Τρεις νεκροί στη Σταδίου κατά τη διάρκεια της πορείας (Μάιος 2010)

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αν νομίζεις πως έχεις δικαίωμα να ασπάζεσαι τόσο διαστρεβλωμένες όψεις της αλήθειας, τότε έχεις και το δικαίωμα, να πας να πνιγείς! Αλλά νομίζω, πως δεν το έχεις...

όσους κομμουνιστές έχω δει (όπως και καθηγητές μου), είναι πιο σκληροί άνθρωποι σε αισθήματα...
είναι πολύ ψυχροί, τεχνοκράτες, απρόσωποι, υπερτυπικοί...:)
κρίνουν τα πάντα με βάση το κεφάλαιο (ακόμη και την ανθρώπινη σχέση, την κοινωνικοποίηση,...έλεος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Οι μπάχαλοι κάνανε ξανά το θαύμα τους. Και το χειρότερο είναι όταν τους ανεχόμαστε...

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
οσο για τους κουμουνιστές, άστους ήσυχους. οι άμθρωποι έχουν γράψει τη δική τους ιστορία και σε πληροφορώ ότι όσους έχω γνωρίσει ωφείλω να παραδεχτώ ότι είναι άνθρωποι χρήσιμοι τόσο για τους εαυτούς τους όσο και για την κοινωνία και για την οικογένειά τους

υπάρχουν δυο κατηγορίες κομμουνιστών:

- κομμουνιστές της δεξιάς ή του καναπέος (ελληνικό καρκίνωμα)
- αληθινοί κομμουνιστές (αυτούς παραδέχομαι και σέβομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δε πλήρωσαν την οξύτητα των ημερών φίλε μου. Πλήρωσαν την αδυναμία να συλλάβουν 100 καθάρματα που επειδή δεν έχουν νόημα στη ζωή τους το βρίσκουν αστείο να μπαίνουν σαν τα σκουλήκια στις διαδηλώσεις και να βγάζουν τη μισαλλοδοξία τους με αυτό το τρόπο.

r.i.p.
Στη χώρα της εθνικιστικής φαρσοκωμωδίας, όποτε το φασιστικό παρακράτος ξεβρακωνόταν από την ιστορία, φορούσε "κομμουνιστικές τραγιάσκες".

Και το πιο φοβερό θα είναι αν αυτοί οι 100 πληρώνονται για να κάνουν ότι κάνουν...

Η απλή λογική, εκεί καταλήγει! Ειδικά στη χώρα τούτη, με την πασίγνωστη σύγχρονη ιστορία της...

...Απ' την άλλη , ίσως ήρθε η ώρα οι Ρωμηοί να κάνουν την πραγματική τους επανάσταση, αυτή που δεν έκαναν το 1821...

Ναι, ναι...αλλά ήμαστε τέτοιοι:hmm:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
πρέπει να συνηθίσουμε ότι θα γίνουμε χώρα των βομβιστικών επιθέσεων με θύματα αθώους ανθρώπους...:/:

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liliana

Νεοφερμένος

Η liliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
δες εσύ την δική σου κοινωνικοποίηση που σε θέλουν και εθελοντή απο πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τούτη τη φορά όμως θα αναφερθώ προσωπικά

Σε "θαύμασα" όταν διάβασα αυτό...
...ζω σε μια ανεπαρκή χώρα οθωμανικής νοοτροπίας.
...και πριν αλέκτωρ λαλήσει 3 posts (να περνούσαν 2 χρόνια τουλάχιστον, θα έλεγα.....άλλαξε το παιδί απόψεις)
....είναι τα κομμουνιστικά αισθήματα! :)
Δεν ζεις απλώς παλικάρι μου, την έχεις ενστερνισθεί ήδη δίχως να το συνειδητοποιήσεις....

Μα καλά, δεν ντρέπεσαι που θα ταυτίσεις ολόκληρο παγκόσμιο σύστημα που βασίζεται στην κατάργηση των κοινωνικών τάξεων, για την επίτευξη κοινωνικής ισότητας, έστω και σαν ιδεολογία βρε ανίερε τύπε, με...κοινούς δολοφόνους;;;;;
Kαι απορώ πως το αφήνουν οι υπεύθυνοι να φαντάζει, φάτσα κάρτα :mad:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
όσους κομμουνιστές έχω δει (όπως και καθηγητές μου), είναι πιο σκληροί άνθρωποι σε αισθήματα...
είναι πολύ ψυχροί, τεχνοκράτες, απρόσωποι, υπερτυπικοί...:)

ΝΤΡΟΠΗ ! Για ποιους μιλας ετσι, για τους κομμουνιστες ; Που ο εκπροσωπος του κουκουε σημερα στη βουλη δεν εξεφρασε κανενα συναισθημα ντροπης ή οργης για το γεγονος παρα αρκεστηκε στο "δε το καναμε εμεις, δε το καναμε εμεις"...Ε, οχι και σκληροι οι κομμουνιστες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
μα δεν μπορούμε να το αλλάξουμε???ζώα είμαστε για να ανεχόμαστε ότι κάνουν χωρίς να αντιδρούμε???

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Τόσο κακό είναι που δεν θέλω κανένα πολιτικό σύστημα; Δεν με εκφράζει κανένα. ΚΑΝΕΝΑ. Κανένας δεν μπορεί να μου υπαγορεύσει πως θα ζήσω και τι δικαιώματα θα έχω. Δική μου είναι η ζωή...δεν σας πέφτει λόγος.

Πουθενά, δεν είδα κοινωνική ισότητα. Σαν φιλοσοφική ιδεολογία καλή είναι. Να μιλάμε πίνωντας καφέ. Το θέμα είναι η πίστη. Δεν πιστεύω εύκωλα. Δεν θέλω κανέναν ρυθμιστή της ζωής μου. ΚΑΝΕΝΑΝ.

Έχω σιχαθεί όλα τα πολιτικά συστήματα daemon
αν δεν πάρω την ζωή στα χέρια μου κανένα κόμμα και καμία ιδεολογία δεν θα με σώσει...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
πρέπει να συνηθίσουμε ότι θα γίνουμε χώρα των βομβιστικών επιθέσεων με θύματα αθώους ανθρώπους...:/:

Αυτό είναι το χειρότερο βασικά :P Όχι το να συμβαίνουν, αλλά να το αποδεχθούμε ως κάτι φυσιολογικό που συμβαίνει σε κάθε διαδήλωση...

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Στη σχετική της ανακοίνωση η Marfin αναφέρεται στους "ηθικούς αυτουργούς" που "δεν θα τιμωρηθούν". Κι ο πάντα αφελής αναρρωτιέμαι: "Εννοείτε τον εαυτό σας κ. Βγενόπουλε; Καλά, αυτό το ξέρουμε ως ...αυτονόητο πια,:devil:!"

...αν δεν πάρω την ζωή στα χέρια μου κανένα κόμμα και καμία ιδεολογία δεν θα με σώσει...

Αν έχεις τόσο στιβαρά χέρια, με γεια σου και χαρά σου, αδελφέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
δες εσύ την δική σου κοινωνικοποίηση που σε θέλουν και εθελοντή απο πάνω

τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

da capo

Νεοφερμένος

Ο o χρήστης αποχώρησε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ναι, ναι...αλλά ήμαστε τέτοιοι:hmm:;

Μάλλον όχι... οπότε θα αρκεστούμε σε μια light πορτοκαλί επανάσταση, το πρωτόλειο της οποίας παραλίγο να δούμε σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
θα ήθελα πολύ η Ελλάδα στον επόμενο χρόνο να γίνει κομμουνιστική...

....και να σας δω όλους σας που με κατηγορείτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα είναι η Ελλάδα το καλοκαίρι. Είναι τόσο ρευστά τα πράγματα...

...μπορεί να γίνει της Βαστίλλης :worry:

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
θα ήθελα πολύ η Ελλάδα στον επόμενο χρόνο να γίνει κομμουνιστική...

....και να σας δω όλους σας που με κατηγορείτε

Τι εννοείς με το "να γίνει κομμουνιστική"; Και γιατί θεωρείς ότι σε κατηγορούμε; Εξάλλου, επειδή ακριβώς θα το ήθελες πολύ εσύ, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει, ...τουλάχιστον τον επόμενο χρόνο!

Υγ: ...ένας σκύλος θα μας σώσει ...απ' τα γουρούνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μωρε, μια χαρα τα ειπε ο Αντωνης Κανακης, πριν, στο Ραδιο Αρβυλα. Και λιγα ειπε... Ολοι φταινε για αυτην τη καταντια. Εσεις τους ψηφίζετε.

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
ειδικα αυτο το "ποιοι ειναι ολοι αυτοι που πανε στις ομιλιες των πολιτικων καθε φορα με τις σημαιες και κανουν σαν τρελοι με τις μαλακιες που λενε οι πολιτικοι?" ελεος δηλαδη ποσο ζωο μπορει να ειναι καποιος που μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει να παει και να κουναει τις σημαιες και να βροντοφωναζει για τους πολιτικους αρχηγους??
Και πραγματι μια φορα μια μαμημενη σωστη διαμαρτυρια δεν μπορει να γινει???? Πρεπει παντα καθε φορα να υπαρχουν αυτοι οι γνωστοι αγνωστοι και να αμαυρωνουν την καθε προσπαθεια??? πφφφφφ

Σημείωση συντονιστή: το μήνυμα αυτό προήλθε από τη σχετική συζήτηση στο section iSchool
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
θα ήθελα πολύ η Ελλάδα στον επόμενο
χρόνο να γίνει κομμουνιστική...

Εδω εχουμε αθωους νεκρους
κ το ριχνουμε στην πολιτικη συζητηση.


υγ. η τρομοκρατια "μας" ακολουθει ανησυχητικα πιστα την ιταλικη του χθες.

υγ2. αμοιροι συζυγοι, παιδια, γονεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top