Γιώργος …κέρασε, Μυλωνάς… ήπιε

H-M

Δραστήριο μέλος

Ο H-M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Αντίθετα με την τρέχουσα συγκυρία της λιτότητας, αλλά και με την εικόνα που παρουσιάζει η εταιρία και η μετοχή (πτώση της τιμής κατά… 83% μέσα στα τελευταία τρία χρόνια) κινήθηκε η προέγκριση αμοιβών για τα εκτελεστικά μέλη του ΔΣ της εισηγμένης εταιρίας Αλουμίλ
Όπως ανεγράφη στην εταιρική ανακοίνωση για την γενική συνέλευση, εγκρίθηκε η αύξηση των ΚΑΘΑΡΩΝ αμοιβών τους, από 196.000 ευρώ που ήταν το 2009, σε … 280.000 ευρώ για το 2010, ήτοι μια μικρή αύξηση της τάξεως του…40%.
Κι όλα αυτά ενώ η εταιρία παραμένει ζημιογόνα, έχει αρνητικές λειτουργικές ροές και προχώρησε σε ρύθμιση χρεών με τις τράπεζες, μέσω της έκδοσης ομολογιακού δανείου.
Η ανακοίνωση βέβαια, αναφέρει ότι η έγκριση της αύξησης έγινε από την πλειοψηφία του 70,2% των μετόχων.
Αυτό που ΔΕΝ αναφέρει είναι ότι το 71,1% των μετοχών, το κατέχει ο ίδιος ο κ. Μυλωνάς και η κα Ευαγγελία Μυλωνά !!.
Και βεβαίως, ότι τα εκτελεστικά μέλη του ΔΣ ανήκουν στην οικογενεία… Μυλωνά.
Κοινώς… Γιώργος «κέρασε»… Μυλωνάς ήπιε.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
ΚΤΡ και λοιπές καταστάσεις, της Αλουμιλ έχουμε; Θα ήθελα πολύ να βγάλω αριθμοδείκτες να δω πως σκέφτονται αυτοί οι άνθρωποι... Για λύση την πάνε την εταιρεία;:hmm:


Αν και εδώ να αναφέρουμε ότι άλλο 70% των μετόχων και άλλο 71% των μετοχών. Οι αποφάσεις στις ΓΣ παίρνονται με κάποια απαρτία και πλειοψηφία (τα νούμερα παίζουν ανα περίπτωση, 2/3, 1/2κλπ) αν και νομίζω πως πρέπει να ξεσκονίσω λίγο το Γενικό Μέρος του Εμπορικού μου για να δώσω σαφέστερες απαντήσεις, που θα έδιναν ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H-M

Δραστήριο μέλος

Ο H-M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 682 μηνύματα.
ΚΤΡ και λοιπές καταστάσεις, της Αλουμιλ έχουμε; Θα ήθελα πολύ να βγάλω αριθμοδείκτες να δω πως σκέφτονται αυτοί οι άνθρωποι... Για λύση την πάνε την εταιρεία;:hmm:


Αν και εδώ να αναφέρουμε ότι άλλο 70% των μετόχων και άλλο 71% των μετοχών. Οι αποφάσεις στις ΓΣ παίρνονται με κάποια απαρτία και πλειοψηφία (τα νούμερα παίζουν ανα περίπτωση, 2/3, 1/2κλπ) αν και νομίζω πως πρέπει να ξεσκονίσω λίγο το Γενικό Μέρος του Εμπορικού μου για να δώσω σαφέστερες απαντήσεις, που θα έδιναν ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην ιστορία.

Δυστυχώς δεν έχω περισσότερα στοιχεία στην διαθεσή μου, να παραθέσω( ίσως γιατί δεν με ενδιέφεραν )
Πέρα από την Αλουμίλ, πες μου αν οι αντιστάσεις του ΓΔ στις 1440, 1385, 1320, 1285, 1220 και 1140 μονάδες που υπολογίζω, είναι σωστές?
Η μετοχή της ΕΤΕ, μου δείχνει το 6,25 Ε ( με κύματα Eliot ) :eek:
Ποιά είναι η γνώμη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν έχω περισσότερα στοιχεία στην διαθεσή μου, να παραθέσω( ίσως γιατί δεν με ενδιέφεραν )
Πέρα από την Αλουμίλ, πες μου αν οι αντιστάσεις του ΓΔ στις 1440, 1385, 1320, 1285, 1220 και 1140 μονάδες που υπολογίζω, είναι σωστές?
Η μετοχή της ΕΤΕ, μου δείχνει το 6,25 Ε ( με κύματα Eliot ) :eek:
Ποιά είναι η γνώμη σου?

Δεν πειράζει:) Θα το ψάξω λίγο μήπως και τις βρω εγώ και θα ξανάρθω να πω κανα συμπέρασμα.:)

Φίλε Η-Μ, δεν έχω δουλέψει ακόμα επάνω στην Ελληνική κεφαλαιαγορά για να μπορώ να απαντήσω στα ερωτήματά σου. Είμαι φρέσκος από το πτυχίο της σχολής και οποιαδήποτε γνώση είναι θεωρητική και γενική μόνο. Οτιδήποτε πέραν αυτού αν σου έλεγα, θα σε κατηυθυνα προς λάθος δρόμο. Ελπίζω να με συγχωρέσεις!:)

ΥΓ: Το Χρηματιστής δεν είναι αλήθεια, μην ψαρώνετε δεν δουλεύω στο ΧΑΑ, Χρηματοοικονομολόγος ήθελα να βάλω όπως είναι και ο επίσημος τίτλος μου, αλλά δεν τον είχε το σύστημα! :(

ΥΓ 2: Τις βρήκα τις καταστάσεις (2009) και θα τις μελετήσω. Ιδού:

Code:
https://www.alumil.com/files/pdfs/ΣΤΧΠ.pdf
https://www.alumil.com/files/pdfs/ΟΙΚΑΤ.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

H-M

Δραστήριο μέλος

Ο H-M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δεν πειράζει:) Θα το ψάξω λίγο μήπως και τις βρω εγώ και θα ξανάρθω να πω κανα συμπέρασμα.:)

Φίλε Η-Μ, δεν έχω δουλέψει ακόμα επάνω στην Ελληνική κεφαλαιαγορά για να μπορώ να απαντήσω στα ερωτήματά σου. Είμαι φρέσκος από το πτυχίο της σχολής και οποιαδήποτε γνώση είναι θεωρητική και γενική μόνο. Οτιδήποτε πέραν αυτού αν σου έλεγα, θα σε κατηυθυνα προς λάθος δρόμο. Ελπίζω να με συγχωρέσεις!:)

ΥΓ: Το Χρηματιστής δεν είναι αλήθεια, μην ψαρώνετε δεν δουλεύω στο ΧΑΑ, Χρηματοοικονομολόγος ήθελα να βάλω όπως είναι και ο επίσημος τίτλος μου, αλλά δεν τον είχε το σύστημα! :(

ΥΓ 2: Τις βρήκα τις καταστάσεις (2009) και θα τις μελετήσω. Ιδού:


Code:
https://www.alumil.com/files/pdfs/ΣΤΧΠ.pdf
https://www.alumil.com/files/pdfs/ΟΙΚΑΤ.pdf

Ευχαριστώ για την ειλικρίνια.
Πάντως έχε υπ όψιν σου οτι, η Τεχνική Ανάλυση δεν είναι επιστήμη.
Μπορεί να χρησιμοποιεί πολλά στοιχεία μαθηματικών ( Fibonacci, απλούς η εκθετικούς κινητούς μέσους όρους, κ.α ) καθώς και Στατιστικής, αλλά τίποτα δεν είναι δεδομένο.Απλά μειώνεις τις πιθανότητες για σοβαρές απώλειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top