• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κύστη Κόκκυγα

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...
Εχω προβλημα με τον κοκκυγα....
"Η κύστη κόκκυγα εμφανίζεται στο σημείο που έχετε πιθανώς ακουστά ως «ουρίτσα», εκεί όπου τελειώνει η σπονδυλική στήλη και όπου μερικές φορές διεισδύουν τρίχες, με αποτέλεσμα να δημιουργείται φλεγμονή"

Εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?
Δεν θελω με τπτ να κανω χειρουργειο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δεν το έχω πάθει προσωπικά, αλλά έχω δει 2 άντρες στην παρέα μου να το παθαίνουν, νομίζω πως σε αυτούς παρατηρείται συχνότερα. Τι έκανες τελικα; Καλύτερα να μην το αφήσεις, το χειρουργείο μπορεί να είναι η πιο σύντομη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ετσι κ αλλιώς,δεν νομίζω πως εχεις και άλλη επιλογή ,εκτός του χειρουργείου.Απο οσο ξέρω πάντως,εγχείρηση ρουτίνας ειναι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...
Εχω προβλημα με τον κοκκυγα....
"Η κύστη κόκκυγα εμφανίζεται στο σημείο που έχετε πιθανώς ακουστά ως «ουρίτσα», εκεί όπου τελειώνει η σπονδυλική στήλη και όπου μερικές φορές διεισδύουν τρίχες, με αποτέλεσμα να δημιουργείται φλεγμονή"

Εχει κανεις αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?
Δεν θελω με τπτ να κανω χειρουργειο:(

Αν έχεις οξεία μορφή δοκίμασε να το τρυπήσεις λίγο (με βελόνα που να την έχεις καύσει με αναπτύρα για να αποστηρωθεί (ή με σύριγγα καλύτερα) και μετά πίεσε το με πολύ δύναμη (θα πονάει λίγο) για να παροχετευθείεί το πύον (θα ανακουφιστεις αρκετά). Μετά κάλυψε το με betatine και με λίγο γάζα (και κράτα το καλλυμένο για καμια μέρα) στις 5 ώρες να αλλάξεις την γάζα και να βάλεις μια τελείως στεγνή.

Αν αυτό μετά από λίγες μέρες/μήνες ξαναδημιουργηθεί... έχεις χρόνια μορφή και πήγαινε σε έναν χειρούργο (οποιοδήποτε) να σου το φτιάξει μη νομίζεις οτι ειναι τίποτα τραγικό το χειρουργείο (δε θα καταλάβεις τιποτα). Τοπική αναισθησία (θα έχεις τις αισθήσεις σου) και θα είναι υπόθεση 20 πολύ λεπτών (και θα απαλαγείς εφάπαξ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ακριβώς αυτή τη στιγμή που πληκτρολογάω το παρακάτω είμαι στο κρεββάτι του ¨¨πόνου¨¨ για αυτόν τον λόγο.
δυστυχώς είναι η 4η φορά που την κάνω και ελπίζω και τελευταία.
από άποψη πόνου θα έλεγα μέτρια πράγματα εώς λίγα αλλά είναι πολύ υποκειμενικό αυτό οπότε μην το δέσεις και κόμπο.
το πιο ζόρικο στην όλη υπόθεση είναι ότι θα βρίσκεσαι για 2-3 βδομάδες σε μια άβολη κατάσταση ξάπλας και σου τσιτώνει τα νεύρα.
κατά τα άλλα θα σου πρότεινα να μην το αφήσεις έτσι γιατί όσο πιο πολύ μένει έτσι το πρόβλημα μεγαλώνει οπότε μετά χρειάζεται μεγαλύτερη τομή για να καθαρίσει και μεγαλύτερο χρονικό διάστημα "αποκατάστασης" μέχρι να κλείσει η τομή που δημιουργήται(μην φρικάρεις δεν είναι τόσο χάλια όσο ακούγεται;))

εννοείται πως ότι θες το ρωτάς είτε εδώ είτε με πμ αν ντρέπεσαι,τι τα έχουμε τα γαλόνια?

να τα αξιοποιήσουμε κάπου να το παίξουμε και παλαιοί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Δεν το έχω πάθει προσωπικά, αλλά έχω δει 2 άντρες στην παρέα μου να το παθαίνουν, νομίζω πως σε αυτούς παρατηρείται συχνότερα. Τι έκανες τελικα; Καλύτερα να μην το αφήσεις, το χειρουργείο μπορεί να είναι η πιο σύντομη λύση.

εγω δεν ειμαι αντρας αλλα εχω κληρονομικοτητα:) :) :)

Ετσι κ αλλιώς,δεν νομίζω πως εχεις και άλλη επιλογή ,εκτός του χειρουργείου.Απο οσο ξέρω πάντως,εγχείρηση ρουτίνας ειναι.;)

δεν παω δεν παω δεν παω:redface::redface::redface:φοβαμαι....:redface::redface::redface:

Αν έχεις οξεία μορφή δοκίμασε να το τρυπήσεις λίγο (με βελόνα που να την έχεις καύσει με αναπτύρα για να αποστηρωθεί (ή με σύριγγα καλύτερα) και μετά πίεσε το με πολύ δύναμη (θα πονάει λίγο) για να παροχετευθείεί το πύον (θα ανακουφιστεις αρκετά). Μετά κάλυψε το με betatine και με λίγο γάζα (και κράτα το καλλυμένο για καμια μέρα) στις 5 ώρες να αλλάξεις την γάζα και να βάλεις μια τελείως στεγνή.

Αν αυτό μετά από λίγες μέρες/μήνες ξαναδημιουργηθεί... έχεις χρόνια μορφή και πήγαινε σε έναν χειρούργο (οποιοδήποτε) να σου το φτιάξει μη νομίζεις οτι ειναι τίποτα τραγικό το χειρουργείο (δε θα καταλάβεις τιποτα). Τοπική αναισθησία (θα έχεις τις αισθήσεις σου) και θα είναι υπόθεση 20 πολύ λεπτών (και θα απαλαγείς εφάπαξ).

το παθαινω χρονια τωρα...εχει δημιουργησει και 2 συριγγια που αδειαζουν αν το πιεσεις αρκετα μπλιαχ....φοβαμαι πολυ να κανω χειρουργιοοο:'(:'(:'(

ακριβώς αυτή τη στιγμή που πληκτρολογάω το παρακάτω είμαι στο κρεββάτι του ¨¨πόνου¨¨ για αυτόν τον λόγο.
δυστυχώς είναι η 4η φορά που την κάνω και ελπίζω και τελευταία.
από άποψη πόνου θα έλεγα μέτρια πράγματα εώς λίγα αλλά είναι πολύ υποκειμενικό αυτό οπότε μην το δέσεις και κόμπο.
το πιο ζόρικο στην όλη υπόθεση είναι ότι θα βρίσκεσαι για 2-3 βδομάδες σε μια άβολη κατάσταση ξάπλας και σου τσιτώνει τα νεύρα.
κατά τα άλλα θα σου πρότεινα να μην το αφήσεις έτσι γιατί όσο πιο πολύ μένει έτσι το πρόβλημα μεγαλώνει οπότε μετά χρειάζεται μεγαλύτερη τομή για να καθαρίσει και μεγαλύτερο χρονικό διάστημα "αποκατάστασης" μέχρι να κλείσει η τομή που δημιουργήται(μην φρικάρεις δεν είναι τόσο χάλια όσο ακούγεται;))

εννοείται πως ότι θες το ρωτάς είτε εδώ είτε με πμ αν ντρέπεσαι,τι τα έχουμε τα γαλόνια?

να τα αξιοποιήσουμε κάπου να το παίξουμε και παλαιοί:D


εχεις κανει 4 φορες χειρουργειο???????????:eek::eek::eek:
ουφ,το ξερω οτι πρεπει να κανω αλλα ψιλοφοβαμαι...δηλαδη οσο το αφηνω γινεται χειροτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
φυσικά και επιβαρύνεται,σκέψου μόνο ότι υπάρχει ο κίνδυνος ανά πάσα στιγμή να μολυνθεί εφόσον μία "πύλη" εισόδου για τον οργανισμό σου.

δεν είναι τίποτα σπουδαίο το χειρουργείο,τις πρώτες φορές έκανα τοπική αναισθησία και το ένιωσα,τώρα έκανα μερική αναισθησία,έριξα και έναν ύπνο και δεν κατάλαβα τίποτα,απλά έκατσα μέσα ένα βράδυ προληπτικά.

μην σε φοβίζει τόσο πολύ,πρέπει να το κάνεις γιατί θα δημιουργηθούν και άλλα συρίγγια και θα είναι μετά πιο επόδυνο για σένα,μια απόφαση είναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
4 χειρουργεία;;;φιλε,άλλαξε χειρούργο :P
εγω ξέρω πως εαν κάνεις,οι πιθανότητες να σου ξαναεμφανιστεί ειναι λίγες και αυτό,υστερα απο αρκετά χρόνια :confused:

lunadark,πραγματικά δεν ειναι τίποτα.Απλά ειναι ταλαιπωρία η ολη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
4 χειρουργεία;;;φιλε,άλλαξε χειρούργο :P
εγω ξέρω πως εαν κάνεις,οι πιθανότητες να σου ξαναεμφανιστεί ειναι λίγες και αυτό,υστερα απο αρκετά χρόνια :confused:


έχω αλλάξει 3.
οι πρώτες 2 έγιναν από τον ίδιο γιατί ήταν κοντά τα συμβάντα και είχαμε και κουτουρού σε μια κλινική με όνομα στην περιοχή μου.

η 3η έγινε από διαυθυντή χειρουργικής ενός από τα μεγαλύτερα αν όχι το μεγαλύτερο δημόσιο νοσοκομείο τη αθήνας-χώρας

τώρα έχω πάει σε έναν στρατιωτικό ειδικευμένο υποτίθεται επί του θέματος.

αν ξανατύχει θα πάω σε pet shop δεν έμεινε κάτι άλλο:D

μετά από πολύ ψάξιμο έχω βρει ότι το ποσοστό υποτροπής είναι γύρω στο 10% αλλά λογικά εγώ είμαι το άνω άκρο στην καμπύλη,τι να πω???:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι συμβαινει συχνα να υποτροπιασει....ειδικα αν ειναι η κλειστη μεθοδος(με ραμματα).
εσεις παιδια ποια κανατε?δεν αισθανομαι ανετα να εχω μια ανοιχτη πληγη αραφτη....:/
μετα απο ποσο καιρο ησασταν φυσιολογικα?ποτε κατσατε παλι κανονικα?πονεσατε πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Swanilda

Νεοφερμένος

Η Swanilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ωχ, κάπου το είχα ξαναακούσει αυτό το "κύστη κόκκυγα"...
Όταν υπηρετούσε ο αδερφός μου στο στρατό, βοηθούσε συχνά στο ιατρείο (ομάδα Ψυχοκοινωνικής μέριμνας, κοινωνιολόγος γαρ, άσχετο!) και μου είχε περιγράψει μια επέμβαση αφαίρεσης κύστης κόκκυγα. Ο τύπος πονούσε φρικτά και όταν του την "έσπασαν" δεν φαντάζεστε τι ποσότητα δύσοσμου πύου άρχισε να βγαίνει. Ήταν μία από τις πιο αηδιαστικές περιγραφές που έχω ακούσει....
Τέλος πάντων καλύτερα να πας σε έναν καλό χειρούργο να τελειώνεις μια και καλή με αυτό το πράγμα γιατί από ότι καταλαβαίνω πρέπει να έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά. Περαστικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι συμβαινει συχνα να υποτροπιασει....ειδικα αν ειναι η κλειστη μεθοδος(με ραμματα).
εσεις παιδια ποια κανατε?δεν αισθανομαι ανετα να εχω μια ανοιχτη πληγη αραφτη....:/
μετα απο ποσο καιρο ησασταν φυσιολογικα?ποτε κατσατε παλι κανονικα?πονεσατε πολυ?

εννοείτε ότι θα κάνεις ανοικτη μέθοδο,με την κλειστή κλείνει πιο γρήγορα αλλά έχει πιο πολύ πόνο και είναι σαφώς πιο επίφοβο να ξαναγίνει.

θα πα για ανοικτή,η πιο γρήγορη αποκατάσταση που είχα ήταν 12-14 μέρες και η πιο μεγάλη γύρω στις 23-24 εξαρτάται από το μέγεθο τη τομής.
το θέμα της πληγής είναι κυρίως ψυχολογικό αλλά τι να κάνεις?:worry:

κανονικά θα μπορείς να κάθεσαι σχετικά γρήγορα,αλλά όσο πιο πολύ κάθεσαι τόσο πιο πολύ καταπονείτε και αργεί να κλείσει η τομή σου και ενδεχομένω να πονάς κιόλας...

πήγες σε γιατρό ή ακόμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
δεν εχω παει ακομα σε γιατρο....πρεπει ομως....
ουφ....αισθανομαι πολυ αβολα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Γιατί;
Σε ιατρικά θέματα,δεν χωράνε ντροπές
Δεν παίζουμε με την υγεία μας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ηλπιζα οτι θα το γλιτωσω....για να ειμαι ειλικρινης....απο σεπτεμβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά βρε Αφροδίτη, γιατί το τραβάς τόσο; Όλα είναι στο μυαλό, πόνος και γιατρειά που λέει και το τραγούδι. Σήκωσε το το τηλέφωνο κλείσε το ραντεβού και πήγαινε, όσο το λιβανίζεις τόσο θα χειροτερεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ηλπιζα οτι θα το γλιτωσω....για να ειμαι ειλικρινης....απο σεπτεμβρη...


πρέπει οπωσδήποτε να σε δει κάποιος χειρούργος,δυστυχώς στην πάτρα δεν μπορώ να σε στείλω κάπου καρφωτά,αν μάθω και εγώ από σεπτέμβρη θα είναι αλλά δεν αξίζει να περιμένεις τόσο.

μπορεί να γίνει χειρότερα,δεν το λέω για να σε τρομάξω αλλά για να σε φέρω αντιμέτωπη με την πραγματικότητα,μετά θα βλαστημάς.μπορεί να είναι και τίποτα άλλο δεν το ξέρω αυτό αλλά 2 μήνες είναι μεγάλο χρονικό διάστημα....

πήγαινε μια μέρα στα εξωτερικά ιατρεία στο ρίο να σου πούνε έστω μια άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
παιδια εχετε δικιο.....θα πω στον πατερα μου να μου κλεισει ενα ρανταβου.....ας μην κανω βλακειες....εχω και τους φρονιμητες που εκκρεμουν...αντε να τα κανω ολα να τελειωνω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμπάσχω....
έχω να βγάλω ακόμα 3,πανάθεμά τους.....δεν μπορούσαν να βγαίνουν πιο ίσιοι???

πάντως προτίμησε κάποιον που θα έχει ω ειδικότητα,γενική χειρουργική σίγουρα θα είναι πιο έμπειρος πάνω στο συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ειχα βρει εναν καλο χειρουργο γμτ αλλα βγηκε στη συνταξη...τεσπα..... λεω βα τα κανω να ξεμπερδευω ολα.....αντε να κανω κι εκεινο το τατου αφου ειναι να ξεπερασω τους φοβους μου:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top