Microsoft Word: Απορίες

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Δεν έχω 2007 μπροστά μου τώρα για να σου πώ ακριβώς πώς το κάνεις, αλλά πρέπει να βάλεις section break (next page) στην 1η σελίδα ωστε να είναι η 2η σε διαφορετικό section. Μετά όταν κάνεις edit την κεφαλίδα της 2ης σελίδας έχει μια επιλογή "link to previous" που πρέπει να απενεργοποιήσεις. Μετά απο αυτό η 2η σελίδα και όλες οι υπόλοιπες έχουν δική τους κεφαλίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Στο microsoft office word 2007 μου ζηταει το product key για επιβεβαιωση το παταω αλλα μου λεει οτι ειναι λαθος και ετσι δεν μπορω να γραψω στο word.Τι μπορω να κανω με το product key?Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Στο microsoft office word 2007 μου ζηταει το product key για επιβεβαιωση το παταω αλλα μου λεει οτι ειναι λαθος και ετσι δεν μπορω να γραψω στο word.Τι μπορω να κανω με το product key?Ευχαριστω.
Είσαι σίγουρη, ότι είναι σωστό το product key; Δηλαδή, αυτό που γράφει σε ένα κίτρινο αυτοκόλλητο, στη θήκη του CD, εγκατάστασης.

Εσύ τι πατάς;:worry::hmm: Άκυρο ή επιβεβαίωση;:hmm:

Μπορείς να περάσεις, από το κατάστημα ηλεκτρικών ειδών και να τους πεις ότι ο κωδικός προϊόντος, είναι λάθος.

(Όλα αυτά, αν έχεις γνήσια office 2007;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στο microsoft office word 2007 μου ζηταει το product key για επιβεβαιωση το παταω αλλα μου λεει οτι ειναι λαθος και ετσι δεν μπορω να γραψω στο word.Τι μπορω να κανω με το product key?Ευχαριστω.
Μήπως το είχες ενεργοποιήσει ήδη μια φορά; Αν ναι, δεν μπορείς να το κάνεις Online και δεύτερη, θα πρέπει να πάρεις την Microsoft τηλέφωνο.



Η λύση για όοολα αυτά, για να μην παιδεύεσαι είναι εδώ --> www.openoffice.org
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο microsoft office word 2007 μου ζηταει το product key για επιβεβαιωση το παταω αλλα μου λεει οτι ειναι λαθος και ετσι δεν μπορω να γραψω στο word.Τι μπορω να κανω με το product key?Ευχαριστω.
Αν έχεις αυθεντικά office, πάρε τηλ την microsoft
https://support.microsoft.com/contactus/cu_sc_selector_telephone?ws=support
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η λύση για όοολα αυτά, για να μην παιδεύεσαι είναι εδώ
υπαρχει και η γνωστη πειραγμενη λυση..ή technical preview για τα 2010..ουτε καν κωδικο δεν θελεις..
εγω ετσι τα εχω.. και λειτουργουσαν παντα αψογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη, ότι είναι σωστό το product key; Δηλαδή, αυτό που γράφει σε ένα κίτρινο αυτοκόλλητο, στη θήκη του CD, εγκατάστασης.

Εσύ τι πατάς;:worry::hmm: Άκυρο ή επιβεβαίωση;:hmm:

Μπορείς να περάσεις, από το κατάστημα ηλεκτρικών ειδών και να τους πεις ότι ο κωδικός προϊόντος, είναι λάθος.

(Όλα αυτά, αν έχεις γνήσια office 2007;))

Ναι,το σωστο ειναι.Το πατησα 5 φορες λαθος μου λεει οτι ειναι.:worry:

Μήπως το είχες ενεργοποιήσει ήδη μια φορά; Αν ναι, δεν μπορείς να το κάνεις Online και δεύτερη, θα πρέπει να πάρεις την Microsoft τηλέφωνο.



Η λύση για όοολα αυτά, για να μην παιδεύεσαι είναι εδώ --> www.openoffice.org

Οχι δεν το εχω ενεργοποιησει αλλη φορα!Μπαινω στο Word και μου λεει να βαλω τον 25ψηφιο κωδικο το product key δηλαδη,αλλα μου λεει οτι ειναι λαθος.:confused:

Αν έχεις αυθεντικά office, πάρε τηλ την microsoft
https://support.microsoft.com/contactus/cu_sc_selector_telephone?ws=support

Ευχαριστω.Nαι αυθεντικα ειναι αλλα τι να τους πω?Αφου το product key το εχω,το μοναδικο προβλημα ειναι οτι δεν μου το δεχεται στο Word.:hmm:

υπαρχει και η γνωστη πειραγμενη λυση..ή technical preview για τα 2010..ουτε καν κωδικο δεν θελεις..
εγω ετσι τα εχω.. και λειτουργουσαν παντα αψογα

Αληθεια λειτουργησαν κανονικα?Βασικα δεν το ξερω αυτο.Καλυτερη δεν ειναι η microsoft?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ευχαριστω.Nαι αυθεντικα ειναι αλλα τι να τους πω?Αφου το product key το εχω,το μοναδικο προβλημα ειναι οτι δεν μου το δεχεται στο Word.:hmm:
Ακριβώς αυτό and i quote:
"Γεια σας. Eχω το cd του office 2007 με τον 25ψήφιο κωδικό και όταν πάω να τον περάσω στο word δεν το δέχεται."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό and i quote:
"Γεια σας. Eχω το cd του office 2007 με τον 25ψήφιο κωδικό και όταν πάω να τον περάσω στο word δεν το δέχεται."
Και τι σου απαντησαν?Παντως εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το δεχετε,αφου σωστο ειναι το product key.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και τι σου απαντησαν?Παντως εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το δεχετε,αφου σωστο ειναι το product key.
δεν έχω καλέσει ποτέ το support της Microsoft για λόγους που δεν μπορώ να σου εξηγήσω σε αυτό το φόρουμ.
Αυτό που σου είπα είναι να τους πάρεις και να τους πεις ακριβώς αυτό. Αυτοί λογικά θα σε ρωτήσουν τι error τρως, αν είσαι σίγουρη ότι τον πληκτρολόγησες σωστά και ανάλογα με τις πληροφορίες που θα τους δώσεις και θα σου δώσουν θα δεις τι θα κάνεις.
Γενικά το support των εταιριών δεν "δαγκώνει" οπότε ένα τηλέφωνο θα σε σώσει. Γιατί κατά τα άλλα είναι λίγο μλκ να έχεις σκάσει λεφτά για αυθεντικό Office Και να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις επειδή ντρέπεσαι να τους πάρεις τηλέφωνο.
Γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
δεν έχω καλέσει ποτέ το support της Microsoft για λόγους που δεν μπορώ να σου εξηγήσω σε αυτό το φόρουμ.
Αυτό που σου είπα είναι να τους πάρεις και να τους πεις ακριβώς αυτό. Αυτοί λογικά θα σε ρωτήσουν τι error τρως, αν είσαι σίγουρη ότι τον πληκτρολόγησες σωστά και ανάλογα με τις πληροφορίες που θα τους δώσεις και θα σου δώσουν θα δεις τι θα κάνεις.
Γενικά το support των εταιριών δεν "δαγκώνει" οπότε ένα τηλέφωνο θα σε σώσει. Γιατί κατά τα άλλα είναι λίγο μλκ να έχεις σκάσει λεφτά για αυθεντικό Office Και να μην μπορείς να το χρησιμοποιήσεις επειδή ντρέπεσαι να τους πάρεις τηλέφωνο.
Γνώμη μου.
Nαι,εχεις δικιο.Σωστη η γνωμη σου.Εφοσον εχω πληρωσει για αυτα πρεπει να μου εξηγησουν τι πρεπει να κανω.Αλλα αν μου πουν κατι που δεν καταλαβαινω,γιατι το ιδιο θα μου πουν λογικα δηλαδη να βαλω το product key και οτι ισως κανω καποιο λαθος,δεν υπαρχει καποια αλλη λυση.Η μοναδικη λυση που υπαρχει ειναι να τα κατεβασω απο την microsoft,μηπως και γινει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Nαι,εχεις δικιο.Σωστη η γνωμη σου.Εφοσον εχω πληρωσει για αυτα πρεπει να μου εξηγησουν τι πρεπει να κανω.Αλλα αν μου πουν κατι που δεν καταλαβαινω,γιατι το ιδιο θα μου πουν λογικα δηλαδη να βαλω το product key και οτι ισως κανω καποιο λαθος,δεν υπαρχει καποια αλλη λυση.Η μοναδικη λυση που υπαρχει ειναι να τα κατεβασω απο την microsoft,μηπως και γινει κατι.

Δεν ξέρω τι θα σου πουν, αλλά αν πάνε να σε "ξεπετάξουν" με το "κάνετε λάθος πληκτρολόγηση" απλώς θα επιμείνεις ότι δεν είναι αυτό το λάθος (εφόσον είσαι σίγουρη ότι ΔΕΝ είναι αυτό το λάθος). Σαν hint μόνο να σου πω να σημειώσεις την ώρα που πήρες και τον υπάλληλο που σε εξυπηρέτησε (στα περισσότερα τηλεφωνικά κέντρα εξυπηρέτησης είναι υποχρεωμένοι να δίνουν το όνομα τους ή τον αριθμό θέσης τους, οπότε θα σου πει στην αρχή κάτι του στυλ "καλημέρα, Παπαδόπουλος πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?" ή "καλημέρα, θέση 35, πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?") οπότε σημείωσε ότι θα σου πουν (όνομα ή θέση) και να ξέρεις ότι αν δεν είναι πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν επαρκώς μπορείς πάντα να απευθυνθείς στον προιστάμενο τους και να τους καταγγείλεις.
Αν και το πιο πιθανό είναι να μη χρειαστεί καν. Είναι η δουλειά τους να σε βοηθήσουν. Και επίσης, για οτιδήποτε δεν καταλαβαίνεις μη διστάσεις να πεις "δεν κατάλαβα τι εννοείτε μπορείτε να μου το ξαναεξηγήσετε πιο απλά?" Δεν είναι ντροπή (δεν εχεις υποχρέωση να ξέρεις τα πάντα) και αφού είσαι πελάτης είναι υποχρεωμένοι να σου εξηγήσουν και να σε βοηθήσουν σε όποιο πρόβλημα έχεις σχετικά με το προϊόν τους.

Πάρτους αύριο και είμαι σίγουρη ότι θα λυθεί το θέμα εύκολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι θα σου πουν, αλλά αν πάνε να σε "ξεπετάξουν" με το "κάνετε λάθος πληκτρολόγηση" απλώς θα επιμείνεις ότι δεν είναι αυτό το λάθος (εφόσον είσαι σίγουρη ότι ΔΕΝ είναι αυτό το λάθος). Σαν hint μόνο να σου πω να σημειώσεις την ώρα που πήρες και τον υπάλληλο που σε εξυπηρέτησε (στα περισσότερα τηλεφωνικά κέντρα εξυπηρέτησης είναι υποχρεωμένοι να δίνουν το όνομα τους ή τον αριθμό θέσης τους, οπότε θα σου πει στην αρχή κάτι του στυλ "καλημέρα, Παπαδόπουλος πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?" ή "καλημέρα, θέση 35, πώς μπορώ να σας εξυπηρετήσω?") οπότε σημείωσε ότι θα σου πουν (όνομα ή θέση) και να ξέρεις ότι αν δεν είναι πρόθυμοι να σε εξυπηρετήσουν επαρκώς μπορείς πάντα να απευθυνθείς στον προιστάμενο τους και να τους καταγγείλεις.
Αν και το πιο πιθανό είναι να μη χρειαστεί καν. Είναι η δουλειά τους να σε βοηθήσουν. Και επίσης, για οτιδήποτε δεν καταλαβαίνεις μη διστάσεις να πεις "δεν κατάλαβα τι εννοείτε μπορείτε να μου το ξαναεξηγήσετε πιο απλά?" Δεν είναι ντροπή (δεν εχεις υποχρέωση να ξέρεις τα πάντα) και αφού είσαι πελάτης είναι υποχρεωμένοι να σου εξηγήσουν και να σε βοηθήσουν σε όποιο πρόβλημα έχεις σχετικά με το προϊόν τους.

Πάρτους αύριο και είμαι σίγουρη ότι θα λυθεί το θέμα εύκολα :)

Ναι καταλαβα!Εχεις δικιο!Σε ευχαριστω για τη βοηθεια σου!Θα προσπαθησω αυριο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Hello!
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τι μορφή θα πρέπει να αποθηκεύω ένα έγγραφο του word 2007 ώστε να ανοίγει και με 2003.
Και γενικά, ποια μορφή ανοίγεται από όλα τα word;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
.doc

Το .docx όμως είναι σαφώς καλύτερο πρότυπο. Προσωπικά πλέον μόνο αν μου ζητήσει κάποιος δεν στέλνω το docx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πως το docx ειναι τοσο μικροτερο σε μεγεθος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλύτερη δόμηση των πληροφοριών. Το XML έχει απίστευτες προεκτάσεις και δυνατότητες, πολλές φορές είναι κατάλληλο ακόμη και για βάσεις δεδομένων.

Επίσης, ειδικά στο Office 97, κάθε edit αποθηκεύονταν ως νέα δεδομένα. Για αυτό σε κάθε save το αρχείο μεγάλωνε με εκθετικούς ρυθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επίσης, ειδικά στο Office 97, κάθε edit αποθηκεύονταν ως νέα δεδομένα. Για αυτό σε κάθε save το αρχείο μεγάλωνε με εκθετικούς ρυθμούς.
καταλαβα...

κατι αλλο..εχω το office 2010 english.. πως μπορω να του βαλω ελληνικη ορθογραφια?

μπορω να τη βαλω σε κανα φακελο του word ή πρεπει να κατεβασω proοfing tools κλπ?
εχω την technical preview εκδοση... ποια η διαφορα της απο την retail επισημη των μαγαζιων?

εγω εχω γραψει τοσα εγγραφα χωρις προβλημα μεχρι τωρα,μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Hello!
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τι μορφή θα πρέπει να αποθηκεύω ένα έγγραφο του word 2007 ώστε να ανοίγει και με 2003.
Και γενικά, ποια μορφή ανοίγεται από όλα τα word;

Για αυτό μπήκα να ρωτήσω λολ, μένω έκπληκτος!

.doc

Το .docx όμως είναι σαφώς καλύτερο πρότυπο. Προσωπικά πλέον μόνο αν μου ζητήσει κάποιος δεν στέλνω το docx

me2 μόνο που κάποιος μου ζήτησε να του στείλω σε μορφή .doc. Κανονικά θα έπρεπε να του πω να κόψει το λαιμό του να βρει το όφις 07 αλλά κάτι τέτοιο θα ήταν ανούσια ψευτομαγκιά. :P Οπότε σπάω το κεφάλι μου για να καταλάβω τι εννοεί ότι πρέπει να το μετατρέψω σε .doc Μάγος είμαι να του αλλάξω το τύπο αρχείου;

Βοηθήστε αδέρφια των αγράμματο των νέων τεχνολογιών :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
πάνω αριστερά το κεντρικό στρογγυλό κουμπάκι -> αποθήκευση ως -> έγγραφο word 97-2003

30 ευρώ είναι η αμοιβή μου . Θες να κόψω απόδειξη ; αν ναι , 35
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top