Όταν μας επιβάλλουν συγκεκριμένο dress code...

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βρε καρδιά μου, πόσο έτσι είσαι δηλαδή που θα σε κακοχαρακτηρίσω αν σε δω ;;;; :P
Δηλαδή αν φοράς ένα τζινάκι κι ένα μακουδάκι σαν όλα τα κοριτσια της ηλικίας σου ποιος θα πει κακό για σένα ;;;;
Κι αν πει να του καεί το DVD :D

Αστερισμέ πόσο χρονών είσαι; άν επιτρέπετε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και στην προσωπική ζωή μας; τι γίνετε ρουμάνα όταν σε κρίνουν σαν άνθρωπό απο τα ρούχα που φοράς; όταν π.χ. βάλεις απλό τζηνάκι και πάς μπουζούκια; δεν λένε τι λέτσος είναι αυτός; εγώ δεν μηλάω μόνο για δουλειά άλλα γενικά που πρέπει να φέρεσε στην ζωή σου(γενικά μηλάω) βάσει κάνόνων:)

Όταν θέλεις να σε δεχτούν, προσπαθείς απλά να είσαι μέρος του συνόλου χωρίς να χάσεις την ταυτότητα σου…
Αν πάλι, δεν σε καλύπτουν οι κανόνες της κοινωνίας(το πώς πρέπει να ντυθείς σε διάφορες περιπτώσεις)… δεν είναι κακο να τους αμφισβητείς… η κοινωνία αλλάζει τους κανόνες της αν είναι αρκετα μεγαλο ο αριθμός αυτών που αμφισβητούν την ορθότητά τους…
Όταν οι περισσότεροι θα θεωρούν νορμάλ να φορανε πιτζάμες οι πολιτικοί, εγώ θα είμαι γραφική που θα φορώ κοστούμι σε συνέντευξη τύπου…και πάει λέγοντας…:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.


Μακάρι να είμουν στην ηλικία σου και να ζούσα τα χρόνια τότε, ξέρεις δεν φοράω μπλουζάκια μακό της ηλικίας μου φοράω πουκάμησα ανδρηκά και τζήν όσο πιο απλά γίνετε, πάς λοιπόν (τουλάχιστον στην Ρόδο) για έναν καφέ και βλέπεις τζίν που δεν είναι καθόλου απλά, σε μαγαζιά με ρούχα ζητάω απλό τζίν και μου φ΄ρνουν με στράς και βλακείες με αλησίδες, πάω να πάρω πουκάμισο και με ρωτάνε τι μεγεθος βάζει ο άντρας μου και όταν τους πώ ότι είναι για μένα μου λένε ότι δεν κάνει αυτό να κοίτάξω τα γυναικεία:mad:

Παλιά δεν μας ένοιαζαν τα ρούχα μας ένοιαζάν άλλα πράγματα τώρα έχει γίνει πολύπλοκο το θέμα και δέν μου αρέσει καθόλου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Νομίζω ότι το πρόβλημα σου Μανια είναι ότι σχολιάζουν "το διαφορετικό", επομένως νιώθεις καταπιεσμένη, δεν μπορεις να εκφραστείς και όχι ότι η εικόνα που θελουμε να εχουμε συμπληρώνεται και από το ντύσιμο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Παλιά δεν μας ένοιαζαν τα ρούχα μας ένοιαζάν άλλα πράγματα τώρα έχει γίνει πολύπλοκο το θέμα και δέν μου αρέσει καθόλου....
αχαχα, τώρα με γύρισες 15 χρόνια πίσω. Λοιπόν τότε ήταν της μόδας να φοράμε αντρικά πουκάμισα. Ετσι κι εγώ βούταγα του πατέρα μου. Μία φορά, δύο φορές, έβγαινα ραντεβού με τον πρώην σύζυγο μου, οπότε σε κάποια φάση μου λέει: Σταμάτα βρε παιδί μου να φοράς τα πουκάμισα του πατέρα σου. Δεν μου αρέσει να κυκλοφορώ μαζί σου έτσι! :D
ε, μετά από αυτό τα σταμάτησα.
Οσο για τις βλακείες που βάζουν τώρα στα τζιν, εντάξει έχεις δίκιο. Ούτε κι εμένα μου αρέσουν να κρέμονται μπούρδες από ένα ρούχο. Μόδες είναι όμως αυτές. Ερχονται και παρέρχονται!
Αλλά έχεις άδικο. Και τότε μας ένοιαζαν τα ρούχα μας. Αλλά η μόδα της 10ετίας του ’80 εμένα προσωπικά με ανατριχιάζει ακόμα. Αίσχος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Νομίζω ότι το πρόβλημα σου Μανια είναι ότι σχολιάζουν "το διαφορετικό" και όχι ότι η εικόνα που θελουμε να εχουμε συμπληρώνεται και από το ντύσιμο μας...

Μα το διαφωρέτικό πάντα είναι κακή εικόνα στους άλλους, ότι δεν πάει με τα στάνταρ είναι κίτς άρα και κίτς αυτός που τα φοράει, αυτός που είναι κίτς ντρεπόμαστε ή δεν γουστάρουμε να τον ξέρουμε, κατάλαβες;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου αρέσει αυτό το επιμελώς ατομέλητο στυλάκι, και νομίζω οτι μου πάει κιόλας.....:)
Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με κουστούμια και γραβάτες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μα το διαφωρέτικό πάντα είναι κακή εικόνα στους άλλους, ότι δεν πάει με τα στάνταρ είναι κίτς άρα και κίτς αυτός που τα φοράει, αυτός που είναι κίτς ντρεπόμαστε ή δεν γουστάρουμε να τον ξέρουμε, κατάλαβες;:)
υπερβαλεις...λιγακι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου αρέσει αυτό το επιμελώς ατομέλητο στυλάκι, και νομίζω οτι μου πάει κιόλας.....:)
Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με κουστούμια και γραβάτες..
το βρηκα...:P Γι αυτό δεν θέλεις να ντυθείς γαμπρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
αχαχα, τώρα με γύρισες 15 χρόνια πίσω. Λοιπόν τότε ήταν της μόδας να φοράμε αντρικά πουκάμισα. Ετσι κι εγώ βούταγα του πατέρα μου. Μία φορά, δύο φορές, έβγαινα ραντεβού με τον πρώην σύζυγο μου, οπότε σε κάποια φάση μου λέει: Σταμάτα βρε παιδί μου να φοράς τα πουκάμισα του πατέρα σου. Δεν μου αρέσει να κυκλοφορώ μαζί σου έτσι! :D
ε, μετά από αυτό τα σταμάτησα.
Οσο για τις βλακείες που βάζουν τώρα στα τζιν, εντάξει έχεις δίκιο. Ούτε κι εμένα μου αρέσουν να κρέμονται μπούρδες από ένα ρούχο. Μόδες είναι όμως αυτές. Ερχονται και παρέρχονται!
Αλλά έχεις άδικο. Και τότε μας ένοιαζαν τα ρούχα μας. Αλλά η μόδα της 10ετίας του ’80 εμένα προσωπικά με ανατριχιάζει ακόμα. Αίσχος. :/:

Ο δικός μου Χέρετε που είμαι έτσι, ποτέ δεν αρνήθηκε ή έκρινε αρνητικά το ντύσιμο μου, δεν ήταν όμως ωραία που έβαζες ότι ήθελες; δεν΄ένοιωθες όμορφα; αυτό είναι το ζήτημα, άν δεν σου έλεγε τίποτα θα τα κρατούσες και θα σου άρεσε να είσαι έτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
υπερβαλεις...λιγακι...:)

Οι άλλοι υπερβάλουν, έλα μια βόλτα μαζί μου στο χύμα το δικό μου και θα καταλάβεις, όταν βρεθήκαμε ντύθηκα όπως το γραφείο γιατί δεν ήθελα να σας κάνω να νοιώσετε άβολα μαζί μου, μετά κατάλαβα το πόσο μπερδεμένη είμαι, κατάλαβα ότι απέκτησα κόμπλεξ που δέν είχα ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
το βρηκα...:P Γι αυτό δεν θέλεις να ντυθείς γαμπρός.
Βρε μανία αυτή η κοπέλα......
Πάντως αν υπήρχε ποτέ τέτοια περίπτωση, αποκλείεται να πήγαινα με κουστούμι και γραβάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βρε μανία αυτή η κοπέλα......
Πάντως αν υπήρχε ποτέ τέτοια περίπτωση, αποκλείεται να πήγαινα με κουστούμι και γραβάτα.

Σε μένα μηλάς;;;;:confused:
Τι έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Οχι Μανια..σε μενα μιλαει...:)
... ελεγα οτι και οι γαμπροι νιωθουν καταπιεσμενοι επειδη πρεπει να φορανε κοστουμι και γραβατα...αν και τωρα τελευταια...παντρευονται και με λουκ "επιμελώς ατημέλητο"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι Μανια..σε μενα μιλαει...:)
... ελεγα οτι και οι γαμπροι νιωθουν καταπιεσμενοι επειδη πρεπει να φορανε κοστουμι και γραβατα...αν και τωρα τελευταια...παντρευονται και με λουκ "επιμελώς ατομέλητο"...

Πλακίτσα έκανα, μα καλά εμένα δεν μπορέι να με καταλάβει κανείς σε αυτή την ζωή;;;;:/: :/: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πλακίτσα έκανα, μα καλά εμένα δεν μπορέι να με καταλάβει κανείς σε αυτή την ζωή;;;;:/: :/: :P :P :P
και εγω πλακα εκανα...ελα τωρα...:hump:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Πλακίτσα έκανα, μα καλά εμένα δεν μπορέι να με καταλάβει κανείς σε αυτή την ζωή;;;;:/: :/: :P :P :P
Τι τα θες mania μου. Οπως έχω ξαναπεί: παλιοζωή, παλιόκοσμε και παλιοκενωνία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
και εγω πλακα εκανα...ελα τωρα...:hump:


:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Πειρατή σε φαντάζομαι ψηλό ξανθό γαλανομάτη με ελαυρό άνοιγμα που καμήσου και υφασμάτινο παντελόνι, να περιμένεις στα σκαλιά, και τα γιαλιά σου στην τσέπη του πουκαμίσου για να μην βλέπεις καλά τι βλακεία κάνεις:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mόνο αν με έχουν ποτήσει τίποτα και δεν ξέρω τι κάνω.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top