Tattoo ή henna;

Tattoo ή henna????

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Tattoo

    Ψήφοι: 20 37.0%
  • Henna

    Ψήφοι: 19 35.2%
  • τιποτα απο τα δυο

    Ψήφοι: 8 14.8%
  • και τα δυο

    Ψήφοι: 7 13.0%

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
το τατου βγαινει νομιζω μονο με laser και ποναει..διορθωστε με αν κανω λαθος..

Βγαίνει πράγματι μόνο με laser.
Μία φορά έβγαλα tatoo και πράγματι πόναγε πολύ αλλά το πρόβλημα ήταν μετά για ένα διάστημα. Πάνε μερικά χρόνια βέβαια..
Ήταν δύσκολο σημείο όμως (κεφάλι) οπότε δεν γνωρίζω για όποιοδήποτε άλλο σημείο του σώματος. Μπορεί να είναι πιο εύκολο στην αφαίρεση.
Δεν επηρεάστηκε η τριχοφυία. Όλα οκ :)

Επίσης νομίζω ότι το τατουάζ αν παραμείνει για πολλή ώρα στον ήλιο κινδυνεύεις από καρκίνο.

Αν παραμείνεις πολύ ώρα κινδυνεύεις εσύ ολόκληρος και όχι μόνο το tatoo :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kakashi-sensei

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω εχω 2 ταττοο ουτε πονεσα ουτε με σημαδεψαν(δεν ζουμε στο Μεσαιωνα)και η τρυπα στο αυτι σημαδι ειναι
ουτε το εκανα απο μοδα για να ειναι ξεπερασμενο
ειναι κατι που μαρεσει και συμβολα που καποιος λογος που τ εκανα οχι στο ξεκαρφωτο
Και αν καθεσαι πολυ ωρα στον ηλιο θα παθεις καρκινο εχεις η δν εχεις ταττοο
και μετα απο λιγο καιρο ουτε που το βλεπεις το εχεις συνηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
henna γιατι βγαινει ενω το τατου οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kakashi-sensei

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Aκριβως γτ η χενα βγαινει ταττοο γτ κανεισ κατι κ δεν θεσ να φυγει απο πανω σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
χμμμ εξαρταται το τατοο..ας πουμε εγω θελω να κανω ενα pentagramm στον καρπο μου και την emily the strange..ειμαι σιγουρη πως θα το μετανιωσω αργοτερα..οποτε προτιμοτερο ειναι στην περιπτωση χενα.Αφηστε που τα χρωματα των τατοο ξεθωριαζουν υστερα απο χρονια και θελουν καθε τοσο ανανεωση γιατι αλλιως φαινονται σκατα...Εκτος και αν το τατοο ειναι συμβολικο πχ θανατος ενος προσωπου...Σε αντιθετη περιπτωση τατοο σε διακριτικο μερος...για το καλο μας ετσι πιστευω τουλαχιστον ...:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
χμμμ εξαρταται το τατοο..ας πουμε εγω θελω να κανω ενα pentagramm στον καρπο μου και την emily the strange..ειμαι σιγουρη πως θα το μετανιωσω αργοτερα..οποτε προτιμοτερο ειναι στην περιπτωση χενα.Αφηστε που τα χρωματα των τατοο ξεθωριαζουν υστερα απο χρονια και θελουν καθε τοσο ανανεωση γιατι αλλιως φαινονται σκατα...Εκτος και αν το τατοο ειναι συμβολικο πχ θανατος ενος προσωπου...Σε αντιθετη περιπτωση τατοο σε διακριτικο μερος...για το καλο μας ετσι πιστευω τουλαχιστον ...:thumbsup:

Έχω στον καρπό και το έχω μετανιώσει πολύ.
Αν θες την συμβουλή μου κάνε ένα tatoo που δεν θα το βλέπεις ΕΣΥ (γιατί θα το βαρεθείς κάποια στιγμή).
Το αν θα το βλέπουν οι άλλοι δεν θα πρέπει κανονικά να σε απασχολεί. Ούτε τους άλλους. Φρόντισε εσύ με τον τρόπο σου γι' αυτό να τους δώσεις να καταλάβουν ότι είναι προσωπική υπόθεση :)
Το tattoo το κάνεις ΕΣΥ, το κάνεις ΓΙΑ ΣΕΝΑ, θα το κουβαλάς μια ζωή και θα είναι κομμάτι σου.
Αυτά από μένα :)
(συγνώμη για τα caps, δεν σου φωνάζω απλά τονίζω το ουσιώδες για μένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
τι τατοο εχεις στον καρπο??:D
ναι εχεις δικαιο ειναι κατι πολυ προσωπικο..απλα ξες πως ειναι οι αντιληψεις της κοινωνιας μας....με το pentagramm δυσκολα καποιος μπορει να θεωρηθει σοβαρο ατομο...και ποσο μαλλον ευκολα μετα θα βρει μετα δουλεια..??:hmm:σκεψου πχ δασκαλα η ψυχολογος με τετοιο τατοο σε εμφανες σημειο ^^"κλειστε την μεσα" θα πουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kakashi-sensei

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αν ειναι κολλημενοι ετσι θα πουνε!εγω μαγειρας ειμαι και η κοπελα μου θα γινει θεολογος
αν κρινουν απο ενα ταττοο τοτε αυτοι θα ειναι για να τους κλεισουμε μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
τι τατοο εχεις στον καρπο??:D
ναι εχεις δικαιο ειναι κατι πολυ προσωπικο..απλα ξες πως ειναι οι αντιληψεις της κοινωνιας μας....με το pentagramm δυσκολα καποιος μπορει να θεωρηθει σοβαρο ατομο...και ποσο μαλλον ευκολα μετα θα βρει μετα δουλεια..??:hmm:σκεψου πχ δασκαλα η ψυχολογος με τετοιο τατοο σε εμφανες σημειο ^^"κλειστε την μεσα" θα πουνε...

[offtopic]Eίναι πολύ χαμηλά στον καρπό, φτάνει την παλάμη εσωτερικά και είναι ένα μάτι (περίεργο σχέδιο για να στο εξηγήσω :P ).
Προσωπικά δεν δινώ εδώ και χρόνια βάση στο τι λένε οι άλλοι (οι "υποκριτές" άλλοι) και κάνω αυτό που πραγματικά θέλω και ότι είναι να γίνει ας γίνει. Δεν σου λέω βέβαια να κάνεις και εσύ το ίδιο. Αλλά ;έτσι είμαι πολύ καλά με εμένα :)
Η δασκάλα δεν έχει κανένα λόγο να πει σε κάποιον κάτι γιατί δεν είναι δουλειά της. Και είναι και δουλειά του μαθητή και του κάθε γονιού (και κυρίως αυτοί, ως κηδεμόνες) να ξεκαθαρίζουν τα δικαιώματα τους και την θέση τους με το σχολείο ώστε να μην υπάρχουν και τέτοια ρεζιλίκι φαινόμενα. Αντί να ασχοληθούν με τα χάλια της εκπαίδευσης, ασχολούνται με τρίχες και στερεότυπα περασμένων δεκαετιών.. Το χειρότερο είναι δε όταν υπάρχουν και γονείς που τα υποστηρίζουν τα στερεότυπα αυτά.. τι να πεις.. τέσπα, πολύ off topic βγήκα :P
Στην δουλειά, αναλόγως, μπορεί να είναι πρόβλημα. Εγώ όσον αφορά τον καρπό είχα σε μία πρόβλημα αλλά ήταν και spooky το tatoo. Για τον λόγο δουλειάς πάντως, αναγκάστηκα να αφαιρέσω ένα, το αναφέρω και κάπου πιο πάνω.
(πάντως πριν το αφαιρέσω, πολλά χρόνια στην Αγγλία πάνω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εδώ αρχίσαν τα προβλήματα και αναγκάστηκα..)[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
ουτε και εμενα με ενδιαφερει τι πιστευουν οι αλλοι...αλλα οταν το επαγγελμα εξαρταται ως ενα βαθμο απο αυτο..εκει προβληματιζομαι..
θα δειξει ^^μπορει να κανω, αλλα σε μερος που θα καλυπτεται ευκολα..ειναι πραγματικα τουλαχιστον για εμενα δυσκολη αποφαση και πρεπει να γινει συνειδητα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ουτε και εμενα με ενδιαφερει τι πιστευουν οι αλλοι...αλλα οταν το επαγγελμα εξαρταται ως ενα βαθμο απο αυτο..εκει προβληματιζομαι..
θα δειξει ^^μπορει να κανω, αλλα σε μερος που θα καλυπτεται ευκολα..ειναι πραγματικα τουλαχιστον για εμενα δυσκολη αποφαση και πρεπει να γινει συνειδητα..:)

Είναι σίγουρα μια δύσκολη απόφαση για όλους γιατί θα πρέπει να το φροντίζεις και να το "κουβαλάς" μόνιμα. Ιδίως αν είναι μεγάλο μέγεθος. Απλά να θυμάσαι ότι είναι κάτι δικό σου και μόνο, είσαι εσύ και το tαttoo σου. Και καλό είναι να είναι σε σημείο που να μην το βλέπεις ειδικά αν πρόκειται για μεγάλο :)
(γιατί αν με τον χρόνο μπεις στο τριπάκι ότι το βαρέθηκες κάποια στιγμη, αυτό πιθανόν να είναι πρόβλημα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
τι τατοο εχεις στον καρπο??:D
ναι εχεις δικαιο ειναι κατι πολυ προσωπικο..απλα ξες πως ειναι οι αντιληψεις της κοινωνιας μας....με το pentagramm δυσκολα καποιος μπορει να θεωρηθει σοβαρο ατομο...και ποσο μαλλον ευκολα μετα θα βρει μετα δουλεια..??:hmm:σκεψου πχ δασκαλα η ψυχολογος με τετοιο τατοο σε εμφανες σημειο ^^"κλειστε την μεσα" θα πουνε...

ουτε και εμενα με ενδιαφερει τι πιστευουν οι αλλοι...αλλα οταν το επαγγελμα εξαρταται ως ενα βαθμο απο αυτο..εκει προβληματιζομαι..
θα δειξει ^^μπορει να κανω, αλλα σε μερος που θα καλυπτεται ευκολα..ειναι πραγματικα τουλαχιστον για εμενα δυσκολη αποφαση και πρεπει να γινει συνειδητα..:)


εγώ πάντως ως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα στην δουλειά μου με τα μόνιμα τατού , ούτε κανένας μου έκανε ποτέ παρατήρηση ή φάνηκε να ενοχλείται

π.σ. είμαι οδηγός νεκροφόρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
π.σ. είμαι οδηγός νεκροφόρας
το ξερουμε οτι δουλευεις σκληρα, τον κοσμο!! :P

ον τοπικ..
ειναι καλυτερα να μην ειναι ορατο το tattoo για να μην το βαρεθεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
χαχαχχα οκαυ!!!ευχαριστω για τις συμβουλες ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaplamas

Νεοφερμένος

Ο kaplamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Tattoo για τους τολμηρούς βλάκες, henna για τους φοβιτσιάρηδες βλάκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia4848

Νεοφερμένος

Η vasia4848 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
κοιταξτε τι βρηκα εδω (πατηστε skip add)τι λετε να το αγορασω?? Γιατι μου αρεσουν πολυ τα tattoo αλλα δεν μπορω να κανω κανονικο αρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
φέτος το καλοκαίρι έκανα henna,με αποτέλεσμα μια ωραιότατη μόλυνση που κατέστρεψε το δέρμα μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Xena:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fnou

Νεοφερμένος

Η fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εγω πιστευω,οτι το tattoo ειναι σοβαρη υποθεση!
επειδη θα το κουβαλας για παντα πανω σου,θελει να το σκεφτεις καλα πριν το κανεις..
το καλυτερο ειναι να κανεις για αρχη henna και αν δεις οτι αυτο σε εκφραζει το χτυπας μετα
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τιποτα απο τα δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top