Pilates

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έβαλα σωστα εδω αν όχι μετακινηστε το
Κανει κανεις Πιλάτες?? έχετε δει αποτελέσματα??ή είναι χαμένος χρόνος??
Θελω να πάω γυνμαστηριο αλλά βαριέμαι να πηγαίνω και να χτυπιέμαι αν και χρόνια αθλητρια και στα γυμναστηρια απο μικρη δεν μου αρέσει πολύ οι ασκήσεις που κάνουν και σκέφτηκα μηπως μου αρέσει Πιλάτες.
πώς είναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και το πιλάτες είδος γυμναστικής είναι...απλά οι ασκήσεις δεν είναι το ίδιο του γυμναστηρίου... Επίσης μαθαίνεις πιο σωστά αναπνοή... Εγώ που είχα κάνει (και μισώ τα γυμναστήρια) το καταευχαριστήθηκα, ηρέμισα και αισθάνθηκα φοβεράαααααα! Τώρα για αποτελέσματα δεν ξέρω γιατί δεν το συνέχισα πολύ δυστυχώς :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
λολ, εγώ πλάτες διάβαζα τόσην ώρα! δε μας λέτε κι εμάς τι ειν αυτό ρε παλουκάρια; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αυτές οι Πιλάτες πάλι καινούργιο είναι? Ας μου εξεγήσει κάποιος τι είναι γιατί μάλλον και πολλοί άλλοι δεν ξέρουν!:confused:

Edit : μέχρι να ποστάρω απάντησε ο γουίκι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
https://www.phigita.net/~chryso/blog/154[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
για πληροφορίες :)
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ισχύει οτι είναι σαν ιδιαίτερη γυμναστικη?
δηλαδή ο γυμναστης και εγω??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Γιατί φοβάσε τον γυμναστή κουνελάκι?:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
όχι απαραίτητα, η μαμά μου κάνει και είναι σε τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στα γυμναστηρια γινεται σε τμημα, και ενω υποτιθεται οτι το διαφορετικο στο πιλατες ειναι τα ειδικα οργανα που χρησιμοποιουνται, συνηθως γινονται απλως αλλου τυπου ασκησεις απο τις συνηθισμενες. Εχω κανει, δεν ειναι βαρετο και μαλλον εχει καλα αποτελεσματα-εκεινη την περιοδο εκανα διαφορα οποτε δεν ξερω τι απεδωσε τελικα:p Παντως αυτα τα τμηματικα, γιογκες, πιλατες, φαιτ και τετοια, ειναι σιγουρα πολυ πιο ενδιαφεροντα απ'τα οργανα:X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
αυτό με ενδιαφέρει, να έχει αποτελέσματα και να μην είναι βαρετα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Pilates και Yoga ειναι η καλυτερη μου απο αποψη γυμναστικης και ψυχικης ηρεμιας.
Με τα οργανα γυμναστικης δεν εχω ιδιαιτερες σχεσεις. Powerplate επισης φανταστικο.
Απαιτουν πνευματικη και σωματικη συμμετοχη, γιαυτο τα προτιμω. Εχουν να κανουν καθαρα με αυτοσυγκεντρωση.

Κανοντας pilates εχω δει αμεσα αποτελεσματα, εχω μπαλα στο σπιτι μου, οποτε δεν ακολουθω εξατομικευμενο προγραμμα απο εκπαιδευτη.
Απο σωματικης πλευρας, γυμναζεται κυριως κοιλιακη χωρα και ανω. Ολο το σωμα βεβαια, αλλα κυριως διδεται βαρυτητα εκει κι εξαρταται απο το ποση ενταση χρησιμοποιεις στο ανω μερος του σωματος σου. Προσωπικα, εχω μειωσει εντασεις πανω κι εχω ανεβασει εντασεις στο κατω μερος, αρκουν μερικες ασκησεις.
Ασκησεις δαπεδου με μπαλες και λαστιχα.
Χαμηλος φωτισμος και απαλη μουσικη, δε χρειαζεται μπιτ, οπως στην αεροβια κι ενταση τρεξιματος. Η ενταση ερχεται εκ των εσω σταδιακα και επειτα στο σωμα.

Πριν την ασκηση, πινω καφε, διοτι ο καφες λειτουργει σαν παυσιπονο των μυικων πονων μετα την ασκηση. Συστηνω πιλατες ανεπιφυλακτα και σε γυναικες κι ανδρες που θελουν να συνδεουν πνευματικη με σωματικη ασκηση ταυτοχρονα.

Το powerpl. ειναι κατι αλλο, ασχετο με τα παραπανω, απλως το αναφερω γιατι διδει αμεσα αποτελεσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top