Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
https://www.sigmalive.com/news/local/256529

εδω θα ακουσετε τις τελευταιες εξελιξεις επι του θεματος. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα με τον εν λογω 'κυριο'.

Ε ναι επρεπε να παρουσιαστουν κι αλλα κοριτσια, θυματα του, για να πειστουν μερικοι, πως προκειται για ψυχικα αρρωστο ανθρωπο.
Δεν ηταν αρκετο το ενα...αφου υπηρχε και η πιθανοτητα ενος μεγαλου ερωτα μεταξυ μιας 11ονης και ενος 39ονου...
Ω Δια και Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ε ναι επρεπε να παρουσιαστουν κι αλλα κοριτσια, θυματα του, για να πειστουν μερικοι, πως προκειται για ψυχικα αρρωστο ανθρωπο
Δεν ηταν αρκετο το ενα...αφου υπηρχε και η πιθανοτητα ενος μεγαλου ερωτα μεταξυ μιας 11ονης και ενος 39ονου...
..... Ω Δια και Αθηνα.

Ε έπρεπε, δεν έπρεπε; Ω Δία και Αθηνά ! Αντε αέρα πατέρα θα μας πετάνε δυο λέξεις κείμενο που μπορεί να σημαίνουν χίλια πράγματα, θα πηγαίνει το μυαλό μας στο χειρότερο, και μετά θα ορμάμε "εσύ και ο γρύλος σου" ;

Υ.Γ. εμένα μου αρέσει πάντα η πιθανότητα ενός μεγάλου έρωτα με οποιοδήποτε στύλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Υ.Γ. εμένα μου αρέσει πάντα η πιθανότητα ενός μεγάλου έρωτα

Kι εμενα παιδι μου.
Σορρυ ομως που οι "αρρωστημενες" καταστασεις δεν ειναι της αρεσκειας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Σορρυ ομως που οι "αρρωστημενες" καταστασεις δεν ειναι της αρεσκειας μου.

Γιατί σόρρυ, ούτε εμένα είναι. Όμως σκέψου να την αγάπαγε πραγματικά ο 39άρης. Δεν είναι φοβερά ρομαντικό; Σκέψου την μικρή αναγκασμένη, εκ των συνθηκών, να μιλήσει σε κάποιον, να μιλούσε στη μαμά της κι εκείνη να την διέσυρε, όπως και την διασύρει; Αν το σενάρι είναι αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αστο ρε Μπαγκς...
Μην αρχισουμε παλι τα ιδια.
ακου εκει 39 ετων να ερωτευτει παιδακι πεμπτης ή εκτης δημοτικου...κβατς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αστο ρε Μπαγκς...
Μην αρχισουμε παλι τα ιδια.
ακου εκει 39 ετων να ερωτευτει παιδακι πεμπτης ή εκτης δημοτικου...κβατς


Δηλαδή μόνο και απο την ηλικία εσύ το θεωρείς απίθανο . Ε , απ΄ότι φαίνεται λόγω επαγγέλματος εγώ θεωρώ τα πάντα πιθανά, οργιάζει και η φαντασία... Πάντως γενικά δεν πάει πρώτα το μυαλό μου στη βρωμιά και στο κακό... Δεν σου δημιουργεί περιέργεια που ο τύπος είχε τόσες επαφές και τώρα μόνο τον ανακάλυψαν; Οτι δεν εκπόρνευσε καμία απο τις άλλες; Οτι δεν βίασε καμία; Είναι πολύ περίεργη περίπτωση, παραδέξου το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ριξε μια ματια...

Τα παιδιά πολύ σπάνια αναφέρουν την κακοποίησή τους. Συνήθως φοβούνται μήπως τα κατηγορήσουν οι γονείς τους. Η κακοποίηση συνήθως αποκαλύπτεται όταν ένας ενήλικας την αντιληφθεί ή όταν ένα παιδί το αναφέρει σʼ έναν ενήλικα (συνήθως όχι το γονέα), ή όταν ένας γιατρός διαπιστώσει σημάδια σεξουαλικής κακοποίησης στο σώμα του παιδιού. Επίσης, η κακοποίηση μπορεί να γίνει αντιληπτή ή να αποκαλυφθεί από το ίδιο το παιδί όταν αυτό ενηλικιωθεί κι έχει τη δυνατότητα να αναγνωρίσει τη φύση της εμπειρίας του.
Όμως, τα παιδιά ʽμιλούνʼ για την κάθε είδους κακοποίησή τους με έμμεσους τρόπους. Συνήθως, τα παιδιά των οποίων έχει κακοποιηθεί ο σεξουαλικός τους εαυτός, μπορεί:

  • Να έχουν άστατο ύπνο, συχνούς εφιάλτες και διαταραχές στην όρεξή τους.
  • Να έχουν νέους φόβους και φοβίες (π.χ. για ένα πρόσωπο, μια κίνηση ή ένα μέρος) που δεν εξηγούνται εύκολα από τους γονείς, και όσους γνωρίζουν την ιδιοσυγκρασία του παιδιού.
  • Να έχουν περίεργη σεξουαλική συμπεριφορά για την ηλικία τους - που συχνά περιλαμβάνει στοιχεία ενήλικης σεξουαλικής συμπεριφοράς (π.χ. λεξιλόγιο, κινήσεις) που φαίνονται ξένα πάνω τους.
Αντωνίου Άρτεμις, Σύμβουλος Ψυχολόγος και Συνθετική Θεραπεύτρια, BSc (Hons), MSc

Οπως καταλαβαινεις, οχι δε μου φαινεται περιεργο που τωρα τον ανακαλυψαν.
Το περιεργο (και οχι μονο) ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν να τον δικαιολογησουν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ρε παιδια μα θα μας λουλανετε εντελως? ο τυπος το χει κανει σε αλλα τρια κοριτσια, και αυτα που βγηκαν στην επιφανεια και παραδεκτηκε. τα χει ερωτευτει ολα? :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ρε παιδια μα θα μας λουλανετε εντελως? ο τυπος το χει κανει σε αλλα τρια κοριτσια, και αυτα που βγηκαν στην επιφανεια και παραδεκτηκε. τα χει ερωτευτει ολα? :wall:
Μα όταν εκφράσαμε αυτή την άποψη, δεν ξέραμε παρά μόνο τα αρχικά δεδομένα.

@Buggs: Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψες στα τελευταία ποστ, κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου ακριβώς. Τελικά εμείς οι "ανήθικοι" ζούμε σε έναν πιο όμορφο κόσμο μου φαίνεται... Ίσως τελικά η φαινομενική ανηθικότητα να είναι απαραίτητη προϋπόθεση ρομαντισμού. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, πολύ ενδιαφέρον correlation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ρε παιδια μα θα μας λουλανετε εντελως? ο τυπος το χει κανει σε αλλα τρια κοριτσια, και αυτα που βγηκαν στην επιφανεια και παραδεκτηκε. τα χει ερωτευτει ολα? :wall:
Desmoti, θα σχολιάσεις με τον (εκτενή) ποιητικό σου τρόπο ή θα γίνω (ευσύνοπτος) συγκεκομμένος πεζός και θα τα πω εγώ; :D

Koρίτσια, εδώ δεν έχουμε καθήσει στο εδώλιο τον σκορδοπ@ύτσ@γλ@υ πως τον λένε, και σε λίγο θα εκδώσουμε ...ετυμηγορία εις βάρος του!!!!!!!!!!!
Mε αφηρημένες έννοιες και χαρακτήρες παίρνουμε (με αφορμή συγκεκριμένους) θέση στα fora του...διαπλεκόμενου διαδικτύου (αφού δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα) αλλιώς δεν θα είχαμε ρόλο συζητητή αλλά....Δικαστή*** (στην έξω φυλακή μας)

Δεν μας ενδιαφέρει λοιπόν ο ...σκορδοπ@ύτσ@γλ@υ αυτός καθεαυτός αλλά η....μυρωδιά (ή βρώμα) που αποπνέει εκ παραλλήλου το aftershave του.
Η ζωή ξέρετε είναι παράξενη, αλλά όχι για μας τους αποπάνω, του "ρετιρέ"! Εμείς είμαστε Παναγίες, αρκεί να το δηλώσουμε (σε forum) :P

moonlight, τίποτα άλλες πληροφορίες για την προσωπική του ζωή έχεις....χρωστούσε κάπου λεφτά; :worry:

ΥΓ χρειάζομαι μερικές αρνητικές σε τούτο το θέμα, γιατί έχω αρχίσει να αισθάνομαι σα....μ@λ@κ@ς από τις
τόσες θετικές! Ευχαριστώ....

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Οι γιοί μου όταν ήταν 4-5 στην Λιβύη, και ένας αράπης φύλακας του σχολείου εκεί που έπαιζαν μαζί του, τους ζήτησε να του δείξουν το πουλί τους, μας το είπαν αμέσως. Οπότε με αυτούς που δεν τα λένε τί να υποθέσω; Ότι για κάποιο λόγο πιστεύουν τον Χ ξένο περισσότερο φίλο απο τους γονείς τους;

Μα όταν εκφράσαμε αυτή την άποψη, δεν ξέραμε παρά μόνο τα αρχικά δεδομένα.

@Buggs: Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψες στα τελευταία ποστ, κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου ακριβώς. Τελικά εμείς οι "ανήθικοι" ζούμε σε έναν πιο όμορφο κόσμο μου φαίνεται... Ίσως τελικά η φαινομενική ανηθικότητα να είναι απαραίτητη προϋπόθεση ρομαντισμού. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, πολύ ενδιαφέρον correlation.

"η φαινομενική ανηθικοτητα" ...! Αν συνεχίσεις έτσι Λία θα με κάνεις να σου πω τον τίτλο του επόμενου βιβλίου μου που δεν τον έχω αποκαλύψει ούτε στη μάνα μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δηλαδή τι θα της κάνουν, νομικά, άμα συνεναίσει; Θα της βάλους πρόστιμο ή θα την χώσουν φυλακή;

Όχι δε θα της κάνουν τίποτα, απλώς δεν μπορεί να συνεναίσει. Εγώ άμα σου πω ότι δέχομαι να μείνεις στο Μαξίμου δεν θα μου κάνουν τίποτα, απλά εσύ δεν μπορείς να μείνεις στο Μαξίμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όχι δε θα της κάνουν τίποτα, απλώς δεν μπορεί να συνεναίσει. Εγώ άμα σου πω ότι δέχομαι να μείνεις στο Μαξίμου δεν θα μου κάνουν τίποτα, απλά εσύ δεν μπορείς να μείνεις στο Μαξίμου.

Ε αυτό έλειπε να είχε φαντασίωση με τον ΓΑΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
moonlight, τίποτα άλλες πληροφορίες για την προσωπική του ζωή έχεις....χρωστούσε κάπου λεφτά; :worry:

οι ειρωνειες να λειπουν παρακαλω γιατι εγω δεν ειρωνευτηκα κανενα παρα μονο παραθεσα στοιχεια και σχολια απο ειδησεις. αν θελετε τα ακουτε αν θελετε οχι.
δυστυχως ή ευτυχως εχουμε καποια πληροφορηση απο τα μεσα μαζικης ενημερωσης και σας εχω παραθεσει και λινκ για να ακουσετε και μονοι σας.
κανεις δεν δικασε κανενα παρα μονο σχολιασε. εξ'αλλου νομιζα οτι σε καθε θεμα που ανοιγεται εδω αυτο κανουμε. δεν το ξερα οτι αλλου συζηταμε και αλλου δεν συζηταμε γιατι ετσι το βλεπουν μερικοι.
επισης θα επαναλαβω για ακομα μια φορα οτι τα στοιχεια που προεκυψαν εναντιον του υποπτου τα εχει παραδεκτει ο ιδιος οπως ειπωθηκε στο δικαστηριο. αυτα εγω σχολιασα.

το οτι η κοπελιτσα μιλαγε οντως μαζι του και δεκτηκε να παει σε καποιο μερος μαζι του και να κανει οτι εκανε κανεις δεν το αμφισβητησε ουτε το δικαιολογησε. αυτο ομως δεν θετει αμοιρο ευθυνων ενα σαρανταρη που εσκεμμενα πλησιαζε μικρα κοριτσακια για να φλερταρει και να κανει οτι εκανε.
θα μου επιτρεψετε να πω οτι αυτα τα παιδακια σ'αυτην την ηλικια οσο πιο μεγαλα και αν φαινονται δεν παυουν απο του να ειναι παιδια. πολυ πιο ευκολα καποιος μπορει να παραμυθιασει ενα 11χρονο κοριτσακι απο ενα πιο μεγαλο και να μην ακουω χαζα. εδω μεγαλες γυναικες παραμυθιαζονται...
ευχομαι κανεις μας να μην βρεθει στη δυσαρεστη θεση του γονιου που θα ερθει το παιδι του να του πει ή θα φτασει στα αυτια του οτι εγινε κατι παρομοιο και εκει να δω ποσοι απο μας θα κατσουν τοσο ηρεμα και ομορφα να λενε αυτα που λενε..
κανεις δεν τον δικασε. κανεις δεν τον εκρινε. αλλα ουτε κανεις να τον στεψει και αθωο ή αμοιρο ευθυνων γιατι αυτος ηταν ο ενηλικας στην ολη υποθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
κανεις δεν τον δικασε. κανεις δεν τον εκρινε. αλλα ουτε κανεις να τον στεψει και αθωο ή αμοιρο ευθυνων γιατι αυτος ηταν ο ενηλικας στην ολη υποθεση.

Αυτό ακριβώς ίσως είναι το πρόβλημα αυτής εδώ της συζήτησης moon. Αρκετοί τον έκριναν κι αρκετοί τον "δίκασαν" ίσως και με δικαιολογημένες κρίσεις. Όμως όποιος δεν τον έκρινε και δεν τον "δίκασε", αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον αντιμετωπίζει ως αθώο και άμοιρο ευθυνών. Όποιος δεν τον καταδίκασε, αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον υποστηρίζει... Και όλα αυτά, πριν ακόμη τον καταδικάσουν τα αρμόδια όργανα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
βρε εδω που ειμαστε κανεις δεν εχει την δυνατοτητα να κανει τιποτα απο αυτα. δε πανα λεμε οτι λεμε στην τελικη το δικαστηριο θα κρινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς ίσως είναι το πρόβλημα αυτής εδώ της συζήτησης moon. Αρκετοί τον έκριναν κι αρκετοί τον "δίκασαν" ίσως και με δικαιολογημένες κρίσεις. Όμως όποιος δεν τον έκρινε και δεν τον "δίκασε", αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον αντιμετωπίζει ως αθώο και άμοιρο ευθυνών. Όποιος δεν τον καταδίκασε, αυτόματα θεωρήθηκε ότι τον υποστηρίζει... Και όλα αυτά, πριν ακόμη τον καταδικάσουν τα αρμόδια όργανα. :hmm:

Λυπαμαι Isi, αλλα στο δικο μου το μυαλο δε χωραει καμμια προσπαθεια δικαιολογησης, κατανοησης ενος παιδοφιλου.
Και το τι ετσι παιδοφιλια δεν ειναι αποκυημα της φαντασιας μου, αλλα ειδικων επιστημονων.
Ειτε μας αρεσει ειτε οχι οι "ορεξεις" για ενδεκαχρονα δηλωνουν παιδοφιλια.-
Και πραγματικα ευχομαι να μη χρειαστει ποτε να ερθω αντιμετωπη με αυτη τη διαταραχη σε προσωπικο επιπεδο.

Και μια παρενθεση...κανενας δε θεωρηθηκε ΑΥΤΟΜΑΤΑ οτι τον αντιμετωπιζει ως αθωο και αμοιρο ευθυνων, επειδη δεν τον εκρινε. Τα γραφομενα εκεινων που προσπαθησαν να τον δικαιολογησουν υπαρχουν στο θεμα. Συνεπως, αυτοματως καμμια ιδεα και αποψη δεν κριθηκε. Ας μη δημιουργουνται εσφαλμενες εντυπωσεις.
Και στην τελικη θα προτιμουσα να μου ελεγε καποιος πως θεωρει οτι για εκεινον ο ορος παιδοφιλια σημαινει το απολυτο τιποτα και να τελειωνε εκει η αντιπαραθεση, παρα να γραφω τα ιδια και τα ιδια σε τοσες σελιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Σκόρπιες σκέψεις:

  • έρχεται η στιγμή που ο κόσμος γίνεται αναμμένο τσιγάρο
    που το σβήνεις πάνω σου δίχως πόνο
    καθώς (ανα)παράγεις θεωρίες τηλεδικαστηρίων
    με το πρόσωπο πιτσιρίκας σε πρώτο πλάνο
    κι αριθμό λήψης 40 όπου αναλαμβάνει ο Σάουρον
    με θέμα τα πάθη του σώματος
    που ανέβηκε στη γη για να γλυτώσει το ξεσηκωμό
    κι έτσι όπως ανέβηκε χρεωμένος λόγια,
    συναντά άνεργους ψυχολόγους να μιλούν για οργκ, τρολ
    και άλλα ασχημομούρικα beasts με τέτοια λεπτομέρεια
    που απορείς αν ήταν κι αυτοί κάποτε...

  • Είναι πάντα πολύ εύκολο να αρπάζουμε βίους
    σέρνοντάς τους σ'έναν κόσμο ξεφτίλας και άμυνας
    που ακατάπαυστα παράγει λόγω εξημέρωσής του με την παγοκυστική ηθική
    οδηγώντας σε δεσμά τον διάλογο με ένα γκρεμώδες μπονζάϊ...

  • σε ένα ποίημα του Γελασάκη Μιχαήλ
    αποτυπώνεται πλήρως το προφίλ των ηρώων και επικριτών του στόρι:

    Για τον 40ρη (ίσον με 3 13ρηδες + 1 χρόνο ανεμελιάς) θα ταίριαζε η πρώτη στροφή:
    Έτοιμος από πάντα για νέα ήθη
    Για νέα πρόσωπα, για νέες εκδρομές
    Μόνο που σε κατασπάραξαν τα πλήθη
    Και το μυαλό σου επιτοίχιο εκκρεμές.


  • Για το κορίτσι η τρίτη (που τα βυζάκια του τώρα αρχίζουν να μελώνουν):

    Έτοιμη από πάντα για νέους δρόμους
    Για νέα βήματα, για νέα ουρλιαχτά
    Κι αν σου κόψανε τα χέρια απʼ τους ώμους
    Θα έχεις πάντα τα φτερά σου ανοιχτά


  • Για τους αυστηρούς επικριτές, η δεύτερη:

    Έτοιμος από πάντα για νέα λάθη
    Για νέα όνειρα και νέες φυλακές
    Καιρός ανάποδος. Ο πηλός σε πλάθει
    Και σε μιαν έρημο σα δέντρο μόνο καις.


  • Την τέταρτη στροφούλα τη διαπλάθω ακόμα μέσα μου...:redface::redface:

  • Ο Ελύτης (για κάποιους αλήτης και παιδόφιλος δια της γραφής) το 1939:

    Τα δυνατά λουλούδια με τον ήλιο μέσα τους

    Άνοιξη σφήκα του χεριού
    Άνοιξη «μη» «θα μας δούνε» «τέρας»
    Και το τέρας που γύριζε σαν τη λαντέρνα
    Και η χούφτα η βάναυση που καρτερούσε:

    Χάιντε η ριξιά να βρει το ζάρι της
    Άνοιξη παραπάτημα των κήπων

    Άνοιξη «Μήνιν άειδε...»
    Θεά! Και τι σγουρά τα σκοτεινά τα μέρη!
    Και τα χείλη τι ζάχαρη βιολέτας!
    Και τι κηπάκι
    Τα λυτά
    Νωπά
    Μαλλιά
    Στην απαλή κοιλιά η ανάσα τι ταξίδι!
    Άνοιξη μισοζαλισμένο ερείπιο
    Άνοιξη μούρο αδάγκωτο
    Άνοιξη βιδωτό φιλί
    Άνοιξη χάσμα της λιποθυμίας
    Άνοιξη no nein και non!
    Τα κορίτσια δάγκωναν στη γομολάστιχα
    Και τινάζανε πίσω το κεφάλι
Σαν
    Να τραβούσαν
Έξω
    Του σφαγμένου πετεινού τα σπλάχνα

    Τα κομμάτια τα σπλάχνα μες στα δόντια τους
    Άνοιξη δόντι λυσσαλέο

    Άνοιξη φούξια του παροξυσμού

    Άνοιξη αρτεσιανόν ηφαίστειο
    Κι άλλα κρυμμένα πίσω απ' το φεγγίτη

    Που πάλευαν τις ρόδινες κορδέλες

    Μια στιγμού-

    Λα μόνο

    Τα γυμνά στήθη
    Τα τρεμάμενα σπάρτα μες στους κάμπους

    Όπου ευφραίνονται οι ακρίδες
    Άνοιξη σάλτο της ακρίδας

    Άνοιξη μήτρα σκοτεινή

    Άνοιξη πράξη ακατονόμαστη
    Στ' ανοιχτά χαρτιά και στα βιβλία
    Μια κηλίδα
    Μωβ
    Πήγαιν'
    Ερχότανε
    Τα χυμένα νερά τα γυμνωμένα μέλη
    Λάμπανε πίσω απ' το παντζούρι
    Άνοιξη άνοιξη σαλπάροντας

    Άνοιξη άνοιξη σημαιοστόλιστη

    Άνοιξη «αντίο αντίο παιδιά!»


  • Κατά το παραπάνω:
    Άνοιξη, μας βρήκανε στα φόρα οι ηθικολόγοι
    και οι γυρολόγοι του δέοντος και του πρέποντος
    και όλης της must απαρτίας για να καταλαβαίνουν κι οι τουρίστες
    μη τους βιάσουμε και τα δικά τους τα παιδιά.
    Κλείστε τα παντζούρια και κλείστε τα καλά,
    μπας και δουν απ'τα μισάνοιχτα το κωλοδάχτυλο που το σαλιώνεις
    πριν εισχωρήσει στο μουσκεμένο ...κλπ. κλπ.

    Ο Ελύτης σήμερα θα άφριζε στα πέλαγα
    θα έμπαινε στις χορδές τόξου και θα εκτοξευόταν
    προς τον αγαπημένο του βιγλάτορα ήλιο
    μπας και ξεφύγει από τη μπόχα των ηθικά φρόνιμων.

    Ειλικρινά, ανάμεσα σε έναν αρρωστημένο παιδεραστή
    και το μέσο όρο ηθικολογίας των εδώ παρισταμένων,
    προτιμώ να χαζεύω παιδάκια να μπερδεύουν τις γλώσσες τους
    ή έναν ενήλικα άντρα να θωπεύει το ασχημάτιστο στήθος της ανιψιάς του.


  • Παρατηρώ ένα είδος δικαίωσης κατά το βαρύτερο μορφικό φύλλωμα
    κι όσο μάλιστα κάποιος έγραφε προσπαθώντας να λαδώσει τις εικόνες του
    τόσο πιο πολύ χαιρόταν, ηθικολογώντας πάντα..

    Επίδειξη χοντροπετσίας που βλέπω μόνο στους λόγους των παπάδων,
    στα έργα των παπάδων και στα ηθικοπλαστικά βιβλία κάντε αυτό κι όχι το άλλο.

  • το αίσθημα της αγνότητας
    και κάθετι αίσθημα
    στη σάρκα φυτρώνει
    με ρίζες που φτάνουν πάντα στην Ψυχή.

    Για ό,τι ξεριζώνεται απο κει την ευθύνη έχουν
    καλογερίστικες στολές αντιπροσώπων αγιοσύνης,
    οι πουριτανικές σχολές υπο το φως της πανσελήνου
    κι όχι η ερωτική πράξη ανάμεσα σε μικρούς και μεγάλους.


Καλό πασ-όβερ να 'χουμε και τα μυαλά στα κάρβουνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλα ρε Μπαγκς, ''στακα'', γιατι το 10 αρι που χα στη Ερευνα πρεπει καπως να το αξιοποιω, ακομα κι εδω.
Πρωτα γραφεις αυτο,

Δηλαδή μόνο και απο την ηλικία εσύ το θεωρείς απίθανο .Πάντως γενικά δεν πάει πρώτα το μυαλό μου στη βρωμιά και στο κακό... Δεν σου δημιουργεί περιέργεια που ο τύπος είχε τόσες επαφές και τώρα μόνο τον ανακάλυψαν; Οτι δεν εκπόρνευσε καμία απο τις άλλες; Οτι δεν βίασε καμία; Είναι πολύ περίεργη περίπτωση, παραδέξου το

Μετα γραφει η Νεραιδα αυτο, που ρχεται σε αντιθεση με αυτο που λες
Ριξε μια ματια...

Οπως καταλαβαινεις, οχι δε μου φαινεται περιεργο που τωρα τον ανακαλυψαν.
Το περιεργο (και οχι μονο) ειναι οτι υπαρχουν ανθρωποι που προσπαθουν να τον δικαιολογησουν.


.. και πας και της χωνεις θετικη οτι συμφωνεις μαζι της?
Τι τρεχει με την παρτη σου?
Θες να μας λαλησεις ολους?

Τη μια ετσι, την αλλη γιουβετσι?
Δε θα παρω, μιλ μερσι.:sick:
Μουνλαιτ, δωσε κι αλλα φωτα φιλεναδα, αν και νομιζω αυτα αρκουν. Δεν ειναι τυχαια ολα αυτα τα περιστατικα που ανεφερες με τον τυπο αυτον. Επισης, θα συμφωνησω πως υπαρχουν πολλα παιδακια που δεν εχουν μαθει να λενε ''οχι'' απο το σπιτι τους, κι αυτος αυτα ψαχνει.

Αν συνεχίσεις έτσι Λία θα με κάνεις να σου πω τον τίτλο του επόμενου βιβλίου μου που δεν τον έχω αποκαλύψει ούτε στη μάνα μου :)

Ε πες το ντε οτι γραφεις νεο βιβλιο και οτι μας εχεις για πειραματαζωα. Τουλαχιστον ποσοστα θα παρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
https://www.sigmalive.com/news/local/256529

εδω θα ακουσετε τις τελευταιες εξελιξεις επι του θεματος. δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα με τον εν λογω 'κυριο'.
"...χωρίς μέχρι στιγμής να δώσει γραπτή κατάθεση, για τις συνθήκες υπό τις οποίες παρεκινείτο στη διακόρευση ανηλίκων κοριτσιών". :worship: :rofl: :worship: Τρομερή ατάκα!! Δεν θα ξαναγράψω, δηλώνω ανικανότητα. Νενικήκάς με δημοσιογραφίσκη...:clapup:


@Buggs: Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψες στα τελευταία ποστ, κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου ακριβώς. Τελικά εμείς οι "ανήθικοι" ζούμε σε έναν πιο όμορφο κόσμο μου φαίνεται... Ίσως τελικά η φαινομενική ανηθικότητα να είναι απαραίτητη προϋπόθεση ρομαντισμού. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, πολύ ενδιαφέρον correlation.
Μα καλά, δεν έχεις παρατηρήσει πως από τους μυριάδες τρόπους με τους οποίους μπορεί κάποιος να ερωτευτεί ή να τελέσει την ερωτική πράξη, όλοι πλην ενός και μόνο ενός θεωρούνται ανήθικοι; Δεν έχεις δει τους ανέραστους που η μόνη τους ηδονή είναι να καταδικάζουν τους έρωτες των άλλων; Δεν γελάς διαβάζοντας τούτο το θέμα;

Εγώ ξέρεις γιατί δεν έγραφα μέχρι τώρα; Γιατί μου είχε κοπεί η αναπνοή από τα γέλια...

ΥΓ χρειάζομαι μερικές αρνητικές σε τούτο το θέμα, γιατί έχω αρχίσει να αισθάνομαι σα....μ@λ@κ@ς από τις
τόσες θετικές! Ευχαριστώ...
Ε, πάρε ρε χαμένε μια θετική κι από μένα για να αισθανθείς ακόμη καλύτερα...:hehe:

Οι γιοί μου όταν ήταν 4-5 στην Λιβύη, και ένας αράπης φύλακας του σχολείου εκεί που έπαιζαν μαζί του, τους ζήτησε να του δείξουν το πουλί τους, μας το είπαν αμέσως.
Τον αράπη τι τον είχαν εκεί, προς γνώσιν και συμμόρφωσιν; Ωραίο εκπαιδευτικό σύστημα, μα τον άγιο!! Είναι αυτό που έλεγε ο Χάρρυ Κλυνν: "Πάντως εμείς να ξέρετε, τον αράπη τον έχουμε"...:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top