Σε ομηρία οι ταξιδιώτες στον Πειραιά

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σε ομηρία οι ταξιδιώτες στον Πειραιά(κλικ)

Μέλη του ΠΑΜΕ βρίσκονται στο λιμάνι του Πειραιά με στόχο να εμποδίσουν τον απόπλου των πλοίων

Έκκληση προς τους ναυτεργάτες να δώσουν προθεσμία τους θερινούς μήνες, ώστε να δουλέψει ο τουριστικός κλάδος, απηύθυνε μέσω του ΣΚΑΪ ο Γιώργος Τελώνης πρόεδρος της επιτροπής Ακτοπλοΐας.

Όπως είπε δεν τηρείται η νομιμότητα, οι πελάτες επιλέγουν μέρη εκτός νησιωτικής χώρας, με αποτέλεσμα να σημειώνονται κρατήσεις και ακυρώσεις.

Από το πρωί της Τετάρτης εκατοντάδες επιβάτες παραμένουν εγκλωβισμένοι στο λιμάνι του Πειραιά καθώς μέλη του ΠΑΜΕ εμποδίζουν τον απόπλου πέντε πλοίων που θα αναχωρούσαν για Κυκλάδες. Στο λιμάνι επικρατεί έντονος εκνευρισμός και έχουν σημειωθεί μικροεπεισόδια.

Τα μέλη του ΠΑΜΕ έχουν καταλάβει τους καταπέλτες στα πλοία Hi Speed 4 και 5, Super Jet, και Blue Star Νάξος και Ιθάκη, τη στιγμή που αντίθετη στην κινητοποίηση είναι η Πανελλήνια Ναυτική Ομοσπονδία και η πλειονότητα των ναυτεργατών.

Μέχρι στιγμής δεν έχουν πραγματοποιηθεί οκτώ από τα 20 δρομολόγια της ημέρας για Κυκλάδες.

Στο αίτημα της "Blue Star Ferries" να αποπλεύσουν τα πλοία χωρίς επιβάτες το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη απάντησε ότι είναι επικίνδυνη η ενέργεια αυτή από τη στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι στους καταπέλτες.

Σχολιάζοντας τις εικόνες που μεταδίδουν τα Μέσα Ενημέρωσης από το λιμάνι του Πειραιά, η Αλέκα Παπαρήγα τόνισε ότι η ίδια δεν διαπίστωσε πρόθεση των επιβατών να κινηθούν κατά των μελών του ΠΑΜΕ
.

:whatever:

όχι , τους πετούσαν τσιγάρα και τους χειροκροτούσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Έλεος, να έχεις πάρει άδεια από τη δουλειά σου, να έχει κλείσει ξενοδοχεία, εισιτήρια, να έχεις ετοιμαστεί και να μη σε αφήνουν να φύγεις...για ποιο λόγο ακριβώς;;;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Σε ομηρία οι ταξιδιώτες στον Πειραιά(κλικ)

Μέλη του ΠΑΜΕ βρίσκονται στο λιμάνι του Πειραιά με στόχο να εμποδίσουν τον απόπλου των πλοίων

Έκκληση προς τους ναυτεργάτες να δώσουν προθεσμία τους θερινούς μήνες, ώστε να δουλέψει ο τουριστικός κλάδος, απηύθυνε μέσω του ΣΚΑΪ ο Γιώργος Τελώνης πρόεδρος της επιτροπής Ακτοπλοΐας.

Όπως είπε δεν τηρείται η νομιμότητα, οι πελάτες επιλέγουν μέρη εκτός νησιωτικής χώρας, με αποτέλεσμα να σημειώνονται κρατήσεις και ακυρώσεις.

Από το πρωί της Τετάρτης εκατοντάδες επιβάτες παραμένουν εγκλωβισμένοι στο λιμάνι του Πειραιά καθώς μέλη του ΠΑΜΕ εμποδίζουν τον απόπλου πέντε πλοίων που θα αναχωρούσαν για Κυκλάδες. Στο λιμάνι επικρατεί έντονος εκνευρισμός και έχουν σημειωθεί μικροεπεισόδια.

Τα μέλη του ΠΑΜΕ έχουν καταλάβει τους καταπέλτες στα πλοία Hi Speed 4 και 5, Super Jet, και Blue Star Νάξος και Ιθάκη, τη στιγμή που αντίθετη στην κινητοποίηση είναι η Πανελλήνια Ναυτική Ομοσπονδία και η πλειονότητα των ναυτεργατών.

Μέχρι στιγμής δεν έχουν πραγματοποιηθεί οκτώ από τα 20 δρομολόγια της ημέρας για Κυκλάδες.

Στο αίτημα της "Blue Star Ferries" να αποπλεύσουν τα πλοία χωρίς επιβάτες το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη απάντησε ότι είναι επικίνδυνη η ενέργεια αυτή από τη στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι στους καταπέλτες.

Σχολιάζοντας τις εικόνες που μεταδίδουν τα Μέσα Ενημέρωσης από το λιμάνι του Πειραιά, η Αλέκα Παπαρήγα τόνισε ότι η ίδια δεν διαπίστωσε πρόθεση των επιβατών να κινηθούν κατά των μελών του ΠΑΜΕ.

:whatever:

όχι , τους πετούσαν τσιγάρα και τους χειροκροτούσαν

Πολύ δημοκρατικό ..... να μη σε αφήνουν να ταξιδέψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
α , και κάτι ακόμα , για να είμαι πιο σαφής και να λέμε και τα πράγματα με ονοματεπώνυμο

κάθε κλάδος έχει δικαίωμα να απεργήσει - και κάποιοι κλάδοι όπως και να το κάνουμε με την στάση εργασίας θα κάνουνε πιο δύσκολη την ζωή μας ενώ κάποιες άλλες απεργίες θα περάσουν πιο απαρατήρητες

αλλά , καιρός να σχολιάσουμε τους <<επαγγελματίες απεργούς>>

εγώ π.χ. όταν ήμουν φοιτητής σε δημόσια σχολή της Αθήνας , είχα συνφοιτητές που πηγαίνανε να κλείσουνε ιδιωτικές σχολές , και τους έλεγα ρε παιδιά εσείς πού κολλάτε , άμα θέλουν να κάνουν καταλήψεις ας κάνουνε μόνοι τους αυτοί

οι απαντήσεις που δινόντουσαν ήταν περισσότερο σχετικές με τις σχέσεις λένιν-στάλιν παρά με την ερώτηση

ο λόγος λοιπόν της χειρονομίας :whatever: είναι αυτό το σημείο

Τα μέλη του ΠΑΜΕ έχουν καταλάβει τους καταπέλτες στα πλοία Hi Speed 4 και 5, Super Jet, και Blue Star Νάξος και Ιθάκη, τη στιγμή που αντίθετη στην κινητοποίηση είναι η Πανελλήνια Ναυτική Ομοσπονδία και η πλειονότητα των ναυτεργατών

το οποίο ναι μεν είναι μέρος μιας είδησης που μπορεί να αμφισβητηθεί και δεν έχω στοιχεία να την αποδείξω , αλλά έχω κάμποσα ανάλογα παραδείγματα που με πείθουν για το πόσο αληθοφανής είναι

π.σ. https://www.youtube.com/watch?v=TjVQMFRWZps
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πολύ δημοκρατικό ..... να μη σε αφήνουν να ταξιδέψεις!

Πολύ δημοκρατικό, να πηγαίνει ο άλλος διακοπές όταν το συντάξιμό σου εκτινάσσεται κατά μία δεκαετία :P


Υγ. αστειεύομαι βέβαια
δεν είμαστε αργεντινή
να αντιδράσουμε σε κάτι τόσο άσχημο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απεργία πλοίων μέσα στον Αύγουστο αποφάσισε η ΠΝΟ
Οι ακριβείς ημερομηνίες θα προσδιοριστούν μετά τη συνεδρίαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της Ναυτικής Ομοσπονδίας. Η Ομοσπονδία, με σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε, αναφέρει πως κατέληξε στην απεργιακή κινητοποίηση, μετά την διαπίστωση ότι η Ένωση Επιχειρήσεων Ακτοπλοΐας -ΕΕΑ- καταστρατηγεί συστηματικά και προκλητικά την υποχρέωσή της για υπογραφή του ολοκληρωμένου κειμένου της νέας ΣΣΕ 2009.
Πέρα από "επαγγελματίες απεργοί", είναι και εκβιαστές, εκμεταλλεύονται καταστάσεις, τη βασική ευκαιρία της χώρας για θετική προβολή και ωφέλεια από τον τουρισμό:
Αν απεργούσαμε μόνο νόμιμα δεν θα απεργούσαμε ποτέ! - ναυτεργάτες στο newstime.gr

Φυσικά, δεν περνάει απαρατήρητο... πχ ένα "ηπίων τόνων" άρθρο, σχετικά:
Tourists stranded by Greek strike in port of Piraeus

Dock workers have gone on strike in Greece's main port, Piraeus, preventing thousands of holidaymakers from catching ferries.
The strike was called to protest against planned reforms to pensions and labour laws.
The reforms were a condition of an economic rescue package from the EU and the International Monetary Fund (IMF).
The Greek government has promised to compensate tourists whose travel plans are disrupted by industrial action.
Communists are at the forefront of the industrial action, but they have widespread support from the general union movement, the BBC's Malcolm Brabant reports from Athens.
Railway workers and state television employees were among those also striking on Wednesday.
Austerity measures In Piraeus (...)
Strikes against austerity measures have brought the country to a standstill on several occasions, closing airports, roads and railways.
Tourism generates almost 20% of the nation's income, but bookings are currently down by about 10%, industry experts say.


(και: κακιούλες :P "Όχι μόνο ταλαιπωρούν τον κόσμο, αλλά δεν έχουν και χιούμορ"....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πολύ δημοκρατικό, να πηγαίνει ο άλλος διακοπές όταν το συντάξιμό σου εκτινάσσεται κατά μία δεκαετία :P


Υγ. αστειεύομαι βέβαια
δεν είμαστε αργεντινή
να αντιδράσουμε σε κάτι τόσο άσχημο

Ναι, έχεις δίκιο ... είμαι πολύ γαϊδούρα που θέλω, μετά από ότι έχω περάσει όλο το χειμώνα, να πάω διακοπές, μπας και γλιτώσω και δεν αρρωστήσω από την υπερκόπωση!
Είμαι πολύ γαϊδούρα, που όλο το χειμώνα, παρά τα σοβαρά προβλήματα που αντιμετώπιζα, κοίταζα να μη λείψω ούτε μια μέρα από τη δουλειά μου, προσπαθώντας να εξυπηρετήσω όσο το δυνατόν περισσότερο κόσμο με σοβαρά οικονομικά προβλήματα και τώρα θέλω να πάω 1 βδομάδα διακοπές και εκνευρίζομαι, που κάποιοι εντελώς καταχρηστικά αποφασίζουν να μου το στερήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Πολύ δημοκρατικό, να πηγαίνει ο άλλος διακοπές όταν το συντάξιμό σου εκτινάσσεται κατά μία δεκαετία :P


Υγ. αστειεύομαι βέβαια
δεν είμαστε αργεντινή
να αντιδράσουμε σε κάτι τόσο άσχημο

Άσε ρε Ρεμπεσκέ... Έχει και ο λαικισμός τα όριά του. Ναι, είναι οξύμωρο να πεινάς εσύ και όλη η χώρα ενώ εγώ πηγαίνω διακοπές στην Καραϊβική, αλλά διάολε σίγουρα είναι πολύ δημοκρατικό ο καθένας να βάλει τα λεφτά του όπου θέλει και να κάνει ότι γουστάρει, εφόσον αυτός τα δούλεψε.

Οι εργατοπατέρες και λοιποί κομμουνιστονταβέληδες και κομματοδιορισμένοι δεξιοπράσινοι αντιρρησίες συνδικάλες, πότε δούλεψαν τόσο όσο ο απλός κοσμάκης;

Το ΚΚΕ γιατί έχει στην κατοχή του ακίνητα ίσα με όλο το Σύνταγμα; Να μιλήσουμε για την Τυποεκδοτική; Γιατί τα κεφάλια, των αντιρρησιών που υποτίθεται ότι μισούν τον Καπιταλισμό για το σημείο στο οποίο μας έφερε, παρότι κομμουνιστές στα χαρτιά είναι κι αυτοί καπιταλιστές στην ουσία;

Ο Αλαβάνος του Σύριζα από την άλλη, γιατί είναι πλούσιος ενώ ο λαός πεινάει; Ήρθα εγώ να τον ρωτήσω αυτό το πράγμα; Όμως είναι τραγικό να κατηγορούμε τον κόσμο που πάει διακοπές ενώ η αγαπημένη μας κομματική ελίτ ζει πλουσιοπάροχα αγαπητέ αριστερεμπεσκέ.:)

Αυτή η χώρα ξέρεις πότε θα λειτουργήσει; Όταν όλα της τα παιδιά γίνουν μετανάστες και μάθουν να στρώνουν τον κώλο τους κάτω και να δουλεύουν αντί να τρώνε τα λεφτά των μπαμπάδων τους και να το παίζουν αντιρρησίες μέχρι να τους διορίσει το κόμμα στο οποίο είναι πιστοί οι γονείς. Όταν κάτι τυπάκια σαν εμένα πάψουν να το παίζουν καπιταλιστές επειδή πιάσανε δυο δικές τους δεκάρες στα χέρια τους και δουλέψουν ουσιαστικά (γιατί ναι, δεν έχει ματώσει ο κώλος μου στη δουλειά ακόμα... σερφάρω στο στέκι ενώ οι άλλοι σκάβουν απέξω) και όταν κάτι τυπάκια σα τη Σίμπυ πάψουν να κλαίνε που δουλεύουν όλη μέρα κάθε μέρα, ενώ δίνει στους 300 καθε τετραετία το ψηφάκι της για να της τα τρώνε από τον μικρό μισθό της και να δουλεύει ακόμα περισσότερο σα δούλα ξανά μανα όλη μέρα.

Είμαστε λαός παθών γιατί είμαστε λαός λαθών! Το ξέρετε καλά αυτό και αν θέλουμε να κάνουμε κάτι πραγματικό για τη ζωή μας, ας αλλάξουμε τα πράγματα ριζικά, και όχι να λέμε τι ωραία που θα ήταν αν άλλαζαν, ενώ ταυτόχρονα χαιρόμαστε πίσω από την οθόνη μας.


ΥΓ: Γιαγιά Σίμπω δούλευε εσύ.. Τι μου σερφάρεις;:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
........ και όταν κάτι τυπάκια σα τη Σίμπυ πάψουν να κλαίνε που δουλεύουν όλη μέρα κάθε μέρα, ενώ δίνει στους 300 καθε τετραετία το ψηφάκι της για να της τα τρώνε από τον μικρό μισθό της και να δουλεύει ακόμα περισσότερο σα δούλα ξανά μανα όλη μέρα.

1ον : Που είδες ότι κλαίγομαι; Επειδή λέω ότι δουλεύω όλο το χρόνο και έχω ανάγκη από διακοπές;;;
Δεν με πειράζει να δουλεύω όλη μέρα. Με πειράζει να μου στερούν το δικαίωμα των διακοπών μου, για λόγους δήθεν αντίδρασης στα σκληρά μέτρα.

ΥΓ: Γιαγιά Σίμπω δούλευε εσύ.. Τι μου σερφάρεις;:P:whistle:

2ον: Αυτή την αδυναμία ορισμένων ανθρώπων να μην μπορούν να καταλάβουν, ότι ένας άνθρωπος μπορεί να κάνει 2 πράγματα ταυτόχρονα .... δεν την καταλαβαίνω!!!! :hmm::hmm: Λες Βαλ να έχω ειδικές δυνάμεις;;;

3ον: Αν με ξαναπείς "γιαγιά" και "Σίμπω" ... θα σου αποδείξω ότι μπορώ να σε δέρνω και να σερφάρω ταυτόχρονα με απόλυτη επιτυχία και στα δύο!!!

4ον: Αίτημα προς το ΠΑΜΕ

Ρε σεις ... μια και υπερασπίζεστε με θέρμη τα δικαιώματα του εργαζόμενου ... μήπως μπορείτε να κάνετε και καμία πορεία για τους μ**λ**κες που κάνουν έργα -εδώ και 1,5 χρόνο (το γεφύρι της Άρτας 40 μερόνυχτα το παλεύανε και αφού είδαν ότι δεν γινόταν έπραξαν τα δέοντα) σε 1 και μόνο γραμμή- μπας και στρώσουν τον απαυτό τους και δουλέψουν (όλο μπύρες πίνουν τα μαστόρια) και πάψουμε να σαρδελοποιούμαστε σε βαγόνια και λεωφορεία (ναι, ναι ... δεν λειτουργεί στο σύνολο η γραμμή) και κατορθώσουμε να φτάσουμε στη δουλειά μας σε λιγότερο χρόνο απ' ότι θα φτάναμε στη Σπάρτη!
Εργαζόμενη δεν είμαι κι εγώ; ... Προσπάθεια εξαθλίωσης της ποιότητας της ζωής του απλού λάου δεν είναι και αυτό που γίνεται στον ΗΣΑΠ κάθε πρωϊ;


Άντε παλικάρια μου, γιατί δεν είμαι και το πρώτο μπόι και κινδυνεύω κάθε πρωί να πάθω ασφυξία, έτσι στριμωγμένη μέσα σε ορδές άλλων άτυχων ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
To ζήτημα δυστυχώς δεν είναι μόνο ότι "έσυ"(γενίκευση για χαρη της συζήτησης) περίμενες πως και πως την αδεια σου και ταλαιπωρήσε στο λιμάνι,καλώς ή κακώς ως πολίτης αυτής της χωρας είσαι συνηθισμένος σε απεργείες.στάσεις,καθυστερήσεις,αυθαιρετες αλλαγές ωραρίου και μετα απο λίγα χρονια διηγήσε "τότε που ήταν να πάμε Νάξο και περιμεναμε 8 ωρες στο λιμάνι" γελώντας για την "περιπέτεια".
Δυστυχως το ζήτημα είναι ότι σε μια περιοδο που το κάθε εισερχόμενο ευρώ είναι πολύτιμο,αντί η επίσημη πολιτεία να βοηθήσει να τονωθεί η τουριστική αγορά(επαναλαμβάνω η μονη "βαριά" βιομηχανία που διαθετεί αυτή η χώρα) αφήνει (σκόπιμα??) να δυσφημείται.
Είναι πραγματικά γελοίο ότι πασάρουμε εν δυνάμη επισκέπτες αλλά και χρόνιους επισκέπτες της Ελλάδας στην Τουρκία,την Ισπανία και το Μαρόκο.Οι προκρατήσεις στην Ελλάδα φέτος(μιλάω πάντα για εισερχόμενο τουρισμό) είναι οι χειρότερες της τλτ δεκαετίας.Κι αν κάποιοι διαβάζοντας αυτό λένε σιγά το πράγμα ή δεν μπορουν να καταλαβουν το μεγεθος της επιπτωσης που θα εχει αυτο για τον καθενα είτε ασχολείται με τον τουρισμό είτε όχι ας αναλογιστούν πόσα νησιά και πόσες ηπειρωτικές τουριστικές περιοχές περιμένουν το καλοκαίρι για να αποκτήσουν εισόδημα,το οποίο θα χρησιμοποιήσουν για να συναλλαγούν με τις υπολοιπες ντόπιες μη τουριστικές επιχειρήσεις.Δυστυχώς αυτά ειναι σαν ντόμινο κι ερχονται να προστεθούν στις άσχημες συνθήκες.
Ειλικρινά ποτε δεν μπορεσα να δικαιολογήσω πλήρως μια απεργία που ξεχνουσε το κυριοτερο αξίωμα της δημοκρατίας (που γέννησε την απεργία), τα δικαιώματα του ενος σταματούν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα του άλλου.
Μου φαίνεται τόσο αλλόκοτο κάποιος να ενεργεί σαν να βρίσκεται στο αμπελοχώραφο του παππού του και να στερεί δημόσια αγαθά πχ.ηλεκτρικό ρεύμα απο τους ίδιους τους συμπολίτες του στο φινάλε.Γιατί αυτοί που παίρνουν τις αποφασεις μένουν αλώβητοι απο οποιαδήποτε απεργειακή κίνηση.Κατι σαν διαίρει και βασίλευε δεν σας κάνει αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σα να χει δίκιο η Κλε, μόνο που αυτοί που τώρα κατηγορούν το ΠΑΜΕ (1)
για δυσφήμιση του Ελληνικού Τουρισμού
είναι οι ίδιοι
που έκαναν τα πάντα να αμαυρώσουν τον Τουρισμό
βλέποντας τον τουρίστα ως πορτοφόλι με πόδια
και του νοίκιαζαν τρύπες, και του μαγείρευαν σαπισμένα
χρεώνοντας τον και απο πάνω τιμές πέντε αστέρων
:P:P:P





1. και όχι πρασινογαλάζιους εργατοπατέρες, βαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σα να χει δίκιο η Κλε, μόνο που αυτοί που τώρα κατηγορούν το ΠΑΜΕ (1)
για δυσφήμιση του Ελληνικού Τουρισμού
είναι οι ίδιοι
που έκαναν τα πάντα να αμαυρώσουν τον Τουρισμό
βλέποντας τον τουρίστα ως πορτοφόλι με πόδια
και του νοίκιαζαν τρύπες, και του μαγείρευαν σαπισμένα
χρεώνοντας τον και απο πάνω τιμές πέντε αστέρων
:P:P:P


Κι αυτό το ζήτημα το έχω θίξει σε αντίστοιχο τόπικ που είχε ανοίξει η Γίδι περί του ελληνικού τουρισμού(σιγά μην ψάξω να βρω το λινκ).
Φυσικά και αυτό είναι μια μαύρη σελίδα στην τουριστική αγορά όμως δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να χρησιμοποιηθεί ως δικαιολογία για τα όσα συμβαίνουν σημερα."Υποτίθεται" πως προσπαθούμε για το καλύτερο κι όχι επειδή είναι στραβό το κλήμα να αφήνουμε να το φάει ο γαίδαρος.


Υ.Γ.Και φυσικά έχω δίκιο:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό που με ενοχλεί κυρίως σε όλη την ιστορία είναι ότι για την μειωμένη κίνηση στον τουρισμό θα κατηγορούμε το κράτος και τους πολιτικούς. Είμαι σίγουρος ότι οι δημοσιογράφοι, θα βρουν και καμία ιστορία που θα την μετατρέψουν σε σκάνδαλο όποτε ... για ακόμη μια φορά εμείς δεν θα έχουμε τίποτα απολύτως λάθος παρά μόνο οι πολιτικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top