Προσεχείς συναυλίες!

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ο Omar Faruk Tekbilek, ένας από τους μεγαλύτερους πρεσβευτές της ανατολίτικης μουσικής, ταξιδεύει φέτος το καλοκαίρι στην Ελλάδα!
Ο Omar Faruk Tekbilek, γνωστός στο ελληνικό κοινό από τη συνεργασία του με τον Μιχάλη Νικολούδη και τη Γλυκερία, τις εμφανίσεις του στο «Χάραμα» το 2002 και τη συμμετοχή του στο Samothraki World Music Festival και στο 1ο Mama Africa Art Festival το 2006, έρχεται για ακόμη μια φορά να μας παρασύρει στην «υπερκόσμια» μουσική του!
Ο κουρδικής καταγωγής καλλιτέχνης που εδραιώθηκε στην παγκόσμια μουσική σκηνή κυρίως μετά τη συνεργασία του με τον Brian Keane, με τον οποίο έχει ηχογραφήσει και έξι δίσκους παρουσιάζει μια μουσική που υπερβαίνει τα πολιτικά σύνορα, ενώ διατηρεί τις ευαισθησίες της παράδοσης, με έναν τρόπο που μόνο λίγοι καλλιτέχνες μπορούν να πετύχουν! Μια μουσική, όπου συγχωνεύονται οι ήχοι της παράδοσης με τους σύγχρονους, συνδυάζοντας το μυστικισμό, τον έρωτα και τη φαντασία. Μια μουσική που, όπως λέει ο ίδιος, συμβολίζει τη διαφορετικότητα μέσα από την ολότητα!
Ο Omar Faruk Tekbilek ήταν ένα παιδί θαύμα. Γεννήθηκε στην Τουρκία σε οικογένεια μουσικών και από πολύ μικρή ηλικία άρχισε να ασχολείται με τη μουσική. Στο ξεκίνημά του έμεινε πιστός στις παραδοσιακές του ρίζες, αλλά εξερεύνησε και το Arabesque, το Τούρκικο και Δυτικό στυλ. Αφού εδραιώθηκε ως ένας από τους καλύτερους μουσικούς στην Τουρκία, ξεκίνησε να περιοδεύει στην Ευρώπη και στην Αυστραλία. Έφηβος έκανε την πρώτη του περιοδεία στην Αμερική, μετακόμισε στη Νέα Υόρκη και με την ποπ μπάντα του, που γρήγορα εξελίχθηκε σε Ανατολίτικο σχήμα, ηχογράφησαν πέντε άλμπουμ, όμως εκείνος παρέμενε άγνωστος, έως τη στιγμή που γνώρισε τον Brian Keane.
Από τότε έχει συνεργαστεί με πλήθος μουσικών διεθνούς φήμης, όπως ο τρομπετίστας Don Cherry, οι Karl Berger, ex-Cream rock drummer Ginger Baker, Ofra Haza, Simon Shaheen, Hossam Ramzy, Glen Velez, Bill Laswell, Mike Mainieri, Peter Erskine, Trilok Gurtu, Jai Uttal και Steve Shehan μεταξύ άλλων. Έχει συνθέσει τη μουσική επένδυση για πολλές ταινίες και τηλεοπτικές σειρές και έχει συμμετάσχει σε πολλές ηχογραφήσεις, καθώς και σε μακρόχρονες περιοδείες σε Μέση Ανατολή, Ευρώπη, Αυστραλία, Βόρεια και Νότια Αμερική.
Ο Omar Faruk Tekbilek έχει τιμηθεί με το βραβείο «Best Artist of the Turkish Music Award 2003», ενώ ήταν υποψήφιος και για το βραβείο BBC World Music Award στην κατηγορία Middle East. Έχει βραβευτεί με το US Golden Belly Musician-Of-The-Year-Award, για τις χρονιές 1998 και 1999 και έχει επίσης τιμηθεί τόσο για τη φιλειρηνική, όσο και για τη μουσική του δραστηριότητα.
Ο Omar Faruk Tekbilek τραγουδά και παίζει νέι, μπαγλαμά, ζουρνά και κρουστά.
Μαζί του ταξιδεύουν :
Βahadir Sener - κανονάκι
Yannis Dimitriadis - keyboards
Anthony Mazzella - κιθάρες
River Guerguerion - κρουστά
Murat Tekbilek - κρουστά





Omar Faruk Tekbilek & his Ensemble
Κηποθέατρο Παπάγου
Πέμπτη 28 Ιουνίου 2007


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Rockwave Festival day three: Metallica, Stone Sour, Mastodon, Dirt Spawn Disease στις 3/7
ΑΥΤΟ κι αν δε το χάνω με τίποτα ε :D Το δεύτερο μεγαλύτερο συναυλιακό απωθημένο μου... (μετά τους Tool, που έγινε πραγματικότητα)
Εισητήρια 60, 80 και 100 ευρώ


Ουτε εγω το χανω αυτο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.


Δε χρειαζεται να πω περισσοτερα :D

(ps μιλαμε για τις 18 βεβαιως βεβαιως!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Εγώ θα πάω στους Anathema που έχουν και κάποιες bandούλες support μετά. ^-^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.


Δε χρειαζεται να πω περισσοτερα :D

(ps μιλαμε για τις 18 βεβαιως βεβαιως!)

+1 :)
Ξέρει κανείς πόσο πάει το εισιτήριο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ακομα δεν εχει ανακοινωθει αν δεν κανω λαθος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Jethro Tull στις 22/6 στο Θέατρο Λυκαβηττού.

Θα προσπαθήσω να μην το χάσω, δεν το ήξερα.

Ξέρεις κανείς τι έγινε με τους Saxon στο Gagarin; Είχα ακούσει οτι θα έρθουν 20.04 και μετά ανεπίσημα είχα ακούσει ξανά οτι αναβλήθηκε αλλά όταν ήμουν στην Αθήνα αυτές τις μέρες έβλεπα αφίσες για τις 20.04:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
https://www.gagarin205.gr/dates.php?theid=92
Aυτά είναι, πρώτα Iggy, μετά Κρίνα και Αγγελάκας και καπάκι Beirut και Calexico... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Rockwave Festival day two: Heaven And Hell, Dream Theater, Iced Earth, Anathema, Kinetic την 1/7
Κανείς δε πρέπει να το χάσει αυτό... Black Sabbath με Dio είναι πραγματικό γεγονός!
Εισητήρια: 50, 70 και 80 ευρώ


Rockwave Festival day three: Metallica, Stone Sour, Mastodon, Dirt Spawn Disease στις 3/7
ΑΥΤΟ κι αν δε το χάνω με τίποτα ε :D Το δεύτερο μεγαλύτερο συναυλιακό απωθημένο μου... (μετά τους Tool, που έγινε πραγματικότητα)
Εισητήρια 60, 80 και 100 ευρώ

Υπομονη μεχρι την Κυριακη και την Τριτη αντιστοιχα!
Θα τα πουμε εκει με οσους πανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Ακομα δεν εχει ανακοινωθει αν δεν κανω λαθος :)

60 EUROS
(α καλά, ήταν παλιό το μήνυμα)

Κάτι άκουσα ότι ίσως έρθουν οι Killers... αληθεύει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση, ξέρει κανείς τι έγινε με τους ρολιγκ στόουνς; ξέρει κανείς άν υπάρχει μια στο εκατομύριο να έρθουν φέτος;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχω ακουσει τπτ για tour των Stones. Παντος για Ελλαδα δεν παιζει, αν ερχοντουσαν σιγουρα κατι θα ειχα ακουσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Καλέ σεις! Tool live @Terra Vibe, 6 Σεπτέμβρη!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Μμμμ μπορει και να παω...

Προς το παρον εχω παρει εισιτηρια για αυριο Metallica, για την Πεμπτη Iggy Pop και θα παω και Smashing Pumpkins.

Εντιτ: που το ειδες για τους Tool, εχεις κανα λινκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
https://www.toolband.com/tour/index.html
Μιλάω με στοιχεία :P
Metallica κι εγώ μέσα θα είμαι αύριο! Και χθες ήμουν στους Heaven and Hell!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Θενκς! Πως ηταν χτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Τπτ παιδί μου, για τους Τουλ ό,τι θες :P
Γαμάτα ήταν. Iced Earth τα έσπασαν κατά τη γνώμη μου. Με κούρασαν λίγο οι Dream Theater, δε τους μπορώ ώρες-ώρες :P
Αλλά από τεχνική είναι να τους χαζεύεις. Και Heaven and Hell απίστευτοι, νταξ.
Kinetic και Anathema δε τους πρόλαβα (αν και βγήκα φώτο με τον τραγουδιστή :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Εγώ παιδιά αύριο θα πάω στον Χατζιγιάννη που είναι εδώ Θεσσαλονίκη! Συναυλία στο θέατρο γής :)

Νταξ δεν είναι κ ο αγαπημένος μου αλλά πιστεύω οτι θα είναι πολύ ωραία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Metallica το σκεφτομαι (ακομα). Tool αν δε λειπω θα παω σιγουρα, περσυ τους εχασα.

Και το James,Tori Amos, Air ειναι καλο combo (18 Ιουλιου αν θυμαμαι καλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Φοβερη συναυλια. Απλα φοβερη. Δεν εχω τιποτ'αλλο να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top