[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Kαι εγω που τα εκανα κόκκινα μόνο μια φορά και μάλιστα απλά καστανοκόκκινα μετά βασανιστηκα για να ξαναγινουν καστανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ενταξει, τα δεχομαι :p
Στυλιστικη συμβουλη πλιζ.. εχω κολλησει μ'αυτα τα παπουτσια αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν δεν δειχνουν κιτς (ειναι χρυσα, εχμ)..για πειτε καμια γνωμη?

Το σχεδιάκι είναι πολύ ωραίο, αλλά το χρυσό, sorry βρε, με χαλάει.:redface: Βέβαια δεν ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να μιλήσει επειδή έχω μια απέχθεια στο χρυσό, ούτε σε κοσμήματα δεν βάζω. Τα ίδια παπούτσια με ασημί θα μου άρεσαν περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω χρυσα παπούτσια για πρωινά, αλλά θέλει να τα φοράς με απλό ντύσιμο - παντελονάκι υφασμάτινο ή τζιν, ένα μπλουζάκι μονόχρωμο, ωραία αξεσουάρ, ανοιχτόχρωμη τσάντα κι όξω από την πόρτα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ερώτηση το χρωμοσαμπουάν είναι παρόμοιο με την μόνημη βαφή; ρωτάω άν είναι γίνετε να περάσω μια καστανή βαφή χρώμοσάμπουάν και μετά ένα κόκκινο όταν φύγει το καστανό να δώ τι μου πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ευχαριστω γκαααλζ για τα στυλιστικα απαυτα!
Υποβρυχιομ, επειδη φοραω ΠΟΛΥ καφε, ειδικα το καλοκαιρι, το χρυσο μου κανε καπως καλυτερο..καγιρα ναι, δε φοραω ουτε εγω την αρτα με τα γιαννενα το πρωι :p (ουτε το βραδυ βασικα :P).
Μανια τα χρωμοσαμπουαν δεν κανουν τιποτα..στην περιπτωση που δε θες να τα βαψεις με μονιμη δοκιμασε ημιμονιμη που διαρκει καποιες βδομαδες, αλλα ουτε εκει θα δεις καμια τρελη διαφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μανια τα χρωμοσαμπουαν δεν κανουν τιποτα..στην περιπτωση που δε θες να τα βαψεις με μονιμη δοκιμασε ημιμονιμη που διαρκει καποιες βδομαδες, αλλα ουτε εκει θα δεις καμια τρελη διαφορα

όταν λές διαφορά τι ένοείς; άν δηλαδ΄΄η το κάνω να δώ τι πάει και μετά να το κάνω μόνημη δεν γίνετε; εγώ το λέω για δοκιμή επάνω μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εννοω οτι αν βαψεις τα μαλλια σου με μια ημιμονιμη βαφη ξανθα πχ, και με μονιμη στον ιδιο τονο, το αποτελεσμα δε θα χει καμια σχεση..
Η ημιμονιμη εχει πολυυυυ μικρο αποτελεσμα σε σχεση με το πραγματικο οταν θα τα βαψεις με μονιμη! Γιατι δε δοκιμαζεις μικρες ανταυγειες στο χρωμα που σκεφτεσαι να τα κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εννοω οτι αν βαψεις τα μαλλια σου με μια ημιμονιμη βαφη ξανθα πχ, και με μονιμη στον ιδιο τονο, το αποτελεσμα δε θα χει καμια σχεση..
Η ημιμονιμη εχει πολυυυυ μικρο αποτελεσμα σε σχεση με το πραγματικο οταν θα τα βαψεις με μονιμη! Γιατι δε δοκιμαζεις μικρες ανταυγειες στο χρωμα που σκεφτεσαι να τα κανεις;

Αντάυγες είχα κάνει παλιά άλλα απο κόκκινες έγιναν ξανθιές :confused: :confused:

Δεν ξέρω τι γίνετε με αυτές τις βαφές τα έχω χάσει:worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α κι εμενα ετσι γινοταν με τις κοκκινες ανταυγειες..αλλα πριν το ξανθωπο τους σταδιο γινοταν περτικαλι :D
Βασικα:
Με χρωμοσαμπουαν θα δεις ΠΟΛΥ μικρο αποτελεσμα (αν δεις κιολας, γιατι σε σκουρο μαλλι δεν πιανει ευκολα), και μετα απο πολλαααα λουσιματα.
Με ημιμονιμη βαφη (διαρκει καποιες βδομαδες, λιγοτερο απο μηνα), θα δεις μικρο αποτελεσμα που θα φυγει με τα λουσιματα.
Με μονιμη βαφη (διαρκει μεχρι να κοψεις/ξαναβαψεις τα μαλλια σου), θα δεις σιγουρα αλλαγη στο χρωμα, ισως να σου βγει κανεναν τονο σκουροτερο λογω σκουρης βασης αλλα καμια τραγικη διαφορα, και το "ξεβαμμα" της (αν δεν τα βαψεις κοκκινα που εχουν την ταση να πορτοκαλιζουν με τα λουσιματα) θα ναι αμελητεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
άρα λές καστανό; ανοικτό όπως είχες πεί; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Α δεν ξερω, εσυ ο,τι προτιμας!Εμενα μου φαινεται οτι θα σου πηγαινε το καστανο, οχι πολυ ανοιχτο, λιγους τονους πιο ανοιχτο απ'το φυσικο σου.. Αν φοβασαι την μεγαλη αλλαγη, μπορεις καθε φορα να τα ανοιγεις εναν εναν τονο, ωστε να το συνηθισεις και να μη σου φανει πολυ.
(Ολα αυτα και τα παραπανω αν το χεις αποφαση να κανεις αλλαγη οπωσδηποτε, γιατι εγω πια πιστευω οτι το φυσικο μας μας παει οσο κανενα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Α δεν ξερω, εσυ ο,τι προτιμας!Εμενα μου φαινεται οτι θα σου πηγαινε το καστανο, οχι πολυ ανοιχτο, λιγους τονους πιο ανοιχτο απ'το φυσικο σου.. Αν φοβασαι την μεγαλη αλλαγη, μπορεις καθε φορα να τα ανοιγεις εναν εναν τονο, ωστε να το συνηθισεις και να μη σου φανει πολυ.
(Ολα αυτα και τα παραπανω αν το χεις αποφαση να κανεις αλλαγη οπωσδηποτε, γιατι εγω πια πιστευω οτι το φυσικο μας μας παει οσο κανενα :P)


Είμαι χρόνια φυσική η πρώτη φώτο που έβαλα είναι το μεγαλείο της φύσης :whistle: :whistle:

Θέλω να αλλαξω πρίν με βαρεθεί ο άντρας μου τα ίδια όλα για τον πόλεμο του γάμου:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Χμ….μια φορα που ειχα κανει κατι ξανθες ανταυγειες για να εξαφανιστουν εκανα χρωμοσαμπουαν καστανο σκουρο …. Η αληθεια είναι ότι βγηκε καστανο και γυαλιζαν μεσα λιγο κατι ξανθες αποχρωσεις. Ωραιο αποτελσμα !!!


Κ γενικα προτιμω να χρησιμοποιω το χρωμοτετοιο παρα βαφη, γιατι τουλαχιστον όταν φευγει(ξεβαφει) το μαλλι μου είναι ομοιομορφο και δεν εχει 3-4-5-6….αποχρωσεις μεσα!


Μανια δοκιμασε το για να φυγεις το κοκκινο , αλλα παρε κατι πολύ σκουρο για να εχεις ενδιαμεσο αποτελεσμα… καστανο-κοκκινο κατι τετοιο θα βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καστανό με κοψήματα λοιπόν, ξεκηνάω, ερώτηση κάτι λέγανε για αδιαθεσία πότε θα τα βάψω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Καστανό με κοψήματα λοιπόν, ξεκηνάω, ερώτηση κάτι λέγανε για αδιαθεσία πότε θα τα βάψω;

Οχι εκεινες τις μερες του μηνα...γιατι δεν πιανει καλα το χρωμα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι εκεινες τις μερες του μηνα...γιατι δεν πιανει καλα το χρωμα !!

Πρέπει να είμαι εντελώς καθαρή; ή να περιμένω και κάποιες μέρες; ανηπομωνώ να τα φτιάξω:clapup: :clapup:

Μακιγιάζ; άν μπορέσεις δές την πρώτη φώτο που έβαλα και πές μου, μπλίιιιιιζζ:) :) :)

#630
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι εντελώς καθαρή; ή να περιμένω και κάποιες μέρες; ανηπομωνώ να τα φτιάξω:clapup: :clapup:

Μακιγιάζ; άν μπορέσεις δές την πρώτη φώτο που έβαλα και πές μου, μπλίιιιιιζζ:) :) :)

#630

Καλο θα ειναι ναι...να εισαι εντελως καθαρη για να τα βαψεις / κοψεις , γιατι οταν εχεις περιοδο , αγριευει η τριχα!!

Οσο για το κοψιμο...δεν ξερω ποσο μακρια ειναι τα μαλλια σου, κοψε μυτες μπροστα να σου αγγαλιαζουν και να σου τονιζουν το προσωπο,πισω να κανεις σκαλες να δινουν ογκο στο μαλλι ΑΛΛΑ να μην ξεκινανε απο πολυ ψηλα, δεν θα σου πηγαινουν, να φυγεις την χωριστρα που εχεις, δεν μ'αρεσει πανο σου. εαν θες μπορεις να κανεις και φρατσουλα μπροστα...

Για το ματια και το μακιγιαζ....να τονιζεις τις Ματαρες σου κοπελα μου!!!!
...εαν θες μπορεις να λεπτυνεις κ λιγο τα φρυδια σου!!!

Φιλικα, Μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Για το ματια και το μακιγιαζ....να τονιζεις τις Ματαρες σου κοπελα μου!!!!
...εαν θες μπορεις να λεπτυνεις κ λιγο τα φρυδια σου!!!

Φιλικα, Μ


Μωρόοοοοο σε τί ανθρώπους πάνε για να τα λεπτίνω;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μωρόοοοοο σε τί ανθρώπους πάνε για να τα λεπτίνω;:redface:

Σε καποια αισθητικο...αλλα να ξερει να κανει καλη δουλεια!
....Εαν ησουνα Αθηνα μπορουσα να στα φτιαξω και εγω :clapup:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σε καποια αισθητικο...αλλα να ξερει να κανει καλη δουλεια!
....Εαν ησουνα Αθηνα μπορουσα να στα φτιαξω και εγω :clapup:!
Εσθητικός είναι και αυτός που φτιάχνει τα νύχια; άν είναι να πάω να τα φτιάξω μια και καλή:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top