Τρελά "θέλω" εργοδοτών/πελατών

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πείτε μάς τα πιό τρελλά απίστευτα και ανήκουστά θέλω ενώς εγοδότη, παλιού και νέου, καλό είναι να γελάμε αντι να κλέμε απο τα νέυρα μας, τι λέτε;:)


Ξέρετε απο πού το πήρα το θεματάκι:D ;)


EDIT: να πούμε ότι όσοι είναι ελέυθεροι επαγκελματίες ενοείτε ότι λένε τα στραβά των πελατών τους, μην ξεχνάμε και τους πελάτες μας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να έχω το επαγγελματικό κινητό, ανοιχτό 24 ώρες το 24ωρο, 7 μέρες τη βδομάδα :confused: κι όχι μόνο αυτό.... αλλά όταν χτυπάει στις 11,30 τη νύχτα... να το απαντάω κι όλας! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μήπως δουλέυεις με τον άντρα μου;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αποκλείεται, είμαι Αθήνα και έχω φύγει ΦΥΣΙΚΑ κι από εκείνον τον ακατονόμαστο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν όπως είχα πεί είχα έναν εργοδότη που ήθελε να μήν βάφομαι έντονα, να μήν βάζω μίνι, να μήν καπνήζω, να μην χωρέυω σε τραπέζια, να μην έχω εραστή, να μην φιλιέμαι δημόσια με τον άντρα μου, να μην φοράω χαμηλά παπούτσια, να μην βάφω έντονα τα νύχια μου και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί άνθρωπος, ήταν απίστευτός και τσιγκούνης:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
να φοραμε στεκα στα μαλλια(ημασταν σαν τρελες με τη στεκα:D ) εκτος απ τη στολη εργασιας που φορουσαμε...η οποια αποτελουνταν απο πουκαμισο φουστα και σακακι... τελεια δλδ:P
ναι ναι εχω δουλεψει και στον ιδιωτικο τομεα 2 χρονια πριν μπω στο δημοσιο και ξερω πως ειναι :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Α!!!!! είχα και έναν εργοδότη που κάποιος εδώ μέσα τον ξέρει:whistle: απαγόρευε το κάπνησμα μόνο στις κοπέλες του καταστήματος και οι άντρες κάπνηζαν κανονικά και καλά αυτό να ίσχιέ στο πάνω μέρος, στα εργαστήρια που υποτήθετε ότι όλοι κάπνηζαν και εγώ είμουν μέσα στην μουτζούρα και όταν κάπνηζα ερχόταν στην πίσω αυλή και μου χτυπούσε το τζάμι για να το σβήσω, μια μέρα μάλιστα το πέταξα και έτσι όπως έκανα προγραμματισμό σε ταμειάκή πιάσαν φωτιά τα χαρτιά που πετούσα, έριξα το γέλιο της ζωής μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βάλε και να συμπεριλαμβάνει τρελά θέλω πελατών. Οι ελεύθεροι επαγγελματίες δεν έχουν τρελούς εργοδότες, έχουν όμως τρελούς πελάτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
να έχω το επαγγελματικό κινητό, ανοιχτό 24 ώρες το 24ωρο, 7 μέρες τη βδομάδα :confused: κι όχι μόνο αυτό.... αλλά όταν χτυπάει στις 11,30 τη νύχτα... να το απαντάω κι όλας! :confused:
Συγγνώμη αυτό το θεωρώ πολύ φυσιολογικό! Αν υπάρξουν κάποια πρόβληματα που μπορείς να λύσεις μόνο εσύ ... Φυσικά και θα απαιτούσα και εγώ κάτι σχετικό όμως αυτή η απαίτηση θα είχε και επιπτώσεις στο μισθό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ έχω τον ίδιο εργοδότη από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα να δουλεύω, μέχρι σήμερα (συμπέρασμα : η crazyhelen είναι σωστή και σταθερή επαγγελματίας. Αν ποτέ αναζητήσω δουλειά να με προτιμήσετε) και εκτός από μία φορά, ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα.
Εκείνη τη φορά λοιπόν, έπρεπε να πάω μέχρι το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας να παραλάβω μια επιταγή από ένα κτίριο της Αεροπορίας που στεγάζεται στο υπουργείο. Την προηγούμενη ημέρα, με ενημέρωσε το αφεντικό μου για το ραντεβού, μου είπε να μην ξεχάσω την ταυτότητα μου για να περάσω την πύλη και μου είπε ότι καλό θα ήταν να φορέσω καμιά κοντή φουστίτσα για να πάρουμε σίγουρα τα λεφτά! Θύμωσα απίστευτα και το κατάλαβε. Του κρατησα μούτρα αρκετό καιρό, και του έδωσα να καταλάβει ότι μπορεί να είμαι μικρή (τότε ήμουν μόλις 22 χρονών) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι επιτρέπω τέτοιου είδους συμπεριφορά και υπονοούμενα εις βάρος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εχω αλλάξει τόσες δουλειές που δεν μπορείς να φανταστείς ελενάκι έχουν δεί τα μάτια μου τρομερά πράγματα:blink: :blink: :blink:


Προσθέθηκε ένα έντιτ στην αρχή, ποτέ δεν χαλάω χατήρι στις όμορφες δεσποινήδες του στεκιού:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
να μην καπνίζω, να μην χορεύω σε τραπέζια, να μην έχω εραστή, να μην φιλιέμαι δημόσια με τον άντρα μου, να μην φοράω χαμηλά παπούτσια, να μην βάφω έντονα τα νύχια μου

Παρολίγον εργοδότρια μου... επίσης να μην βάφομαι καθόλου :confused: να φοράω πάντα φούστα μέχρι το γόνα....και στην προσωπική μου ζωή :P να μην χορεύω γενικά... να μην φιλιέμαι γενικά...μόνο αν είμαι παντρεμένη και αυτό μέσα στο σπίτι μου....να φοράω μόνο στρωτά παπούτσια...παντού... να μην βάφω καθόλου τα νύχια μου... Υπάρχουν και χειρότερα δηλαδή :P

Και ήταν για ιδιωτικό σχολείο :P
Δεν χρειάζεται να πω τι είπα...αυτονόητο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παρολίγον εργοδότρια μου... επίσης να μην βάφομαι καθόλου :confused: να φοράω πάντα φούστα μέχρι το γόνα....και στην προσωπική μου ζωή :P να μην χορεύω γενικά... να μην φιλιέμαι γενικά...μόνο αν είμαι παντρεμένη και αυτό μέσα στο σπίτι μου....να φοράω μόνο στρωτά παπούτσια...παντού... να μην βάφω καθόλου τα νύχια μου... Υπάρχουν και χειρότερα δηλαδή :P

Και ήταν για ιδιωτικό σχολείο :P
Δεν χρειάζεται να πω τι είπα...αυτονόητο!:P

Χέρομαι που βρήκα την αδερφή ψυχή μου, μπράβο σου που ήταν παρολίγον γιατί εγώ την πάτησα και έπιασα δουλειά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απο πελάτες, μια τρανταχτή περίπτωση που θα μου μείνει αξέχαστη (με την κακή έννοια) ήταν μια "κυρία" που ήθελε να της κάνω στο site της theme για το φόρουμ της και integration με ένα άλλο software που χρησιμοποιούσε. Με αρκετές πιέσεις κατάφερε να της κάνω 60% έκπτωση σε αυτό που της είχα πει αρχικά για το theme και μετά (όταν τελείωσα το theme "φυσικά") μου είπε οτι είχε καταλάβει οτι θα της έκανα ΚΑΙ το integration με τα ίδια -εξευτελιστικά λίγα- χρήματα! Εγώ φυσικά αρνήθηκα, με τρόπο με παραπλάνησε να της στείλω το theme, τώρα το έχει στο forum της και ουδέποτε το πληρώθηκα πέρα απο την προκαταβολή! Όταν της ζήτησα με mail (γιατί στο msn με έκανε block) το υπόλοιπο της πληρωμής μου για το theme με έβρισε κι απο πάνω και με κατηγόρησε για απατεωνιά!!! Άστα να πάνε, worst customer, EVER.

(πρέπει να το χω ξαναγράψει κάπου αυτό εδω μέσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μισέλ πάμε να την πλακώσουμε; με φρικάρουν αφτού του ίδους οι άνθρωποι, έλα έχεις εμένα και άντε θα μαζέψουμε 25 άτομα και θα της κάνουμε ζημιά:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Χέρομαι που βρήκα την αδερφή ψυχή μου, μπράβο σου που ήταν παρολίγον γιατί εγώ την πάτησα και έπιασα δουλειά:(

'Ηταν σε περίοδο που δεν έψαχνα δουλειά ( δούλευα ήδη αλλού) απλά με είχαν βρει μέσω του Πανεπιστημίου και ζήτησαν να δουλέψω εκεί... Με το που είδα τα θέλω και το κλίμα δεν το σκέφτηκα καθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισέλ πάμε να την πλακώσουμε; με φρικάρουν αφτού του ίδους οι άνθρωποι, έλα έχεις εμένα και άντε θα μαζέψουμε 25 άτομα και θα της κάνουμε ζημιά:mad:
Χαχαχα, δε'ν' κακο! :hehe:
Να σου πω και το καλύτερο; Στα mails που ανταλλάξαμε μετά, όταν της είπα οτι το να χρησιμοποιήσει το theme μου χωρίς να το πληρώσει είναι κλοπή μου λέει "Βούλωστο και μην ξαναπεις για κλοπή γιατί θα σε καταγγείλω στη ΣΔΟΕ". Και γιατί θα με καταγγείλει στη ΣΔΟΕ; Επειδή δεν είχα κόψει απόδειξη για την προκαταβολή!!! Που έλεος, οι περισσότεροι συνάδελφοι που ξέρω, όταν πάρουν όλο το ποσό την κόβουν. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
'Ηταν σε περίοδο που δεν έψαχνα δουλειά ( δούλευα ήδη αλλού) απλά με είχαν βρει μέσω του Πανεπιστημίου και ζήτησαν να δουλέψω εκεί... Με το που είδα τα θέλω και το κλίμα δεν το σκέφτηκα καθόλου...

Ευτυχώς την γλύτωσες καμάρι μου εγώ 1μισή μήνα εκεί και φρίκαρα, άλλα δεν το έβαλα κάτω, όταν κουράστηκα πήγαινα ενάντια στου κανόνες και με αποζημίωσε οικονομικά, δεν βρέθηκε ακόμα άνθρωπος να μου την κάνει:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Χαχαχα, δε'ν' κακο!
Να σου πω και το καλύτερο; Στα mails που ανταλλάξαμε μετά, όταν της είπα οτι το να χρησιμοποιήσει το theme μου χωρίς να το πληρώσει είναι κλοπή μου λέει "Βούλωστο και μην ξαναπεις για κλοπή γιατί θα σε καταγγείλω στη ΣΔΟΕ". Και γιατί θα με καταγγείλει στη ΣΔΟΕ; Επειδή δεν είχα κόψει απόδειξη για την προκαταβολή!!! Που έλεος, οι περισσότεροι συνάδελφοι που ξέρω, όταν πάρουν όλο το ποσό την κόβουν. :mad:

Μπορούσες να κόψεις μία με παλιά ημερομηνία και άν ερχόταν η σδόε θα έλεγες ότι αρνήθηκε να την υπογράψει επιδή δεν είχε πληρώσει ακόμα όλο το ποσό:D

Πάντος τότε που δούλευα ισπράκτωρας το 2002-3 περίπου μου δήναν ποσά απο το 1995 δεν με άντεχαν και τους τα έπερνα, με έλεγαν ταραντούλα:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτως ή άλλως βρε Μάνια, είναι υπόθεση ενός έτους πλέον. Αλλά η αγένεια και το θράσος αυτής της γυναίκας θα μου μείνει αξέχαστο. :mad: Έχει και παιδιά τρομάρα της (τα δύστυχα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top