Τα παλιά, τα νέα και το e-steki

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Από αναζήτηση στο google βρήκα το στέκι, είδα αυτό που ήθελα και έφυγα. Πάλι από αναζήτηση το ξαναβρήκα, και μετά κάθισα και το κοίταξα. Έκανα πολύ καιρό να γραφτώ. Είδα πολλές αλλαγές από τότε που γράφτηκα, πέρσι τέλη άνοιξης νομίζω, αν και με χαλάνε οι τελευταίες αλλαγές, ελπίζω να παραμείνω ενεργό μέλος όπως παλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδιά θα βάλω τα κλάμματα με τις συγκλονιστικές απαντήσεις που διάβασα...:(

Και εγώ με την σειρά μου γράφτηκα πριν 1 χρόνο και κάτι με σκοπό να με βοηθήσει κάποιος σε μία εργασία περί σουρρεαλισμού για την σχολή μου. Στην αρχή δεν έγραφα σχεδόν ποτέ. Ίσα ίσα. Ντρεπόμουν μήπως πω καμία χαζομαρούλα και τα ακούσω.:redface:

Σιγά σιγά όμως έγραφα λίγο παραπάνω ωσπου μέσω της ανταλλαγής των απόψεων και των ιδεών γνώρισα, με όλη την σημασία της λέξης, κάποια πολύ αξιόλογα άτομα. Και φυσικά είχα άγχος για την συνάντηση μου με αυτά τα άτομα αλλά και εντονη ανυπομονεσία. Ο ένας καλύτερος από τον άλλον...:D


Να είστε καλά, να είμαστε καλά, να συνεχίσουμε να γράφουμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Γι' αυτό την βλέπω τόσο χαρούμενη :devil: :hehe:

Άμα είχε μάλιστα γνωρίσει κι εμένα, ακόμη θα έτρεχε η κοπέλα και δεν θα μπορούσαμε να την προφτάσουμε...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χαχαχα εγω παντως χαρηκα για ολους οσους γνωρισα και τις δυο φορες που εκανα δημοσια εμφανιση! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α πα πα! Εγώ τρέχω ακόμα. :P Για την ακρίβεια, έτρεξα τόσο πολύ που έφτασα Σαλόνικα. :whistle:

Το στέκι το βρήκα μέσα σε μια πρωινή free press, σε μια περίοδο που με είχε φάει internetική βαρεμάρα και απογοήτευση.
(Ναι αμέ, από τότε μας έγραφαν οι εφημερίδες, τι νομίζατε; :P)

Τότε βέβαια το στέκι είχε αυτά τα χρώματα:


(δείτε κι εδώ:https://web.archive.org/web/20070619015622/https://www.e-steki.com/)

Είχε και πολλά πολλά άλλα παιδάκια, που πάνε κι έρχονται κατά περιόδους, αλλά σίγουρα αφήνουν πίσω τους τις σκέψεις τους που ακόμη τις διαβάζουμε και τους μελετάμε. Scripta Manent και εμείς εδώ έχουμε καταγράψει τη μισή μας ζωή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κι ακόμα δε γνώρισες εμένα.:P

Γι' αυτό την βλέπω τόσο χαρούμενη :devil: :hehe:

Άμα είχε μάλιστα γνωρίσει κι εμένα, ακόμη θα έτρεχε η κοπέλα και δεν θα μπορούσαμε να την προφτάσουμε...:lol:

χαχαχα εγω παντως χαρηκα για ολους οσους γνωρισα και τις δυο φορες που εκανα δημοσια εμφανιση! :D:P


Καιρός είναι λοιπόν να σας γνωρίσω όλους από κοντά!!! :D:D:D


Και...μην φοβάστε είμαι καλή στο τρέξιμο αν χρειαστεί!:P

Α πα πα! Εγώ τρέχω ακόμα. :P Για την ακρίβεια, έτρεξα τόσο πολύ που έφτασα Σαλόνικα. :whistle:

Το στέκι το βρήκα μέσα σε μια πρωινή free press, σε μια περίοδο που με είχε φάει internetική βαρεμάρα και απογοήτευση.
(Ναι αμέ, από τότε μας έγραφαν οι εφημερίδες, τι νομίζατε; :P)

Τότε βέβαια το στέκι είχε αυτά τα χρώματα:


(δείτε κι εδώ:https://web.archive.org/web/20070619015622/https://www.e-steki.com/)

Είχε και πολλά πολλά άλλα παιδάκια, που πάνε κι έρχονται κατά περιόδους, αλλά σίγουρα αφήνουν πίσω τους τις σκέψεις τους που ακόμη τις διαβάζουμε και τους μελετάμε. Scripta Manent και εμείς εδώ έχουμε καταγράψει τη μισή μας ζωή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Τότε βέβαια το στέκι είχε αυτά τα χρώματα:


(δείτε κι εδώ:https://web.archive.org/web/20070619015622/https://www.e-steki.com/)

Είχε και πολλά πολλά άλλα παιδάκια, που πάνε κι έρχονται κατά περιόδους, αλλά σίγουρα αφήνουν πίσω τους τις σκέψεις τους που ακόμη τις διαβάζουμε και τους μελετάμε. Scripta Manent και εμείς εδώ έχουμε καταγράψει τη μισή μας ζωή! :)
Τι μου θύμησες τώρα… θυμάσαι τι σοκ έπαθα όταν η Λια ήθελε να αλλάξει τα χρώματα? Και από καφέ πήγαμε σε πράσινο λαχανί, πορτοκαλί γρανίτα… νομίζω και ροζ, μοβ? καπου ειχαμε και τουρκουαζ.

...ήμασταν μια δεμενη παρέα. Κάναμε πολύ χαβαλέ. Είχαμε και δυο τρεις (δέκα) επαγγελματίες του είδους...
Το γέλιο ενώνει και δημιουργεί κάποια οικειότητα.
Ερχόταν κάποιος να πει τον πονο του και τρέχαμε όλοι και λέγαμε το κοντό μας και το μακρύ μας, αλλά δεν είχε καθόλου σημασία που δεν ξέραμε που πάν' τα τέσσερα. Η πρόθεση να βοηθήσεις με μια συμβουλή ήταν το καλύτερο βάλσαμο για οποιοδήποτε πρόβλημα.
Και το σλόγκαν… μα τι σλόγκαν ήταν αυτό… το λάτρεψα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τι μου θύμησες τώρα… θυμάσαι τι σοκ έπαθα όταν η Λια ήθελε να αλλάξει τα χρώματα? Και από καφέ πήγαμε σε πράσινο λαχανί, πορτοκαλί γρανίτα… νομίζω και ροζ, μοβ? καπου ειχαμε και τουρκουαζ.

...ήμασταν μια δεμενη παρέα. Κάναμε πολύ χαβαλέ. Είχαμε και δυο τρεις (δέκα) επαγγελματίες του είδους...
Το γέλιο ενώνει και δημιουργεί κάποια οικειότητα.
Ερχόταν κάποιος να πει τον πονο του και τρέχαμε όλοι και λέγαμε το κοντό μας και το μακρύ μας, αλλά δεν είχε καθόλου σημασία που δεν ξέραμε που πάν' τα τέσσερα. Η πρόθεση να βοηθήσεις με μια συμβουλή ήταν το καλύτερο βάλσαμο για οποιοδήποτε πρόβλημα.
Και το σλόγκαν… μα τι σλόγκαν ήταν αυτό… το λάτρεψα.:)

τι μου θύμισες τώρα


μερικοί νομίζουν ότι είμαι καινούργιο μέλος , αλλά έγραφα και παλιά με άλλο όνομα (giovanna)

το μπολτ μου έφερε νοσταλγία και δάκρυα στα μάτια - είναι αλήθεια ότι έχουμε καιρό να το δούμε αυτό το φαινόμενο

το σλόγκαν δεν ισχύει πια (η ηρεμία δηλαδή) - να είναι καλά κάτι χαζοβιόληδες τύπου φαντασμένου , μπόρατ και γιώργου παπανδρέου

τελικά όπως λένε και τα ξύλινα σπαθιά
όλα αλλάξαν και όλα μείναν ίδια

αν και τα ξύλινα σπαθιά είναι πλέον μεσήλικες με οικογένεια , σοβαρά τραγούδια και διαλυμένη μπάντα

κι όμως

Κάποιος κοιτάει το σαμπφόρουμ <<σεξ και σχέσεις>>
κάποιος στο τσατ τρέχει
κάπου σε κάποια χώρα
τώρα μπορεί να βρέχει

Και μένα τι με νοιάζει
εδώ έχει πάντα τρόλερς
μόνο που με τρομάζει
οπότε λέω θα φύγω
είχα πει θα φύγω, είχα πει

Κι όμως είμαι ακόμα στεκίτης
κι αυτό το καλοκαίρι
λιωμένο παγωτό κολλάει στο χέρι
κάποιος κοιτάει τα θέματα που παρακολουθεί
κάποιος στον μοντ τρέχει
είμαι ακόμα εδώ

Έχουν αδειάσει οι συνδεδεμένοι χρήστες
γυρνάω στη κουβεντούλα
έχουνε φύγει όλοι
η ώρα πήγε μια

Και μένα τι με νοιάζει
εδώ έχει πάντα ήλιο
μόνο που με τρομάζει
οπότε λέω θα φύγω
είχα πει θα φύγω είχα ποστάρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
τι μου θύμισες τώρα


μερικοί νομίζουν ότι είμαι καινούργιο μέλος , αλλά έγραφα και παλιά με άλλο όνομα (giovanna)
...κοίτα τι θυμήθηκε ο άτιμος. Ώστε η Giovanna σου άρεσε… :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
όχι ρε - δηλαδή όποιον αναφέρω μου αρέσει ;


υπενθυμίζω ότι έχω αναφέρει τον φαντ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Είχα την ευσεβή ατυχία να γνωρίζω τον 'Οττο, πριν έρθω στο Στέκι, από μία ανθολογία ανέκδοτων ποιημάτων του. Να 'ναι καλά ο πατέρας του, που μου εμπιστεύτηκε την ...κριτική τους. Τελικά, με έκριναν εκείνα...μ' έκαναν να νοιώσω μικρός, ελάχιστος, ώσπου είπα να τον αναζητήσω στα ...στέκια του: άφαντος! Και μία ημέρα μου λέει ο πατέρας του: "Ό, τι δεν βρίσκεις σήμερα στην Αγορά, το βρίσκεις στον παγκόσμιο ναό...στο Διαδίκτυο..."! Πανάσχετος γενικά από πληροφορική και τεχνολογία της λοιπόν, είχα την κωλοφαρδία να μπω σ' αυτόν τον "ναό", κατευθείαν από το Στέκι, σα να λέμε "από την Ωραία Πύλη", μα τον Πασχαλοζούμη(:. είναι η υπερτατη πια αδυναμία μου!!!)...

Υγ:Τον Δεσμώτη δε τον... αποφεύγω, τρέφοντας τις αυταπάτες μου, πως είμαι ...αδέσμευτος στο Στέκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ντηλιτ.
τελικά απο την σελιδα περασα
νομίζοντας ότι πάνε για το Livebet.gr :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top