυγός (23/09-22/10)

Είσαι σέξι, ελκυστική και σου αρέσει να ντύνεσαι πάντα με την τελευταία λέξη της μόδας. Προτίμησε ρούχα στις αποχρώσεις του ανοιχτού μπλε, του ροζ, του κίτρινου και του πράσινου! Αν θέλεις να είσαι ακόμα πιο σέξι, προτίμησε φορέματα και μπλούζες που επιδεικνύουν τους ώμους και την πλάτη σου! Εκτός από τα ακριβά μοδάτα ρούχα, σου αρέσουν πολύ και τα εντυπωσιακά παπούτσια, οι ψηλοτάκουνες γόβες και τα καλοκαιρινά πέδιλα στολισμένα από Swarovski, που ταιριάζουν απόλυτα στο προσωπικό σου στυλ. Όσο για το μακιγιάζ , μία γαλαζοπράσινη σκιά και μπλέ μάσκαρα για τα μάτια, και ένα ροζ lip gloss θα αναδείξουν τα όμορφα χαρακτηριστικά και την γλυκύτητά σου..


Σκορπιός (23/10-22/11)

Είσαι μία γυναίκα ποθητή που εκπέμπει μυστήριο και ερωτισμό. Ένα σέξι μαύρο φόρεμα με δαντέλα στο μπούστο ή μία δερμάτινη εφαρμοστή μαύρη φούστα σε συνδυασμό με ένα σέξι, σιθρού τοπ, είναι οι ιδανικές επιλογές για μια βραδινή εντυπωσιακή εμφάνιση. Τα σέξι πολύχρωμα εσώρουχα, οι ζαρτιέρες και τα διχτυωτά καλσόν είναι απαραίτητα για την γκαρνταρόμπα σου, γιατί όταν τα φοράς νιώθεις μοναδική! Για το μακιγιάζ σου φρόντισε να τονίσεις έντονα τα μάτια σου - που είναι ένα από τα πιο εκφραστικά σημεία του προσώπου σου- επέλεξε έντονες σκιές και μην διστάσεις να δώσεις λάμψη με glitter! Για τις καθημερινές σου εμφανίσεις φρόντισε να φοράς πάντα μεγάλα κοκάλινα γυαλιά σε στυλ Jackie O ..


Τοξότης (23/11-21/12)
Είσαι μία γυναίκα ανεξάρτητη, δραστήρια και υπερκινητική και το ντύσιμό σου πρέπει να είναι άνετο, casual και ταυτόχρονα θηλυκό για να εξυπηρετεί τις ανάγκες της καθημερινότητάς σου! Τα χρώματα που προτείνουμε να επιλέγεις είναι το σκούρο μοβ αλλά και όλες τις ουράνιες αποχρώσεις! Η πρότασή μας για τις πρωινές ώρες είναι ένα μαύρο κολάν, ή ένα εφαρμοστό σκούρο τζιν, που θα σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα, σε συνδυασμό με ένα μακρύ πουκάμισο σε μοβ, μπλε τόνους. Για τις βραδινές σου εξόδους προτίμησε ένα κοντό γαλάζιο φόρεμα που θα τονίζει τα πόδια σου, που είναι ένα από τα πιο ελκυστικά σημεία του κορμιού σου!.

Αιγόκερος (22/12-19/01)

Είσαι μία businesswoman και θέλεις όλες οι εμφανίσεις σου να είναι λιτές και προσεγμένες, προσαρμοσμένες στις καθημερινές επαγγελματικές σου απαιτήσεις. Τα χρώματα που ταιριάζουν στην προσωπικότητά σου είναι το λευκό, το μαύρο και το γκρι! Για τις πρωινές ώρες επέλεξε ένα μαύρο παντελόνι ή φούστα μέχρι το γόνατο με σκίσιμο στα πλάγια, σε συνδυασμό με ένα λευκό εφαρμοστό πουκάμισο. Για βραδινή επιλογή, μην διστάσεις να φορέσεις ένα μακρύ σέξι μαύρο φόρεμα, το οποίο θα αποκαλύπτει όλη σου την πλάτη. Για το μακιγιάζ σου, επέλεξε σχετικά έντονους τόνους για τα μάτια στους τόνους του λευκού, του γκρι ή απλά ένα μαύρο eyeliner με mascara, και ένα άχρωμο lip gloss..

Υδροχόος (20/01-19/02)
Είσαι μία γυναίκα μοντέρνα και θέλεις να πρωτοτυπείς πάντα στις εμφανίσεις σου!Σου ταιριάζουν οι πολύχρωμοι συνδυασμοί ρούχων, το φούξια, το πορτοκαλί,αλλά και οι αποχρώσεις του πράσινου μπορούν να σε κάνουν να λάμπεις ακόμα περισσότερο. Σου ταιριάζει το ρετρό ντύσιμο! Επέλεξε ξεχωριστά φορέματα της δεκαετίας του 50ʼ, για παράδειγμα ένα μεταξωτό ασπρόμαυρο φόρεμα με πουά λεπτομέρειες , ή ένα χαμηλοκάβαλο τζιν με ένα πολύχρωμο τοπ που έχει δέσιμο στο μπούστο! Συνδύασε τις επιλογές σου με ένα γλυκό βάψιμο σε φυσικές αποχρώσεις και πολλά βραχιόλια! .

Ιχθείς (20/02-20/03)

Δεν θέλει και μεγάλη προσπάθεια για να είσαι ελκυστική! Είσαι μια γυναίκα που διαθέτεις γλυκύτητα και χάρη και καταφέρνεις πάντα να είσαι αξιοπρόσεχτη ! Διάλεξε στο καθημερινό σου ντύσιμο αποχρώσεις του γαλάζιου. Το τιρκουάζ είναι ένα χρώμα που μπορεί να αναδείξει την προσωπικότητά σου και να σε κάνει ακόμα πιο όμορφη. Μία πολύ καλή επιλογή για εσένα είναι ένα πλισέ γαλάζιο φόρεμα ή ένα ανοιχτόχρωμο γαλάζιο τζιν με μία φαρδιά πολύχρωμη πουκαμίσα. Οι περισσότερες γυναίκες Ιχθύς έχουν λατρεία στα παπούτσια, σέξι πέδιλα, ψιλοτάκουνες γόβες και ιδιαίτερες δερμάτινες μπότες που θα σου χαρίσουν ένα ξεχωριστό στυλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Χαρακτηριστικά Γονέων ανά ζώδιο

Κριός (21/03-20/04)

«Ο γονιός...αρχηγός»
Ο κριός είναι ο αρχηγός του ζωδιακού, για αυτό και σαν γονιός θέλεις να έχεις τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στην ανατροφή του παιδιού σου. Σου αρέσει να επιβάλλεις τις απόψεις σου και τις επιθυμίες σου και πολλές φορές λειτουργείς με τρόπο απόλυτο. Θέλεις να βλέπεις το παιδί σου να έχει την πρωτιά σε όλους τους τομείς της ζωής του και για αυτό το λόγο μπορεί να γίνεις ιδιαίτερα απαιτητικός και πιεστικός, ώστε να έχει πρόοδο και να μπορείς να καμαρώνεις για αυτό! Σου αρέσει να συμμετέχεις σε δραστηριότητες παρέα με το παιδί σου (αθλητισμός, ταξίδια, σινεμά, θέατρο κτλ), και προσπαθείς να του μεταδώσεις την αισιοδοξία σου και την αποφασιστικότητά σου.


Ταύρος (21/04-20/05)

«Ο τρυφερός γονιός»
Ο Ταύρος είναι ζώδιο της οικογένειας και λατρεύει τα παιδιά ! Είσαι ένας προστατευτικός, τρυφερός και υπομονετικός γονιός που προσπαθεί να δείξεις την αγάπη σου στα παιδιά σου προσφέροντας τους γενναιόδωρα όσα περισσότερα μπορείς. Για το λόγο αυτό μπορείς να εργάζεσαι πολλές ώρες, ώστε να προσφέρεις απλόχερα τα πάντα για την μόρφωση και την διασκέδασή τους, αλλά έχεις και την «απαίτηση» οι προσπάθειες που κάνεις για την ανατροφή των παιδιών σου να αναγνωρίζονται! Είσαι πολύ συντηρητικός και δεν μπορείς εύκολα να συμβαδίσεις με το ρεύμα της εποχής που ζουν τα παιδιά σου! Θα πρέπει να μετριάσεις την γενναιοδωρία σου απέναντι στα παιδιά σου, γιατί μπορεί άθελά σου να τα κακομάθεις.


Δίδυμοι (21/05-21/06)

«Ο γονιός ....φιλαράκι»
Αν ανήκεις στον αστερισμό των Διδύμων, τότε είσαι ένας άνθρωπος που καταφέρνεις να διατηρείς την παιδικότητά σου, επομένως είσαι ένας γονιός που μπορείς να γίνεις ο καλύτερος φίλος του παιδιού σου! Σου αρέσει να περνάς ατελείωτες ώρες κουβεντιάζοντας με το παιδί σου και έχεις αναπτύξει μία τόσο καλή σχέση μαζί του, που θα σου εκμυστηρευτεί ακόμα και τα μυστικά του! Δίνεις ιδιαίτερη βαρύτητα στο πνεύμα και τη μόρφωση του παιδιού σου, το οποίο προσπαθείς να διευρύνεις με κάθε τρόπο! Μην ξεχνάς ότι εκτός από «φιλαράκι» του παιδιού σου πρέπει κάποιες στιγμές να βάζεις κάποια όρια και να είσαι περισσότερο αυστηρός!

Καρκίνος 22/06-22/07

«Ο υπερπροστατευτικός γονιός »
Είσαι ένας γονιός που έχεις υπέρμετρη αγάπη και αφοσίωση στο παιδί σου! Είσαι αρκετά συναισθηματικός και υπερπροστατευτικός, δίνεις ιδιαίτερη έμφαση στην ψυχολογία και την συναισθηματική κατάσταση του παιδιού σου και δεν θέλεις στιγμή να το δεις να κλαιει ή να στεναχωριέται! Η έντονη διαίσθησή σου σε βοηθά να καταλαβαίνεις και να αισθάνεσαι τον θυμό, τον πόνο και τους προβληματισμούς του παιδιού σου, πριν καν προλάβει να στα κουβεντιάσει το ίδιο και κάνεις τα πάντα για να απαλύνεις κάθε αρνητικό συναίσθημα!Μην ξεχνάς ότι πρέπει να αφήσεις κάποια περιθώρια στο παιδί σου να αντιμετωπίζει και να λύνει μόνο του κάποια θέματα, ώστε να μάθει να παίρνει πρωτοβουλίες και να είναι αυτοδύναμο!


Λέων (23/07-23/08)

«Ο υπεύθυνος και μεγαλόκαρδος γονιός»
Με τον ήλιο σου στον Λέοντα είσαι ένας από τους καλύτερους γονείς του ζωδιακού! Είσαι υπεύθυνος, ευσυνείδητος και καταφέρνεις να διατηρείς μία ισορροπία στην σχέση σου με το παιδί σου! Αν και είσαι ο καλύτερος φίλος του παιδιού σου, η κυριαρχική σου φύση σε βοηθά να βάζεις όρια και να γίνεσαι αυστηρός όταν πρέπει! Είσαι ανοιχτόκαρδος και στοργικός και δείχνεις την αγάπη και την αδυναμία σου στο παιδί σου με κάθε τρόπο. Θα πρέπει όμως να μετριάσεις την γενναιοδωρία σου και την υπερβολική τάση σου για σπατάλη όσον αφορά τα παιδί σου, γιατί πρέπει να τα μάθεις να αρκείτε και στα λίγα!




Παρθένος (24/08-22/09)

«Ο...γκρινιάρης γονιός »
Με ζώδιο στην Παρθένο είσαι ένας υπεραναλυτικός γονιός που θέλεις να υπάρχει τάξη και πρόγραμμα στην οικογενειακή σου ζωή και συγκεκριμένα στο παιδί σου! Δίνεις ιδιαίτερη βαρύτητα στην μόρφωσή του και έχεις υψηλές απαιτήσεις για την πρόοδό του! Θέλεις το παιδί σου να τηρεί τους κανόνες που εσύ θα επιβάλεις και γίνεσαι αρκετά αυστηρός όταν βγαίνει εκτός προγράμματος! Η τάση σου για κριτική και γκρίνια μπορεί να «πιέσει» ψυχολογικά το παιδί σου, φρόντισε να είσαι περισσότερο διακριτικός και να επαινείς τα κατορθώματα του! Αν και φαινομενικά είσαι ένας σκληρός και απρόσιτος γονιός που δεν δείχνεις εύκολα τα συναισθήματά σου, καταφέρνεις να μεταδίδεις στο παιδί σου την μεθοδικότητα, την τελειομανία και την οργανωτικότητά σου, που αποτελούν γερά θεμέλια για την μετέπειτα ζωή του!



Ζυγός (23/09-22/10)

«Ο δίκαιος γονιός »
Είσαι ένας γονιός που η ηρεμία σου και η ανεξάντλητη υπομονή σου σε κάνει να ξεχωρίζεις! Την διπλωματία σου, που είναι ένα από τα βασικά χαρακτηριστικά του ζωδίου σου, την χρησιμοποιείς ακόμα και στην ανατροφή του παιδιού σου. Είσαι ενάντια στην τιμωρία και την αυστηρότητα και προσπαθείς με το διάλογο και τους καλούς σου τρόπους να το διαπαιδαγωγείς και να είσαι πάντα δίκαιος! Θέλεις το παιδί σου να είναι πάντα καθαρό, προσεγμένο και σου αρέσει να το ντύνεις με την τελευταία λέξη της μόδας! Σαν ζυγός που είσαι νοιάζεσαι πολύ για την γνώμη των άλλων και προσπαθείς να μεταδώσεις στο παιδί σου ότι πρέπει να είναι τέλειο σε όλα ώστε ...να μην έχει να πει κάτι ο κόσμος...!

Σκορπιός (23/10-22/11)

«Ο αφοσιωμένος γονιός»
Αν ανήκεις στο ζώδιο του Σκορπιού, είσαι ένας γονιός που λατρεύει το παιδί του και είσαι πλήρως αφοσιωμένος στην ανατροφή και διαπαιδαγώγηση του!Είσαι ένας άνθρωπος που τα συναισθήματά σου έχουν διακυμάνσεις και δεν μπορείς να τα ελέγξεις , έτσι δείχνεις την αγάπη σου, την περηφάνια σου, την δυσαρέσκειά σου και τα νεύρα σου στο παιδί σου πάντα με υπερβολικό τρόπο! Αν και δίνεις απλόχερα την αγάπη και το ενδιαφέρον σου, είσαι αρκετά αυστηρός γονιός και θέλεις το παιδί σου να πειθαρχεί σε κάθε εντολή σου! Έχεις αρκετά όνειρα και φιλοδοξίες για το μέλλον των παιδιών σου και είσαι ικανός να ασκήσεις σκληρές μεθόδους πειθαρχίας για να κάνεις τα όνειρα που έχεις για το παιδί σου πραγματικότητα!

Τοξότης (23/11-21/12)

«Ο δραστήριος γονιός»
Ο Ήλιος σου στον Τοξότη σε κάνει να είσαι ένας χαρούμενος και ευχάριστος γονιός, γεμάτος κέφι και ζωντάνια, μεταδίδοντας στο παιδί σου δύναμη, αυτοπεποίθηση και αποφασιστικότητα! Είσαι πάντα δίπλα του ακόμα και στο παιχνίδι, λατρεύεις να παίζεις μαζί του και να παίρνεις μέρος σε αθλητικές δραστηριότητες και να κάνετε εκδρομές. Ο κοινωνικός σου χαρακτήρας θα βοηθήσεις στην γρήγορη κοινωνικοποίηση του παιδιού σου και συντελεί στο γεγονός ότι από πολύ μικρό θα έχει και αυτό αρκετούς φίλους! Είσαι ιδεαλιστής, έχεις συγκεκριμένα πρότυπα συμπεριφοράς και εξέλιξης, που αναμένεις από το παιδί σου να έχει τα ίδια, τα οποία τις περισσότερες φορές είναι ανέφικτα! Μην ξεχνάς ότι πρέπει να αφήνεις κάποιες στιγμές το παιδί σου να κάνει με την επιτήρηση σου, τις δικές του επιλογές...για να μάθει πρέπει να κάνει λάθη!

Αιγόκερος (22/12-19/01)

«Ο πολυάσχολος γονιός»
Προτεραιότητα για εσένα είναι να προσφέρεις στο παιδί σου σιγουριά και ασφάλεια και είσαι ικανός να δουλέψεις αρκετά για να μπορείς να του παρέχεις ένα άνετο περιβάλλον και να μην του στερήσεις τίποτα! Η μόρφωση και η πνευματική πρόοδος του παιδιού σου είναι πολύ σημαντική για εσένα και φροντίζεις το παιδί σου να πηγαίνει στο καλύτερο σχολείο και να έχει τους καλύτερους δασκάλους! Δεδομένου ότι είσαι ένας φιλόδοξος και εργασιομανής άνθρωπος, λείπεις αρκετές ώρες από το σπίτι και κάποιες στιγμές παραμελείς, άθελά σου, τις συναισθηματικές ανάγκες του παιδιού σου και βάζεις σε πρωτεύοντα ρόλο τις υλικές του ανάγκες. Προσπάθησε τις ώρες που περνάς με το παιδί σου να είσαι πιο εκδηλωτικός, γιατί το έχει ανάγκη!


Υδροχόος (20/01-18/02)

«Ο μοντέρνος γονιός»
Είσαι ένας μοντέρνος γονιός που είσαι πάντα στο ρεύμα της εποχής σου και αυτό σε φέρνει ακόμα πιο κοντά στο παιδί σου, αφού είσαι πάντα ενήμερος και μέσα στα πράγματα! Σαν Υδροχόος γονιός μπορεί να μην διατηρείς έναν παραδοσιακό τρόπο ανατροφής στο παίδι σου, σύμφωνο με τα πρότυπα των δικών σου γονέων , αλλά να είσαι αρκετά σύγχρονος και πρωτοποριακός! Προσπαθείς με το διάλογο και την επικοινωνία να διατηρείς μία στενή σχέση με το παιδί σου και τα καταφέρνεις αρκετά καλά! Είσαι αρκετά ισχυρογνώμων και θεωρείς ότι η γνώμη σου πάντα είναι και η σωστότερη, με αποτέλεσμα να προσπαθείς να επιβάλεις στο παιδί σου συγκεκριμένο τρόπο σκέψης και να μην μπορείς να δεχτείς ότι απλά μπορεί να είναι διαφορετικός χαρακτήρας από εσένα!


Ιχθείς (20/02-20/03)

«Ο ευαίσθητος γονιός»
Αν ανήκεις στον αστερισμό των Ιχθύων είσαι ένας συναισθηματικός και ευαίσθητος γονιός ο οποίος αφοσιώνεται πλήρως στην ανατροφή του παιδιού σου! Είσαι τρυφερός, στοργικός, μέχρι που μπορεί να καταπιέσεις με την αγάπη σου και την φροντίδα σου το παιδί σου! Δυστυχώς δεν τα πας καλά με την πειθαρχία και δεν μπορείς να βάλεις ένα πρόγραμμα και μία τάξη στο παιδί σου, στεναχωριέσαι να το μαλώνεις και δεν επιβάλλεις κανόνες και περιορισμούς! Αυτό έχει αποτέλεσμα το παιδί σου να μπορεί να σε κάνει ότι θέλει και τις περισσότερες φορές να μην σε υπακούει!Δεν χάνεις ούτε λεπτό από την καθημερινότητα του παιδιού σου και ξέρεις με ένα σου και μόνο βλέμμα, τί σκέφτεται και πώς αισθάνεται!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Είναι άπιστος ο σύντροφος σου;Μάθε τώρα!

ΚΡΙΟΣ (21/03-20/04)

Ο Κριός είναι ένας άνθρωπος που ζει με πάθος και ένταση τις ερωτικές του σχέσεις ! Του αρέσουν οι προκλήσεις και δεν θέλει να νιώσει εγκλωβισμένος σε μία σχέση, θέλει να είναι ανεξάρτητος! Όταν ερωτεύεται μπορεί να τα δώσει όλα για όλα, στον σύντροφό του, να δεσμευτεί πραγματικά και να γίνει ιδιαίτερα κτητικός και ζηλιάρης! Επειδή έχει όμως την τάση να βαριέται εύκολα, θα πρέπει να προσπαθείτε να κρατήσετε αμείωτο το ενδιαφέρον του! Το Κριάρι δεν θα κάνει παράλληλη ερωτική σχέση!
Αν έχουν τελειώσει τα συναισθήματά του, το πιο πιθανό είναι να λήξει την σχέση! Θα πρέπει να συμβιβαστείτε ότι ένα χαρακτηριστικό του Κριού είναι το φλερτ και η επικοινωνία. Αυτά δεν θα μπορέσει να τα κόψει όσο ερωτευμένος και να είναι, γιατί απλά όταν υπάρχει κάποια σχέση στην ζωή του που τον ικανοποιεί, αρκείτε μόνο σε αυτό!


ΤΑΥΡΟΣ (21/04-20/05)

Ο Ταύρος είναι ένας τρυφερός, αισθησιακός και πιστός σύντροφος!
Του αρέσει η σταθερότητα την οποία και επιδιώκει πάντα να πετύχει στην ερωτική του ζωή ! Αν και είναι δύσκολος να ξεκινήσει έναν ερωτικό δεσμό, γιατί θέλει πρώτα να είναι σίγουρος για την επιλογή του, όταν είναι δεσμευμένος δεν έχει μάτια για κάτι άλλο! Είναι αρκετά δοτικός στον ερωτικό του σύντροφο, προστατευτικός και αρκετές φορές γίνεται και ζηλιάρης! Το αρνητικό του είναι ότι μπορεί να εγκλωβιστεί σε μία ερωτική σχέση που είναι προβληματική και δεν έχει μέλλον, απλά και μόνο επειδή δεν του αρέσουν οι αλλαγές! Ο Ταύρος μπορεί να οδηγηθεί στην απιστία απλά και μόνο από πείσμα, αν νιώσει ότι ο σύντροφός του δεν είναι πιστός ή τον κάνει συνέχεια να ζηλεύει. Από αντίδραση και μόνο μπορεί να απατήσει!


ΔΙΔΥΜΟΙ (21/05- 21/06)

Ο Δίδυμος είναι παιχνιδιάρης, ερωτικός και για να νιώθει ικανοποιημένος και πλήρης σε μία ερωτική σχέση πρέπει να έχει εγκεφαλική επικοινωνία με τον σύντροφό του! Δεν του αρέσει να τον ζηλεύουν, να τον καταπιέζουν και να του επιβάλλουν όρια και κανόνες σε μία σχέση, θέλει να λειτουργεί ελεύθερα! Του αρέσει πολύ το ερωτικό φλερτ, η ερωτική ποικιλία και να έχει αρκετές γνωριμίες, γιατί του δίνουν ζωντάνια και ενέργεια! Στην αστρολογία θεωρείται από τα «άπιστα» ζώδια , όμως θα πρέπει να γνωρίζετε καλά ότι αν καταφέρετε εκτός από ερωτική έλξη να τον συγκινήσετε πνευματικά και να του κρατάτε το μυαλό του σε εγρήγορση, τότε δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα!

ΚΑΡΚΙΝΟΣ (22/06-22/07)

Ο Καρκίνος είναι ένας τρυφερός, ρομαντικός και ευαίσθητος σύντροφος!
Επιζητά την αγάπη και τα σταθερά συναισθήματα στις ερωτικές του σχέσεις και δείχνει το ενδιαφέρον του στο σύντροφό του με κάθε τρόπο! Διατηρεί μια σχέσης εξάρτησης με το παρελθόν του, συχνά αναπολεί και δεν μπορεί να ξεχάσει εύκολα έναν ερωτικό σύντροφο που πέρασε από την ζωή του και του άφησε το στίγμα του. Καλό θα ήταν από την αρχή της ερωτικής σας σχέσης, να προσπαθήσετε να τον αποκόψετε από μνήμες του παρελθόντος, γιατί η επαναφορά ενός πρώην συντρόφου μπορεί να τον πισωγυρίσει και να μπει στον πειρασμό! Ο Καρκίνος θέλει να νιώθει σιγουριά στη σχέση του και αν τον κάνετε να νιώσει ανασφάλεια για τα αισθήματά σας, μπορεί να τον απομακρύνετε και να θελήσει να αναζητήσει την αγάπη κάπου αλλού !
Γενικά όμως ο Καρκίνος είναι ένα από τα πιστά και αφοσιωμένα ζώδια!




ΛΕΩΝ (23/07-23/08)
Ο Λέοντας είναι ένας άκρως ερωτικός σύντροφος που αγαπά παράφορα ! Ερωτεύεται με πάθος και ένταση και δίνει όλη του την ψυχή στο ταίρι του ! Η ειλικρίνεια και η τιμιότητά του, τον κάνουν ιδιαίτερα σταθερό στις ερωτικές του σχέσεις και δύσκολα θα απατήσει τον σύντροφό του! Του αρέσει όλα τα βλέμματα να είναι στραμμένα πάνω του, θέλει να τον θαυμάζουν και να νιώθει επιθυμητός! Αυτό μερικές φορές μπορεί να παρεξηγηθεί και να θεωρηθεί ότι μπορεί να ψάχνεται για μία παράλληλη σχέση, στην πραγματικότητα όμως αυτό που ζητά είναι μόνο η επιβεβαίωση! Αν ο θαυμασμός σας και τα συναισθήματά σας προς τον Λέοντα είναι αμείωτα, τότε δεν χρειάζεται κανένας λόγος να αμφιβάλλετε για την πίστη του!


ΠΑΡΘΕΝΟΣ (24/08-22/09)

Ο Παρθένος είναι ένας ντροπαλός, ερωτικός και πάντα στο πλάι του ερωτικού του συντρόφου! Δυσκολεύεται να ανοιχτεί συναισθηματικά και δεν εκδηλώνει τα συναισθήματά του εύκολα, προσπαθεί με πράξεις να δείξει πόσο πολύ αγαπά! Ορισμένες φορές αυτό μπορεί να παρεξηγηθεί και να θεωρηθεί ότι αδιαφορεί ή
ότι κάτι άλλο μπορεί να έχει, πρέπει όμως να αποδεχτείτε ότι είναι από τους ανθρώπους που δεν εκδηλώνεται εύκολα! Ο Παρθένος θέλει να δίνει απλόχερα την βοήθειά του σε όποιον την ζητήσει και μπορεί να οδηγηθεί άθελά του στην απιστία, αν κάποιο άτομο τον κάνει να νιώσει ότι τον έχει ανάγκη και του είναι απαραίτητος. Γενικά όμως δεν μπορεί να χαρακτηριστεί άπιστος και αποφεύγει τις διπλές σχέσεις!


ΖΥΓΟΣ (23/09-22/10)

Ο Ζυγός είναι ένας ελκυστικός, γοητευτικός και με έντονο σεξαπίλ ερωτικός σύντροφος! Προτεραιότητά του είναι να βρει τον ιδανικό σύντροφο, από τον οποίο θα πάρει και θα δώσει αγάπη ! Θεωρείται από τα άστατα ζώδια, γιατί πολλές φορές στην αναζήτησή του να βρει το τέλειο ταίρι, μπορεί να κάνει αρκετές γνωριμίες και σχέσεις, μέχρι να βρει αυτό που έχει στο μυαλό του! Δεν θέλει να στεναχωρεί και να απογοητεύει τους ανθρώπους γύρω του και αυτό πολλές φορές μπορεί να τον οδηγήσει σε μία παράλληλη σχέση, επειδή δεν βρίσκει την δύναμη και την αποφασιστικότητα να βάλει ένα τέλος στην σχέση που δεν τον καλύπτει! Πολλές φορές μπορεί να νιώσει διχασμένος ανάμεσα σε δύο ερωτικές επιλογές και η αναποφασιστικότητά του να τον κάνει να μπερδευτεί! Όταν όμως βρει το άλλο του μισό, έτσι όπως πάντα το ονειρευόταν, τότε δεν θα έχει μάτια για άλλο άτομο!


ΣΚΟΡΠΙΟΣ (23/10-22/11)

Ο Σκορπιός μπορεί να είναι από τα πιο ερωτικά ζώδια, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι και άπιστος! Είναι έντονα σεξουαλικός, δείχνει με πάθος τα συναισθήματά του και αγαπά σε βάθος! Όταν ένας Σκορπιός είναι ερωτευμένος δίνεται ολοκληρωτικά στην σχέση του, χωρίς όρια και ζηλεύει πολύ! Απαιτεί από τον σύντροφό του να είναι προσηλωμένος σε αυτόν και παράλληλα και αυτός ικανοποιεί κάθε επιθυμία του! Ένας Σκορπιός θα μπορούσε να απατήσει από εκδίκηση, αν ήδη το έχετε κάνει εσείς, μπορεί να μην σας πει τίποτα και απλά να πάρει ρεβάνς κάνοντας το ίδιο! Αν πάλι τον παραμερίσετε ερωτικά και τα συναισθήματά του αρχίσουν να φθείρονται, μπορεί να ενδώσει σε έναν ισχυρό πειρασμό! Μην ξεχνάτε ότι ο Σκορπιός όταν είναι ικανοποιημένος από τη σχέση του, δεν θα αφήσει κανέναν να εισχωρήσει σε αυτήν !


ΤΟΞΟΤΗΣ (23/11-21/12)

Ο Τοξότης είναι ένας άνθρωπος κοινωνικός, με πάρα πολλές επαφές και γνωριμίες, που δύσκολα κάνει μία σταθερή σχέση γιατί δεν θέλει να νιώθει ότι χάνει την ελευθερία του! Όταν ερωτεύεται εκδηλώνει έντονα τα συναισθήματά του στον σύντροφό του και γίνεται ιδιαίτερα θερμός και ερωτικός! Προτεραιότητά του για την σταθερότητα μιας ερωτικής σχέσης είναι να υπάρχει σεξουαλική χημεία και να μπορεί να είναι παράλληλα και φιλαράκι με τον σύντροφό του, να μπορεί να κουβεντιάζει μαζί του το κάθε τι! Θεωρείται αξιόπιστος όταν είναι πραγματικά ερωτευμένος, αν όμως φύγει το ενδιαφέρον του ή νιώσει ότι καταπιέζεται από την σχέση του, τότε από επιπολαιότητα μπορεί και να απατήσει!



ΑΙΓΟΚΕΡΟΣ (22/12-19/01)

Ο Αιγόκερος είναι ένας άνθρωπος που αντιμετωπίζει με σοβαρότητα και λογική ακόμα και την ερωτική του ζωή ! Δεν του αρέσει να έχει εναλλαγές συντρόφων, είναι σταθερός και θα κάνει πολλές προσπάθειες για να κρατήσει ένα άτομο, για το οποίο έχει πραγματικά αισθήματα στη ζωή του! Είναι πιστός στο σύντροφό του, όμως δεν δείχνει με τα λόγια του τα συναισθήματά του, αλλά κυρίως με τις πράξεις του! Επειδή είναι αρκετά δίκαιος και προσπαθεί να ακολουθεί πάντα κανόνες καλής συμπεριφοράς - έστω και αν μπει στον πειρασμό να απατήσει - δύσκολα θα το κάνει! Στην μοναδική περίπτωση που μπορεί να ενδώσει σε μία παράλληλη ερωτική σχέση, είναι μόνο αν η ήδη υπάρχουσα σχέση έχει τελειώσει ουσιαστικά μέσα του!


ΥΔΡΟΧΟΟΣ (20/01-19/02)

Ο Υδροχόος ανήκει στα ζώδια που ερωτεύονται ξαφνικά και παράφορα, αλλά
τα συναισθήματά του δύσκολα μπορούν να παραμείνουν το ίδιο φλογερά, γιατί εύκολα βαριέται! Θέλει να έχει την αυτονομία του, δεν του αρέσουν οι δεσμεύσεις και οι νέες γνωριμίες και το φλερτ, του δίνουν δύναμη και ζωντάνια! Ο ερωτικός του σύντροφος θα πρέπει να αποδεχτεί το φιλελεύθερο πνεύμα του Υδροχόου και να μην νιώσει ποτέ την σιγουριά ότι τον κατέκτησε! Ο Υδροχόος δεν μπορεί να χαρακτηριστεί πιστός, του αρέσουν οι αλλαγές, οι νέοι έρωτες και δεν μπορεί να πει εύκολα όχι σε μία ξαφνική ερωτική έλξη! Το πιο πιθανό είναι να παραδεχτεί την απιστία του, γιατί για αυτόν δεν είναι αμάρτημα, αφού θεωρεί τις ερωτικές αλλαγές κάτι το φυσιολογικό!


ΙΧΘΥΣ (20/02- 20/03)

Ο ιχθύς είναι ένας τρυφερός και ρομαντικός σύντροφος, που δείχνει την αγάπη του με τρόπο στοργικό στο ταίρι του! Ζει τον έρωτα όπως στα παραμύθια, εξιδανικεύει τον ερωτικό του σύντροφο και τον θέτει πάντα σε προτεραιότητα στη ζωή του! Όσο δυνατά και αν είναι τα συναισθήματα ενός Ιχθύ, μπορεί να οδηγηθεί εύκολα στην απιστία αν καταλάβει ότι ο σύντροφός του είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που εκείνος φανταζόταν! Αν πάλι δεν καταφέρετε να ικανοποιήσετε τις συναισθηματικές ανάγκες του Ιχθύ, να ξέρετε ότι δεν θα του είναι δύσκολο να γίνει άπιστος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
ζωδια και στυλ
Λέων (23/07-23/08)

Είσαι μία γυναίκα εκθαμβωτική που θέλεις όλα τα βλέμματα να είναι στραμμένα πάνω σου, για αυτό δίνεις και ιδιαίτερη βαρύτητα στο ντύσιμό σου!Σου ταιριάζουν τα λαμπερά χρώματα! Την άνοιξη και το καλοκαίρι επέλεξε φορέματα σε χρώμα κίτρινο ή πορτοκαλί και χρυσό, ενώ το χειμώνα ένα μαύρο σέξι φόρεμα με χρυσά αξεσουάρ θα σε κάνει να λάμψεις ακόμα περισσότερο. Σαν Λέαινα η πλούσια χαίτη σου δεν περνά σχεδόν ποτέ απαρατήρητη, ενώ τα μακριά σγουρά μαλλιά με ανοιχτόχρωμες ανταύγειες ταιριάζουν απόλυτα στο προσωπικό σου στυλ !

Χαρακτηριστικά Γονέων ανά ζώδιο

Λέων (23/07-23/08)

«Ο υπεύθυνος και μεγαλόκαρδος γονιός»
Με τον ήλιο σου στον Λέοντα είσαι ένας από τους καλύτερους γονείς του ζωδιακού! Είσαι υπεύθυνος, ευσυνείδητος και καταφέρνεις να διατηρείς μία ισορροπία στην σχέση σου με το παιδί σου! Αν και είσαι ο καλύτερος φίλος του παιδιού σου, η κυριαρχική σου φύση σε βοηθά να βάζεις όρια και να γίνεσαι αυστηρός όταν πρέπει! Είσαι ανοιχτόκαρδος και στοργικός και δείχνεις την αγάπη και την αδυναμία σου στο παιδί σου με κάθε τρόπο. Θα πρέπει όμως να μετριάσεις την γενναιοδωρία σου και την υπερβολική τάση σου για σπατάλη όσον αφορά τα παιδί σου, γιατί πρέπει να τα μάθεις να αρκείτε και στα λίγα!

Είναι άπιστος ο σύντροφος σου;Μάθε τώρα!

ΛΕΩΝ (23/07-23/08)
Ο Λέοντας είναι ένας άκρως ερωτικός σύντροφος που αγαπά παράφορα ! Ερωτεύεται με πάθος και ένταση και δίνει όλη του την ψυχή στο ταίρι του ! Η ειλικρίνεια και η τιμιότητά του, τον κάνουν ιδιαίτερα σταθερό στις ερωτικές του σχέσεις και δύσκολα θα απατήσει τον σύντροφό του! Του αρέσει όλα τα βλέμματα να είναι στραμμένα πάνω του, θέλει να τον θαυμάζουν και να νιώθει επιθυμητός! Αυτό μερικές φορές μπορεί να παρεξηγηθεί και να θεωρηθεί ότι μπορεί να ψάχνεται για μία παράλληλη σχέση, στην πραγματικότητα όμως αυτό που ζητά είναι μόνο η επιβεβαίωση! Αν ο θαυμασμός σας και τα συναισθήματά σας προς τον Λέοντα είναι αμείωτα, τότε δεν χρειάζεται κανένας λόγος να αμφιβάλλετε για την πίστη του!


Είναι τυχαίο που μόνο στο δικό μας ζώδιο μπήκε αυτο: 8) το ιμοτικον; Χα! Δεν νομίζω! :pswnara: :P
Τι παρατηρεί και με τι ασχολείται ο άνθρωπος άμα βαριέται! :redface::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΙΧΘΕΙΣ- Πέσιμο: Ένας ιχθύς, δεν θα στην πέσει έτσι απλά. Πρώτα θα σου στείλει λουλούδια από το γυφτάκι, μετά θα σου αφιερώσει το τραγούδι που παίζει και αφού θα είναι έτοιμος να σου απαγγείλει το ποίημα που μόλις έγραψε, εσύ ήδη θα τρέχεις να κρυφτείς από την ντροπή σου.»
Ατάκα χωρισμού: « Αντίο απόλυτη αγάπη. Αντίο μεγάλε έρωτα. Δεν έχω δάκρυα να κλάψω, δεν έχω λόγια να πω. Πάω για κάνα ποτό.»


Νταξει αυτο δεν ισχυει...Ειμαστε ρομαντικα δεν λεω, αλλα οχι και τοσο με λουλουδια και ποιηματα.:P

Ο ιχθύς είναι ένας τρυφερός και ρομαντικός σύντροφος, που δείχνει την αγάπη του με τρόπο στοργικό στο ταίρι του! Ζει τον έρωτα όπως στα παραμύθια, εξιδανικεύει τον ερωτικό του σύντροφο και τον θέτει πάντα σε προτεραιότητα στη ζωή του! Όσο δυνατά και αν είναι τα συναισθήματα ενός Ιχθύ, μπορεί να οδηγηθεί εύκολα στην απιστία αν καταλάβει ότι ο σύντροφός του είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που εκείνος φανταζόταν! Αν πάλι δεν καταφέρετε να ικανοποιήσετε τις συναισθηματικές ανάγκες του Ιχθύ, να ξέρετε ότι δεν θα του είναι δύσκολο να γίνει άπιστος!

Ποσο με ξερει.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top